Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

jemine

"...popel popelu, prach prachu..." Z bible to není, ale i tak to vcelku vystihuje můj názor na marvelovky. Papír papíru, film filmu. Nemíchat, prosím. Co snese papír, film nemusí, a tady se přenos komiksového námětu do áčkového filmu znovu příliš nepodařil. Příliš barevné, příliš křiklavé, příliš hlučné, příliš bezduché... Příliš mnoho výbuchy podkreslené akce, příliš mnoho žen snažících se vyhlížet zároveň drsně heroicky i vyzývavě  žensky. Nic proti genderové korektnosti, ale na to, aby ty holky utáhly celý fim, prostě nemají koule. ()

Muff

Plytká akční podívaná bez přesahu, popkornovka, co nezanechá stopu. Nechápu, za co dostala Scarlett těch 20 mega, připadá mi, že by těch pár scén odehrála jakákoliv seriálová druhořadá herečka. ()

vodkasesemte

Are you okay? Fantastic. Put your seat belt on. You are such a mom. Crysis. Tydle hroty chci taky. Fighting mirror. Collateral damage (kolektivní vina). What you experienced was psychological conditioning. I m talking about chemically altering brain functions. They are two completely different things. You are fully conscious, but you dont know which part is you. Maybe one in 20 survives the training, becomes a widow. The rest, he kills. We are just things. Weapons with no face that he can just throw away. Bcs there is always more. Did you ever wish for kids? I want a dog. This would be a cool way to die. Little Natasha, all indoctrinated into the Western agenda. Yelena, you went on to become the greatest child assassin the world has ever known. No one can match your efficiency, your ruthlessness. And you, Natasha, not just a spy, not just toppling regimes, destroying empires from within, but an Avenger. You both have killed so many ppl. Your ledgers must be dripping, just gushing red. I couldnt be more proud of you. You cant defeat a man who commands the very will of others. You never saw the culmination of what we started in America. You named a pig after me? You dont see the resemblance? We stole the key to unlocking free will. The world functions on a higher level when it is controlled (cože). Dreykov has chemically subjugated agents planted around the globe. Na to, že to je bolševická propaganda, si docela sere do vlastního hnízda - když otevřeně popisuje svoje metody. Problém je, že tomu nikdo nevěří, nevidí v tom ani paralelu se skutečným světem. You were selected by a program that assessed the genetic potential in infants (chosen ones). I was taken? I believe a bargain was struck, your family paid off. Red Room. Pain only make us stronger. Put that thing in her you do. You know, chemicals. Turn her into one of your pigs. I have rats in the basement. There is something you can break. The real war was fought here, in the shadows. You didnt fight in the shadows. You hid in the dark. If nobody noticed, then why even do it? I dont need to impress anyone. These world leaders, these great men, they answer to me and my widows. I recycle the trash. And i give them purpose. Its my network of widows that help me control the scales of power. One command, the oil and stock markets crumble. One command, and a quater of the planet will starve. My widows can start and end wars (řízený chaos). They can make and break kings. I can finally come out of the shadows using the only natural resource that the world has too much of. Girls. All from that little console? Make your own choices now. Vaše own choices nás/vás dovedly tam, kde jste ted. Vtipný je, že si pořád myslíte, že todle je ten perfektní systém. We are both upside down. Verbal má zajímavý postřehy, ale sám žije v jiné době. Todle není bolševická propaganda, ale nacistická. Supervojáku jsou plné americké základny po celém světě. Feminismus měl jen rozbít společnost a nasměrovat ji tímto směrem - aby nakonec samy padly za obět lepších zítřku. () (méně) (více)

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney || Rozpočet: $200 mil. || USA: $183 121 961 - ČR: 39 209 902 Kč - Celkem: $372 721 961 || Asi nebudu jediný, kdo si po ambiciózním úvodu vysnil pomalu nejlepší marvelovku všech dob. A až někam do poloviny by mi to i vydrželo nebýt neskutečně tupého finále v oblacích. Nejprve popořádku. Začátek opravdu slibuje post-moderní špionážní drama ala Rudá volavka a podobné filmy. Úvodní titulky jsou pak zřejmě nejlepší ze všech marvelovek a stydět by se za ně nemusel ani Snyder. Hned na to se daří představovat neprozkoumaný svět po rozpadu Avengers po Občanské válce a dokonce i ten hon na Avengery nezní jako námět špatně. Jenomže od bodu, kdy fanoušky vydupaná Budapešť byla je jedním z náhodně navštívených lokací jsem začal tušit podezřejní, že všechny mé naděje jdou do kytek. A taky se stalo. Po zapojení Florence Pugh, která si začala krást scény pro sebe, Scarlettka jakoby zase hrála druhé housle. Harbour a Weisz ve filmu nijak zajímavý nejsou, ba dokonce je právě Harbour neskutečně otravný a trapný se svými "vtipy". SPOILER. A to nechci zmiňovat Kurylenko v roli nejzbytečnějšího záporáka z celé MCU. Jako herečka není extra třída, ale takové plýtvání?! No a tím se dostávám k finále v Městě v oblacích aka Red Room. Tady už nedává smysl skoro nic, rádoby twisty se míjí účinkem a zcela mi chybí motivace postav. Osvobození ostatních Black Widow? A co jako? Nikdy víc o nich stejně neuslyšíme. Nesmím zapomenout na nejhorší potitulkovou scénu, kterou spíchli na poslední chvíli díky ročnímu odkladu. Není totiž ničím víc než sprostou reklamou na seriál Hawkeye a po zkušenosti z ostatními Marvel seriály tuším, že nás ještě vodí za nos. Na Black Widow je cítit mnoho potenciálu a zároveň pocitu, že to vlastně nikdo pořádně točit nechtěl či záměrná sabotáž. Na odchod Johansson z MCU se bohužel nebude vzpomínat přiliš šťastně. 65%. ()

JasonV

Ako by povedal klasik - chceli sme to urobiť oveľa lepšie, teda natočiť dospelejšiu komiksovku, so surovšiou akciou, drsnejším príbehom, ale dopadlo to ako vždy. A tak je nakoniec Black Widow len ďalším infantilným akčným výplachom, ktorý sa dá pozerať s polovičným výkonom mozgu a štvrtinovým výkonom pamäte. Každopádne sa teším na spin-off Red Guardiana, ten má ako červený antihrdina veľký potenciál. ()

blondboss

Pravdepodobne jedna z najslabších marveloviek vôbec. Akčne a vizuálne to paradoxne nebolo zlé a Marvel si tu drží svoj tradičný kvalitatívny štandard. Čo ale zráža tento snímok dole, je jeho samotná zbytočnosť vzhľadom na udalosti z Avengers: Endgame, ale zároveň aj dejovo slabá línia s nezaujímavým námetom a dialógmi. Je určite dobré, že Florence Pugh sa brilantne ujala žezla v rámci MCU univerza a zrejme bude radosť sa na ňu pozerať. Každopádne ale tento snímok radím skutočne medzi tie zbytočnejšie. 60 % ()

Honzulik odpad!

Samotný příběh, ale hlavně ústřední "hrdinka" ve filmu Black Window na mne zapůsobily neuvěřitelně, nelogicky a hloupě... ()

srolyma

V dnešní pošahané době bylo jen otázkou času, kdy se v rámci genderové rovnosti objeví výhradně ženský superhrdinkovský film. Odporné a opovrženíhodné mužské plemeno tu má jen dvě role, z nichž jedna je pochopitelně záporák a druhá hodný obtloustlý tatík od rodiny, dalších 250 rolí je výhradně ženských. Děj veskrze žádný a koukat se dvě a půl hodiny na to, jak se ženský mezi sebou brutálně mydlí, to mi nepřipadalo zábavné ani v dobách, kdy byly zápasy v bahně ještě populární. Tohle je ještě větší průšvih než byl ten negerský superhrdinský BLM epos o panterovi. Jedna hvězda za obtloustlého tatíka. ()

Marcas

Píšu to s těžkým sdrcem, ale Black Widow je asi doposud nejslabší MCU film. Především, co se týče akce a její smysluplnosti. Akce je totiž kompletní přepal a vůbec se k filmu nehodí. Těšil jsem se na komorní souboje tělo na tělo, ale místo toho dostal možná choreograficky zajímavou, ale naprosto nelogickou a hlavně přepálenou akci. Co si naopak myslím, že funguje, jsou vztahy mezi postavami a jejich sehranost. Scarlett je samozřejmě skvělá a k tomu se přidává velmi solidní Florence Pugh a David Harbour. Pomyslné "předání" žezla tak proběhlo přirozeně a věřím, že Florence bude důstojnou nástupkyní. ()

TR4XY_CZ

Nevím, nevím. Je to zábavné jako každá marvelovka, ale chybí tomu kvalita. Akce nic moc, příběh dost průměrný, ale za to postavy mě hodně bavily, hlavně vztah mezi Natashou a Yelenou. Taskmaster byl také celkem zklamání, čekal jsem od něho víc. Ale stejně jsem rád, že tenhle film vznikl a Scarlett Johansson mi bude jako Black Widow hodně chybět. Hodnocení 4/10 ()

blazma

Tak můžu říct, že se zasazením tohoto filmu dějově jsem vážně nepočítal a byl jsem velmi mile překvapen. Kombinace Scarlett a Florence je úžasná i přesto, že Florence si ten film trochu ukradla pro sebe. Ostatní herci velmi povedení a fakt dobře se na to kouká. po delší pauze se teda Marvel opět nemá za co stydět a moc příjemné rozloučení s Black Widow s Avenger universem. ()

Unterschleif

Neviem, či najhoršia Marvelovka doteraz ale asi najhoršia akú som ja doteraz videl (na Captain Marvel som sa ešte stále neodhodlal). Pri sledovaní filmu som bojoval sám so sebou, aby som našiel dostatok síl to vôbec dopozerať. Akcia rutínna a pokusy o humor sú na smiech, ale nie vtipné. Neviem, čo je úbohejšie - keď sa američania snažia hovoriť po rusky a majú americký prízvuk, alebo keď sa snažia hovoriť po anglicky s ruským prízvukom. A s tou woke/identity politikou by ste už mohli ísť do p… celé zle. Zbytočný film. A potom sa Scarlett hnevá na distribútora, že film nebol (iba) v kinách dostatočne dlho a málo zarobil. Nebude to skôr tým, že stál za hovno? ()

megajalec

Film pre ženy z ktorého feminizmus a estrogén cítiť na sto honov. Typická popcornová blockbusterová jazda. Malo to štýl, akciu, zaujímavý dej, rozuzlenie tiež nesklamalo, občas vydarený vtip a plno pekných báb. Cover Nirvany v úvode bol brutál. ()

fiasko

Známka: D; Black Widow je první film čtvrté fáze Marvel Cinematic Universe a zaměřuje se na špiónku/tajnou agentku Natashu Romanovovou. K žádnému oživení nedochází, jde o prequel odehravající se po událostech CA: Civil War. Hlavní hrdinka se ve filmu schovává, tráví čas se svou rodinou a musí se postavit proti zabijákovi Taskmasterovi. Film režírovala Cate Shortland. Black Widow je a vždycky byla svou osobností a hlavně minulostí jednou z nejzajímavějších a nejvíc cool postav v MCU a i přesto, že měla její sólovka vzniknout již v roce 2014, byl jsem hodně zvědavý, jak se snímek povede. Potenciál této postavy je obrovský a pouze svou charakterovou premisou má šanci být Black Widow jedním nejlepších filmů studia. Marvel spolu s Disneym si vždy zvládaly svou kvalitou v universu udržet u fanoušků alespoň přijatelný standart. Žádný z MCU filmů mi tedy nepřišel vyloženě špatný, protože i ty více kontroverzní v mém hodnocení spadaly do průměru. Nemám rád hyperbolu nebo přehnané fráze útočící na emoce, ale po shlédnutí filmu musím říci, že Black Widow je vítězným kandidátem na nejhorší marvelovku (MCU). K Black Widow platí již tisícerokrát řečené problémy k poslední Disneyho filmografii. Black Widow je nejumělohmotnější a nejšablonovitější projekt od samotného vzniku Marvel Cinematic Universe, který je svou dvourozměrností prostoupen vykalkulovanými příběhovými schématy, převzatými z předešlých příběhů a slepenými dohromady. Nepůsobí to dojmem, že chtěli udělat samotný film, ale produkt zapadající do Marvel vesmíru uvádějící na scénu stafáž potřebnou pro budoucí projekty. Florence Pugh hrající sestru Natashy, Yelenu, která má v budoucnu převzít její roli, je asi tím nejlepším ve filmu, protože hraje skvěle a dokáže si dělat si z Romanovové dobrým způsobem srandu. Když už je řeč o srandě, kvůli humoru je zahozeno nespočet scén, zejména v budování vztahů Black Widow s její rodinou, jde o MCU film, a tedy dialogy musí být prošpikované až na kost nucenými gagy a fóry. Zardělý David Harbour v roli ruského kapitána Ameriky je vtipný tak, jak ho tvůrci potřebovali, ale stejně jako Florence Pugh je naprosto nevyužit a slouží spíše jako komická postava. Melina Vostokoff, „matka“ sester, je zase tou nejnudnější postavou. Co se týče akčních scén, ani jediná mi nepřišla choreografií nebo kamerou zajímavá, celé to působilo hodně bazicky. Tvůrci říkali, že film má být zemitostí podobný Winter Soldierovi; pokud je tím míněno, že hlavními hrdinkami je během nabourání auta přehazováno ze strany na stranu, a poté co vylezou, je jediný projev jejich lidské fragilní konstituce tekoucí kapka krve z nosu, tak budiž... Jestli jsem předtím zmiňoval jakékoli nevyužití postav, u Taskmastera to platí desetinásobně - jeden z vůbec nejhorších záporáku MCU se snaží neúspěšně být druhým Winter Soldierem, neřekne během filmu ani slovo a finální rozuzlení, kým je za maskou, se od poloviny filmu dalo očekávat. Zakončil bych tím, že finálním problémem je i dvou a čtvrthodinová stopáž, u které je místy velmi těžké neusnout. () (méně) (více)

panki9922

Príjemná marvelovka, ktorá netlačí na pílu. Ústredné herecké duo Johansson a Pugh poteší, pretože sú to obe veľmi schopné herečky. Samozrejme, je to v prvom rade komiksový film a preto schádza k vtipom a odľahčovaniu, čo mňa osobne na marvele už nejaký ten čas nebaví. Chválim neprepálený CGI bordel v záverečných minútach a chválim boje žena vs žena a nie žena vs 15 120 kilových chlapov. Všetci sa udobrili a pomereli a žili šťastne až kým nepomreli. 65% ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)