Agresivní virus (TV seriál)

The Strain

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 34 h 22 min (Minutáž: 36x45 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger R. Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro, Robert Maillet, Steven McCarthy, Isabelle Nélisse, Richard Sammel, Corey Stoll, Dov Tiefenbach, Donald Burda, Jack Kesy, Ben Hyland, Miguel Gomez, Shawn Storer, Rachael Crawford, Max Charles, Lizzie Brocheré, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Andrew Hinkson, Aaron Douglas, Jacqueline Byers, Maura Grierson, Dennis Andres, Genevieve Kang, Lance Henriksen, Daniel Kash, Adriana Barraza, Andrew Divoff, Robin Atkin Downes, Inga Cadranel, Regina King, Melanie Merkosky, Barry Flatman, Neil Crone, Craig Gardner, Jamie Hector, Kathleen Chalfant, Larry Fessenden, Kim Roberts, Tara Spencer-Nairn, Dan Lett, Stephen McHattie, Nicola Correia-Damude, Vas Saranga, George Buza, Rick Baker, Frank Chiesurin, Michelle Mylett, Tiffany Martin, Aris Athanasopoulos, Trevor Hayes, Shailene Garnett, David Schaal, Anne Betancourt, Parveen Kaur, Jim Watson, Lachlan Murdoch, Joshua Peace, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Miranda Edwards, James Binkley, Matthew Bennett, Brian Paul, Ron Canada, Doug Jones, Ron Lea, Tanya Allen, Rupert Penry-Jones, America Olivo, Stéphane Lefebvre, Shawn Lawrence, Nigel Bennett, Samantha Mathis, Mimi Kuzyk, Joaquín Cosio, Santiago Segura, Tom Kemp, Chris Owens, Tom Ellis, Mark Irvingsen, Grace Lynn Kung, Morgan Kelly, Milton Barnes, Julie Engelbrecht, Dewshane Williams, Jeff Pangman, Christopher Jacot, Serje Basi, Deanna Dunagan, Mike Dopud, Don Stark, Matthew G. Taylor, Jeananne Goossen, Lee Tergesen, Kaniehtiio Horn, Janaya Stephens, Jason Gosbee, Richard Young, Blake Mawson, Cas Anvar, Dwain Murphy, Aaron Lazar, Bruno Verdoni, Martin Roach, Alex Karzis, Peter Spence, Stephen Park, Eric Hicks, Cyndy Day, Kevin Dennis, David Ingram

Po nadějném startu seriálu bohužel citelně dochází šťáva. Navíc jsem snad nikdy neviděl tak velkou koncentraci dementně se chovajících postav (převážně ženských) - naštěstí na to tyhle postavy většinou dojedou:) Strain má solidní atmošku a masakruje postavy bez jakékoli "korektnosti", což je v dnešní tvorbě příjemně osvěžující - i proto dám další sérii šanci.(6.7.2015)

"This is why I don't have roommates." První půlka slibovala ultimátní akci a solidní dávku napětí, ale čím dál víc se popředí tlačí vztahové linie a nefungující hororová klišé. Likviduje to tak poslední co na tomhle seriálu bylo zajímavý – škoda. Nutno přetáčet, o nic nepřijdete. Pryč s fakanama čučících do iPhonů na video své milované konvertované matky, pryč se žarlivými scénami, pryč s přistěhovalci na hraně zákona! Přidat víc retro scén z nazi táborů a více chytání Mástra!(16.9.2014)

Pilot viac než len navnadil. Je z toho cítiť Del Torov rukopis z každého frejmu, konečne je späť ten odviazaný, cynicky nekorektný, nechutne explicitný a predsa len láskavý tón. Nedotknutý knižnou trilógiou ma to oslovilo snáď ešte viac. Chytľavý dej, zaujímavé postavy s veľkým potenciálom sa plnohodnotne vyvýjať a dať príbehu živočíšnejší rozmer, nový uhol pohľadu na prevarenú a filmársky vyšťavenú tému, miešajúci napätie, zvedavosť, nepredvídateľnosť, ale aj nadhľad a rešpekt k danej tematike. Latka postavená veľmi vysoko, ďalši síce z toho môžu vyviaznuť s hexenšusom, ale budem dúfať, že kvalita neklesne nijak výrazne.(16.7.2014)

|| Scenár: Guillermo del Toro, Chuck Hogan | Hudba: Ramin Djawadi | Distribúcia: 20th Television | Štúdio: FX Productions, Carlton Cuse Productions || Pútavý zombie seriál od tých najväčších profíkov. Dobrý námet, scenár a vynikajúci Corey Stoll. 85% | Blu-Ray, THX, EN DTS | Po prvej sérii sa kvalita jednotlivých epizód začne výrazne meniť, a tak som postupom času stratil záujem. Hodnotenie nechávam podľa dopozeranej prvej série.(8.8.2014)

Forget Penny Dreadful ! The Strain je velmi poutavé, temné nepředvídatelné Sci-fi s velmi kvalitními dialogy a zajímavým příběhem a účast školníka z Herryho Pottera je více než potěšující. Po pilotu nadšenost i nadrženost vysoce stoupá, jelikož takový vysoký potenciál zde ještě nebyl. Druhý díl : Tempo výrazně kleslo, obávám se, že z toho nakonec opět vznikne Drama než- li horror :( 7 dílu až po konec si seriál udržuje slušné tempo, seznámí s novými postavami, avšak finále bylo pro mě lehkým zklamáním hlavně proto, že se od jiných dílů ničím výrazným nelišilo. Je to super, ale na vrchol to nemá..(20.7.2014)

• - Ve 3. epizodě 1. série "Uhlazený" se zhruba ve druhé minutě Eichorst (Richard Sammel) evidentně nadechne nosem (tedy tím, co z něj zbylo). Ovšem již v první epizodě se dozvídáme, že Strigoi nedýchají. (Aporol)

• - Seriál je natočen podle upíří knižní trilogie od Guillerma del Tora a Chucka Hogana, která vyšla i u nás pod názvem "Zhoubný kmen". Dvojice autorů se podílela i na seriálu. (Illy)

• - V USA si lidé žijící ve větších městech stěžovali na plakát k seriálu, kde ženě leze skrze oko červ. Stanice FX byla následně donucena tyto plakáty ze všech billboardů stáhnout a nahradit je vhodnějšími. (Zdroj: primetime.unrealitytv.co.uk) (scartino)