Reklama

Reklama

Strážci Galaxie: Sváteční speciál

(TV film)
  • USA The Guardians of the Galaxy: Holiday Special (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Strážci galaxie se vydávají na planetu Zemi, aby pro Petera Quilla sehnali dokonalý vánoční dárek. (Disney+)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (246)

tron 

všechny recenze uživatele

Kebyže to aspoň takýmto trápnym, lacným spôsobom nezmasakroval muž, ktorý zo Strážcov Galaxie roky robí jednu z najpôvabnejších súčastí marvelsveta, ale cudzí chlap, o ktorom nikto jakživ nepočul a už ani počuť nebude. Ale on to fakt spískal James Gunn. Jediným hlúpym, nevydareným kraťasom, zničil temer všetko, čo roky poctivo, starostlivo a so zjavnou láskou budoval. Postavy krajne nesympatické, ich správanie nepochopiteľné (i na pomery tejto svojráznej bandy). Prvá polovica sú idioti, druhá psychopatickí zločinci. Humor detinský, detský. Soundtrack nula bodov. Výprava televízna, nízkorozpočtová; namiesto omladeného Rookera tu máme odpudivé kreslené vsuvky á la 90. roky. Zápletka šialená (únos Kevina Bacona!), čo by nevadilo, práve v tom drieme čaro tejto tímovky, ale je to natočené bez chuti, vynaliezavosti, hravosti. Pripomenulo mi to nevydarené diely Kroku za krokom alebo Priateľov, kde slávny seriál na pár dní presídlil do európskej metropoly a zdrclo sa to na únavné a trápne prechádzky po najslávnejších turistických lokáciách za účelom spropagovanie inkriminovanej oblasti, ktorá tvorcom zafinancovala nemalú časť z rozpočtu, lebo vedela, že jej to zvýši tržby z turistického ruchu. Logiku v takto nastavenom príbehu nemienim riešiť, i tak ma ale zarazilo, že to Gunn AŽ TAK odflákol. Mantis musí Drax prehodiť cez dva metre vysokú bránu, lebo to nezvládne ona sama a o pár desiatok sekúnd aj s Draxom veselo podniká štvormetrové výskoky ako nič. Telefónny signál vo vesmíre? Nie je problém, vyriešime jednou vetou. Bacona zbožňujem desaťročia, aj v slabších látkach je kvalitný, charizmatický. Tu bol pohľad naňho zúfalý, bezradný, smutný. V podstate som ho až ľutoval. Potom som ale prestal, lebo veď zadarmo to chalan nerobil, takže nech radšej jeho bankové konto ľutuje mňa. Vianočná atmosféra biedna, zaliečavá. To sme naozaj od Blízkych stretnutí tretieho druhu klesli do sračky, v ktorej mimozemšťania slávia Vianoce? Tu už som si skutočne vravel, že som na niektoré veci starý a že je to tak dobre. Zdôrazňujem, že vo filmoch mi to nevadí, tam je to správne vyvážené, všetkým samostatným filmom zo série Strážcovia Galaxie som dal 4* a aj ich hosťovania v iných marvelovkách vnímam pozitívne, ale toto bol ozaj hrozný kraťas. Pôsobí ako blbé vystrihnuté scény, ktoré sa kedysi dávali na DVD do bonusov. Spevácke čísla katastrofálne. Plusy: zhnusenie z hereckého povolania a azda i „súrodenecký“ zvrat. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„TOHLE NENÍ VÁNOČNÍ DAR! TOHLE JE OBCHOD S LIDMI!…“  Kevina Bacona mám rád z kdysi dobrejch bijáků a celkem mě baví, že se teď s touhle fajn partou snaží vnutit lidem myšlenku, že Vánoce jsou nejkrásnější, když…Mám vánoční atmosféru rád, Kevin Bacon je fajn zpestření, dá se u toho usmát… víc k tomu asi nemá cenu říkat.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem si chtěl Vánoce užít s Kevinem. (Baconem vole!). 2.) Kolegyně mi oznámila, že je moje sestra. /// Thx za titule „Vojtěch Kostiha“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Jakub Zbraňň je snad jedinou svěží vlnkou, opravdovým originálním kreativcem, drsným, vtipným, uvolněným a neomarxisticky nementorujícím pissálkem i režisérem v zahnívajících vodách současného leporelového unidementverzsa. A velmi doufám, že nezkrotnul, nepohltil jej mamon ani kokotporátní pásová dementizace, a i nadále jimi zůstane, protože jeho vánoční kretenciál jediného bezbolestně sledovatelného homixu v galaxii není ničím jiným než rychlokvašnou, kýčovitou, přiteplenou, žinantní a řádně přiblblou komerční pičočalamádou pro retardy, ztrapňující nejen všechny dříve úspěšně zúčastněné včetně animáků, ale také patrně zoufalého Kevču Slaninu, který do toho celkově zapadá a hraje asi jako obrnou traumatizovaný Lenin v Assvendžrech. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

James Gunn vrací úder a před plnohodnotným třetím dílem strážců nám dává předčasný Vánoční dáreček v podobě speciálu. Tato čtyřiceti minutová blbinka, je o výprávě Draxe a Mantis na zem, sehnat Quillovi perfektní Vánoční dárek, aby jej rozveselili a zachránili pro něj Vánoce jako takové. Vánoční speciály vesmírných dobrodruhů mají teď spravenou reputaci. Tohle je typická kouzelná Gunnovina, funkční díky těm skvělým postavám, tvořící kvalitní humor a dojemné chvíle! Sváteční speciál je tedy idealní podivaná pro fandy Marvelu s Vánoční náladou, která zahřeje v chladných prosincových dnech. Zároveň tu Gunn dokáže kvalitně rozvíjet vztah mezi členy týmu a představuje i nové členy a zasazení pro Strážce. Kdyby jen trochu vtipněji a lépe spracovali shánění darku samotného a trochu víc využily tu premisu, tak by šlo o perfektní podívanou. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nápad s angažováním Kevina Bacona výborný, ale jinak překvapivě na Jamese Gunna dobrého humoru a popkulturních referencí pomálu. Ale oproti ´Star Wars vánočnímu speciálu´ ze sedmdesátek, na který odkazuje, je to přímo umělecké dílo. A The Pogues v úvodu a Gunnovo jízlivé popichování, že herci jsou absolutní falešná špína, pobavilo. ()

Zajímavosti (29)

  • Grootovy taneční kreace ze začátku speciálu jsou velmi podobné těm, které již jako malý praktikoval na začátku Strážců Galaxie 2 (2017). (SpiderBoy)

Související novinky

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (více)

Reklama

Reklama