Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Apollo91

Pro mě rozhodně nadprůměrná Marvelovka, jejíž hlavní předností není akce (která je i na poměry Marvelu přitažena za vlasy), ani hlavní zápletka, nýbrž obě hlavní hrdinky Natasha s Yelenou. Jejich dynamika funguje báječně, až je mi líto, že už je (pravděpodobně) spolu nikdy neuvidíme. Jejich vztah k sobě navzájem, k „rodině“, k dětství dělá z Black Widow emočně nejhlubší film MCU. Paradoxně to je právě akce, která mu škodí. Je jí zkrátka až moc a natahuje zbytečně celý film, který by tak mohl mít příjemnější stopáž. Marvel má bohužel určitou formuli, jak točit filmy a neustoupí z ní ani když mají v ruce film s potenciálem stát emočně temným špionážním thrillerem. Je to asi začarovaný kruh, protože bez té akce by spousta lidí řekla že tohle není film z MCU. Typickým příkladem toho je scéna, kdy se Natasha s Yelenou po letech setkají. Samozřejmě musí následovat krátký souboj, o kterém divák ví, že přijde, že nic nevyřeší, a že se hlavním hrdinkám nic nestane. Je to jen další akční scéna, která má ukázat schopnosti mladší sestry (to se samozřejmě dá udělat i jinak). Florence Pugh doslova exceluje v roli Yeleny. Samotná postava Yeleny je pravděpodobně nejlepším přírůstkem do rodiny Avengers od Strážců Galaxie. Příběh je důstojný, ano jsou zde feministické prvky (což se dalo čekat), ale nejsou přehnané a nevyskytují se za každým rohem. Rozhodně se nejedná jen o příběh „pro holky“. Jako fanoušek filmové hudby se mi i moc líbí kompozice Lorna Balfa. Naprosto chápu, proč bude tento film rozdělovat lidi. Rozhodně se nejedná o skvostné dílo, na kterém se všichni shodnout, ale já si film užil a některé scény jsem nedostal z hlavy několik dní. ()

Merotren

Naprostá zbytečnost. I kdyby tenhle film vyšel před Infinity War, stejně by v téhle podobě málokoho oslovil, a když ne tehdy, tak zaručeně ne i teď. Po slibném začátku zabředáváme do klasického průměrného marveláckého patosu a nevýraznosti. Triky neurazí, i když v některých chvílích vypadali docela pochybně, postavy neurazí ale ani neoslní (až na Florence, která si většinu scén ukradla pro sebe). Ale jako avizovaný špionážní thriller to absolutně selhává. A OBA představení záporáci jsou až k smíchu. Jeden je totálně nevyužitý a jeho finální reveal je absolutní waste, a druhý se ukáže v posledních 30 minutách a vyklube se z něj jeden z nejzbytečnějších a nejnudnějších, ne-li number 1 záporáků MCU vůbec (u feromonů jsem to fakt ztratil). Adekvátní sendoff se tedy fakt nekonal a mě je z toho docela smutno, jelikož se z toho dalo vytřískat daleko víc. Ale co, hlavně že si Marvel splnil povinnost a šel o dům dál, já jim ale za to fakt tleskat nehodlám 5,5/10. Viděno při premiéře. ()

megacik

Do jednej z najhorších Marveloviek obsadili jednu z najhorších herečiek, a ktorú ja ešte neznášam od filmu Lucy.  Horšie sa mohlo stať už iba vtedy, keby to natočil Netflix. To by bol odpad ako vyšitý. Herečka Johanssonová, zvaná "brada" je vraj jedna z najkrajších žien sveta. To bude ale asi len nejaký syntax-error, lebo nejako mi to nevychádza. ()

Jimmy73

Mě se to líbilo a přišlo mi to i dost vtipné. Obě holky i David super. O proti ostatním marvelovkám to není jen o přeplácanosti počítačových triků, ale je zde i děj s lidskými hereckými výkony ()

Shakal4972 odpad!

To bola riadna pitomosť. Príbeh nezaujímavý a tupý. Postavy, no, proste všetko prebieha tak rýchlo že sa ani nemáte čas na ne naladiť. ()

72Nihlus

Začiatok bol veľmi sľubný a veľmi rýchlo som získal dojem, že sa to bude niesť v duchu Russoových Capov. Avšak príliš prepálený záver vo vzdušnom zámku a digibordel to stiahli výrazne pod očakávania. ()

stret

Bezucelne pouzite remeslo, nekonenca nuda v akcnych aj neakcnych pasazach. Hanbim sa za to, ze to prave pozeram. ()

Harry89

Jako je to slabý ale ne stylem "Doc Strange ve cvokhausu" slabý. Dal bych 3* ale za mýho milovanýho Jima Hoppera, kterej je tady prostě nejvíc, jedna navíc... ()

Belphegor

Po druhé projekci zůstávám u třech hvězd. Přijde mi fajn, jak to celé zapadá mezi Kapitana Ameriku Civil War a Avengers, sice jsem čekal film o Natašině minulosti, ale to nevadí, tahle dějová linka nijak nenarušuje pospolitost. Začátek je velmi zajímavý a dost navnadí, ale bohužel ve třetině se z toho stává hloupost, film se začíná utápět v nelogičnostech a chování postav je úplně na hlavu. To je ovšem už zaběhlá známka MCU, že věci nemusí být logické. Tomu všemu panují nereálně vyobrazené vztahy mezi postavami, především tedy naší ústřední rodinky, a tak aspoň zůstává celkem pěkně napsaný rozvoj mezi Yelenou a Natašou. Ovšem i přesto si ty dvě nejdřív musí dát přes hubu, aby byla nějaká akce, což ukončí pouhoprosté vzdání se, ale logicky by k takové bitce nedošlo, protože by stačila odpověď na otázku "co tu chceš?" Takový Red Guardian je na začátku celkem fajn chlapík, v současnosti ale jako by podstoupil lobotomii a do toho bral léta drogy. Proč má během filmu ruský přízvuk se špatnou gramatikou, když umí na začátku krásně anglicky? Vůbec nechápu pointu jeho osvobození, když je jasné, že je zavřený několik let a tudíž lokaci Red Roomu nemusí vědět, prostá návštěva by mohla stačit. Takže na vězení spadla lavina úplně zbytečně, to je pěkné kvůli jednomu chlapíkovi (kterého ještě holky ani nemaj rádi) obětovat tolik lidí. Navíc Red Guardian dokáže vykopnout ocelové dveře, ale osvobodit se za ta léta nedokázal? Scenáristi se vůbec neponořili do vztahů mezi rodinou nájemných vrahů, naposled se viděli 21 let zpátky a myslím, že si mají co říct. Bohužel film přemítá nad tím, zda někomu na někom vůbec záleželo nebo ne, ale vystavět to nedokáže. Stejně mi přijde jako by se za těch 21 let několikrát potkali, protože všichni jako by navzájem znali své doopravdické povahy. Scénáristi si totiž moc nelámali hlavu nad tím, zda do sebe věci koherentně zapadají - toho příkladu je námitka vznesená Melinou své dceři Nataše, kdy jí říká, že jestli vyměkla, tak to nebylo za její přítomnosti. Jenže na začátku je jasně ukázané, že Melina byla Nataše milující matkou, tudíž opodstatnění je vycucané z prstu, a takových nedostatků je ve filmu až až. Taky si myslím, že zlomením nosu k přetrhnutí nervu nestačí, ale ok. Dost mě štve, že pokaždý když Marvel dělá film o ženské hrdince, tak ten film musí ujíždět na emancipaci a mužské postavy jsou náhle o ničem a nebo zdrojem vtípků. Tohle podle mě není genderově vyvážené řešení. Co se týká akce, je celke pěkně udělaná, a jelikož to odsýpa dobrým tempem, film nestihne nudit a to trochu zakryje ten nebohý scénář. Navíc bojové scény jsou mooc dobrý, jedny z nejlepších v Marvelu. VFX se za sebe nemusí stydět, až na pár scén - třeba výbuch vrtulníku ke konci. Jen je škoda, že Marvel zase spoléhá na bum bum parády. V závěru film strávit lze, jen je zapotřebí opět uvést mozek do stavu hibernace. ()

d.p.1

Jak tak skvělou postavu s tak skvělou herečkou můžou přivést k takovému obrovskému průseru. Že budu filmy od Marvelu hodnotit zhruba na úrovni Ulice by mě v životě nenapadlo. Je pravda, že celá tahle fáze by si asi zasloužila o hvězdičku víc než dávám, ale za tu jejich "message" a "woke sračky" si nic jiného nezaslouží. Že odmítli dobrýho režiséra jenom proto, že chtěli režisérku, ale žádná dobrá se nepřihlásila a tak to dali nějaký divný ženský s pochybnýma zkušenostma.. to prostě může údělat jen stupidní soudobé Disney.. ()

Kukychet

CGI bylo příšerné, scénař nic moc, herecké výkony byly fajn, ale hlavní záporák byl promrhaný potenciál. 62% ()

Ardno.Lamalz

Z posledních MARVEL filmovek jeden z posledních příjemných počinů. Skarletce to věřím, ruský kapitán teplák pobavil, mladší sestra vzhledem k příběhu celkem slušně převzala štafetu. Nahlédnutí do světa Rudého pokoje očekávající a dostačující. Celý temněji zabarvený příběh ale podtrhovala myšlenka skrývající se celou dobu přímo na očích, a sice, že kdejakému mocipánovi stačí k postupnému ovládnutí celého světa četa od malinka popřepínaných loajálních slečen, rozmístěných na strategických pozicích, coby skrytých špiónek, sbírajících informace a připravených kdykoliv udělat cokoliv pro svého uzurpátora, učených v umění svádění, manipulování, zabíjení a mnoho dalšího. jak prosté                                                                                               DOPORUČUJI JAKO ODDECHOVKU A ROZLOUČENÍ S NATAŠOU ()

Megahead

Film obsahoval priemerné pasáže, pár lepších, ale aj kopec blbostí. Čo mi najviac vadilo bola hlavná hrdinka, ktorá aj bez "magických a nadprirodzených" schopností zvládla prežiť nehody, extrémne situácie, výbuchy a boje, ktoré by žiaden smrteľník neprežil. A tá chorá agentská "rodinka" bola taktiež riadne pritiahnutá za vlasy (hlavne v tom, ako sa správali k deťom). ()

MarekTulen

Za mě film, který vás baví jen kvůli akčním momentům, není úplně skvělý. Tady mohu pochválit jen scény ve kterých se prali nebo soundtrack, ale to je od Marvelu klasička, která se nedá moc podělat. Dialogy nebo příběh byli absolutní nuda, když tu byl aspoň trochu lepší dialog, zkazilo to nějakým nesmyslným a zbytečným vtípkem. Postavy tu vůbec nesedli tak jak by měli, a za mě je tohle zbytečnost, kterou si člověk pustí jen aby měl kompletní MCU seznam. ()

unitedfan

Klasický spotřební produkt od Marvelu, na který chvíli po zhlédnutí zapomenete. Sólovka Black Widow přišla velmi pozdě, ale i tak slibovala slušnou podívanou. První půlhodina je opravdu vydařená, má skvělou zemitou akci a vynikající úvodní intro. Bohužel poté se to zvrhne v obyčejný popcorn s vtípky a naprosto nevyužitým záporákem. Scarlett je sice stále sexy a kamera několikrát hezky zabere její super pozadí, ale připadá mi, že už ji to moc nebaví. Zajímavější postavou je Jelena v podání čím dál lepší Florence Pugh, ale ani ta a ani milf Rachel Weisz nemohou tuhle slátaninu zachránit. Velké zklamání. (PS: Rád by jsem viděl Black Widow natočenou podobně jako filmy Rudá volavka nebo Atomic Blonde, kde bude Nataša zabíjet, svádět, dělat podrazy a celé to bude erko). ()

Salsecnew

Skvělý snímek plný akce a zajímavé zápletky. Špatně je pouze mírný feminismus, kdy je mužská postava Red Guardiana skoro pořád ztrapňována, tohle byla asi jediná, ale viditelná chyba, jinak je to skvělý díl. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)