Taxík (TV seriál)

Hack

Taxi

Krimi / Drama

USA, 2002, 40x44 min

Andre Braugher, David Morse, George Dzundza, Donna Murphy, Matt Czuchry, Paul Adelstein, David Patrick Kelly, Jess Weixler, Jacqueline Anderson, Ryan Sands, Christina Chang, Tawny Cypress, Christopher Long, Lee Tergesen, Michael Gaston, Brad Beyer, Titus Welliver, Charles Borland, Robert Clohessy, Steve Cell, David Harbour, Elizabeth Reaser, Angel Oquendo, Alexandra Lydon, Oksana Lada, Kevin O'Rourke, Jason Ritter, Charles Parnell, James Badge Dale, Matthew Morrison, Jeremy Shamos, Michelle Monaghan, Amy Ryan, James Rebhorn, Kali Rocha, Austin Lysy, Michael Mosley, Michael Ahl, John Doman, Brian Anthony Wilson, Julito McCullum, Michael Raymond-James, Peter Hermann, Jennifer Westfeldt, Jason Antoon, Ken Arnold, Malcolm Goodwin, Billy Lush, Alexander Emmert, Richard Barlow, Shawn Elliott, Jenn Korbee, Patrick Holder, Matt Servitto, Clayton Prince, Diane Neal, Hettienne Park, Sophina Brown, Richard Domeier, Rick Foster, Catherine Kellner, Clara Bryant, Blaze Kelly Coyle, Damon Gupton, John Benjamin Hickey, Pieter Gaspersz, Dominic Fumusa, Ritchie Coster, Donnie Keshawarz, Kate Kearney-Patch, Joseph Siravo, Shane McRae, Moira Kelly, Mark Indelicato, Francie Swift, David Von Roehm, Mark Kochanowicz, James Martinez, John Dossett, Jeb Kreager, Jarvis W. George, Ryan Ward, Ellen Tobie, Susan Kelechi Watson, Myk Watford, David Vadim, Conor O'Farrell, Michael Gladis, Chuck Cooper, Derrick Simmons, Christopher Mann, Heather Mazur, Yusuf Gatewood, Jeremy Roenick, Craig muMs Grant, Bruce Norris, Greg Wood, Stephen Barker Turner, David L. King, Robert Kelly, Peter Patrikios, Brandon E. Brooks, Darnell Williams

Scénografie:

Tim Galvin

Kostýmy:

Luellyn Harper
  • gudaulin

Viděl jsem pouhé tři epizody, protože seriál mě nepřesvědčil natolik, abych se stal jeho fanouškem. Dojem je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami, kdy jediným důvodem pro vyšší hodnocení by byl charismatický a dosud nepříliš využívaný David Morse. Scénáristicky je to ale bohužel tak nevýrazné, že v záplavě podobných kriminálně laděných seriálů nemá Taxík čím jiným zaujmout. Celkový dojem 45 %.(6.12.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +David Morse=jediný důvod proč se na tento seriál dívat, kvalitnější druhá řada -scénáře jednotlivých dílů, Taxík měl mnohem větší potenciál/// Tak a už se v taxíku nikdy nesvezu. Seriál má totiž jen dvě řady, přesto jsem na něj koukal skoro 3 roky. Dvě řady, z nichž ta první (44%) nabídne přibližně tři zajímavé a nadprůměrné části. U těch zbívajících se jedná o těžký průměr a někdy dokonce i o podprůměr. Seriál si po celou dobu první řady drží své pomalé tempo, ve kterém vás nepříjemě ruší nezajímavé postavy (kněž George Dzundza) a nebo zbytečné a nezajímavé scény s rodinou hlavního hrdiny. K tomu si přidejte nijaké zápletky a příběhy jednotlivých dílů, které jsou opravdu slabé a máte chuť z taxíku vystoupit. Opravdu, díky účasti Davida Morseho jsem čekal víc. On na to má. Naštěstí si tvůrci u druhé řady (64%) řekli, že takhle to dál nejde a najednou nepamatuji část, která by alespoň něčím nebyla zajímavá. Navíc se vynoří zajímavější postavy (Matt Czuchry), zajímavější vztahy (Jacqueline Torres) a ještě více se vám zalíbí charismatický Andre Braugher. Jež celí seriál dobře obohacuje jako pravá ruka našeho hrdiny. A naopak nezajímavé postavy jsou upozadněny a nebo v seriálu úplně vynechány. Po skončení je mi trošku líto, že nevznikla třetí řada. Zvláště z toho důvodu, že do postav jsem se už vcítil a stejně tak i do "obyčejného" tempa seriálu. Prostě nečekejte víc než jen televizní kriminálku druhé kategorie a Davida Morseho. Tohle dostanete, víc ne./// Celkem 54%///(25.2.2009)

Bývalý policajt, kterému to prostě nedá, k tomu i jakýsi ústřední příběh, jak zpívá Jarek Nohavica, mohlo to byt horši, nebylo to špatne. Ale David Morse, konečně v pořádné hlavní roli, tam člověk prostě čeká víc. Neříkám, že by měl na pana Chapela a dokonalou Vengeance Unlimited, ale mohla by to být solidní osmdesátka. Takhle bohužel, jen další z mnoha krimiseriálů a ode mě 60%.(5.3.2007)

David Morse má neskutečné charisma, navíc jej podporuje solidní Koeppův scénář a výsledek není vůbec tak odrazující jako český název a doba vysílání.(24.10.2006)

Špičkový seriál, který se zkrátka vyplatí sledovat. Myslím si, že Taxíku někdo dal nízké (čti průměrné) hodnocení, a ostatní ho jen slepě následovali. U tak kvalitního počinu si totiž nedovedu jinak vysvětlit tak nízké procento. 58% je opravdu málo. Seriál je to napínavý, s psychologickou hloubkou postav a zajímavými vztahy. Mimochodem, dvojka Olshansky - Washington je podle mě nejlepší, jakou můžeme v krimiseriálech vidět, aneb Kam se hrabou Bodie a Doyle.(19.2.2007)