Reklama

Reklama

Malý Sheldon

(seriál)
  • USA Young Sheldon (více)
Trailer
Komedie
USA, (2017–2024), 46 h 22 min (Minutáž: 18–60 min)

Hrají:

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (132)

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Není to sice TBBT, ale podívaná je to příjemná. Humoru není nazbyt a Sheldonova povaha se zde odráží naprosto dokonale. Dívat se na mladého Sheldona mě lákalo zejména proto, že to je jaksi "prequel" k TBBT, ale popravdě jsem od měj moc nečekala. Co jsem ale už vůbec nečekala je, že Meemaw bude mou nejoblíbenější postavou celého sitcomu. - "You're sitting in my spot." ()

Franki69 

všechny recenze uživatele

Seriál pro takřka výhradně příznivce TBBT. Ostatním, které fenomén The Big Bang Theory minul, tohle spin-off prequel dílko spíš nedoporučím. Děj v podstatě každé epizody jeho scénáristé, stejní, kteří pracovali na TBBT, totiž splétají kolem některé z mnoha vlastností Sheldona Coopera, z jeho fóbií nebo příhod, o kterých v původním seriálu vyprávěl svým spolubydlícím. Young Sheldon je zkrátka plný „pomrkávání“ a drobných a častých eastern eggů, kterým porozumí jen zasvěcení diváci. A patřičně je docení. Pro ostatní to bude daleko obtížněji uchopitelná látka o nadprůměrně chytrém, a také superextra otravném devítiletém chytrolínovi s motýlkem, vyrůstajícím se svými „normálními“ sourozenci v rodině obtloustlého trenéra středoškolských fotbalistů a bigotně věřící křestanské matky v malém městečku Medford v Texasu. ** Při uvedení Young Sheldona jsem byl dost na vážkách, jestli to toho půjdu. Nakonec jsem na záměr tvůrců, vytvořit nikoli sitcomovou, ale spíš „průměrňákovskou“ podívanou z Sheldovova dětství po několika dílech přistoupil…a jediné co mě teď, po shlédnutí všech dílů mrzí je jaksi "neukončená" 3.řada a chybějící (byť avizovaná) řada č.4. Seriál drží pohromadě vynikající herci, vyborně rozehrané dějové linky mnoha dalších postav (vynikají babča a Sheldonova sestra/dvojče Missy) a nevtíravý, skoro až britský humor. A ty drobné „TBBT vsuvky“ jsou skvěle vymyšlené a příjemně celé to dílko koření. Jídelna Caltechu, dětští Leonard, Bernadette, Rajesh nebo Howard. A že jsem zmínil herce. Někteří si v TBBT zahráli. Nemyslím jen Sheldonova otce, uvedeného v místních zajímavostech. Ale také třeba učitelku hudební výchovy (v TBBT mořskou bioložku) nebo uštěpačnou zdravotní sestru, která byla hned v prvním díle TBBT, když si Sheldon a Leonard chtěli vydělat na kvalitnější připojení internetu… Prostě…tohle je seriál pro fans a 85% si rozhodně zaslouží. ()

Reklama

KafuR 

všechny recenze uživatele

Je třeba ocenit, že tvůrci si vážně dali tu práci a Sheldonovu rodinku vykreslili opravdu tak, jak bývá zmiňována v TVT (teda snad až na to, že jeho otec je větší sympaťák, než se o něm dospělý Sheldon v TVT vyjadřuje) a herecké obsazení rodinky (včetně jeho babči) je tak výtečné. Naštěstí to ale tím nekončí a seriál se po lehce rozpačitých začátcích plně našel ve vodách perfektního vztahového sitcomu, kdy genialita jednoho z členů rodiny a jeho konfrontace s rodinou/školou je dostatečným zdrojem námětů pro další a další epizody. Jen je třeba počítat s tím, že je to jinak koncipovaný sitcom než The Bing Bang Theory (geekařské TVT vs rodinný Young Sheldon). ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Velmi príjemné, pozerateľné a zábavné. Až som prekvapený z toho, ako ma to bavilo. Ale popravde, mať také decko nie je žiadnou výhrou, asi by som si to išiel hodiť. Celý seriál má svoje typické čaro zahalené do aury mladého geniálneho Sheldona. Stačí si k tomu sadnúť a relaxovať. Silný nadpriemer. 85/100 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Prequel současného úspěšného sitcomu skrze (nepřiznaný) remake slovutného sitcomu dekád minulých. Nebýt každá epizoda ohraničena trapným, nadbytečným a na sílu roubovaným monologem staršího Sheldona, tak je to sympaticky na zcela (ale jakože vskutku zcela a naprosto) jiné vlně humoru i stylu než předobraz. Obstojí to tedy plně samo o sobě; sice výhradně v ranku druhořadé wannabe napodobeniny Báječných let, ovšem to není zase až tak málo, když vezmeme v potaz, že jde veskrze o solidní druhořadou napodobeninu Báječných let. Navíc napodobeninu, která se po několika epizodách najde a tak dynamika uvnitř rodiny, i každý jeden její člen sám za sebe (v čele s babčou a ségrou), fungují výtečně (přesněji obsazený sitcom tu nebyl dlouhá léta) a díky tomu i celý seriál. Paradoxně je to tedy pro staromilce spíše než diváky Teorie velkého třesku (až na ten voice-over), ale ono to vůbec nevadí. Ba právě naopak; zvlášť když kvalita má zatím vzestupnou tendenci a druhá série už je rodinný sitcom, který aktuálně nemá ve svém ranku konkurenci a jaký tu dlouho chyběl. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 3/5 | ()

Galerie (1 587)

Zajímavosti (196)

Související novinky

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)

Reklama

Reklama