Malý Sheldon

• USA Young Sheldon (více)
USA, (2017–2024), 46 h 25 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (78)

Pilot (2017) (S01E01)

Príbeh: Zoznamujeme sa s rodinou Sheldona Coopera, ktorý je na svoj vek nadprirodzene inteligentný chlapec. Jeho pobožná matka je v interakcií so sarkastickým otcom. Mladšia sestra s nenormálnym sociálnym cítením a hlúpy brat, ktorý musí prežiť prítomnosť svojho 9 ročného brata na strednej škole. Prevedenie: Už od úvodu je jasné, že to nebude mať taký ťah na bránu ako TBBT. Nejde vyslovene o komediálny seriál ale bude sa niesť v duchu mravných princípov a hlavým lákadlom v ňom bude excentrický malý Sheldon. 65% ()

Rakety, komunisté a Deweyova desetinná soustava (2017) (S01E02)

Príbeh: Sheldonova matka je smutná, že si nevie nájsť priateľov a tak sa o to malý génius pokúša cez to jediné čomu rozumie cez knihy. Našťastie na škole sa potuluje ešte jeden pošuk, ktorý má podobné záľuby. Prevedenie: Humor opäť na didaktickej úrovni a najviac ma paradoxne bavila Missy. Finálna scéna, ktorá mala sequel v TBBT sa mohla využiť lepšie ale aj tak pobavila. Určite lepšie ako pilot ale chýba tomu ešte nijaká postava, ktorá by tomu dala gule. 79% ()

Poker, víra a vajíčka (2017) (S01E03)

Príbeh: Otec prekonáva malý infarkt a tak deti musí postrážiť živá babka. Tá ale zaspáva a tak deti dostanú nápad vidieť otca v nemocnici. Prevedenie: Nakoľko vieme ako Sheldonov otec umrel som sa celkom bál, že to bude už takto na začiatku série. Ale opäť sa mi najviac páčila hláškujúca Missy. Babku si tiež určite čoskoro pridám medzi top postavy tohto seriálu. 80% ()

Terapeut, komiks a snídaňová klobása (2017) (S01E04)

Príbeh: Sheldon sa skoro zadusil klobásou a tak sa rozhodol jesť všetko pomleté. Matke sa to už nepáčilo a tak mu dohodla sedenie u psychológa na kupón. Sheldon ale objavil novú lásku ku komiksom, ktorá mu pomohla prekonať prvý strach v jeho živote. Prevedenie: Láska ku komixom je krásna vec. Ale mne tiež osobne robia dosť problém tie zvuky napísané textom v bublinkách. 78% ()

Solární kalkulačka, trofej a poprsí roztleskávačky (2017) (S01E05)

Príbeh: Sheldonova matematická dedukcia pomôže školskému futbalovému teamu vyhrať zápas a zo Sheldona sa stáva celebrita. babička chce jeho geniálnu myseľ použiť na výhru v stávkach. Prevedenie: Celkom milé poňatie delenia obľúbených detí na obľúbené v podaní otca. Škoda, že je to na úkor humoru, ktorý tu dosť absentoval. 67% ()

Nášivka, modem a Zantac (2017) (S01E06)

Príbeh: Sheldona urazil vedec z NASA a tak sa malý Shelly vydal na cestu teoretického fyzika. Starká si spisuje závet a rodinka si urobí výlet do Hustonu. Prevedenie: Konečne zábavná časť. Či už časť so závetom alebo Sheldonove triky ako sa dostať k počítaču alebo mravné ukončenie. 90% ()

Bůček, vúdú a tajný závod (2017) (S01E07)

Príbeh: Starká odmieta dať otcovi tajný recept na hovädziu hruď a t spôsobuje v rodine iba samé hádky. Nakoniec sa deti rozhodnú tento problém vyriešiť. Prevedenie: V každej časti v ktorej je Sheldonova starká je určitý prvok zábavy, ktorá ma baví. Pri tom v BBT nebola vôbec takto zákerne charakteristicky vykresľovaná. Alebo si to iba Sheldov v dospelosti idealizoval. 90% ()

Mys Canaveral, Shrodingerova kočka a vlasy Cyndi Lauper (2017) (S01E08)

Príbeh: Otec berie chlapcov na malý výlet na štart raketoplánu. Dievčatá ostávajú doma a príde na rad debata o zlyhávaní matiek vo výchove detí. Prevedenie: Účesy sa mi páčili azda najviac z celej časti a ešte vtipný začiatok. Inak to bolo až nasilu mravnostné a uškodilo to celej časti. 70% ()

Kirk, Spock a tříselná kýla (2017) (S01E09)

Príbeh: Sheldon je donútený doučovať brata aby prešiel a mohol ďalej hrať futbal. Bratove podvádzanie v teste a napodobňovanie idealizovaného kapitána Kirka, ktorý stále porušuje pravidlá dovedie Sheldona na temné chodníčky.  Prevedenie: Veľmi zábavný diel už od prvej scénky. Sheldon rebel je dokonalý. 92% ()

Orlí pírko, fazolový lusk a folkový šlágr (2018) (S01E10)

Príbeh: Riaditeľ školy je toho názoru, že Sheldona už nemajú čo naučiť a odporučí rodičom špeciálnu školu pre nadané deti. Čo sa zo začiatku javí ako dokonalý plán sa razom mení na emočnú krízu a nie iba pre malého génia. Prevedenie: Humor na ústupe pred emóciami ale niekedy mi to až tak neprekáža ak je to dávkované v rozumnom pomere. 91% ()

Démoni, nedělní škola a prvočísla (2018) (S01E11)

Príbeh: Sheldonova matka má problém s démonickou stolovou hrou. Snaží sa za pomocí kňaza priviesť Sheldona k bohu. Ten po dôkladnej analýze dospeje k vlastnej cirkvi. Prevedenie: Najviac ma ničilo ako Sheldon likvidoval mladého kňaza. Ale vo finále mi niečo chýbalo. 70% ()

Počítač, umělohmotný poník a bedna piv (2018) (S01E12)

Príbeh: Sheldonova snaha získať domov nový počítač spôsobí rodinnú hádku o financie, ktorá vyústi až odsťahovaním k babke. Prevedenie: Opäť jedna z častí kde sa snúbi milý humor s mravnou premisou a v podstate je to jeden z dôvodov prečo to pozerám svojimi deťmi a tak nemám dôvod dávať negatívne hodnotenie. 80% ()

Kýchnutí, trest a Sissy Spacek (2018) (S01E13)

Príbeh: Učiteľka si v triede kýchne a to je pre Sheldona znamenie aby sa uzavrel v domácej karanténe. To je mu ale znemožnené nakoľko musí zostať prvý raz po škole. Prevedenie: Veľmi som sa bavil. Ako na správaní charakterov, tak na jednotlivých dialógoch alebo na zneužívaní chorého brata na zvýšenie popularity u žien. 91% ()

Bramborový salát, násada a tátova whiskey (2018) (S01E14)

Príbeh: V neprítomnosti matky sa aj vyberanie triesky z ruky môže zdať ako nadľudský úkon a to ešte nehovorím, že Missy si to evidentne užíva. Prevedenie: jedna z najlepších častí. Babka dostala hasákom. Pastor sa sťažuje na svoju ženu zlatokopku a malý Seldon má najväčší problém v podobe malej triesky v ruke. 92% ()

Dolomit, jablíčko a záhadná žena (2018) (S01E15)

Príbeh: Sheldon a Tham v knižnici stretnú dievča, ktoré má záujem o vedu ale nemá záujem o chalanov. Sheldona zničí keď zistí, že ho nová kamarátka berie iba ako decko. Prevedenie: Až na vhodne zvolený hudobný podmaz bola časť celkom nudná a z prvej interakcie s nenávidenou geológiou sa dalo dostať viac. Ako aj z prvej dievčenskej interakcie. 75% ()

Smrtící asteroidy, Oklahoma a zježené vlasy (2018) (S01E16)

Príbeh: Sheldon sa nevie zmieriť s tým, že ľudstvo odmieta jeho genialitu a tak sa miesto dráhy vedca začne uberať hereckými chodníčkami. Po tom ako zažiari na hodinách herectva dostáva hneď hlavnú úlohu v školskej hre. Je tu ale jeden malý problém. Prevedenie: Neviem čí si táto epizóda zaslúžil tak zlé hodnotenie. Ja som sa na Sheldonovom sóle v riaditeľni celkom bavil a  mierna absencia hysterickej matky tomuto dielu iba prospela. Ale chápem nič moc sa v ňom nedeje. 71% ()

Jiu-Jitsu, bublinková fólie a čoko mlíko (2018) (S01E17)

Príbeh: Sheldona šikanuje jeho 6 ročná suseda, ktorá sa za iných okolostí chová ako anjelik. Matky sa kvôli tejto afére posekajú a otcovia nájdu spoločnú lásku k pivu a futbalu. Missy to mohla vyriešiť ale ako vždy sa zariadila po svojom. Prevedenie: Ak by v tejto časti nebola Missyina dejová vsuvka asi by som hodnotil kritickejšie ale to maľovanie a tanec ma pobavili. 69% ()

Matka, dítě a pozadí modrého ničemy (2018) (S01E18)

Príbeh: Sheldonova matka sa dozvedá čo vlastne jej syn číta a rozhodne sa s tým seknúť. To v Shedlonovi vyvolá krízu identity ale nakoniec sa rozhodne, že svojich rodičov aj napriek všetkému potrebuje, hlavne v období zúriacich tornád. Prevedenie: Moralizujúca časť kde je humor na ústupe. Ale aj také v tomto seriály musia byť. 70% ()

Gluony, guacamole a fialová (2018) (S01E19)

Príbeh: Stredná škola už pre Sheldoa nie je žiadna výzva a tak chodieva na hodiny na vysokú školu kam ho nosieva starká. Všetko sa ale skomplikuje, keď sa miestny profesor do starkej zaľúbi. Prevedenie: Je milé sledovať Sheldona ako sa snaží dostať ďalšiu kapacitu do svojej zadubenej rodiny ale inak sa všetko točí okolo starej mamy čo mi zas tak moc neprekáža. 75% ()

Pes, veverka a rybička Rybička (2018) (S01E20)

Príbeh: Susedia musia strážiť psa po uväznenom príbuznom s ten z nijakého dôvodu lipne na Sheldonovi. Ten má ale panický strach so psov. Babka sa snaží problém vyriešiť po svojom, nakoniec musí zasiahnuť reverend. Prevedenie: Dejová linka s rybičkou ma absolútne odrovnala. Od prvej časti som sa nikdy tak z chuti nezasmial a teraz je mi smutno že som to odhalil lebo všetci teraz viete aký prízemný humor je moja šálka kávy. :) 90% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)