Agresivní virus (TV seriál)

The Strain

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2014 - 2017, 34 h 22 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger R. Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro, Robert Maillet, Steven McCarthy, Isabelle Nélisse, Richard Sammel, Corey Stoll, Dov Tiefenbach, Donald Burda, Jack Kesy, Ben Hyland, Miguel Gomez, Shawn Storer, Rachael Crawford, Max Charles, Lizzie Brocheré, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Andrew Hinkson, Aaron Douglas, Jacqueline Byers, Maura Grierson, Dennis Andres, Genevieve Kang, Lance Henriksen, Daniel Kash, Adriana Barraza, Andrew Divoff, Robin Atkin Downes, Inga Cadranel, Regina King, Melanie Merkosky, Barry Flatman, Neil Crone, Craig Gardner, Jamie Hector, Kathleen Chalfant, Larry Fessenden, Kim Roberts, Tara Spencer-Nairn, Dan Lett, Stephen McHattie, Nicola Correia-Damude, Vas Saranga, George Buza, Rick Baker, Frank Chiesurin, Michelle Mylett, Tiffany Martin, Aris Athanasopoulos, Trevor Hayes, Shailene Garnett, David Schaal, Anne Betancourt, Parveen Kaur, Jim Watson, Lachlan Murdoch, Joshua Peace, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Miranda Edwards, James Binkley, Matthew Bennett, Brian Paul, Ron Canada, Doug Jones, Ron Lea, Tanya Allen, Rupert Penry-Jones, America Olivo, Stéphane Lefebvre, Shawn Lawrence, Nigel Bennett, Samantha Mathis, Mimi Kuzyk, Joaquín Cosio, Santiago Segura, Tom Kemp, Chris Owens, Tom Ellis, Mark Irvingsen, Grace Lynn Kung, Morgan Kelly, Milton Barnes, Julie Engelbrecht, Dewshane Williams, Jeff Pangman, Christopher Jacot, Serje Basi, Deanna Dunagan, Mike Dopud, Don Stark, Matthew G. Taylor, Jeananne Goossen, Lee Tergesen, Kaniehtiio Horn, Janaya Stephens, Jason Gosbee, Richard Young, Blake Mawson, Cas Anvar, Dwain Murphy, Aaron Lazar, Bruno Verdoni, Martin Roach, Alex Karzis, Peter Spence, Stephen Park, Eric Hicks, Cyndy Day, Kevin Dennis, David Ingram, K.C. Collins, Rainbow Francks, Rhona Mitra, Lauren Collins, Chandler Loryn, Jonathan Malen, Michael Reventar, Lisa Ryder, Evan Stern, Ehren Kassam, Katie Messina, Deborah Grover, Alejandro Ampudia, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Ronnie Rowe, Katy Breier, Anthony Furey, Jocelyn Hudon, Meghan Allen, Tonya Pinkins, Juan Carlos Velis, John Migliore, Adam Butcher, Angel Parker, Daniel Matmor, Tracy Perez, Jonathan Higgins, Lukas Penar, David Huband, Tim Post, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Costa Ronin, Robert B. Kennedy
  • KevSpa

"Deltorovské" obludky a nechuťárny v seriálu s hellboyovským nádechem. Kdo by dokázal odolat? V pilotu je sice vše poněkud předvídatelné, ale i díky slušnému hereckému obsazení a čitelnému rukopisu Guillerma del Tora vás rozhodně dokáže navnadit na další díly. Teď už si jen musím zvyknout na Coreyho Stolla s vlasama. Pilot - 80%(18.7.2014)

• Cedr

Velmi slibný (čtyřhvězdičkový) pilot navnadil na atmosferickou podívanou. Už i z něj sice dýchla všechna možná "komiksová" klišé, ale to by vadit nemuselo pokud by byla kvalitně zpracována. Od druhého dílu je to ale naprosto šokující downhill do údolí těch nejnudnějších a nejméně nápaditých béček. Jediné co je zpracováno kvalitně jsou tak možná masky a efekty. Nad hloupými dialogy příšerných postav zůstává rozum stát. Vše ale zastiňuje naprostá ubohost scénáře, která je zázrakem horší a horší u každé další epizody. Možná je čas aby konečně vyšlo najevo, že s "talentem" del Tora to zas tak žhavé nebude.(2.10.2014)

Bylo dusno a moje robka seděla vedle mne. Potili jsme se a přesto jsem pustil díl 1. Ta má robka na seriály ani filmy moc není, ale u tohoto jsme si to vychutnali a oněměle zírali - hurá, konečně mám seroš pro dva - ba dokonce co baví a jsou v něm zajímavý herci. Prosím filmového boha, nechť The Strain nikdá neklesne pod 80%. Dovolím si, pro někoho to může být divné hodnotit po prvním dílu, dát čtyřku a po následujících dalších dílech popřípadě přehodnotit...Po dílu S1E8 je deratizátor nejlepší postavou !!! :-D(19.7.2014)

Docela promarněný potenciál. Pilot pod taktovkou del Tora šlape na výbornou a dává vzpomenout na režisérovy starší kousky jako Mimic nebo Blade 2, celý ten vědecký přístup k upíří nákaze je v rámci žánru osvěžující a baví. Na zbytku první série je ale až příliš znát, že se Guillermo stáhnul do pozadí a nechal další díly odtočit rutinéry, kteří ten svojský ksicht pilotu nedokázali udržet. Navíc místo toho, aby se po pár epizodách rozpoutalo slibované upírské peklo, začne příběh až nepochopitelně zpomalovat a soustředí se na nepříliš podstatné detaily a postavy, kterých s klidem mohlo být míň. To všechno je s největší pravděpodobností dedictvím knižní předlohy, ale del Toro měl v tomhle případě projevit trochu víc tvůrčí sebereflexe, uvědomit si, že co funguje na papíře, nemusí zdaleka tak dobře fungovat v seriálové podobě, no prostě měl do scénáře svého dítka trochu víc hrábnout a lépe jej přizpůsobit nové formě. Celková roztahanost a dramaturgická rozháranost začne být nejpozději v půlce první série docela otravná a zabíjí nezpochybnitelný potenciál, který látka měla. Protože tu jsou opravdu zajímavé postavy, ať už epidemiolog Coreyho Stolla, upírobijec Davida Bradleyho nebo deratizátor Kevina Duranda. Jejich souhra i díky hercům funguje a člověka jejich osudy zajímají i přesto, že se celý příběh šine kupředu vpravdě hlemýždím tempem. Pořádné rozvedení zajímavě působící mytologie kolem vampýrů možná přijde v nadcházejících sériích, ale stejně to chtělo lépe uchopené flashbacky do Setrakianovy minulosti a zkrátka do toho víc šlápnout už tady, protože upřímně mě představa další natahované série zrovna dvakrát nevzrušuje. Pořád se ovšem jede podle předlohy Guillerma del Tora, takže časem tomu asi ještě jednu šanci dám. 1. série: 60 %(10.9.2015)

Guilermo del Torro je vizionářský vypravěč, který bravurně spojuje hororové výjevy s bájným folklórem. A proto jsem mu věřila, když hlásal, že stvořil skutečně děsivé upíry, které jsme doposud neviděli. No a měl tak zčásti pravdu... mimozemské pijavice jsou sice originální (a dost těžko si je budete asociovat s jakýmikoliv upíry, které jste kdy viděli), ale původní strigoi je.... no.... k smíchu. To i Voldemort nahání více hrůzy, nežli tenhle ušatý obr-skřítek. Kdyby mu nechali kapuci (alá Mozkomor) na hlavě, udělali by scénáristi mnohem lépe. To už více děsivěji působil „nesmrtelný“ nácek, který pro Mastera dělal poskoka. Nicméně příběh je dobře vystavěný – začátek s „mrtvým“ letadlem byl výborný; pak sice následoval útlum, ale jen do té doby, než mohla propuknout pandemie v celé své „kráse“. Aneb The walking dead místo zombíků s upíry – či spíše vetřelci... Několik zpočátku spolu nesouvisejících dějových linií se postupně střetnou a budou diváka docela slušně bavit – pokud tedy nebude nad příběhem příliš přemýšlet a nebude hledat nelogičnosti. A nakonec, když už jsem začala s těmi HP referencemi - „Filch“ je největší badass děda na světě:) Kdo jiný by mohl svým vnoučatům vyprávět o tom, jak hrál v Harry Potterovi, v Doctoru Who byl „sběratelem“ dinosaurů, v Game of Thrones uspořádal Rudou svatbu, a teď je z něj zabiják upírů?(15.11.2014)

• - V USA si lidé žijící ve větších městech stěžovali na plakát k seriálu, kde ženě leze skrze oko červ. Stanice FX byla následně donucena tyto plakáty ze všech billboardů stáhnout a nahradit je vhodnějšími. (Zdroj: primetime.unrealitytv.co.uk) (scartino)

• - Ve 3. epizodě 1. série "Uhlazený" se zhruba ve druhé minutě Eichorst (Richard Sammel) evidentně nadechne nosem (tedy tím, co z něj zbylo). Ovšem již v první epizodě se dozvídáme, že Strigoi nedýchají. (Aporol)

• - Cca v čase 06:12 Gus (Miguel Gomez) snídá s Felixem (Pedro Miguel Arce) a Gus má na pravé ruce jizvu. V následujícím záběru ovšem jizvu nemá a takhle se to v několika vteřinách ještě jednou vystřídá. (PatrikP4)