Malý Sheldon (TV seriál)

Young Sheldon

Young Sheldon

Komedie

USA, 2017–2021, 28 h 8 min (Minutáž: 18–22 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang, Sarah Baker, Annie Potts, Ray Liotta, Scott Peat, Isaac Faulkner, Elon Musk, Jason Kravits, Dave Florek, Frances Conroy, Harry Groener, VyVy Nguyen, Jim Parsons (vyp.), Ryan Phuong, Caitlin Carmichael, Katherine Von Till, Zuleyka Silver, Billy Gardell, Richard Kind, Wyatt McClure, Phil Morris, Anjali Bhimani, Jason Alexander, Ava Cantrell, Melissa Peterman, Paul Bates, Cleo King, Chris Wylde, Piotr Michael, Wallace Shawn, Michael Cudlitz, Vernee Watson, Matt Hobby, Nick Alvarez, Mckenna Grace, Andrea Anders, Josh Cooke, Ella Anderson, Bunnie Rivera, Cheyenne Nguyen, Wallace Langham, Mia Allan, Isabel May, Adam Kulbersh, Dale Raoul, Susan Chuang, Alex Reid, Chris Ellis, Maria Quezada, Karly Rothenberg, Kate Flannery, Wayne Wilderson, Ryan Cargill, Rodney J. Hobbs, Ed Begley Jr., Kirt Kishita, Franco Vega, Barry Corbin, Megan Park, Bryce McBratnie, John Eddins, John Rubinstein, Robert Clotworthy, Yeniffer Behrens, Tim Griffin, Joyce Greenleaf, Brielle Barbusca, Chelsea Rae Bernier, Carlease Burke, Joe Howard, Carol Mansell, Jayne Taini, Nancy Linehan Charles, Mary Grill, Patricia Belcher, Benjamin Stockham, Ed Ackerman, Gerald Downey, Craig T. Nelson, Kerri Medders, Mac Jarman, Maree Cheatham, Davey Johnson, David Futernick, Bob Newhart, Diedrich Bader, Kaley Cuoco, Melanie Haynes, Ava Allan, J. Rene Pena, Jim Beaver, Taylor Spreitler, Reba McEntire, London Cheshire, Nick Armstrong, Kerry O'Malley, Bianca Lopez, Mauricio Lara, Arriane Alexander, Phil Hendrie, Cyndi Lauper, Ryan Stiles, Louie Anderson, Anjelika Washington, Lily Keene, Aaron Schwartz, Livia Treviño, Amanda Payton, Alex Staggs, Sara Sanderson, Mayim Bialik, Larry Cedar, Sharon Omi, Rick Peters, Daniela Leon, Jaden Martin, Julia Pace Mitchell, Eric Normington, Kevyn Bashore, Brandon Morales, Melanie Lynskey, Dave Foley, Wendie Malick, Travis Schuldt

Nelze upřít skutečnost, že si tvůrci Big Bang Theory dali opravdu práci nad tím, aby vykreslili Sheldonovu rodinu co nejvěrněji a nejpřesněji tomu, o čem mluví v původním seriálu. A stejně tak je na tom i mladý Sheldon, který je úplně stejnej ksicht, jak ten o dvacet let starší. No a musím se přiznat, že ani po stránce vtipu jsem nebyl vysloveně zklamaný. Je pravda, že byly díly, které zaváněly spíš nudou, než trapností, ale to se u podobných seriálů holt občas stane. Solidní čtyři hvězdičky s návratem do období na přelomu osmdesátek/devadesátek a uznání, že tak povedený casting pro podobný sitcom se hodně dlouho nepovedl.(15.5.2018)

• brzozin

Jestli toto měl být vtipný seriál, tak se tedy rozhodně nepovedl. Vtipné to nebylo ani za mák. Navíc některé postavy mě tam vyloženě sraly. Úplně nejstrašnější byla ta hysterická fúrie, která se snažila dělat matku. Ale vylezla z ní jen zaslepená náboženská fanatička a nesympatická, sobecná maloměstská slepice, která navíc děsně přehrávala. A pochopitelně i babča, ze které se vyklubala egoistická sebestředná ochechule, které bych nesvěřil ani hlídání psa na víkend. Sheldon byl toporný, nevýrazný a v některých dílech spíše sekundoval. Navíc jeho sobeská namyšlenost a chování sociopata, což bylo v původním TBBT vtipné a úsměvné, tady působí spíše odpudivě. Prostě velký Sheldon byl vtipný ňouma, malý Sheldon je sebestředný hajzlík. Co mě dále štvalo, byl fakt, že mnohé postavy vůbec neodpovídaly tomu, jak byly zobrazeny nebo líčeny v originální TBBT.(25.11.2020)

Po transformaci neskutečně zábavné vypočítavé egem zaslepené krysy v přerostlé dítě, kterému chce každý pomoci, jsem měl obavy, jak bude jeho mladší inkarnace vypadat. Ten parsonovský kamenný výraz jsem však klučinovi věřil, z něho rozhodně vyrostl původní Sheldon z prvních sérií, takže uvěřitelnost na dobré úrovni. Skutečně se mi líbilo vyobrazení rodiny a kulisy domova. Odklonění od původního žánru je znát, jen jsem čekal, že se více zasměju. Potenciál to má, kdyby prequel zvolil stejnou cestu jako taťka, rázem je celá značka pochoutkou pro zapálené tvůrce internetových memů. Proto si po pár dílech dovolím ohodnotit s palcem nahoru a fandím.(14.5.2019)

Když byl ohlášen Young Sheldon, rozhodl jsem se, že ho budu hejtovat (protože takový typ seriálu je opravdu zbytečný). Na důkaz toho, že můj hejt má smysl, jsem si pustil první díl. A ukázalo se, že hejt smysl má, protože první díl byl opravdu zoufale průměrný (a z první řady nejhorší), ale pak jsem se pustil i do dalšího dílu. A přišlo zlepšení. Kolem čtvrtého dílu jsem se rozhodl, že seriálu dám šanci. A přátelé, dobře jsem udělal. Kolem pátého dílu mě to dokonale chytlo a já byl opatrně nadšen. A nadšení postupně vzrůstalo. Nejen, že jsem se celý rok těšil na nový díl Sheldona víc než na Teorii (čemuž ani nemusíte věřit) ale celý Young Sheldon je rozhodně lepší než posledních šest až sedm sérií TBBT (čemuž se naopak dá uvěřit poměrně snadno). Je to krásné retro s úžasnou atmosférou osmdesátek (tu dobu prostě nejde nemilovat), je tam hromada odkazů na všechno možné a navíc je to opravdu vtipné. Ve výsledku ani nevadí, že Sheldon rozhodně není nejlepší postavou, naopak je někdy dost otravný (tím skutečně otravným způsobem) a že celému seriálu vládne babča, ale ještě mnohem víc Missy, která je opravdu úžasná (geniálně napsaná, geniálně obsazená). Vůbec celé hlavní obsazení je výtečné (při volbě herců měli tvůrci opravdu šťastnou ruku) a všechny charaktery jsou výtečně napsané (samozřejmě v souladu s TBBT) a o vedlejších postavách to naštěstí platí také. Takže nakonec se z hejtu stalo nefalšované nadšení a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení i tak vydařené seriálové sezony 2017/18. A ačkoliv mě poslední věta první série vyděsila k smrti, na druhou sérii se už nesmírně těším. Což se o Teorii úplně říct nedá. 95%.(31.5.2018)

Prequel současného úspěšného sitcomu skrze (nepřiznaný) remake slovutného sitcomu dekád minulých. Nebýt každá epizoda ohraničena trapným, nadbytečným a na sílu roubovaným monologem staršího Sheldona, tak je to sympaticky na zcela (ale jakože vskutku zcela a naprosto) jiné vlně humoru i stylu než předobraz. Obstojí to tedy plně samo o sobě; sice výhradně v ranku druhořadé wannabe napodobeniny Báječných let, ovšem to není zase až tak málo, když vezmeme v potaz, že jde veskrze o solidní druhořadou napodobeninu Báječných let. Navíc napodobeninu, která se po několika epizodách najde a tak dynamika uvnitř rodiny, i každý jeden její člen sám za sebe (v čele s babčou a ségrou), fungují výtečně (přesněji obsazený sitcom tu nebyl dlouhá léta) a díky tomu i celý seriál. Paradoxně je to tedy pro staromilce spíše než diváky Teorie velkého třesku (až na ten voice-over), ale ono to vůbec nevadí. Ba právě naopak; zvlášť když kvalita má zatím vzestupnou tendenci a druhá série už je rodinný sitcom, který aktuálně nemá ve svém ranku konkurenci a jaký tu dlouho chyběl. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | (3.6.2018)

• - Ve 13. minutě, když Georgie (Montana Jordan) odvádí Sheldona (Iain Armitage) a Missy (Raegan Revord) z pařby, drží Sheldona pravou rukou a Missi levou rukou. Po střihu je však drží obráceně, Sheldona levou rukou a Missi pravou rukou. (Ivoman)

• - Tato epizoda měla premiéru jen jeden den po 10. výročí seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007). (G....)

• - Zatímco je Sheldon (Iain Armitage) v kanceláři u lékařů, pokouší se přihlásit do NASA pomocí modemu. Zvuk, který modem při připojení vydává, je V.34, vyvinutý v roce 1994, ale seriál se odehrává v roce 1989. (G....)