Reklama

Reklama

Thor: Láska jako hrom

 • USA Thor: Love and Thunder (více)
Trailer 1
USA, 2022, 118 min

Obsahy(1)

Thor (Chris Hemsworth) se nachází na své nejtěžší životní cestě – k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu za odpočinkem však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher (Christian Bale), který usiluje o zánik bohů. Thor požádá Valkýru (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) a svou ex-přítelkyni Jane Foster (Natalie Portman), která – k Thorovu překvapení – ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně jako mocný Thor. Společně se vydávají na vesmírné dobrodružství, aby odhalili tajemství Gorra a zastavili ho dříve než bude pozdě. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (92)

 • Russella Crowea napadlo, že by Zeus měl mluvit s řeckým přízvukem. Režisér Taika Waititi chtěl pro řeckého boha britský přízvuk, a tak nechal Crowea udělat každý záběr jednou s řeckým přízvukem a jednou s britským přízvukem. Waititi pak usoudil, že Crowe měl pravdu, a řecký přízvuk fungoval nejlépe. (G....)
 • Ve scéně, kdy Thor (Chris Hemsworth) dá dětem část své moci, aby mohli čelit nepřátelům, se následně děti rozzáří a jejich obraz vytvoří Yggdrasil. Yggdrasil je v severské mytologii světový strom, který prorůstá devíti světy, k samotnému stromu se váže mnoho pověstí a příběhů, ale význám této scény, odkazuje na Ragnarök (2017). Při Ragnaröku se tam totiž ukryjí muž a žena, kteří to přežijí a jejich potomci následně zalidní svět a jsou to právě děti, kteří jsou nadějí pro lepší budoucnost. (Yoshitsune)
 • Ve scéně, kdy Miek (Carly Rees) kreslí na tabuli, nakreslí celou zápletku filmu. (KGBelik)
 • Název filmu se objeví až na konci filmu. (LUKICKK)
 • Jedná se o první film z Thorovy kvadrilogie, ve kterém si nezahrál Tom Hiddleston jako Thorův bratr Loki. (kesinaa)
 • Ninny the Nonnie (Taika Waititi), kronanský bůh, sedí v Omnipotence City na trůnu z nůžek. Jedná se o referenci na hru kámen, nůžky, papír. (Kubaaa97)
 • Axl (Kieron L. Dyer) má na sobě v Novém Asgardu tričko skupiny Guns N‘ Roses k albu „Use Your Illusion“. (Kubaaa97)
 • Během bojové scény v Novém Asgardu si můžeme všimnout obchodu „The Black Raven,“ který odkazuje na krkavce Hugina a Munina, které má Odin v severských bájích. (Kubaaa97)
 • Loď, se kterou Thor (Chris Hemsworth) a ostatní cestují kosmem, se jmenuje Aegir, což je v norské mytologii bůh moře. Loď dále nese neonový nápis „Coctails & Dreams“, což je odkaz na film Koktejl (1988). (NiWi)
 • Natalie Portman (Jane Foster) musela být v některých scénách digitálně zvětšena do výšky, aby působila v porovnání s ostatními herci více nařáchle. (NiWi)
 • Runy vyryté na Mjölniru lze přeložit jako: „Ten, kdo vládne tímto kladivem, poroučí blesku a bouři.“ (NiWi)

Související novinky

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Jedním z důvodů, proč se vůbec povedl vznik seriálu Mandalorian, byl tehdejší technologický průlom zvaný StageCraft, jenž byl od té doby použit v řadě dalších filmových i seriálových produkcích. V… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)

Reklama

Reklama