The Avengers 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2015, 141 min

Tak jsem si po shlédnutí tohoto filmu říkal, jestli nejsem blázen, že mi všechny tyhle komiksovky přijdou za poslední roky na jedno brdo a tak jsem se rozhodl po dvojce Avengerů podruhé zkousnout Strážce galaxie. A fakt to v nich bylo. Bylo v nich to, co mi hlavně v tomhle dílu Avengerů strašně chybělo. A to podstatné není nic jiného, než humor, který si první díl ještě jakž takž držel. Přitom postavy by na to měl. Iron Man a Thor jsou jasní dva vrcholní tvořiči hlášek a tady jak kdyby jim někdo utnul hřebínek. Mám pocit, že právě vtipnost a hlášky dělají z komiksáren filmy, které pro diváka vytvoří nevšední zážitek, ke kterému se budou rádi vracet. A já teď už vím, že k tomuhle filmu se určitě vracet nebudu. Nejde totiž jenom o vtipnost, ale i o nepřítele, kterej nejenom, že nemá charisma (což u robotů je standardně těžký mít), ale hlavně z něj člověk nemá žádnej strach, natož pak respekt. Technicky je to sice zvládnuto dobře, včetně akčních scén, které jsou luxusní. Všechno ostatní tady ale nefunguje. Vlastně tenhle díl přesně vystihuje ten typ komiksáren, které bych si přál, aby se už neopakovaly, ale kterých je za poslední roky více, než dost. Pro recyklaci obsahu doufám, že příští díl se bude jmenovat Avengers vs. X-Men, abychom Marvel recyklaci zažili kompletní.(19.10.2015)

Zřejmě největší událost roku konečně nadešla a mnou velice očekávaní Avengers se musejí opět sjednotit a vypořádat se tentokrát s hrozbou, kterou stvořili oni sami. S každým dalším marvelovským filmem nabývám pocitu, že i tentokrát se podařilo natočit něco, co jsme na plátně ještě neviděli a stejně to cítím i tentokrát. Joss Whedon opravdu nelhal a více než kdy jindy si dal záležet na postavách, na jejich osobnosti, měnícím se přístupu k řešení problémů a vztahy mezi samotnými Avengery. Stále se jedná o něco větší sequel, který se alespoň navenek tváří velkolepěji, což do jisté míry samozřejmě je, jelikož počet postav nabobtnal až do téměř horentních výšin na hranici snesitelnosti, ovšem stále oceňuji, že se příběhy jednotlivých postav povedlo skloubit do jednoho celistvého příběhu, který i jakžtakž dává smysl. Filmu spíše škodí onen fakt, že se zřejmě rázně škrtalo a zkracovalo. Žánrově bych si troufl zařadit nový kousek k thrilleru, jelikož, i když se stále jedná o ten "rodinný Marvel", více než kdy jindy však bazíruje na občasných noir vložkách, dokonce s několika hororovými lekačkami. Režisér se musel opravdu vypořádat s velikým problémem. Je vidět, že jak tvůrci chtějí dále a dále rozšiřovat univerzum, najdou se pasáže, které působí dojmem tak trošku navíc (Ullysses Claw), rozhodně zas nechci říci, že nepasují do příběhu, protože své důležité místo mají, ale zkrátka působí dojmem poměrné přeplácanosti a snadno se lze ztratit. Na toto konto byl například upozaděn Baron von Strucker, na kterého jsem se hodně těšil. Ovšem, můžu být spokojen, jelikož z mnoha nových postav mě absolutně pohltili Scarlet Witch (které se ale nesmí říct Scarlet Witch; fenomenální Elizabeth Olsen) a Vision, který mi přijde dokonalý jako po vizuální stránce, tak té charakterové. Troufám si tvrdit, že na dvojku bylo použito doposud nejvíc digitálních efektů, a to prosím bez jediné chybičky či do očí bijící divné trikové scény, což dělá dojem i přes fakt, že ke konci už zkrátka nestíháte. Ultron má fantastický hlas (což bylo jasné dávno, protože prostě James Spader), ale nemohl jsem zbavit dojmu, že působí až moc lidsky (co se týče pohybu hlavy, mimiky i řeči těla), což mi podobnému druhu robota příliš nesedělo, ovšem jsem za tuto volbu obecně velice rád a pochyby o něm beru jako nafouklou bublinu (od toho je tu pořád Mandarin). MCU je nyní rozšířeno o velice výživný kousek a bude ještě zajímavé, kde vlastně Marvel plánuje skončit. Viděno v kině 3x. PS : Scéna s kladivem je über the top, ale bohužel musím souhlasit s redakcí moviezone, že je tak nějak jediná, kterou si chci opakovat ještě mockrát...90%...[29.4.2015_ČSFD projekce_Cinestar Černý most](29.4.2015)

Při první projekci jsem vyloženě trpěl. Nicméně byla by velká chyba Avengers odepisovat. Dvojka se mě ve své podstatě líbí možná i více než nepřekvapivá Jednička. V prvním díle se museli pořád všichni mydlit, aby si navzájem poměřovali své pohlaví kdo je lepší. Dvojka nabízí spolupracující tým, ve kterém začínají probleskovat první spory. Hlavně tedy co se týče zrodu Visiona. Parádní je souboj Hulka s Hulkbusterem. Zajímavou postavou je v menší roli Andy Serkis. 80%(11.9.2015)

Ja nevim no, Avengers jsem tak nejak povazoval za moznost videt v plny parade vsechny marvelacky hrdiny proti o level lepsimu zaporakovi, nez je v solovkach. Zatimco prvni film to splnil bez pripominek, tohle vypada spis jak proste jedna z mnoha misi, ktera neurazi, ale ani vylozene nenadchne a kdyby nebyla, tak se vlastne nic moc nestane. Jasne, akce je furt fajn a je ji vyplnena vetsina lehce prestreleny stopaze, triky taky bez pripominek. Ale proste to zacina bejt uz trochu okoukany, hrdinove se zase dohadujou, aby se na zaver semkli a nakopali zaporakovi prdel. Chapu, ze komiksovy filmy na tom vicemene stoji, ale nektery filmy uz ukazaly, ze prostor pro originalni napady furt je. Je sice fajn, ze se predstavi dalsi tri hrdinove, Vision je vlastne docela fajn, i kdyz trochu pripomina Dr. Manhattana, ale Quicksilver a Scarlet Witch jsou proste jen trapny kopie X-menu. A stale jeste furt nechapu, co tu dela Black Widow a Hawkeye. Ale herci jsou vicemene do posledniho sympataci. Co se tyce zaporaka, ten je sice na jednu stranu fajn v tom smyslu, ze to neni jen nemyslici silenec hodlajici znicit svet a diky skvelymu Spaderovo dabingu ma i docela sympatie, ale na druhou stranu to zase vypada jak dalsi recyklat zesilevsich robutku z Iron mana. Ale celkove jsem vlastne spokojenej, prvni dil byl trochu zjevenim, tohle je proste jen pokracovani ve stylu vseho vic, ale o zabavu i tak neni nouze.(12.3.2018)

Avengers Age of Ultron překvapivě předčilo má očekávání z pro mě né příliš přesvědčivé jedničky. Kingsman i Fast and Furious 7 nepřekonáno, ale prozatimní třetí místo je na místě. Načančaní hrdinové jsou zpátky v cool vizuálu, skvělými gagy a dynamicky strhující akcí, při které jsem místy nedýchal. Ultron jako záporák fajn, ale nejedná se o nic převratného, Quicksilver boží, Scarlet Witch otravná, Vison férový, ke zbytku není potřeba nic dodávat. nejvíce pobavil Thor se svým kladivem a Hulk svou agresivitou. Svěží zábava, která je kinu hodná. 95%(3.5.2015)

• - Scéna, při které se členové Avengers pokoušejí zvednout Thorovo kladivo, je v jedné věci mylná. Když se Tony Stark (Robert Downey Jr.) zeptá Thora (Chris Hemsworth), jestli, když se mu podaří kladivo uzvednout, stane se krále Asgardu, mu Thor odpoví: ''Ano''. To je však nesmysl. Thor králem Asgardu není, tím je Odin. Tony Stark by tak převzal jen Thorovu moc. (Mr.Baboon)

• - Počas boja Kapitána (Chris Evans) s Ultronom na nákladiaku, je vidno zavesenie bezpečnostného lana upevneného na hrudi Kapitána. Vidno ho v momente, keď sa Kapitán pretáča okolo dverí nákladiaku. (techas)

• - Efektné letecké zábery vznikli vďaka dronom, ktoré riadili kórejskí šampióni. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)