Avengers: Age of Ultron mě tak trochu zklamalo. Hned ze začátku se setkáme s mužem jménem Strucker v podání úžasného Thomase Kretschmana. Jeho charisma i samotná postava by si zasloužily o mnohem více prostoru, než jim Joss Whedon věnoval. Takto si ho užijeme snad ani ne deset minut a zdareec:) Nově se na scéně objevuje sourozenecké duo Scarlet Witch a Quicksilver. Jenže tento Pietro Maximoff a jeho ztvárnění Aaronem Taylorem-Johnsonem nemá ani zdaleka takovou dynamiku a charisma jako Evan Peters. Elizabeth Olsen je coby Scarlet výborná. Obsahově mi však toto pokračování přišlo o dost slabší, než první díl. Jasně, vizuál je vymazlený a CGI a zelené plátno se na nás kření snad z každého záběru a parta Avengerů funguje pořád stejně skvěle. Trochu jsem si ale připadala mimo obraz, když se ukázalo, že Hawkeye má rodinný dům, ženu a děti:) A Tony Stark mi zde přišel jako vyměněný. Říkala jsem si, kam se poděl ten egomaniak s tím svým cynismem, ironickým smyslem pro humor a drsnými hláškami. Jakoby zde trochu zvážněl. Nějak jsem ho nepoznávala:) A scéna, kdy seká dřevo s Kapitánem America, stojí vážně za to:) Tito Avengeři mi přišli jaksi umírněnější. Možná tu jen chyběl perfektní (britský) záporák, jakým je Loki:)(1.8.2016)

Opakující se detail na Starkův obličej ve zbroji Iron Mana, ten odraz interaktivních displejů a blikajících světýlek v jeho duhovce, jako by byl symbolem repetičnosti. Cyklů pevně sevřených v kleštích destrukce, digitálního polétávání a kvanta postav na úkor jejich kvality. Vždyť nějaký náboj měli jen Jarvis jako Dr. Manhattan II. a Jane krotící svého zeleného King Konga.. A co je nejhorší, rádoby arcipadouch Ultron si jen kasavě tahá svoje A.I. triko a skutek utek, nicméně co se týká taktiky, šel na to dobře. Avengers se totiž dříve nebo později rozjebou sami, ale otázkou je, jestli u toho ještě budu.. Now I´m free, there are no Marvel strings on me!(4.5.2015)

„NEBYL ULTRON JEN FANTAZIE?“ … „JEŠTĚ VČERA ANO.“ … /// Jednoduchý herecký party, napsaný na tělo pár sympatickejm postavám fungujou jak maj a nevšední protivník plní funkci. Avangers mají bejt hlavně megalomanská zábava pro popcornový publikum. Že ji chybí víc lidskosti? Na lidskost mám svůj názor, takže mně stačí, že fungujou jako tým a nezapomínaj na vtip a nadhled. Souhlas, možná už to není takovej vodvaz, jako byla jednička. Ale třeba to napraví nějakej režisérskej střih. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych vidět Avangers mezi Transformery a X-Meny. 2.) Měli bysme si v práci ujasnit, jak funguje tým. (a že ten nejbohatší je šéf) 3.) Thx za titule „nnsdlmr“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ *(23.8.2015)

Zřejmě největší událost roku konečně nadešla a mnou velice očekávaní Avengers se musejí opět sjednotit a vypořádat se tentokrát s hrozbou, kterou stvořili oni sami. S každým dalším marvelovským filmem nabývám pocitu, že i tentokrát se podařilo natočit něco, co jsme na plátně ještě neviděli a stejně to cítím i tentokrát. Joss Whedon opravdu nelhal a více než kdy jindy si dal záležet na postavách, na jejich osobnosti, měnícím se přístupu k řešení problémů a vztahy mezi samotnými Avengery. Stále se jedná o něco větší sequel, který se alespoň navenek tváří velkolepěji, což do jisté míry samozřejmě je, jelikož počet postav nabobtnal až do téměř horentních výšin na hranici snesitelnosti, ovšem stále oceňuji, že se příběhy jednotlivých postav povedlo skloubit do jednoho celistvého příběhu, který i jakžtakž dává smysl. Filmu spíše škodí onen fakt, že se zřejmě rázně škrtalo a zkracovalo. Žánrově bych si troufl zařadit nový kousek k thrilleru, jelikož, i když se stále jedná o ten "rodinný Marvel", více než kdy jindy však bazíruje na občasných noir vložkách, dokonce s několika hororovými lekačkami. Režisér se musel opravdu vypořádat s velikým problémem. Je vidět, že jak tvůrci chtějí dále a dále rozšiřovat univerzum, najdou se pasáže, které působí dojmem tak trošku navíc (Ullysses Claw), rozhodně zas nechci říci, že nepasují do příběhu, protože své důležité místo mají, ale zkrátka působí dojmem poměrné přeplácanosti a snadno se lze ztratit. Na toto konto byl například upozaděn Baron von Strucker, na kterého jsem se hodně těšil. Ovšem, můžu být spokojen, jelikož z mnoha nových postav mě absolutně pohltili Scarlet Witch (které se ale nesmí říct Scarlet Witch; fenomenální Elizabeth Olsen) a Vision, který mi přijde dokonalý jako po vizuální stránce, tak té charakterové. Troufám si tvrdit, že na dvojku bylo použito doposud nejvíc digitálních efektů, a to prosím bez jediné chybičky či do očí bijící divné trikové scény, což dělá dojem i přes fakt, že ke konci už zkrátka nestíháte. Ultron má fantastický hlas (což bylo jasné dávno, protože prostě James Spader), ale nemohl jsem zbavit dojmu, že působí až moc lidsky (co se týče pohybu hlavy, mimiky i řeči těla), což mi podobnému druhu robota příliš nesedělo, ovšem jsem za tuto volbu obecně velice rád a pochyby o něm beru jako nafouklou bublinu (od toho je tu pořád Mandarin). MCU je nyní rozšířeno o velice výživný kousek a bude ještě zajímavé, kde vlastně Marvel plánuje skončit. Viděno v kině 3x. PS : Scéna s kladivem je über the top, ale bohužel musím souhlasit s redakcí moviezone, že je tak nějak jediná, kterou si chci opakovat ještě mockrát...90%...[29.4.2015_ČSFD projekce_Cinestar Černý most](29.4.2015)

|| Scenár: Joss Whedon / Komiksové predlohy: Stan Lee, Jack Kirby | Hudba: Brian Tyler, Danny Elfman | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 279,9 miliónov $ | Tržby: 1,398 miliárd $ | Ocenenia: - || Je veľmi ťažké objektívne ohodnotiť film, kde je z fleku niekoľko vašich obľúbených postáv, ale ich charaktery fungujú menej, než obvykle. Môže za to scenár, ktorý sa oproti predchádzajúcim Marvelovkám tvári o dosť vážnejšie, no onú osudovodť samostný príbeh neobhajuje. Tak sa z toho v kombinácií s Whedonovou réžiou stáva krčovitá, nasilu nové postavy pretláčajúca motanica, kde vzhľadom k počtu oných postáv sa nemá šancu poriadne predsdiť ani jedna z nich. Tie staré sú pribrzdené, a tie nové nerozvinuté. Vek Ultrona neni zlý film: má plno vydarených vtipov (hlavne párty u Starka nemá chybu), dobrú základnú myšlienku (boj proti umelej inteligencií) a skvelých hercov, ktorý ten bordel krvopotne nesú na pleciach. Nie je to však film, ktorý to mohol byť, a hlavne, nie je to Avengers 1, ktorý mal Lokiho - premysleného, dopredu vystavaného a geniálne zahraného záporáka. Do doby, kým bude vo filmoch rásť počet digitálnych postáv, bude ekvivalentne klesať i kvalita filmov - stratia totiž faktor ľuďskosti - a to je predsa to, čo máme radi najviac... Ps: prvá potitulková scéna je, na tú druhú nečakajte, nedočkáte sa ;) 75% | CineStar Černý Most, Praha, 28.4.2015 |(30.4.2015)

• - První trailer měl po 24 hodinách od vypuštění na internet rekordních 34 milionů zhlédnutí. Překonal tak rekord jiného filmu, který taktéž produkoval Marvel - Iron Man 3 (2013). (SidneyP)

• - Jedná se o první film z Marvel Cinematic Universe, kde je Thor (Chris Hemsworth) bez Lokiho (Tom Hiddleston) a Tony Stark (Robert Downey Jr.) bez Pepper Potts (Gwyneth Paltrow). (Spidey3)

• - V čase 01:47 je možné vidieť úplne zničenú Škodu 120 na moste. Tesne po 2. hodine je však opäť nepoškodená. (vjacesslav)