Re-cyklace. Přestože by mělo jít o vrchol marvelovského snažení, působí to spíš jako povinnost. Žádné pořádné nápady ani snaha o originální sekvence, pouhé opakování známých motivů (zápletka) a okoukaných scén (akce). Vyjma úvodu v lese a slovního špičkování, které je opravdu excelentní (chvílemi je to až bravurní komedie) nemá ten film vůbec nic. Snad vyjma až podezřele lacině vyhlížejícího vizuálu, ale ona je celkově výprava v Age of Ultron taková chudá (postavy se de facto točí ve čtyřech lokacích). A Ultron? James Spader je fantastický, ale samotná postava nijak zajímavá. Prostě a dobře, druzí Avengers mají podobný problém, jako pokračování Transformers. Wow efekt se vyplácal prvním dílem a přišlo na řadu pouhé opakování již (navíc několikrát, vzhledem k sólovkám) vyřčeného. Je to škoda už pro skvěle sehrané herce. Více zde.(29.4.2015)

Pozrite sa, vlastne sa ani Jossovi Whedonovi nečudujem, že ho nakrútenie tohto filmu zničilo do takej miery, že následne bol z Marvel-univerza v podstate - nazývajme to pravými menami - "odídený". Ten film je monštrum. A už sa neopakuje ten úžas z jednotky, kedy sa všetky tie skvelé postavy stretli v jednom filme. Dvojka je klasická dvojka - ešte viac postáv, ešte viac trikov, ešte viac akcie. Umiera sa tu minimálne (ale umiera) a zlosyn je znova o ničom. Ale, skrátka, keď do jednej miestnosti postavíte kapitána, Tonyho Starka a Thora a do rohu posadíte Čiernu vdovu, JE to super. A keď Whedon rozpúta akciu, tiež sa na to vďaka všestrannosti jednotlivých hrdinov dobre pozerá. A hoci to môže pôsobiť ako mierne naťahovaná žuvačka, v skutočnosti už tu pozorný divák vidí prvé otrasy univerza. Napríklad je tu prvý vážnejší názorový/filozofický rozkol medzi kapitánom a Iron Manom (pomaly ale isto vedúci k Občianskej vojne) a na konci jedna zásadná postava mizne z deja, zrejme mimo planétu Zem. Mňa to bavilo, ale chápem, že to Jossa zničilo.(15.11.2016)

• Xmilden

Tak pokud to chce Marvel dělat takhle, tak mě už to nebaví. Vždyť jsme to už vše viděli vlastně v minulých dílech. A určitě i lépe. Postavy už není kam moc směřovat, Thor je tady například absolutně zbytečný, stejně jako většina ostatních Avengerů. Akce je dělaná jen aby nějaká byla. Já se vlastně ve 100 minutě přistihnul že děj se vlastně nikam moc neposunul a příběh který by se dal odvyprávět i v rámci zhruba hodinového dílu se nám rozpliznul na více než 130 minut. Příště to už ale bude samozřejmě zase úplně jiný level, protože do hry možná už vstoupí zcela nový záporák. Ach jo! To věčné hraní s divákem, kdy se už příště opravdu bude k něčemu neskutečnému schylovat mě už nudí. Nebojte, příště to bude zase to stejné hovno jako v díle minulém. Navíc má být ještě Infinity War rozdělena na dva díly. To potěš teda. Z posledních Marvelovek mě nejvíce zaujal díky své zápletce a povedené akci druhý Captain Amerika, bohužel to celé pak zmršili závěrečnou digi megalománií. V mých očích může obstát Ant-Man a to hlavně díky vtipným dialogům nebo scénáři. Tady v Avengers není prostě kde brát. Všichni se berou strašně moc vážně a dialogy psal zcela určitě nějaký automat. Je docela možné že kdybych si před Avengers 2 nevzpoměl na mé první setkání s Terminátorem 2, možná by to bylo o hvězdu navíc. 40%(11.9.2015)

Velkolepé, s jasným přesahem, charaktery naplněné až po okraj - a přesto chci víc. Tím spíš, že to s tímhle režisérským dohledem bylo pravděpodobně naposledy. Kdo Jossův nejkomplexnější počin, tedy Buffy the Vampire Slayer, sledoval i jindy než po návratu ze školy ve věku třinácti let, ten ví, že některé vyprávěcí archetypy sypal král geeků z rukávu téměř o dvě dekády dříve. A přestože má tentokrát na příběh o tom, kterak Kráska musela zachraňovat Zvíře (Black Widow a Hulk) i na ten o člověku, který nemá žádné nadpřirozené nebo technikou vyhnané schopnosti a přesto místním bohům zkrátka musí stačit (Hawkeye) jen takhle omezený prostor, nevypráví je o nic hůře. Jen rychleji. V tom také tkví jediný zádrhel vrcholu celé Phase Two. Musí pomrkávat na události všech sólovek i kypřit půdu pro Infinity War, takže se není co divit, že není dost času pro všechny zúčastněné. U Iron Mana, Thora nebo Capa to nevadí, protože i když je zbožňujeme, brzy je uvidíme v samostatných dobrodružstvích a jejich role, okrojené na chybujícího génia, odvážného válečníka a čestného vůdce, bohatě postačí. Větší problém to je u dvojčat se spoustou potenciálu, který ale Ultroniáda - fungující jako jejich origin - nemá žádnou šanci naplnit. Proto nemá cenu si nic nalhávat, ony dvě hodinky dvacet je pro hromadu linek a dvě hromady postav zoufale krátká doba. Jestli je pravda, že původní Whedonův sestřih sahal přes tři hodiny, tak se za prvé vůbec nedivím a za druhé tímto žádám o nějakou soukromou projekci, protože lepší komiksárnu by svět neviděl. Na první zhlédnutí tudíž za 90%.(4.5.2015)

Větší, digitálnější a nabušenější. Klasické pokračování... nebo ne? Hodnotit druhý díl Avengers se dá velice obtížně, protože v pozici pokračování veleúspěšné jedničky v podstatě nešlo "uspět" a potěšit všechny. Whedon si zvolil svou cestu a mě jen mrzí, že je na výsledném filmu tolik znát zásah studia a nutnost stříhat a stříhat (osobně věřím, že případný DC bude o víc jak * lepší, jen original cut měl přes 3 hodiny...). Největší moje zklamání - Ultron a jeho nulové charizma, většina pseudobitek (to jsou ty, kde je hromada jedniček a nul proti hrdinům, když divák ví, že hrdinské jádro přeci neumře), slabý hudební oprovod. Škoda takové digitální přehlídky, ten potenciál, osobní linie a epizody (kladivo), všechno to Whedon skvěle drží v rukou, ale celek se mu rozpadá kvůli své nesourodosti. PS: druzí Avengers jsou více než naplněním, doslovným přeplněním možností filmu... je to kopromis, který má uspokojit co nejvíc diváků, kritiků, fanoušků a tvůrce... PPS: Paul Bettany jako Vision je výjimečný(9.5.2015)