Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

ManOfPhoenix

Avengers: Age of Ultron je prostě ten nejskvělejší, nejúžasnější (epický) film, který jsem kdy viděl. Tolik postav, tolik překvapení, easter eggů, a dalších věcí narvané v jednom filmu. A vypadá to víc než dobře. Hawkeye tentokrát dostal více prostoru, což se mi velmi líbilo, dozvídáme se o jeho životě víc a i věci, které na něm máme rádi. Jako vždy nechybí humor, který ve filmu vypadne z každého Avengera (nebo spíše z každé postavy). Akční scény jsou výborné, prostor dostane každý. Z Ultrona se stal brilantně skvělý záporák, a i dvojčata nezklamali. Sympaťák Quicksilver a Scarlet Witch jsou úžasné postavy, jejich zpracování bylo na jedničku. A Vision... i když měl malou roli, byl boží. Zkrátka, Age of Ultron je prostě nejbožejší film, který jsem kdy viděl!! ()

hiding

Měli by do Avengers naverbovat Magneta, ten by si s Ultronem poradil jiným způsobem než slavní Avengers. To by byl krátký a velice zajímavý boj a mohlo by to skončit po deseti minutách. Nemusel by z toho být 140 minutový film a já bych mohl strávit první máj jiným způsobem.40%. ()

kubas369

Nevím trošku rozpaky není to špatné ale je na tom vidět, že je to jen mezihra mezi svižným úvodem a doufám dechberoucím závěrem. Čekal jsem něco syrovějšího a brutálnějšího. Čekal jsem víc přesto nejsem zklamanej. ()

Vykuk

Naivní, blboučtější než jednička, v podstatě jsem dostal, co jsem čekal, ale ne to, co jsem mohl dostat. Prostě je to děláno tak, aby na to mohli i děti, co se dá dělat. I tak je to na pohled hezká podívaná, ale nefungovali tam takové ty momenty, kdy má divákovi přejet mráz po zádech nadšením. Taky dost trapných scén, jako když hawkeyovi ženuška promlouvá do duše, že musejí být tým, blablabla srance, zbytečnosti... Ultron taky nenadchnul, byl to takový dobráček a jako protivník nic moc.. co bylo úplně nejhorší, bly dabing a úplně nejhoršejší byl dabing Furyho.. kdo mu vymyslel takový hlas, zasloužil by přinejmenším facku. Ale celkově jakástakás spokojenost. Poslední kapitán byl mnohem mnohem lepší a předpokládám, že Civil war bude šupec:) ()

heisy odpad!

Odpadní pohádka s rozpočtem africké země, neuvěřitelné zklamání po předchozím dílu. Složená z na sebe často zmateně navazujících scén, často nemajících žádnou logiku (Thor v jezírku poznání=totální mindfuck). Snaha o získání co nejlepšího ratingu, aby se na to mohly koukat i malé děti je odporná, abcence jediné kapky krve působí zcela nesmyslně v kontrastu s ragem Hulka uprostřed města plného lidí. Záporák, který v traileru vypadal docela zajímavě, je ve filmu definicí naprosté neoriginality. Snad jenom občasný joke Iron Mana nebo kozy Scarlett Johansson (byť ratingově zabalené) tomu něco dávají, ale díky vysokému očekávání to nestačí ani na hvězdičku. ()

Mistr_Moon

bum bum, bla bla, ha ha, bum bum, bla bla, ha ha atakdále. Už to není taková pecka jako jednička. Některé postavy už byly stvárněny lépe (quicksilver v x-men na deseti minutách stokrát lepší než tady v celém filmu). Nicméně vtípky jsou povedené (Thorovo kladivo, "všechno kolem vybuchuje a já mám jenom luk a šípy"). Příběh v podstatě nulový a tak je potřeba ho nahradit pořádnou akcí, která už ale je malinko monotónní, stále však pěkně natočená. Rozdělení finále na dva díly vydím jako nešťastný krok. ()

Joedas

Ano, je to horší, ale když na film půjdete připravení stejně jako já, nebudete zklamaní. A stejně jako já, to znamená být znechucený z trailerů a čekat šílenou přeplácanou blbost zoufale se snažící být větší, lepší a temnější než povedená jednička. Přijde mi, že tyhle filmy neumí v poslední době končit. Že 80% filmu funguje jako obstojný buildup, ale vyvrcholení je chabá snaha všechno zdvojnásobit, všechno vyhrotit a všechno trumfnout. Tím podle mě trpí i noví Avengers, akorát s tím rozdílem, že akce je přeplácaná generická nuda už od začátku. Jinak nové postavy na konci filmu mi vadí, ale proti dvojčatům nemám výtku. Chemie asi pořád funguje, všechny postavy jsou stejně sympatické a pořád je to koukatelný, takže problém s tím nemám. ()

MartinTerran

Avengeři jedou pořád na stejné vlně. Je zde opět kupa vtipů, tuna akce, škody za miliardy dolarů a celkově to docela opět funguje. Vznik Ultrona byl dost podivný, ale jinak fajn film kde se pokračuje ve spletitém příběhu na desítky pokračování kde kombinují vše možné, hlavně aby nepřekombinovali. Tu romantickou vložku si mohli odpustit a celkově podle mě o chlup horší jak jednička. Hodnocení: 80/100. ()

germiny

Čekal jsem, jak se mi to rozleží, ale nijak se to nepohnulo. Prostě klasická ,,dvojka". Se vším všudy - všeho víc, všechno větší, všechno barevnější a více citů. No ale aspoň že to ubíhalo :-) P.S. - nejlepší je ta Škoda 120 :-) ()

vieriX

Bohužel plný počet dát nemůžu je tady toho hodně co se mi líbilo akce skvělá jak už jsme u Marvelu zvyklí. Ultron je skvělý jakož to záporná postava a James Spader ho namluvil úplně božsky a další postavy jako je Vision se více rozvine v dalším filmu. Co mi tu chybí je prostě něco co bych si pamatoval jako v jedničce když Hulk vytřel a omlátil o podlahu Lokiho. Zábava to byla opravdu skvělá jen kapánek menší využití některých postav jako je Thor toho tu bylo celkem málo, ale zase mám radost z využití Hawkeye. ()

Guran

Tak tohle byla pecka! Nový příběh, parádní scénář se špičkovými hláškami a dialogy. Skvělé nové akční scény plný vynikajících efektů. Film, u kterého sice víte, nebo tušíte, jak dopadne, ale napětí a skvělé zfilmovaná podívaná vás upoutá! Každý hrdina má svůj charaker, každému je věnována část pozornosti v ději, každý má svou úlohu v týmu a každý má svou hereckou kvalitu. Aaron Johnson pro mě je herecky mimo v každém filmu, zde rozhodně patřil k nejslabším představitelům. Záporák Ultron byl pěkně ztvárněn. Opět se sice nejedná o člověka, ale o nadpozemskou bytost, ale i tak chválím filmaře. Film se povedl. Zatím největší akčňák roku. ˇ3pičková podívaná, kde se pořád něco děje. Veliká pochvala. Už dlouho se mi nestalo, že bych filmu dal 5 hvězd. ()

Maw

Úvodní scéna v lese je díky statické kameře neuvěřitelně dobře zpracovaná. Nabudila mě na skvělý filmový zážitek. Bohužel touto scénou veškerá nápaditost končí. Dále jsme jen svědky naprosto obyčejných akčních scén, maximálně ohrané zápletky, nesmírného množství digitálních efektů, které popravdě nevypadají nejlépe a stupidních dialogů, které se tváří jako nesmírně vtipné, přitom vtip značně postrádají. Dobře, abych nebyl nefér, tak pár vtipů se povedlo (Vision podávající Thorovi kladivo). Tvůrci se nám snaží nacpat do hlavy soukromé životy hlavních hrdinů, což byl snad ten nejhorší nápad, díky kterému jsem se jen modlil kdy už to skončí. Avengers 1 byl zajímavý film, protože se v něm ukázali všichni naši oblíbení hrdinové naráz. Ve druhém díle to už nefunguje, takže by to měl nahradit propracovaný děj. Ten se bohužel neodehrál, takže se nám z toho vyklubal naprosto obyčejný komiksový film. Marvel by nás měl přestat zasypávat přívalem komiksových filmů, které nemají moc kvalit a měl by radši jít po stopách DC Comics, který nám servíruje filmy nezměrných kvalit jednou za 2-3roky. Pro mě tímto Marvel klesl velmi hluboko a jen doufám, že mou lačnost po komiksových filmech naplní příští rok Batman V Superman. ()

hepi_

Sklamanie. Kvôli efektom asi neostali peniaze na dej. Vývoj postáv nulový, obohrané vtipy, neskutočne dlhá stopáž. Zase raz trailer zaujímavejší než celý film _ 40% ()

pridala

Podle mě nejlepší marvelovka. Black Widow tu má konečně hodně prostoru a prostor vyplněný Scarlettkou je boží prostor. Hlášky super, komedie lepší než Slunce seno... a Iron Man opět nejlepší, Kapitán sexy až to bolí a Thor s kladivem celkem dobrej komediant. Jednou bych chtěla být cool jak Tony Stark :( Jo a proč hraje Hulka Jarda Jágr?? :D ()

RyanRainheart

Na to, že se jedná o druhý díl dost slušný výkon. Opět hodně vtipných scén a dialogů, zopakoval se úspěšný model z jedničky, který fungoval a funguje i tady. ()

PAVLIS

50% Mraky nepřehledného digitálního bordelu neboli akce, nezajímavý příběh/záporák a absence vtipu. Jednoduše nepovedená, úmorná hra na vážnější strunu. UPDATE 2019: Ultron stojí za vidění pouze pro doplnění si informací z Marvelovského světa. Vzniká tu Vision, objeví se tu Mind kámen a poprvé dvojčata a nakoukne sem Thanos. V ostatních ohledech nezajímavé nebo přímo otravné - viz. z prstu vycucaná "romance" Widow s Hulkem. ()

Patches1984

Jako... moc nevím, jak druhý Avengery hodnotit. Jo, vypadá to všechno pěkně, nablejskaně, spousta akce, hláškování, epický zachraňování světa, občas nějakej ten humor nebo popkulturní odkaz, pohnuté osudy hlavních hrdinů, etcetera, etcetera. Ale je toho TOLIK! Těch sto čtyřicet minut vás prakticky nenechá se na chvíli zastavit, vydechnout, zamyslet se nad dějem a o co v něm jde, a tudíž vás ani nenechá, aby vám na tom začalo záležet. Výsledkem je přes všechnu tu barevnost, všechnu akci a zvraty pocit sterility. Alespoň pro mě. Tedy s jednou čestnou výjimkou - Hawkeyem. Vedle všech těch severskejch bohů, dušínovskejch kapitánů, zelenejch monster a géniů v brnění působí tenhle taťka od rodiny jako jedinej opravdově a dá se s ním aspoň trochu ztotožnit. Fakt doufám, že jednou dostane vlastní film, kde nebude jenom sidekickem pro partu nadlidí s emocionální vyrovnaností teenagerů na školním výletě. Do té doby mi asi nezbývá, než kvůli němu chodit na jinak průměrný akční blockbustery. 6/10 ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)