Malý Sheldon (TV seriál)

Young Sheldon

Young Sheldon

Komedie

USA, 2017 - 2019, 14 h 22 min (Minutáž: 19–22 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang, Sarah Baker, Annie Potts, Ray Liotta, Scott Peat, Isaac Faulkner, Elon Musk, Jason Kravits, Dave Florek, Frances Conroy, Harry Groener, VyVy Nguyen, Jim Parsons (vyp.), Ryan Phuong, Caitlin Carmichael, Katherine Von Till, Zuleyka Silver, Billy Gardell, Richard Kind, Wyatt McClure, Phil Morris, Anjali Bhimani, Jason Alexander, Ava Cantrell, Melissa Peterman, Paul Bates, Cleo King, Chris Wylde, Piotr Michael, Wallace Shawn, Michael Cudlitz, Vernée Watson-Johnson, Matt Hobby, Nick Alvarez, Mckenna Grace, Andrea Anders, Josh Cooke, Ella Anderson, Bunnie Rivera, Cheyenne Nguyen, Wallace Langham, Mia Allan, Isabel May, Adam Kulbersh, Dale Raoul, Susan Chuang, Alex Reid, Chris Ellis

Musím říct, Sheldon jako dítě mi na rozdíl od toho dospělého není příliš sympatický, ale zvyknul jsem si na něj ... je fajn, že dostávají velký prostor i ostatní herci v rolích jeho rodičů a zejména babičky, kteří naštěstí neslouží Sheldonovi jako pouhá stafáž, protože Sheldon sám by ten seriál neutáhl ...(19.8.2018)

Navzdory očekávání se mi tento seriál velice líbí. Vyčpělý humor TBBT zde vystřídal nový lepší. Postavy jsou charakterní a sympatické. V několika dílech už je trochu znát úbytek tvůrčích sil, stejně jako u TBBT, ale je to zatím záležitost jedné epizody, kterou ta následující zdárně napraví a dokud bude tenhle trend pokračovat, seriál se bude (alespoň u mě) zdárně propracovávat i k páté hvězdě. Mám jen trochu strach aby to nedopadlo jako u TBBT a mnohých dalších seriálů a filmů a sice, že původní koncept postav se prvním dílům v následujících sériích odcizí natolik, že seriál ztratí své kouzlo (všímám si, že například v TOS Star Treku se takový nešvar vůbec nevyskytnul, postavy si od prvního do posledního dílu zachovaly svůj charakter a to je dobře, působí tak reálněji, a i když poslední série byly pravda cyklickým opakováním neměnného konceptu, neviděl bych to jako nijak zásadní vadu a pokud by seriál skončil o jednu dvě série dříve než skončil, dal by se brát celkově jako dokonalé dílo svého žánru). Po zhlédnutí druhé série zatím 4/5.(25.11.2018)

Prequel současného úspěšného sitcomu skrze (nepřiznaný) remake slovutného sitcomu dekád minulých. Nebýt každá epizoda ohraničena trapným, nadbytečným a na sílu roubovaným monologem staršího Sheldona, tak je to sympaticky na zcela (ale jakože vskutku zcela a naprosto) jiné vlně humoru i stylu než předobraz. Obstojí to tedy plně samo o sobě; sice výhradně v ranku druhořadé wannabe napodobeniny Báječných let, ovšem to není zase až tak málo, když vezmeme v potaz, že jde veskrze o solidní druhořadou napodobeninu Báječných let. Navíc napodobeninu, která se po několika epizodách najde a tak dynamika uvnitř rodiny, i každý jeden její člen sám za sebe (v čele s babčou a ségrou), fungují výtečně (přesněji obsazený sitcom tu nebyl dlouhá léta) a díky tomu i celý seriál. Paradoxně je to tedy pro staromilce spíše než diváky Teorie velkého třesku (až na ten otřesný voice-over), ale ono to vůbec nevadí. Ba právě naopak; zvlášť když kvalita má zatím vzestupnou tendenci a druhá série už je rodinný sitcom, který aktuálně nemá ve svém ranku konkurenci a jaký tu dlouho chyběl. | S1: 4/5 | (3.6.2018)

Nelze upřít skutečnost, že si tvůrci Big Bang Theory dali opravdu práci nad tím, aby vykreslili Sheldonovu rodinu co nejvěrněji a nejpřesněji tomu, o čem mluví v původním seriálu. A stejně tak je na tom i mladý Sheldon, který je úplně stejnej ksicht, jak ten o dvacet let starší. No a musím se přiznat, že ani po stránce vtipu jsem nebyl vysloveně zklamaný. Je pravda, že byly díly, které zaváněly spíš nudou, než trapností, ale to se u podobných seriálů holt občas stane. Solidní čtyři hvězdičky s návratem do období na přelomu osmdesátek/devadesátek a uznání, že tak povedený casting pro podobný sitcom se hodně dlouho nepovedl.(15.5.2018)

Není to sice TBBT, ale podívaná je to příjemná. Humoru není nazbyt a Sheldonova povaha se zde odráží naprosto dokonale. Dívat se na mladého Sheldona mě lákalo zejména proto, že to je jaksi "prequel" k TBBT, ale popravdě jsem od měj moc nečekala. Co jsem ale už vůbec nečekala je, že Meemaw bude mou nejoblíbenější postavou celého sitcomu. - "You're sitting in my spot."(18.5.2018)