Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

Jinoch

Znáte to, příběh starý jako vesmír sám... To se tak jednou rozhodne parta mimozemšťanů zaútočit na Zemi a superhrdina, ať chce nebo ne, má najednou napilno. Bohužel pro něj, přesila je tentokrát trošku větší než obvykle a tak mu nezbývá moc na výběr a musí si najít kámoše. Po nezbytné výměně názorů a soutěžení o egoistu roku se de makat, a to pokud možno v co nejakčnějším a superhustovelkotonážním podání gradujícím až do posledních vteřin. No zkrátka klasika... Ale teď trochu z vážnějšího soudku. Spojení více superhrdinů do jednoho filmu se ukázalo jako dobrý tah. Krom větší porce akce, triků, hlášek a tím pádem i diváků dává celému filmu i jeho hlavní (a zároveň asi jedinou) myšlenku - ta je vsazena do jednoduché premisy potlačení své vlastní individuality pro chod celku. Krom toho nám také větší počet hrdinů nabízí ukázku jejich odlišného pojetí, takže každá z nich může do filmu něčím originálním a nezaměnitelným přispět. Iron man dodává high-tech hračičky a celkovou odlehčenou formu tak nezbytnou pro jednodušší zábavu (kterou Avangers bezesporu je), Hulk pocit neodhadnutelnosti a hrubé síly v její čisté podobě, Thor závan mytologie a Captain America zase kapku onoho ryzího patriotismu. Tuhle partu svede dohromady Nick Fury. Ten sice sleduje celé dění tak trochu z povzdálí, ale je to právě on, skrze nějž tvůrci nejvíce promlouvají k divákovi... A právě mezi tvůrci se nachází další důležitý pilíř filmu - režisér Whedon, kterému se i přes mnoho překážek, jež ne něj číhali, nerozpadlo celé dílko pod rukama a dal filmu akční rámec odpovídající jak jeho zaměření, tak dvousetmilionovému rozpočtu... Bohužel tím, kdo do filmu takřka ničím nepřispívá, je Loki. Ten je totiž charakterově příliš plochý. Nevyvolává v divákovi pocit strachu ani nejistoty a chybí mu jakékoliv hlubší vykreslení. Prostě jen klasický představitel odvrácené strany - zakomplexované děťátko vyrůstající po boku svého úspěšnějšího brášky. Toť vše. Další chybou, kterou ve filmu spatřuji, je herecké obsazení - na Downeyho, Jacksona nebo Scarlett jsem si zvykl ihned, ve svých rolích se pohybují přirozeně a nechybí jim dávka charismatu (tolik potřebná pro výrazné charakterové typy). Ovšem o ostatních (zejména pak o Hiddlestonovi, Cobie Smulders nebo Evansovi) se to samé již bohužel říci nedá. Nepříjemnou kaňkou je pak také český dabing, který posouvá celkový dojem ještě o kousek níž... Suma sumárum. Avangers nabídl vše, co se od něj očekávalo - svižné dialogy, plno hlášek a hlavně pak velkotonážní akci. Bohužel však nic navíc a to v době, kdy Nolan svým Batmanem přepisuje podobu současného blockbusteru už zkrátka nestačí... 75% ()

Big Daddy

Co se dalo od filmu čekat se naplnilo. Tedy vkusná efektová smršť kde si každý toho svého oblíbeného super hrdinu najde. Ještě, že si autoři dali tu práci a přemluvili většinu předchozích představitelů hlavních super hrdinů. Prim hraje Robert Downey, který srší vtipem jako obvykle, ale ostatní se také snaží. Triková stránka věci samozřejmě na výbornou, ale to už je dnes spíše bráno jako standart. Pro mužské pokoukání je tu pak HOT Scarlett Johansson jejíž výstřich by se dal sjet na lyžích. Třeba někdy příště. ()

millanko_

Ak chcete pri tomto filme rozmýšľať, tak ho ani nepozerajte. Toto je ten film, kde necháte mozog doma v pohári na nočnom stolíku. Veľmi priemerný dej, predvídateľný, ale skvelé bitky si vyslúžili 4 * a tiež mu pomáhajú komiksový hrdinovia. Bez kreslených hrdinov by to boli veľmi slabé tri *. ()

LiveInPeace

Jedna z jesně nejlepších záležitostí co jsem za posledmí dobu viděl kvalita jednim slovem. Škoda že jsem na tom nebyl v kině. ()

Saprofag

HM. No tak je to dobře udělaný. Kdo by to čekal. Právě že každej. To ostatní se ale na druhý podívání u mě nedá! Sorry, ale už mě američani fakt serou. Je to kus hovna zabalenej do zlatýho papírku! ()

Zackk

Asi nejlepší akční film co jsem kdy viděl. Výborná kamera, skvělé efekty, vtipné a časté vtipy (v akčních filmech jsou často trapné), vyhýbá se dnešním klasickým zápletkám a díky špičkovému soundtracku Alana Silvestriho plně vystihuje monumentalitu nejlepšího komiksového týmu superhrdinů. Ale stejně musím filmu vyčíst hrubou chybu a to v tom že se i v akčních scénách hrdinové oslovovali civilními jmény, a ne těmi hrdinskými! ()

Stinger78

Kýbl popcornu, litr coly a vzhůru za skupinkou hláškujících hrdinů. Velký Samuel L. by mohl mít jen jednu větu a přesto by se pro roli šéfa teto bandy těžko hledal lepší člověk. Z těch bojujících to samosebou táhnul Robert Downey Jr., jeho uštěpačný, suše humorný a trochu arogantní Ironman by to v klidu zvládl sám, ale kámoši ve zbrani se vždycky hodí. A když jsou stejně naladění (v tom vynikal zejména Hulk), jsou to další plusové bodíky. Snad jen ten Captain America byl tak nechutně kladný, až to teklo všude okolo... No ale co, nikdo není dokonalý. ()

Lucka07

Naprosto skvělá akční podívaná s vydařenými vtipnými hláškami. Na filmu mi nevadilo vůbec nic, byla jsem z něj nadšená. Za poslední dobu pro mě konečně natočili něco pořádného. ()

macoslavek

absolutní spokojenost, ze všech jednotlivých postav vytáhli to nejlepší.. tahounem je samozřejmě Iron Man, překvapivě dobrý je i nový Hulk (kdy konečně můžu říct, že jsem s jeho obsazením spokojena a doufám, že se Hulk dočká dalšího samostatného filmu právě s Ruffalem).. je to vtipné a plné akce, dobrých hlášek ("Je adoptovaný") a humorných momentů.. navíc geniální padouch Hiddleston podává skvělý výkon. ()

komando20

je to niečo ako Expendables len hrdinovia su v nom komiksaci, ten začiatok ma ozaj nudil kym sa všetci zhodli ale za to tim koncom to ozaj dobehli ()

Yeday

Na margo tohto filmu musím "povedať", že spočiatku som bol skepticky kvôli veľkým ohlasom, ktorý tento megalomaský film utržil vo svete. Zdalo sa mi to jednoducho nadhodnotené. Potom, ale čo som si pozrel tento film som zmenil názor a fakt bol dobrý. Nevedel som si totiž predstaviť ako by sa dalo skombinovať toľko superhrdinov dohromady. A ono čuduj sa svetu sa to dá(to ma hlavne presvedčilo dať mu 5). Vhedon dal každému a jednému svoj vlastný priestor, ktorý aj dostatočne využili. Nikto tam nemal jednoducho viac priestoru a naopak nikto málo. Perfektne vyvážený film nielen čo sa týka toho, ale aj príbech bol od začiatku pútavy(síce aj s nudnými pasážami ku ktorým sa ale ešte dostanem). Tento film je šmrcnutý aj o humornú zložku, ktorý jednoducho filmu prospel... v tomto to hlavne ťahal Tony Stark - Downey, ktorý ten začiatok dobre osviežil a je vidieť, že v Iron-Manovi sa našiel. Ale v mysliach mi rezonujú iné humorné pasáže. Hlavne teda s Hulkom( /Thorom). Nebolo ich síce veľa, ale keď už tam bol ...fakt to stálo za to! Predovšetkým narážam na úplny záver. Nehovoriac o tom, že Ruffalovi táto postava ohromne sadla. Rozhodne má Hulk resp. predstaviteľ prekvapil asi najviac. Zase aby som tento film len nechválil, tak to malo aj svoje muchy. Hlavne niektoré scénky boli dosť mdlé. Naverbovanie doktora(Hulka) agentkou, neskôr rozhovor agentky s Lokim atď. Boli tam jednoducho nudné pasáže, ktoré som na druhý krát preskakoval. Ale celkovo to nielenže splnilo moje očakávania, ale ich aj istým spôsobom prekonalo. No aj napriek tomu stále tápam medzi 4 - 5 hviezdami. Finále bolo fakt ohromné ...no neviem či celý film za päť. Uzavriem to teda takto. Účel to rozhodne splnilo, pobavil som sa a keby som bol v kine. Tak s kina by som vyšiel spokojný. A o to ide, nie? Film mal totiž docela dosť nezapomenuteľných scénok. Pre tentokrát(aj keď je to z odretými ušami) si plný počet každopádne zaslúži... = 90 % ()

fruitixx

Když vezmeme to nejlepší ze všech Marvelovských komixů a dáme do jednoho celku, dostaneme mistrovský kousek v podobě Avengers. ()

DelMann2

Overrated. Solidní podívaná, decentní dialogy a hůmor trefí. Střetnutí postav je unikátní a něco takového určitě chybělo. (Není Spiderman, proč?) Celkově si není na co stěžovat, každopádně si nemůžu odpustit ten feeling, že to nesedělo tak úplně dobře, jak bych si představoval. Pobaví, částečně okouzlí, neohromí. ()

marlenna

Marvel se rozhoupal a přivedl na svět skupinu hrdinů, kteří mají spasit svět. Ze všech pohádek o statečných američanech se superschopnostmi je tahle suverénně nejlepší. Nepočítám Batmana od Tima Burtona, což je jiný kalibr. Je to svižné, často vtipné, výborně natočené. Ani IQ vám po odsledování rapidně neklesne. Čtyři stoprocentně zasloužené hvězdičky a 143 minut zábavné podívané. ()

marien1039

Tohle už se mi dlouho nestalo. Povětšinou když mě desítky lidí tlačí na nějakého super druper mega trháku, který mě zaručeně vezme, jsem značně zklamaná. To se mi stalo u Foresta Gumpa, Mlčení jehňátek nebo u všech filmů Tima Burtona. Ne, nejsou to špatně filmy, ale trochu pokory k nim a dlaším divákům by neuškodilo. Možná by pak člověk na zhlédnutí nebyl tak nadržený a poté zklamaný, protože byly všechny přechváleny. Avengery jsou podle mého zatím nejlepší komixák, který byl natočený. Jsou vtipní, akční, jsou v nich mnoho bojů a žádný rušící zamilovaný příběh. Maximálně si v prvních pěti minutách řeknete "je fajn, že do toho Pepper s Tony Starkem konečně praštili", ale to je naštěstí všechno. Pokud si člověk všímá malý detailů v pozadí, vtipů, které do filmu režiser dal ale tak, ať nejdou na první pohled vidět, potrhá se smíchy :-) Nedá se to samozřejmě srovnávat s některými silnějšími a lepšími filmy na vyšší úrovní, kde fugují fyzikální zákony tak jak mají, ale v úrovni komixového filmu je to frajeřina. ()

Milia_Malae

Mentalita tohoto filmu je velmi jednoduchá: "Dáme dohromady všechny Marvelovské superhrdiny, kteří se nám hodí, proti nim postavíme nejlepšího záporáka, kterého jsme zatím přivedli na filmové plátno a necháme je bojovat na nářezových místech." Pokud na tuto hru přistupíte, máte zaděláno na neuvěřitelný zážitek. Z uměleckého hlediska by se sice dala filmu vytýkat spousta věcí a příběhu slabá místa, ale tento film vás (velmi příjemným způsobem) donutí vnímat jenom to, jak nářezové věci se na obrazovce dějí. Pro fanoušky superhrdinských filmů (kterým nevadí Marvel) jistě bude tato triková týmová akce, kde mají všichni dostatek prostoru požehnáním. Bitva na Manhattanu, výslechy v podání Black Widow, Hulk rozbíjející ezemáky na kousíčky, vtipné hlášky (vede Iron Man), skvěle úlisný záporák a tak dále. Dokonalý film letně-bezstarostného ražení. V kinosále skvělá, uvolněná atmosféra a dokonce dvojnásobný potlesk. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)