Reklama

Reklama

Malý Sheldon

(seriál)
  • USA Young Sheldon (více)
Trailer
Komedie
USA, (2017–2023), 40 h 48 min (Minutáž: 18–22 min)

Hrají:

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(125)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (117)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Prequel současného úspěšného sitcomu skrze (nepřiznaný) remake slovutného sitcomu dekád minulých. Nebýt každá epizoda ohraničena trapným, nadbytečným a na sílu roubovaným monologem staršího Sheldona, tak je to sympaticky na zcela (ale jakože vskutku zcela a naprosto) jiné vlně humoru i stylu než předobraz. Obstojí to tedy plně samo o sobě; sice výhradně v ranku druhořadé wannabe napodobeniny Báječných let, ovšem to není zase až tak málo, když vezmeme v potaz, že jde veskrze o solidní druhořadou napodobeninu Báječných let. Navíc napodobeninu, která se po několika epizodách najde a tak dynamika uvnitř rodiny, i každý jeden její člen sám za sebe (v čele s babčou a ségrou), fungují výtečně (přesněji obsazený sitcom tu nebyl dlouhá léta) a díky tomu i celý seriál. Paradoxně je to tedy pro staromilce spíše než diváky Teorie velkého třesku (až na ten voice-over), ale ono to vůbec nevadí. Ba právě naopak; zvlášť když kvalita má zatím vzestupnou tendenci a druhá série už je rodinný sitcom, který aktuálně nemá ve svém ranku konkurenci a jaký tu dlouho chyběl. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 3/5 | ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Super oddychovka. Teorie velkého třesku je na mě asi moc chytrá, snažila jsem se přes pár sérií prokousat, ale bylo to pro mě spíš utrpení, při němž jsem nepochopila, co je na tom tak vtipného. A už vůbec jsem nepochopila proč někteří moji kamarádi s nižším intelektem seriál tak milují, když kdejakej fór v něm je i na mě moc složitej. No co, já si našla Malýho Sheldona, pro mě o dost zábavnější než původní seriál, kvůli kterému jsem se docela dlouho bála si mladšího bratra vůbec pustit. Charismatický casting, stopáž tak akorát (ikdyž mě u některých témat skoro mrzí, že není delší), a jo, devítiletej kluk chytřejší než všichni v jeho okolí, to mi připadá vtipný, o dost víc než kluk chytřejší než všichni jeho vrstevníci. Sheldon neměl nikdy vyrůst. ()

Reklama

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Překvapení jako hrom. Samo o sobě nikterak geniální, ale ve své jednoduchosti a roztomilosti naprosto neodolatelné. Absence "sitcom smíchu" chytrý krok, díky kterému se celý feeling seriálu posunul na úplně jinou vlnu než TBBT a to je jen dobře. První série - 90% ... Druhá série - 90% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nelze upřít skutečnost, že si tvůrci Big Bang Theory dali opravdu práci nad tím, aby vykreslili Sheldonovu rodinu co nejvěrněji a nejpřesněji tomu, o čem mluví v původním seriálu. A stejně tak je na tom i mladý Sheldon, který je úplně stejnej ksicht, jak ten o dvacet let starší. No a musím se přiznat, že ani po stránce vtipu jsem nebyl vysloveně zklamaný. Je pravda, že byly díly, které zaváněly spíš nudou, než trapností, ale to se u podobných seriálů holt občas stane. Solidní čtyři hvězdičky s návratem do období na přelomu osmdesátek/devadesátek a uznání, že tak povedený casting pro podobný sitcom se hodně dlouho nepovedl. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Ždímání už dávno vyschlého potenciálu kdysi zábavného sitcomu je skutečně brilantní nápad. Na druhou stranu, pokud existuje samostatné zpracovaná vedlejší linky z Jany Eyrové pod názvem Širé Sargasové moře nebo Viktorky z Babičky, o které nikdy nikdo nestál... očividně je možné cokoli. ()

Galerie (1 377)

Zajímavosti (188)

Související novinky

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock…

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým…

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho…

Reklama

Reklama