Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Kaka

Ukecané, předvídatelné, nudné. Z prvního dílu si nepamatuju ani minutu a dvojka dopadne úplně stejně. Luštící schopnosti Nicolase Cage patří skutečně do Guinessovky. Poněkud trapné pokud pomyslím na fakt, že je tahle "inteligentní" zábava směřována na nejširší divácké publikum tak aby se z tohohle nudného, leč draze vypadajícího příběhu vytřískaly zpátky alespoň nějaké peníze. Nejzábavnější je bezesporu scéna s prezidenten. Vřele doporučuji všem intelektuálkům a škarohlídům. Odpadů by tu bylo jak hub po dešti. ()

Spiker01

Už od mala mám hodně rád Nicolase Cage a mezi moje nejoblíbenější filmy neodiskutovatelně patří právě oba Lovci pokladů. Už jsem to viděl tolikrát a jen lituji, že jsem na to tenkrát nešel do kina. Film nabízí zajímavé obsazení, děj, akci a Ben s Rileym jsou hodně zajímavá ústřední dvojice. Myslím si, že je tento film nedoceněný. Doufám, že už konečně přijdou s tím třetím filmem, kde pořád přepisují scénář nebo co vlastně...100% ()

akisha

Pro mě lepší než jednička. Herci jsou uvolněnější, neberou to vážně (snad až na Cage, ale u něj to člověk prostě neodhadne), příběh nadlehčuje celkem povedenej humor a hodně to pozvedá super Diane Kruger s Helen Mirren, i ten Justin Bartha s Jonem Voightem jsou fajn a Cage, jak ho jen popsat, no odvádí svůj lepší výkon ve svých horších, ale přitom nadprůměrných filmech (zkráceně - je taky fajn). Jedině snad Ed Harris s Harvey Keitelem mi připadali trochu matný. Jelikož tohle nebylo nikdy víc, než jakási verze Indiana Jonese pro nejmenší, netřeba se pouštět do hlubších rozborů na téma: Příběhu, logiky, či dalších věcí, jako únos prezidenta nebo rychlé a spolehlivé hacknutí do libovolné databáze v případě potřeby. V rámci tohohle žánru nebyl příběh nejhorší a hlavně - je to zábava po celý dvě hodiny. Možná mírně nadhodnocuju, ale jedničce jsem dala 3* a tohle bylo prostě o kousek lepší. Snad proto, že přes všechny jiný blbiny tam nebyla věc jako "pomažeme ústavu citronem a dostaneme tajnou šifru". ()

Falko

Nicolas Cage - (Ben Gates) +++ Justin Bartha - (Riley Poole) +++ Diane Kruger - (Abigail Chase) +++ Jon Voight - (Patrick Gates) +++ Helen Mirren - (Emily Appleton) +++ Ed Harris - (Mitch Wilkinson) +++ Harvey Keitel - (Sadusky) +++ Bruce Greenwood - (Prezident) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub +++ Hudba: Trevor Rabin +++ Nemecka Cinema - 75% ()

castor

Jestlipak to má Nicolas Cage zapotřebí..? Každopádně stále tu vládne opatrovnická ruka bruckheimerovská, kolem je to cítit (polo)oscarovými veterány a myšlenkami na alternativní učebnici historie. Jenže vtipu je pramálo, režie sterilní, atmosféra nevýrazná, děj neřeším a akce je pro dospělého diváka jednoduše NENÁPADITÁ!! Člověk musí zákonitě vyjít ze sálu, dát si „nutričně bohatého“ hamburgera, ta „chuť“ ho musí pohltit a už neví, o čem ten film byl. Často slýcháváme – „pokud se Vám líbila jednička, se dvojkou budete zrovna tak spokojeni..“ Mně se nelíbilo jedno ani druhé, na triko si to určitě nevezmu a do polstrovaných sedaček vás směrovat nebudu!! ()

Rex Mundi

Klonovaná jednotka v inom odtieni oranžovej alebo ako povedal môj priateľ: "keby nezmenili kulisy, bola by to jednotka". Pri jednotke som sa ešte príjemne odreagovala, ale druhýkrát zabité dve hodiny s takmer rovnakým obsahom, tonami amerických vlasteneckých kecov, bondovskej čiernobielosti, k posrání pozitívnych a jednoduchých hrdinov, čo neustále robia hlúpe chyby a priblblo sa tváriacich hercov, ktorí buď prehrávajú alebo vôbec nehrajú... to je už len trápna, lacná dobrodružná nuda, nuda, nuda! ()

Spooner

Jedno z těch pokračování, u kterýho jsem věděl co mám čekat. Prostě že to bude stejnej průměr jako jednička. A opravdu jsem skoro to samý taky dostal. Scénář mi sice přišel ještě horší, než v případě jedničky, ale jinak zůstalo všechno stejné. Režie je průměrná, akce moc není a herci si jenom vydělávají na nájem. Ale na druhou stranu ještě že má Cage tuto sérii, aspoň si zde vždycky po všech těch Ghost Riderech a Rituálech napraví reputaci. 60% ()

JAn

Jerry Bruckheimer pro mě býval zárukou minimálně oddychové zábavy. Ale teď je jiná doba. Hosté přestali vyhazovat vrchní z restaurací, nicméně, stali se z nich diváci vyhazující peníze za sračky. A jednou z nich ´sou i noví National Treasure. Tolik demence, naivity, kýčovosti a mizerných hereckých výkonů koncentrovaných na jediný film ´sem už dlouho nezažil. Všichni pomáhají těm správným, a to včetně správňáckého prezidenta, ze kterého by si měl vzít ponaučení i G. W. Bush, Diane Kruger se přestala prsit ned zaprášenýma mapama a Cage opět dokazuje, že nejlepší léta svého umu už má za sebou. Tohle nemůže nadchnout ani onanující fanoušky Relic Hunters. ()

Wacoslav1

Ve stejným stylu jako jednička. Jenom záporák v podání Harrise ještě víc nudnej a nevýraznej než ten v prvním déle. Tohle univerzum který mělo nakonec jen dva díly a třetí patrně už nikdy nevznikne mě prostě nijak zvlášť nechytlo ani na opakovaný shlédnutí a tak hodnocení bude u obou dvou dílů podobný.30% ()

Xmilden

Je to taková ta klasická "dvojka". Tvůrci se snaží nacpat toho do děje pokud možno co nejvíce a vše ještě náležitě překombinovat. Film neurazí a sem si jistý, že jeho cílová skupina bude značně velká. Kladem snímku je určitě to, že po dlouhé době je zde vyobrazen prezident jako člověk z lidu. Což není představa úplně k zahození. Nicméně Turteltaub zrovna talentu navíc nepobral a tak přestože se divák dočká svých "oblíbených" postav + nějakých nových navíc. Nic převratného k lepšímu se oproti minulému dílu nezlepšilo. Indiana Jones je pořád někde na míle daleko vepředu. 55% ()

Tom_Lachtan

V tomhle filmu nefunguje zhola nic, Nicolas Cage přehrává, ale ne tolik, aby to bylo zábavné, veškeré rébusy jsou přitažené za vlasy... Mimochodem, je to tak moc přehnané, že dostat se v tomhle vesmíru do dvou z pěti nejstřeženějších objektů na planetě je otázka pár minut plánování a když se něco podělá, tak co, máme hackera, který zvládne cokoliv a já začínám mít pocit, že hackeři jsou deus ex machina 21 století. Pak je tu pár totálně archetypálních postav, co nemají defacto žádný charakter a padouchova motivace a padoušství je tu na úrovni toho, jako kdyby se svobodná matka z Dolní Cerekve rozhodla spáchat vendetu na všech pracovnicích jednoty za to, že ji prodali dva zkažené pribináčky. ()

cheyene

Slabší než první díl, ovšem i tak jsem se výborně bavil! Nicolas Cage alias Ben bere ve dvojce více luštění na sebe, pomoc od Rileyho, Abigail a otce není taková jako v jedničce. I celá zápletka se mi zdála méně komplikovaná než v předešlém díle. Trošku mě zamrzel únos prezidenta, což už bylo docela silné kafe (i když, nebyl zas nějak strašně vymyšlený) a konečné rozhodnutí hlavního záporáka. Ovšem mám takovéto dobrodružné a svižné filmy rád, takže hodnotím vysoko..Pár nedostatků: 1) Když v jedné ze scén spadne Benovi baterka (ze skutečně řádné výšky), i po dopadu stále svítí, přičemž berme v úvahu z jaké výšky spadla a že během pádu několikrát narazila na dřevo. 2) Když na konci filmu dostane Riley auto od prezidenta, je možné vidět v odrazu prezident. 3) Automobilová honička v Londýně - Ben (Mercedes) a Mitch Wilkinson (Range Rover). Dochází k nehodě s autem s nákladem pivních sudů. Wilkinson do něj v jednu chvíli narazí, vidíme krásný detail, jak se roztříští levý přední roh vozu o nárazník a korbu náklaďáku. V následující scéně na mostě přes Temži je Wilkinsonův bourák téměř bez šrámů a i světlomet je celý! ()

Jamal

Pro mě zajímavější a ulítlejší než jednička. Scény skvělé, jízda Mercedesem ala James Bond, únos prezidenta, vloupání se do stolů z Urozené v Buckinghamu a Bílém domě, které jsou vyrobené od čínského mistra zamykacích skříněk, socha Svobody ( ta menší v Paříži ), Kniha Prezidentů se všema záhadama a tajemstvíma. To vše vede k bájnému indiánskému městu celého ze zlata, které je šikovně ukryté ve skále. Ed Harris jako záporák, krásná Diane Kruger a oskarová Helen Mirren (za Královnu) a samozřejmě Cage ve "své" roli. A hudba od TREVORa RABINa, který se už zapsal i pod "jedničku", který má na kontě hity jako Armageddon, Bad Boys II, 60 sekund nebo Nepřítel státu. Tak co by jste od takového filmu chtěli víc? Jen se mě trošku nelíbil ten finální konec. A co je na straně 47? Pokračování trojky, ve které bude hledat tajemství ztracené ..... (( :: Atlantidy. ()

Fiftis

To isté čo naposledy. Nicolas Cage si hrá na Indiana Jonesa, hľadá poklady a snaží sa očistiť meno svojho predka obvineného z atentátu na prezidenta Lincolna. Aj keď sa vo filme prakticky stále niečo deje, niečo tomu chýba. Možno atmosféra, lepšie zrežírované akčné scény a menej snahy zavďačiť sa otcom, mamičkám i deťom v kine. Tvorcovia sa skrátka pokúsili natočiť dokonalý rodinný film pre každého. A to sa im podarilo. Každý si tu niečo nájde, ale vo výsledku tých stopercentne spokojných divákov asi moc nebude. ()

Shakers

Je to v podstate rovnaké ako prvý diel, len v Knihe tajomstiev sa hľadá niečo iné.Herci, akcie a celkové to dobrodružstvo všetko ostáva rovnaké.Čo je zároveň aj dobre, ale na druhú stranu aj škoda, pretože nič moc nové sme nevideli (možno akurát tak viac vtipov).Takže to opäť ostalo pri fajn napínavom akčnom dobrodružstve s fajnovom výpravou, hudbou, sympatickými hercami, svižným strihom atď. 80% - 4* ()

ajuska

První díl v bledě modrém. K tomu se nedá říct nic víc než, že Kniha pokladů zopakovala to, co nastolila jednička. Příběh jsem zapomněla snad ještě dřív než u předchozího filmu, ale dvě hodinky s tímhle filmem představovaly pohodový odpočinek u mírně nablblého, naivního, ale rozhodně svižného a jednoduše zábavného dobrodružství. ()

lamps

Opakovaný vtip není vtipem aneb nechte už ten poklad raději ležet. Je to pravda hollywoodsky roztomile sladěné a hvězdně obsazené mysteriózní dobrodružství, které se naštěstí ani nebere moc vážně a navzdory přepálené stopáži funguje coby nenáročný obrazový relax více než uspokojivě, ale není zde jediný důvod, proč vyzdvihovat jeho omezené filmařské kvality čtvrtou ohleduplnou hvězdou a činit tak z něj v mé divácké stáji dílo hodné doporučování a chvalozpěvů... Neškodný, nezávadný a neurážlivý, ale přesto prachsprostý ambiciózní průměr. ;) 60% ()

Jacinda

Děj je hodně podobný prvnímu dílu, než přijde závěr. v prvním díle hrdinové zdolali nebezpečné schody a užili si trochu skákání a padání. ted se jako překážka objevily modernější mechanismy spíš ve stylu Indiany nebo Lary Croft. myslím si ale, že první díl měl o kapku lepší atmosféru. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)