Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (více)

Série(4) / Epizody(46)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Berserkr1111

V době covidu aktuální. Stejně jako v realitě, špičky odmítají jednat z politických a jiných malicherných důvodů, k tomu hážou klacky pod nohy těm, komu to není jedno, dokud není spousta mrtvých. Kde jsem to jen viděl? :-D Seriál podle knižní trilogie má propracované postavy. První díl je věnovaný převážně seznámení se s nimi. Není možné tam mít nejoblíbenější postavu, protože všechny jsou perfektní. Později seriál zatstínilo TWD, což mu snížilo rozpočet a je nepatrně vidět na maskách. To jediné lze seriálu vytknout. Koho baví temná tématika střetu člověka s ještě horším predátorem, než je on sám, vřele doporučuji. ()

Grotowski

Žánrová lahůdka bez diskuse. Herci - Kamera - Střih - Dramaturgie - Režie. Pro autorsky  zvolený žánr profesionálně odvedená práce. Nic víc ale především NIC MÍŇ.  Haj Hou ()

CreepyJoe

Fajn béčková záležitost, kde chcípá jedna hlavní postava za druhou. Nicméně nedoporučuji u toho moc myslet, protože každej s průměrným IQ by byl schopnější lovec upíru, než postavy v seriálu v čele s profesory a lékaři :D ()

Jezek_68

Sprvu příjemné překvapení. Originální nápad, atmosféra, slušná filmařina, Filch se Samem na scéně. Postupně úroveň klesá. Od 9-10dílu slaboduché dialogy i situace. Hlavní badguy přes jeho podobnost s Audry ll z "Malého krámku hůz" postupně dosahuje úrovně strašidelnosti draka z pohádky "Za humny je drak". Odebírám jednu hvězdu a do druhé série asi nejdu. ()

Leptictidium

Dost podceňovaný a podhodnocený seroš, který dle mého má i na profláklé a oblíbené The Last of Us. Mohl bych Vám teď v 500 slovech vysvětlovat proč si tak myslím, udělám to ale raději jednoduchým srovnáním mezi oběma seriály, aneb jaký seriál má navrch v jaké kategorii. ................................................... Mytologie? - The Strain. Atmosféra? - The Last of Us. Příběh? - The Strain. Postavy? - The Strain (ANO, sice Joel a Ellie byli opravdu skvělí, ale ty ostatní postavy..no to byla hrůza. U The Strain je většina postav v pohodě, zatímco v TLOU bylo v pořádku jen ústřední duo). CGI? - The Last of Us. Akce? - The Strain. Design zombíků? - The Last of Us. The Strain u mě vítězí 4-3. Jednoduše The Last of Us obalově vypadá lépe, ale jinak, co se týče příběhu, tak The Strain vítězí na plný čáře. Jo, a taky SETRAKIAN > JOEL. 8.5/10 ()