Malý Sheldon (TV seriál)

Young Sheldon

Young Sheldon

Komedie

USA, 2017–2020, 21 h 54 min (Minutáž: 18–22 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang, Sarah Baker, Annie Potts, Ray Liotta, Scott Peat, Isaac Faulkner, Elon Musk, Jason Kravits, Dave Florek, Frances Conroy, Harry Groener, VyVy Nguyen, Jim Parsons (vyp.), Ryan Phuong, Caitlin Carmichael, Katherine Von Till, Zuleyka Silver, Billy Gardell, Richard Kind, Wyatt McClure, Phil Morris, Anjali Bhimani, Jason Alexander, Ava Cantrell, Melissa Peterman, Paul Bates, Cleo King, Chris Wylde, Piotr Michael, Wallace Shawn, Michael Cudlitz, Vernee Watson, Matt Hobby, Nick Alvarez, Mckenna Grace, Andrea Anders, Josh Cooke, Ella Anderson, Bunnie Rivera, Cheyenne Nguyen, Wallace Langham, Mia Allan, Isabel May, Adam Kulbersh, Dale Raoul, Susan Chuang, Alex Reid, Chris Ellis, Maria Quezada, Karly Rothenberg, Kate Flannery, Wayne Wilderson, Ryan Cargill, Rodney J. Hobbs, Ed Begley Jr., Kirt Kishita, Franco Vega, Barry Corbin, Megan Park, Bryce McBratnie, John Eddins, John Rubinstein, Robert Clotworthy, Yeniffer Behrens, Tim Griffin, Joyce Greenleaf, Brielle Barbusca, Chelsea Rae Bernier, Carlease Burke, Joe Howard, Carol Mansell, Jayne Taini, Nancy Linehan Charles, Mary Grill, Patricia Belcher, Benjamin Stockham, Ed Ackerman, Gerald Downey, Craig T. Nelson, Kerri Medders, Mac Jarman, Maree Cheatham, Davey Johnson, David Futernick, Bob Newhart, Diedrich Bader, Kaley Cuoco, Melanie Haynes, Ava Allan, J. Rene Pena, Jim Beaver, Taylor Spreitler, Reba McEntire, London Cheshire, Nick Armstrong

Není to sice TBBT, ale podívaná je to příjemná. Humoru není nazbyt a Sheldonova povaha se zde odráží naprosto dokonale. Dívat se na mladého Sheldona mě lákalo zejména proto, že to je jaksi "prequel" k TBBT, ale popravdě jsem od měj moc nečekala. Co jsem ale už vůbec nečekala je, že Meemaw bude mou nejoblíbenější postavou celého sitcomu. - "You're sitting in my spot."(18.5.2018)

• NinadeL

Ždímání už dávno vyschlého potenciálu kdysi zábavného sitcomu je skutečně brilantní nápad. Na druhou stranu, pokud existuje samostatné zpracovaná vedlejší linky z Jany Eyrové pod názvem Širé Sargasové moře nebo Viktorky z Babičky, o které nikdy nikdo nestál... očividně je možné cokoli.(23.4.2019)

• erpe

Po shlédnutí celé série už můžu s klidem říct, že tohle nestálo za koukání :( S TBBT se to nedá srovnat ani trochu, humorem už vůbec ne, a to i když vezmu v potaz všechny poslední série TBBT od sedmé vejš... Představitel mladého Sheldona sice v rámci role válí a byl vybrán dost slušně, ale i tak často nemá co hrát :( Příběh se plácá od ničeho k ničemu, postavy mě nezajímají a to málo, co může být trochu vtipný už bylo stokrát líp zpracováno v TBBT. Zkrátka...jen Sheldon seriál neutáhne :( Díky všem na EDNA.CZ za titulky! :) Na tenhle seroš ale můžu s klidem zapomenout...(15.5.2018)

Tvůrci si s tím museli dát hodně práce, aby taky dokázali vyjasnit několik věcí, co nám Sheldon v seriálu řekl. Třeba to, odkud poprvé začal se čtením komiksů atd. Casting Sheldonovi rodiny, a hlavně Sheldona, dopadl bravurně. Taky jsem rád, že se seriál zachoval do těch osmdesátkových, až devadesátkových letech v Americe. Taky vedlejší postavy, jako je třeba Ted, místní pastor nebo babiččin přítel. Na poměr epizod, pár z nich jsou slabší nebo až moc příliš trapné, ale u většiny jsem se hodně bavil. A hodně epizod vůbec nesouvisí se Sheldonem. Doufám, že se seriál dopracuje aspoň k Sheldonovi dospělosti, kdy se odstěhoval do Kalifornie. Skvěly spi-off k Teorii, na který nemusím být zklamaný. Beru to jako skvělou náhradu, po skončení mého nejoblíbenějšího seriálu vůbec. A ano, Sheldon je stejně pořád otravný i jako dítě. Proč nemůžeme koukat na Kačeří Příběhy? Protože se nic nenaučíme, když na ně budeme koukat. Jasně, že ne, je to televize, není předurčena k učení.(31.8.2019)

+4* Opět tu mám srovnávací komentář - tentokrát dvou seriálů, které na sebe navazují, ale každý na mě působil jinak. Teorii velkého třesku jsem nikdy extra nemiloval a většinou jsem po chvíli přepínal pokud jsem na ni v televizi narazil, ale určitě pár dílů jsem viděl. Rozumím však její oblíbenosti, protože postavy jsou zajímavé a jejich charaktery pobízejí k napsání vtipných dialogů a scének. Její humor mě však většinou míjel a nenalákal mě k intenzivnějšímu koukání (na rozdíl od jiných seriálů, co běží v televizi). Zato seriál o mladém Sheldonovi mě chytl téměř od začátku. Určitě je to díky nastolené rodinné atmosféře, kde Sheldon vyrůstá a je vychováván. Každá z postav je něčím zajímavá a díky jejich odlišnostem jsou jejich konfrontace zajímavé a vtipné a navíc i docela poučné. Po shlédnutí celé první série a pár dílů z druhé si troufnu dát lepší čtyři hvězdičky, na rozdíl od lepších dvou hvězdiček vyhlášenému seriálu, který tu patří k těm nejoblíbenějším. V každém případě každý seriál cílí na jiné publikum - TBBT je spíš pro single a teenagery a naopak YS si užijou dospělejší s rodinou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.1.2019)

• - Na začátku epizody přinese Dr. Sturgis (Wallace Shawn) ke Cooperovým české koláče. Jedná se o odkaz na 100. výročí Československa, které v době vysílání epizody probíhalo. (houdek442)

• - S nápadem na vytvoření tohoto seriálu prequelu k Teorii velkého třesku (od r. 2007), přišel hlavní představitel Sheldona (Jim Parsons), který se na seriálu podílí jako vypravěč a výkonný producent. (10milda)

• - Ve 13. minutě, když Georgie (Montana Jordan) odvádí Sheldona (Iain Armitage) a Missy (Raegan Revord) z pařby, drží Sheldona pravou rukou a Missi levou rukou. Po střihu je však drží obráceně, Sheldona levou rukou a Missi pravou rukou. (Ivoman)