Everybody Hates Chris (TV seriál)

Chrisa nemá nikto rád

Komedie

USA, 2005 - 2009, 30 h 29 min (Minutáž: 88x20–21 min)

Marcus Miller

Chris Rock (vyp.), Terry Crews, Tequan Richmond, Tichina Arnold, Billy Mayo, Kadeem Hardison, Tyler James Williams, Loretta Devine, Jason Alexander, Whoopi Goldberg, Antonio Fargas, Alex Veadov, Jackée Harry, Blake Hightower, Elijah Kelley, Pej Vahdat, Carole Goldman, Karl T. Wright, Christina DeRosa, Julanne Chidi Hill, Tim Meadows, Tisha Campbell-Martin, Wayne Brady, Jude Ciccolella, Richard Lewis, Shirley To, Jeff Rector, Blake Clark, Amanda Gallo, Jordan Fox, Brittany Belt, Lauren London, B.J. Britt, Booboo Stewart, Johnny Palermo, Carlie Nettles, Matthew Willig, Chris Zylka, Lisa Jay, Eva Pigford, Kelvin Brown, Dustin Ingram, Erica Hubbard, Ernest Thomas, David Dayan Fisher, Stephanie Lugo, Steve Paymer, Todd Bridges, Megan Rosati, Tiara Gathright, Marcus Folmar, Shar Jackson, Courtenay Taylor, T.K. Carter, J.B. Smoove, Robin Givens, Vincent M. Ward, Sahara Garey, Michael Emanuel, Jackson Pace, Debbie Allen, Jimmie Walker, Robert Gallo, Roxy Darr, Moises Arias, Nick Nervies, Tristin Mays, Vincent Martella, Michael Trotter, Jerrika Hinton, Tasia Sherel, Joey Diaz, Mauricio Mendoza, Lauren Patrice Nadler, Roger Schueller, Neil Brown Jr., Brooke Mackenzie, Tia Robinson, Eric Bivens-Bush, Bart Fletcher, Cyrina Fiallo, James Keane, Caitlin Elizabeth Baunoch, Tye Alexander, Imani Hakim, Anna Diop, Tyrel Jackson Williams, Jim Lampley, Richard Jeni, Tom Virtue, David Grant Wright, Sam Sarpong, Chi Moui Lo, Jeremy Luke, Jordan David, Ralph P. Martin, Keesha Sharp, Judith Drake, Ali LeRoi, Shelby Young, Dan Leegant, Denise Boutte, Ricky Harris, Stoney Jackson, Barry Livingston, Dominique Purdy, Jessica J. Stowes, Verdine White, Malcolm Foster Smith, Gerry Black, Charles Walker, Carla Jimenez, John Eddins, Al Pugliese, Anthony Martins, Donielle Artese, James Giordano, Kelly Heyer, Ashton Moio, Nadji Jeter, Sydelle Noel, Melanie Comarcho, Tony Rock, Jonna Walsh, Paige Hurd, Mari Morrow, Josh Clark, Wren T. Brown, Bee-Be Smith, Jason Stuart, Arielle Saturne, Nadine Ellis, Chris Webber, Bonnie Hellman, Kara Pacitto, Katelyn Pacitto, Sonya Eddy, Andrew John Ferguson, Andrea Morales, Buddy Joe Hooker, Jason M. Palmer, Travis T. Flory, Jacqueline Mazarella, Kevontay Jackson, Jeris Poindexter, Michel Estime, Owen H.M. Smith, Diamond Dawn Cook, Lynda Scarlino, Earthquake, Vivian Smallwood, P.J. Marino, Paul Darrigo, Steve Seagren, Julie Lancaster, Jasper Cole, Aree Davis, Ryan Van de Kamp Buchanan, Jim Lau, Dannon Green, Elisa Perry, Dierdre Holder, John Capodice, Shon Little, Clarence Williams III, Susan Gallagher, Maisie Richardson-Sellers, Ali LeRoi (vyp.), Gary Basaraba, Drew Matthews, Preston Thompson, Mario Joyner, Monica Calhoun, Ty Granderson Jones, Gerald Emerick, Taylor Parks, Nito Larioza, Ashley Rickards, David St. James, David Christopher, Art Evans, Orlando Jones, Tanee McCall-Short, Larry Russo, Jacob Anderson, Robert Wuhl, Vincent Pastore, Reynaldo Rey, Leonard O. Turner, Daniel Smith, Jermaine Jackson, Christopher Hoffmann, Peter Onorati, Tommy Davidson, Phylicia Rashad, Patrick Maloney, Aaron Grady Shaw, Lee Davis, Anna Maria Horsford, Johnny Mack Brown, Shaun Robinson, Colin Campbell, David Hiller, Paul Ben-Victor, Colin Follenweider, Billie Seward, Tia Texada, Chancellor Miller, Eric Edwards, Tiffany Coty, Kelly Walker, Bryan Hearne, Tamala Jones, Tony Brownrigg, Fred Willard, Angel Oquendo, Vanessa Williams, Lev L. Spiro, Alex Brown, James DeAngelo, William Dennis Hunt, Cheyenne Haynes, Darrow Igus

Priam až neuveriteľné koľko a akých zložitých problémov môže mať mladý, čierny školák :p(18.11.2011)

Velmi nečernošská komedie s černošskou rodinou, nebo tak mi to aspoň přišlo. Chris rock vypráví pseudo životní příběh z 80tých let, kdy malý Chris měl 13 let. Otec neuvěřitelně na prachy, matka uječenej getho snob, rozmazlena dcerka a mladší syn model. Je to hodně milej a vtipnej seriál, který by se svým humorem dal nejvíce přirovnat k My name is Earl. Moje oblíbená postava je otec. :-)(21.3.2008)

Príjemný seriál s príjemnou retro atmosférou, príjemným prostredím, príjemným hrdinom a nepríjemným tlačením na pílu čo sa týka komických situácií. Vtipy sú robené akoby nasilu a potom sa to odzrkadľuje aj na postavách. Možno preto som mal miestami pocit, že autor sa dlho pozeral na kvalitný sitcom a chcel si spraviť vlastný, tak okopíroval niektoré prvky v rozprávaní.(26.1.2010)

„Čo to vychovávate za deti? Kadiaľ chodí, tam ničí sny. To chcete, aby z nej bola ničiteľka snov?!“ V Hollywoode operujú dvaja Chrisovia - mladí, úspešní a uvrieskaní afroamerickí herci, ponúkajúci fanúšikom predovšetkým výrazný vizuálny humor: Chris Tucker (PIATY ELEMENT, séria RUŠNÝCH HODÍN) a mne osobne oveľa sympatickejší, civilnejší a celkovo prijateľnejší Chris Rock (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 4, BAD COMPANY). Nuž a práve tento Chris Rock sa v roku 2005 dostal do diváckeho povedomia pôvabným sitkomom, rozprávajúcim o tom, že Chrisa nemá nikto rád. V ňom Chris Rock stvárnil (resp. nahovoril) rozprávača (mimo obraz) a priestor prenechal vtipným neznámym hercom. Jednotlivé pôvabné epizódky, zručne nakrútené a zahrané (dominuje Terry Crews), sú údajne inšpirované Rockovým netradičným detstvom v rušnej newyorskej štvrti Brooklyn. No... tomu sa ťažko verí.(22.6.2008)

Tak Priatelia, alebo EHC? Ok Everybody Hates Chris je najlepší sitkom na svete - aspoň pre mňa - skvelé prostredie "trošku" vtipnejšieho Brooklynnu, neuveriteľná porcia toho pravého "čieneho" humoru a to všetko zabalené v luxusnom šate inšpirovaného detstvom Chrisa Rocka (bohužial iba Narratora), skvelými "fejsmi" Terryho Crewsa a perfektnou úvodnou znelkou! Škoda že titulky sú iba po 17 diel druhej série... No čo už, aspoň zdokonalím angličtinu. O.D.P.O.R.Ú.Č.A.M. /100%/ Zaujímavé komentáre - maty39, tron, fog, nzTomParys, Boomstick(2.7.2011)

• - Ve stejném díle jako O'Ree můžeme zahlédnout i bývaleho kanadské brankáře NHL Kevina Weekes, kterému se přezdívalo Černý panter. (Lembi4)

• - Chris Rock má v skutočnosti šiestich bratov a jednu sestru, no ako sám povedal, bolo by divné, ak by v seriáli vystupovalo také množstvo ľudí. Preto sa rozhodol skombinovať viacero charakterov svojich súrodencov do jedného seriálového brata a sestry. (m.a.t.o.)

• - Názov školy, ktorú Chris (Tyler James Williams) navštevuje - Corleone Junior High and Tattaglia High - je odkazom na film Krstný otec (1972). (m.a.t.o.)