Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

Rebel24

Kto by to bol povedal, že druhý Black Panther bude najlepší film MCU od Spider Man:Far from home. Neprítomnosť Chadwicka Bosemana a teda aj Black Panthera donútila tvorcov improvizovať a zamerať sa na úplne iné scény. Naproti suchej prvej časti je Wakanda Forever viac štruktúrovaný film, má dramatický rodinný oblúk a zároveň ide o snímku s výrazným dopadom nielen na Wakandu ale celu Zem. Najlepší výkon podáva Angela Basset, je zlomenou kráľovnou najmocnejšej krajiny na svete, no Ryanovi Cooglerovi sa podaril vytvoriť aj mocný nepriateľ a prirodzená filmová kompozícia, kde po snímkach ako Doctor Strange 2, Thor 4, Spider Man 3, Black Widow, Shang Chi a Ant man 3 ide o najviac prirodzenú bez CGI preplnenu snímku, postavenú na dialógoch a interakciach postáv. V zásade ide o základnú vec v kinematografii, ale vo svete MCU ide o takú vzácnosť, až ide o sviezi prírastok v palete všetkých tých omalovanok. 90% ()

Baru.Class

Rádoby komiksovka, co se jenom tupě snaží nahonit body na smrti předchozího představitele, který měl aspoň nějaký charisma (což se o jeho sestře říct rozhodně nedá) a neustále se naváží do kolonistů a bělochů, co utlačovali všechny co sou tmavší než lehce připálená rejže. Ultra chytrá černošská teenagerka mě srala od první minuty a když vytáhla jakože oblek Iron Mana, co vypadal jak nejvíc oldschoolovej Power Ranger, tak sem své emoce neudržela na uzdě a poslala jí na dno Tetlulaloku. Další pokračování už snad nebude! Prosím pěkně, už ne! ()

Chaospunx odpad!

Tak to je čistočistej odpad. Příšerná sračkoidní slátanina plná dementních dialogů neméně dementních černejch wakund. Ochotnické "výkony" neuvěřitelně nesympatických takyherců a takyhéreček společně s tragickým dabingem jen podtrhují zoufalost tohoto "filmového" hovna. Je vidět, že tato wakundovina má za úkol pouze potěšit pigmentově výraznější diváky. ()

Mrsina odpad!

Naprosto brilantní nápad a já tleskám tomu, kdo to vymyslel - dát černochy, ze 40% filmu, do tmy, aby ani na dně Mariánského příkopu nebylo nic vidět. K tomu přidejte retardované dialogy, zbytečné zabíjení nevinných policistů (vskutku hodno "hrdinů"), nehodící se hudbu, naprosto nesmyslnou zápletku a motivaci, nelogické nesmysly, nezajímavé postavy, příběh o ničem a vyjde vám z toho naprosto nekoukatelná zhovadilost. ()

ondra.p

Prosím, už dost. Marvel by měl okamžitě přestat parodovat sám sebe. Efekty jak z nejlevnějších Béček 00s, přeafektované herecké výkony, zapomenutelní hrdinové. Snad jen Shuri a Okoye jsou sympatické a dobré postavy. Dvě hvězdy s velkým přihmouřením obou očí. ()

gogo77

6/10... nie celkom rozumiem že furt musi aj dakto dolezity zomriet ... ako keby nemohli raz aj vsetci dobri prezit   ... slusna tradicna marvelovka... nicim neohurila ale ani nesklamala ... skoda Aquamana    ktory je v DC ovela lepsi... tento Khukuklan ci jak sa volal s lietajucimi kridelkami na clenkoch bol skor smiesny ako nebezpecny     no a samozrejme privitame aj noveho Cierneho Pantera... a to bolo pre mna najvacsim sklamanim ()

lucij68ee14

Přesto, že jsem doposud moc velkým fanouškem Black Panthera nebyla, mě tento film naprosto uchvátil. Skvělé efekty, barevnost... Ani na vteřinu jsem se u něj nenudila a moc pěkně se na něj dívalo, zvláště po vizuální stránce. Vzhledem k faktu, že se ve filmu již neobjevil Chadwick Boseman, jsem byla zvědavá, kam bude dějová linie mířit a jak si tvůrci poradí. Myslím si, že si poradili dobře. Marvel mě svými posledními výkony docela zklamával, tento snímek však do pytle "nepovedených" neřadím. ()

Naby

Celkem zajimavej příběh, trochu mi chybělo opakování z prvního dílu, ale jinak to bylo dobré. Trochu mě zklamala absence Dolby Atmos, ostatní už na plný pecky bylo. Obecně to hodnotím na lepší průměr, bohužel na víc to nebylo, u mě hlavně protože se to až zbytečně táhlo (skoro 3 hodiny), šle taky kvůli tomu, že to bylo dost předvídatelné. Pro fanušky sci-fi a akčních filmů se slušnými efekty to je k doporučení. Celkem 3,3* ()

CheeseFigure

Kto bol najmenej sympatickou postavou v prvom Black Pantherovi? Shuri! A kto je hlavnou postavou Wakanda Forever? Áno, Shuri. Prekvapivo je ale Shuri celkom sympatická postava, ktorá mi nie len že nevadila, ale celkom som zvedavý na jej ďalšie pôsobenie v rámci MCU. Jedná sa o vážnejší film, i keď aj sem si našiel cestu humor (ktorý sa za mňa tentoraz nepodaril). Našťastie je len na začiatku a je ho málo. Zo začiatku je to také ,,meh", potom sa ale Shuri stretne s Namorom a začne to mať grády. Čo sa týka Riri Williams, tak tá bola pre mňa celkom nevýrazná. Bola síce tam, bola chytrá, mala odhalenú trošku mierne minulosť...ale tak nejak mám k nej chladné pocity. Som ale zvedavý na jej sólovku, v ktorej sa viac predstaví. Linka s Evettom Rossom asi celkom zbytočná. Síce asi 2x mierne pohol dejom, ale inak mám pocit, že tam bol len preto, lebo bol aj v jednotke. Čo je škoda. Mám rád geopolitické trileri, kde krajiny intrigujú proti sebe. A Wakanda Forever to vo veľmi malom obsahuje. Teda, obsahuje to hlavne v malom množstve na začiatku a potom prostredníctvom postavy Valentiny de Fontaine (ktorá má ale málo priestoru). Čo je škoda. Keby sa Black Panther 3 viac zameral na tento aspekt, na politiku a geopolitické problémy, vôbec by som sa nehneval. Čo sa týka antagonistu, tak s Namorom som spokojný. Je správne silný a vie narobiť potrebnú spúšť (útok na Wakandu za mňa skvelý). A pritom má jasnú a ľahko pochopiteľnú motiváciu (mierne mi pripomína Magneta). Wakanda Forever nie je tak zlá, ako som sa obával. Má síce nepotrebný humor (našťastie málo), nevyužitý aspekt geopolitického trileru, ktorý sa k Black Pantherovi hodí, mierne zbytočného Rossa a oblek Iron Heart vyzerá trochu ako z Power Rangers. Pohodové tri hviezdy. ()

Dodagrad

Sice tu byli nějaké myšlenku kolem pohybu v šedé zóně, ale v konečném důsledku si za mě film zasloužil vést v jiném směru. Takhle mi ty hlubší myšlenky přišli nedopracované, nemastné, neslané. Což za mě dělá lehce podprůměrnou Marvelovku. ()

pichta

Pekne efekty, umelý dej. Ale ked to chces pozrieť pre ten pocit Marvel tak ok. Príliš sa nezamyslat nad detailami, skor to brať ako oddych. Na záver - otvorenie dveri pre pokratovanie ()

Lanco

Yibambe! Po No way home konečne MCU servíruje zase MCU štandart na aký sme boli zvyknutí do Avengers Endgame. Vážny tón filmu velmi sedí a velmi zaujímavý záporák, ktorý dostal dosť priestoru výborne hrotí hlavný motív filmu. Vizuálne a aj hudobne tiež velmi výrazné. Ideálne je to 4,5 hviezdy, ale za tú radosť, že MCU ešte vie robiť filmy dávam 5*. Spolu s No way home najlepšie čo Phase 5 priniesla a že toho bolo teda naozaj málo :-D ()

MikeFrost

Jsem velký fanoušek Marvelu a komiksovek. Po užasném akcí nabitém Black Adamovi, zpět do Marvelu universa na Black Panthera. Dvakrát slza ukápla, při vzpomínkach na T Chalu, protože toho protrpěl dost v realném životě a přitom to byl pan herec. Ale teď k filmu. Přiběh v pořádku, akce dostatek, dialogu už víc, než bych chtěl a opravdu hodně natáhnutý film, který mohl být kratší a díky tomu bych dal lepší hodnocení. Nechci toho moc vyzradit. Snad jen, že jedno Camero, které se zde oběvilo - přijemně překvapilo. Mám rozporuplné pocity, tak se mi tato recenze moc dobře nepíše. Asi to tentokrat necham rozebrat ostatní uživatele ()

FildasCZ

Určitě je to horší, jak první díl. A lidi pokud na to jdete do kina a máte rádi své zdraví. Tak nedoporučuji český dabing trpěl jsem od začátku dokonce. Jediný hlas, který byl v pohodě byla královna z mého hlediska a snad Martin Freeman četně té jeho ex manželky. Jinak to vypadalo, jako kdyby banda amatérských nadšenců si to vzala na své bedra. Princezna se mi znechutila i tím svým účesem oproti prvnímu dílu asi to mělo být drsné, ale opak byl pravdou. Hodně kecání málo akce za mě vyhozené peníze. Jediné plus je, že tam byla nová rasa :). Na to kolik to zas stálo peněz, tak spousty věcí tam na první pohled vypadaly uměle moc plastově. Zvláštní, že si to neumí pohlídat. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou