Epizody(6)

Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

PISTA226

9/10 Celý je to ve vánoční atmosféře, která se jim dost daří a skoro všechny díly jsou skvělé. Je to přesně seriál na vánoční večerní relax pro běžné diváky a rodinu. Krásný je na tom to, že je to vlastně strašně jednoduchý a nepřeplácaný příběh. Je tu pár lidí s nepřesílenými padouchy, kteří mají postupně svý nadřízený a krom řešení Vánoc je tu jen jedna hlavní linka, které se stačí držet. Nikdo tu nemá superschopnosti, a proto je to velmi lidský. Žádných efektů tu nerozdíl od ostatních Marvelovek není moc. Nikdy nejsou lasery ani hromada výbuchů a mimozemšťani. Dvě zvířátka jsou tu dobrá, ale nedokonalá v CGI, ale to nevadí. Pes Lucky tu každým dílem mizí a proto se pak zdá trochu navíc. Bojové scény jsou velmi kvalitní a stojí za to vidět.Kate tu s Clinten má ten nejlepší vztah a táhne to celý seriál a je to krásně zahrané skvělou herečkou a ta chemie tam krásně funguje. Mezi padouchy se znakovou řečí je atmosféra taky skvělá. Maya a její strýček tu jsou ale naprosto bez viditelného vztahu, který tu je potřeba.Velmi dobrý humor a když tak netlačí, ale člověk se lehce usměje. Vtipy jsou tu hlavně ze strany Kate. Taky tu je zajímavá Tepláková mafie, která je hrozně vtipná.Skvěle zvládnuté eastereggy, není jich mnoho, ale pokud jsou tak jsou dobré a překvapující postavy jsou kromě konce dobré. Ale bohužel Kingpin je velmi nepovedená postava. A velmi vkusný muzikál.Bohužel poslední díl je nejhorší. Je úplně nelogický. Postavy jsou oslabeny či moc hloupé. Nikdo neplatí za obrovské škody. Jednají naprosto špatně a odlišně. Vraždy a policie se tu neřeší. Pravněpodobně si zabili největšího padoucha zbytečně. Bez napínavé potit. scény. Swordman tu nemá žádné zakončení jeho pŕíběhu a člověk se o něm skoro nic nedozvěděl. Yelenino hrozné setkání s Hawkeyem. Z lidí tu neteče vůbec krev. Zaměstanci se chovají příliš cringe oproti minulým dílům. ()

Tr0nic

Hawkeye bol ten rok jednoznačne najslabší. Haille ako herečku mám rád, ale Kate Bishop bola neskutočne otravná a keď Vám serial kazí hlavná postava, je to bieda. ()

vaclav.g.kar

To je přesně to co chci od seriálů na Disney+. Nic moc velkého co by ovlivnilo chod světa jako třeba v Lokim, naopak Hawkeye se soustředí na postavy a představuje nováčky nebo dodává staré známé o kterých jsem nevěřil že ještě někdy někde uvidím. Kate je skvělá a ať už na ni tedy někdo kydá osobně mi přišla moc sympatická a její chemie s Hawkeyem nebo Yelenou je dokonalá. Doufám že se dočkáme další série. Letošní nejlepší Marvel seriál ()

AdelleR

Lepší vánoční seriál nenajdete... Marvel nemohl enormně produktivní rok zakončit lépe. Hawkeye vždycky patřil k mým oblíbencům a je super, že má konečně vlastní pozornost, byť si ji tu tedy dost uzurpuje Kate. Ale ti dva jsou skvělé duo, navzdory vážným tématům to srší humorem prakticky bez ustání. Mám tyhle hrdinské katarze dost ráda a tady si s tím pohráli na jedničku. A moc si cením konečného zakomponování Clintovy nedoslýchavosti i neslyšící Mayi. A jednou chci vidět muzikál Rogers naživo, prosím! ()

rime

Osobně si myslím, že nemá cenu ztrácet čas s dalšími seriály od marvelu nebo disney. Je zjevný kam to míří, ale jak se říká někdo to má rád. ()

AmunRa

Seriálu jsem se trochu obával, protože Clint Barton aka Hawkeye je v podstatě jen stárnoucí skvělý lučištník zmítaný mnoha traumaty a s nepřeberným množstvím nepřátel z minulosti, kterým se snaží zmizet z očí. Nepřekvapivě je příběh rozlučkou s Natašou, předáním role další skvělé lučištnici Kate Bishop (zábavná Hailee Puring Steinfeld) a překvapivě i vánoční komedií. Žádná záchrana světa, jen vypořádání se stíny minulosti a neuvěřitelně malý počet mrtvých na množství šípů vystřelených dvěma nejlepšími lučištníky světa. A také množství zábavných vedlejších postav. Žádná velká pecka, ale neurazí to a zasmál jsem se. ()

Mr.Nobody

Formát seriálu MCU moc nesvědčí. Ano, bylo doplněno několik bílých míst a vyřešen konflikt mezi Jelenou a Hawkeyem. To je super. Ale místo plnohodnotného Marvel projektu vidíme jen seriál pro puberťáky. Musím ale ocenit lepší propojení s univerzem než bylo u seriálu Agenti S.H.I.E.L.D.  Ale třeba se to ještě zlepší. ()

Updated_Cake

Upřímně Marvel si poslední dobou nepočíná dobře a tomuhle seriálu jsem se dlouho úmyslně vyhýbal. Důvod je jednoduchý: je to asi ta nejméně zajímavá postava v MCU. Teda minimálně tak to působí ve filmech, tenhle seriál je docela dost příjemným osvěžením. A ačkoliv v tom shledávám morální a logické kiksy, tak se mi to líbilo. Částečně za to může určitě i to, že jsem čekal nudný příběh s nudnými postavami a nějak se to kompletně vyhnulo tomu, jak špatně Marvel poslední dobou zpracovává svoje MCU. ()

TINaMA

Za mě prostě dobrý.  Tak akorát vtipný,  tak akorát dlouhý, tak akorát zamotaný. No a teď trochu duchapřítomněji.....Hawkeye a jeho rodina konečně dostali tolik prostoru, kolik si zaslouží. Nová Kate Bishop je skvělá postava a obsazení Hailee Steinfeld byla trefa do černýho. Zapletka s Jelenou dodala ten správný emo náboj. Díky za další podařený dílek do MCU puzzle. ()

Tom10000

Budu opět stručný: Celým seriálem, jehož děj se odehraje v (téměř) deseti dnech, nás doprovází Vánoční atmosféra amerického velkoměsta New York. V jeho nitru se v roce 2011 odehrála veliká bitva, v níž se poprvé uplatnili Avengers. Každý však zná Iron Mana, Thora, Hulka či Kapitána Ameriku. Naši mladou dívku, Kate, však po smrti jejího otce během náletů monster zaujala postava muže střílejícího šípy, Hawkeyeho čili Clinta Bartona. Už v osmi či devíti letech si proto usmyslela nechat se jím inspirovat. Pomalu vyrůstala, zdokonalovala se ve střelbě šípy i v bojových sportech. A poté náhle dospěla, a v malé vesničce srovnala kostel se zemí, což se její starostlivé matce, majícího nového snoubence, příliš nelíbilo. Později spolu zašly na večírek. Ale nikoli obyčejný. V domě, kde se odehrával, hluboko vr sklepení, se odehrávala dražba předmětů Avengers. A jeden z nch naši hrdinku přivedl k mimořádnému dobrodružství (...). (POZOR, MOŽNÉ SPOILERY!) Ano, Kate Bishopová (Hailee Steinfeld) se mi velmi líbila. Ačkoliv pravda, v prvním díle vypadala docela jinak než v ostatních, zvláště na jeho (v prvním díle) konci. Měla v sobě silný náboj. Bohužel, všechno jaksi vyšumělo ve snaze učinit z docela dobře rozjetého temného seriálu Vánoční frašku. I Clint Barton (Jeremy Renner) se dost snažil, společně tvořili skvělou dvojici. Bohužel, nikdo jiný jim nepomohl. Jelena zde měla jen vedlejší (de facto téměř hostující) roli. Matka Kate, podobně jako její snoubenec, mi ani trochu nesedli. Maya rovněž, jevila se mi dosti strojená. A záporáci? Banda ztřeštěných šílenců v čele s mužem, jehož kouzlo přežít i výbuh, ale kulku ne? A na straně kladných skupinka Vikingů? A další smutná skutečnost: možná jsme se zde vyhnuli homosexualitě a dalších etnických skupin, ale Vánocům nikoli. Ty nás provázeli všude. Ať už písněmi, či výzdobou. Debaty o oblecích, jímž se zde dávala skoro nadpozemská důležitost? Pes, žeroucí pizzu? (...).Mohl bych pokračovat dál, ale nebudu. Připadá mi to zbytečné... Proto pro vše dávám seriálu 60 procent. Čtyřicet za dva hlavní hrdiny, deset za tu a tam objevivší se vtipy, pět za vedlejší hrdinku Jelenu a pět za samotnou Hailee Steinfeld. Klidně se na seriál koukněte, ale doporučuji ho zhlédnout za necelý týden. Neštřete s díly, budete jen litovat! ()

Gamora

Marvel nám k vánocům nadělil seriál o "nejlepším" Avengerovi, který se za mě velmi povedl. Nejlepší na seriálu je vánoční atmosféra a vztah Kate s Clintem. Kate tu má více prostoru než sám Hawkeye ale to protože představit novou postavu a její charakter aby se do ní mohli diváci vcítit bude trvat trochu déle, což mi nevadilo jelikož jsem si Kate dost oblíbila. Clint je pro mě nejrealističtější avenger a jsem ráda že je takový i tady. Vrátila se tu Yelena která je, stejně jako v Black Widow, zábavná postava kterou si většina lidí oblíbila již v druhém díle ve kterém se objevila ."Hlavní" záporák Kingpin se ukázal na chvíli v poslední epizodě jen aby ho mohla Echo na konci zabít za vraždu jejího otce, ale co už třeba přežil a bude záporák v nadcházejícím seriálu Echo. Akce a styl seriálu jse mi dost líbily takže dávám 8/10. ()

W0ltericek

Na konec roku je tohle slušný seriál od marvelu. Bál jsem se že to bude jak Black Widow, ale není. Určitě mi Clint Barton přirostl víc k srdci. Kate Bishop je zvládnutá dobře a spolu jsou dobrá dvojka. 8/10 ()

MIRECSK

Nečakal som nič a dostal som všetko. Presne sa mi to trafilo do vkusu. Atmosféra na jednotku, chémia medzi postavami perfektná, akcia vynaliezavá, príbeh obstojný a všetko to pekne odsýpalo. Keby mi niekto ešte pred mesiacom povedal, že ma najviac zaujme seriál s najmenej výrazným avengerom, tak mu neuverím. Ak neberiem do úvahy netflixovskeho Daredevila a Punishera, tak je to pre mňa zatiaľ najlepší seriál od Disney Marvelu. ()

Lucian2705

SPOILER!! No dle mě hezké zakončení roku, a celkově Clintovi éry. Jsem rád že ten seriál krásně fungoval přes super chemii dvou hlavních postav. Mimochodem Kate v podání Hailee Steinfeld je taky absolutně bombová. Kvalita byla od každého dílu lepší a lepší, a hlavně to finále mně zahřálo u srdíčka. Jako fanoušek Hawkeye jsem se dost těšil na tento seriál, a bylo to rozhodně oprávněné. Úžasná vánoční atmosféra která mi furt připomínala že už jsou vánoce za dveřmi, fakt dobré postavy jako byl třeba Jack, a hlavně ta akce v těch dílech nebyla vůbec špatná. Ale ted ta pro mě dost důležitá část. A to samotné finále. Já jako OBROVSKÝ fanoušek Daredevila jsem se hrozně těšil na Kingpina, a upřímně nenaplnil úplně má očekávaní. Přišlo mi jako kdyby byl z oceli v tom finálním souboji, což naopak je to normálně zranitelný člověk ( jako byl třeba v seriálu Daredevil) ale i přes to všechno jsem si strašně užíval ho znova vidět. A snad bude něco jako MCEU Daredevil vs Kingpin. Dost mi ale v celém seriálu vadila Maya. Doopravdy nevím proč zrovna ona bude mít vlastní seriál když osobně pro mě byla dost nezajímavá vycpávka příběhu, a spíš jako taková kulisa někde v pozadí. Jak se říká Podtrženo sečteno seriálu Hawkeye bych dal tak 8/10 a to hlavně za první epizody, které se moc nepovedly. Těším se až znova uvidím Kate! ()

SyL3r

Taká vianočná oddychovka. Neurazí ani nenadchne. Kus ma naštvalo čo spravili s Kingpinom a niektoré postavy mohli dostať viac pozornosti, ale keď je to už teda Hawkeye tak hlavná postava a Kate Bishop boli naozaj zaujímavý, chémia medzi nimi fungovala a celkom slušne som sa bavil. 75% ()

Zjewik

Not great, not terrible. Začátek se mi opravdu líbil. Pohodové prostředí, vtipné dialogy a konečně jsme se po Age of Ultron dozvěděli více o Clintonovi. Ještě více se mi líbila úvodní zápletka. Zajímavé vtažení Kate do děje, které mi opravdu nijak nevadilo. Od hlavní protagonistické skupinky záporáků se dalo čekat, že se budou řešit nějaké ty záležitosti z minulosti. Takže úvodním 2 epizodám bych milerád věnoval všech 5 hvězd. Bohužel s přibývajícími epizodami začaly přibývat i zápletky a nové postavy, takže mi nakonec celý koncept přišel nedotažený. Především poslední epizoda obsahuje spoustu nevysvětlitelných a nelogických situací, kterých se tvůrci mohli vyvarovat. Škoda. Měli našlápnuto vysoko, skončili o dost níž. I tak ale na seriál budu vzpomínat v dobrém, i na novou "Lady Hawk". ()

Grond

40%, tolik očividně zůstane člověku mozku potom co si oblíkne teplákovku, protože hloupější vedlejší záporáky jsem viděl snad jen v Postradatelných. Samozřejmě fakt že se z lidí se střelnou zbraní stávají v očích diváka pohybné terče je problémem nejen u marvelovek, ale i u kopy dalších filmů a ano je mi jasné že nějak se ten fakt že je hl. hrdina op ukázat musí, ale rozhodně to jde udělat líp (viz The Punisher (seriál) (2017) ()

MatyRock

8/10 krásný Vánoční mix akce, komedie, dialogů mezi hrdiny a skvělý soundtrack. Clint byl pro mě nejméně zajímavým Avengerem a zároveň charakter, který nepotřebuji dále prozkoumávat. Nicméně v seriálu mi postava Hawkeye ukázala, že má více vrstev a může toho mnoho nabídnout. Kate Bishop je druhou hlavní postavou, kterou ztvárnila Hailee Steinfeld. Hailee se pro roli Kate narodila a jejímu hereckému projevu jsem plně věřil neb jsem si ho opravdu užíval. Dynamika mezi Clintem a Kate je základním stavebním kamenem (jejich dialogové scény jsou skvělé) a předávání pomyslné štafety novým hrdinům funguje na výbornou. Vedlejší postavy jsou většinou alespoň lehce prokreslené a mají jasně stanovené motivace. Navrátivší Vincent D'Onofrio je stále božan, i když se objevil pouze v poslední epizodě. Scénář je jednodušší, zdánlivě sestaven z předvídatelných a klišé obratů, jenž jsou dost často humorně reflektovány, a proto ve výsledku nepůsobí špatně. Příběh obsahuje i základní detektivní prvky a hlavně se nejedná o „záchranu světa“, což je po dlouhé době osvěžující změnou. Akce dokáže být také nápaditá, především dlouhé táhlé záběry bez střihu (do Daredevila mají daleko, ale snaží se). Na druhou stranu, umí někdy být akce velmi nepřehledná a zběsile sestříhaná. Humor mi po dlouhé době sedl téměř na sto procent, jen málokdy byl vtip v nevhodnou chvíli a emoce nenarušoval nikdy. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (více)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí