Reklama

Reklama

Thor: Láska jako hrom

 • USA Thor: Love and Thunder (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Thor (Chris Hemsworth) se nachází na své nejtěžší životní cestě – k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu za odpočinkem však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher (Christian Bale), který usiluje o zánik bohů. Thor požádá Valkýru (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) a svou ex-přítelkyni Jane Foster (Natalie Portman), která – k Thorovu překvapení – ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně jako mocný Thor. Společně se vydávají na vesmírné dobrodružství, aby odhalili tajemství Gorra a zastavili ho dříve než bude pozdě. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (19)

 • Mladého Thora ve filmu hraje syn Chrise Hemswortha Tristan, který však není uveden v titulcích. (griph)
 • Skladba doprovázející trailer k filmu je „Sweet Child O' Mine“ od Guns N' Roses. (honzikk)
 • Zeus je v komiksech od Marvelu olympským bohem, který pochází z kapesní dimenze Olympus. Podobně jako v řeckých bájích byl nejvyšším bohem a bohem nebes, oblohy a počasí. (Kubaaa97)
 • Thor (Chris Hemsworth) nosí vestu přes tričko s džínami. Jedná se o uniformu Thunderstrike, superhrdiny, který zdědil Thorovy schopnosti. Jméno postavy Thunderstrike pochází z nového kladiva, které dostal. (KGBelik)
 • Film překonal rekord v nejkratší prodlevě mezi prvním trailerem filmu MCU a jeho uvedením v kinech s méně než dvouměsíčním odstupem mezi oběma. (KGBelik)
 • Film byl poprvé oznámen 16. července 2019 a název byl zveřejněn o 4 dny později, 20. července 2019, na Comic Conu v San Diegu. (KGBelik)
 • Christian Bale zpočátku odmítal možnost objevit se v dalších superhrdinských filmech po Temný rytíř povstal (2012), viděl tento žánr jako nezajímavý z hereckého hlediska a zejména zkušenost s oblékáním kostýmu Batmana byla mizerná. Souhlasil však s účastí na tomto filmu poté, co byl ohromen Taikou Waititim a kvalitou jeho scénáře. (KGBelik)
 • V komiksech byl Gorr the God Butcher mimozemšťan, který byl učen věřit v bohy, ale jeho nešťastný průběh života jej obrátil k nenávisti vůči bohům. Poté, co získal meč All Black, vyrazil na svou misi zabíjet bohy, což vedlo k jeho roztržce s Thorem. (Kubaaa97)
 • Gorr the God Butcher (Christian Bale) se v komiksech poprvé objevil v sešitu „Thor: God of Thunder #1“ z ledna 2013. (Kubaaa97)
 • Jane Foster (Natalie Portman) jsme jako Thora mohli vidět v roce 2014 v komiksu „Thor #1“ od Jason Aaron a Russell Dauterman. Měla totožné schopnosti jako původní Thor (Chris Hemsworth). V roce 2019 se Jane také stala Valkýrou v komiksu „War of the Realms Omega #1“. Původní Jane Foster však byla obyčejný člověk bez schopností a vymysleli ji Stan Lee spolu s Larry Lieber a Jack Kirby pro komiks „Journey into Mystery #84“ (1962). (3T)

Související novinky

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější…

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka…

Trailer druhého Avatara dělá obří čísla

Trailer druhého Avatara dělá obří čísla

12.05.2022

Oficiální online vydání traileru na pokračování populární sci-fi režiséra Jamese Camerona (Terminátor 2: Den zúčtování) Avatar: The Way of Water v pondělí přitáhlo vcelku pochopitelně hodně…

Russell Crowe se přidává k obsazení Kravena

Russell Crowe se přidává k obsazení Kravena

11.02.2022

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor, Robin Hood) si do své bohaté a pestré sbírky rolí může přidat další komiksový zářez. Po roli Jor-Ela v Muži z oceli od stáje DC a čerstvě taky božského Dia…

Reklama

Reklama