The Orville

• USA The Orville (více)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál se odehrává 400 let v budoucnosti a sleduje dobrodružství průzkumné vesmírné lodi Orville střední úrovně. Její posádka, lidská i mimozemská, čelí zázrakům a nebezpečím vesmíru. (Disney+)

FiVe

Tak tohle bylo pro mě veliké překvapení. Čekal jsem humor ala Family Guy, ale nakonec to je taková weird Star trek verze. Pravdou je, že to humorné příliš není (pokud jsem to jako parodii pochopil správně), ale doufám, že eventuální dabing to napraví jak už bývá zvykem u našeho krásného jazyka. ()

Naby

Prvních pár dílů jsem si říkal, že to bude pěkná blbost, ale jakmile jsem se naladil na tu komediální a někdy dost odvážně přehrávanou až absurdní vtipnou atmosféru, tak jsem prozřel. Ve spoustě dílech jsem si pak užíval srandu, ale i zcela reálné náznaky na součastnost, maskovanou za jinejma rasama v seriálu. Tedy bylo to trochu nenápadně poučné, idiot to sice stejně nepochopí, ale průměrně inteligentně člověk co má alespoň špetku empatie k duhým to určitě pochopí. Za mě povedený komediální seriál, s občasně zajívavým dějem navíc, popřípadě s trochou atmosféry pro letmé poučení o empatii a morálce. Není to vhodný pro ty, co čekají nabušenou akci a super efekty, ale spíš pro ty co nejsou uplný tupouni a rádi se zasmějí i trochu absurdním vtípkům. Celkem 3,8* = 4* ()

RoyBatty444

Nebol to Star Trek aj keď je jasná inšpirácia. Postavy sympatické aspoň väčšina a príbehy väčšinou dávali zmysel. V prvom rade ide o zábavu. Samozrejme si nájdu svoje miesto aj sociálne a medziľudské témy. ()

babuška

Tenhle séroš mně dostal na kolena, jak obsazením, tak nádhernou nadsázkou s nádechem humoru který mám rád, jo tohle je naplnej počet. ()

Kaya

Říká se, že jde o odlehčený Star Trek. Ja starý serialy Star Treku nikdy nevidel ale Orville je super! ()

supEnoc

Je to něco jako parodie, ale ne hloupý, je to něco jako sci-fi, ale ne vědecky přesný, je to něco jako drama, ale v odlehčené verzi. Přenáší to problémy a otázky naší společnosti na fiktivní rasy, které simulují určitá stanoviska jako dané fakty v jejich společnosti. Určitě bych vyzdvihnul writing, skoro není možné zde nalézt jedno-dimenzionální postavu. Very good. ()

colin

Hodnoceno po dvou sériích. Pět hvězdiček. Pozitivní optimistická budoucnost. Barvitě vymalovaná. Nesterilní. Skoro bych řekl "jak to, že mne někdo předběhl s tím, jak si zařídit budoucnost, jak ji popsat, někdo si staví vybavení bytu jako by byl na Enterprise, někdo místo toho natočí Orville". Po třetí sérii musim připustit že tohle je snad doopravdy víc Star Trek než Star Trek. Gendel III. 4000 lodí na svatbu. Příběh Moclanu i Heveeny. Moc pěkné. ()

fgf_hbf

Na jednu stranu mi to přijde strašně stupidní, ale pak tam je příjemný nostalgický pocit ze scifi seriálů z devadesátých let. Zábava je také pozorovat herectví Seth McFarlana, kdy člověk nikdy z jeho výrazu nepozná co myslí vážně a co má být jako že vtip. ()

TrevisoCZ

Od Setha MacFarlana jsem čekal něco jiného. Čekal jsem parodii na Star Trek, ale Orville má blíží Star Treku víc než cokoli co bylo natočeno po Enterprise. ()

JanniV

Jako beru. Všecko OK, koukatelný. Ale mohl by mi někdo vysvětlit, proč ta loď, kua, vypadá jako prkýnko vod hajzlu??? ()

Gedrex

Začátek 1. série je naprosto špičkový a od té doby co jsem viděla prvně Galaxy Quest jsem se u sci-fi tak nenasmála jako právě tady. Už "modrý výstřik" napověděl, že to nebude suchařina. S postupujícími díly se ale z té šílené komedie vyloupl takový polidštěný Star Trek. Vlastně je to daleko víc Star Trek než absurdně patetické Discovery. U 2. série pak ubrali porci srandy a přidali další 2 porce Star Treku. Ne že by tomu chyběl humor, ale už to rozhodně není co na začátku, navíc vysvětlují bílá místa ve vývoji postav a věcí z první série. Na celkovém dojmu to ale zase tolik neubírá. Po zklamání z ST Discovery akutně potřebuju další sérii Orville. ()

TaToten

Prvá séria bola dobrá. Bol to taký chlebík s maslom. Neohúri, no čerstvý padne fakt dobre. Spojenie klasického scifi s dobrými myšlienkami a uletenej komédie Setha MacFarlana vyšlo. No potom prišla druhá séria, ku ktorej som sa dokopával na 2x a 2x ma odradila. Tentokrát už asi žiaľ nadobro... Humor v nej už prestal fungovať (alebo lepšie povedané značne absentuje) a bez neho tento seriál môže ponúknuť len plytké nezaujímavé postavy, ktoré sa do seriónych situácii absolútne nehodia, lacné kulisy a pofidérne CGI... ()