Americký táta

• USA American Dad! (více)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (více)

Série(20) / Epizody(366)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiální text distributora)

TV spot

fastum

Bokovka Setha MacFarlanea se povedla na sto procent! American dad narozdíl od Family Guye udržuje o trochu silnější příběhovou linii a nepřerušuje ji nesouvisejícími vtípky. To se někomu může zdát jako mínus (on Family guy na nich dost stojí) ale jak říkám tohle je seriál jiný, a podle mě FG kvalitou některých dílů i překonává. ()

demented

Nemôžem si pomôcť, ale v pomyslenom boji Family Guy vs. American Dad, u mňa vedie American Dad na celej čiare. A nielen preto, že táto sérka obsahuje tú najbombastickejšiu a najkúlovejšiu postavu, aká kedy uzrela svetlo televíznych obrazoviek :) A nie, nie je to Klaus - zlatá rybka s voperovaným mozgom nemeckého nacistického vedca, ale Roger - roztomilý, cynický, frustrovaný a večne naliaty mimozemšťan, ktorý do nás páli hlášky s kadenciou guľometu M60. ()

filipes.lu

Pro mě jednoduše srdcová záležitost. V Simpsonech nemusim Homera, v Griffinech mi vadí Peter a ve Futuramě je mojí nejmíň oblíbenou postavou Bender (!!! V tomhle jdu asi proti proudu). Ovšem v American Dad jsem se prostě zabouch do všech, jak čerstvá třináctká na koncertě Jonas brothers. Na rozdíl od většiny seriálů mi každá následující série přišla lepší a lepší a tento vzrůstající potenciál si stále drží. Politická nekorektnost, blicí scény i extrementy v bázeně. Všechno zde je, a to v míře vrchovaté. Samozřejmě, že pravděpodobně nejsilnější postavou a tahounem celého seriálu, je mimozemšťan Roger, kterej je takový hovado, že bych ho snad i vyměnil za přítelkyni a krad mu z obchodů paruky. (Paradoxně mam hned jeden butik vedle práce, takže bych ho udělal šťastnym =). A ožírat by sme se mohli spolu. Třeba při sledování Griffinů. ()

giovanni3

Poměrně pravidelně tento seriál sleduji v TV a počátečí zklamání vystřídávájí spíše smíšené pocity. Sem tam děj ujíždí až do obscnéností, jindy ryje do USA nacionlismu, aby jindy ten nacionalismus oslavoval. POměrně baví Klaus, ale i opilec Roger. Díly mám zatím tak půl na půl, kdy se někdy hodně bavím a jindy naopak nudím. Zvyšuji hodnocení z 2* na 3*. ()

karinakari

Jelikož miluji animované seriály, byl American dad jasnou volbou. Jenže existovalo jedno velké ale a to takové, že pochází z dílny tvůrců Griffinů. Mám s nimi jeden velký problém, prostě a jednoduše mi nikdy nepřirostli k srdci. Griffinovi bezesporu vtipný jsou, ale nestala se z nich nikdy má závislost. U American dad mohu čestně prohlásit, že se jim to povedlo. Trvalo jim to sice nějaké 3 série, ale totálně si mé srdce získali díky ponechávání většího a většího prostoru Rogerovi. American dad se totiž rovná ten rozkošný, stále měnící charaktery a hlavně velký ožrala Roger, ne žádný tatíček Stan. Toho ba naopak shledávám jako nejmíň atraktivní postavu (ano, dokonce předčil i ubohého Klause). Asi právě kvůli němu mi trvalo tak dlouho nechat se American dad úplně pohltit. Co se humoru týká, tvůrci se s ničím a s nikým neserou a dělají si dobrý den naprosto ze všeho. Zrovna dnes jsem dokoukala všechny dosavadní díly (že mi to dalo sakra zabrat, koukat dlouho do noci a ráno vstát). Jsem sama zvědavá, co budu dělat dnes. Už jsem si tak moc zvykla chodit spát a vstávat s American dad, že budu mít nejspíš absťák a tvrdý detox. Ale ne, brzy si to zasejc zopáknu. ()

Galerie (2 386)

• Celé jméno Snota je Schmuely Lonstein. (Martin_W)
  • Steve je karikatúra jedného z tvorcov seriálu Mika Barkera. (Vrtto)