Reklama

Reklama

Thor: Láska jako hrom

  • USA Thor: Love and Thunder (více)
Trailer 4
USA, 2022, 118 min

Obsahy(1)

Thor (Chris Hemsworth) se nachází na své nejtěžší životní cestě – k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu za odpočinkem však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher (Christian Bale), který usiluje o zánik bohů. Thor požádá Valkýru (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) a svou ex-přítelkyni Jane Foster (Natalie Portman), která – k Thorovu překvapení – ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně jako mocný Thor. Společně se vydávají na vesmírné dobrodružství, aby odhalili tajemství Gorra a zastavili ho dříve než bude pozdě. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (982)

Ainy 

všechny recenze uživatele

No to mi polib kladivo! Co to do háje bylo? Jak mohl, sakra, Russell tak ztloustnout?? Jako kde se poděl ten naprosto nejsexy gladiátor na světě?? A proč, doprčic, nedali taky celý záběr na Thora  v síni bohů zepředu, když ho Zeus trestal?? Děcka, jako sorry jako, ale z docela fajn filmu se stává čím dál větší šaškárna. Měla jsem ze začátku ráda, když děj protnuly humorné hlášky, ale tady je to jak v televizním kolotoči trapné zábavy moderovaném nejhorším bavičem všech dob Petrem Rychlým od začátku do konce, a to jako fakt ne. Děj pomalu taky o ničem. Opět zde museli nacpat jisté "odhalení" jak to na nás vybalili u posledních zvířat s Brumbálem, aby si náhodou nerozhněvali nějaké duhové organizace ... Už teď se děsím dalšího pokračování viz Korg. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„VŠICHNI BOHOVÉ ZEMŘOU…!“   Tak to byla píčovina! Cha! Ty vole – já jim to žral! Prostě vyserte se na nějakou paranoiu z Marvelovskýho vesmíru a pojďte se bavit! Že do toho nesedí ten parádní Baleův padouch? No tak dobře – střídá to dějový pasáže jak Agáta chlapy. No a co! Nikdy si nejsu jistej, kdy to myslej vážně a kdy si dělaj prdel (no trochu kecám, jsou tady okamžiky, kdy je celkem jasný, která bije  - a vtipný nejsou!). Parádně do toho zapadaj Guns and Roses i Russel Crow… a vlastně se mi líbí, jak to Waititi pojal. Že něco moc nedává smysl – respektive, že se chovaj divně? Je to kurva píčovina, která má pobavit a jakž takž držet dějově pohromadě. A jakž takž drží! Thor parodující Thora – určitě lepší než Loki šukající sám sebe! On totiž není jako ostatní bohové… Ale to snad kurva všichni víte! Nebo jste u sledování Monthy Python taky řešili píčoviny? Pravda, Ragnarok to není…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že jsem největší Bůh na světě. (Thor? – debile…)  2.) Jsem feministka, Umírám na rakovinu. Přišel jsem o dítě. Věřím v Boha. Nevěřím v Boha. Někoho miluju. Miluju sám sebe. Chci bejt táta. Jsem Bůh...                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ***  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Po zdejších hodnoceních jsem se tohoto dílu bál jak čert kříže. Nakonec ale v pohodě. Možná hodně jednoduchý, přímočarý, určitě míň vtipný než Ragnarok...no ale pořád v pohodě koukatelný, zábavný a odpočinkový tak, jak na propršené nedělní odpoledne v kině chcete. Problém tohoto filmu je nicméně možná v tom, že po takřka geniálním Ragnaroku všichni chtěli tak moc další díl, až se ho vlastně dočkali...a on nic moc navíc nenabídl. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

U Ragnaroku jsem si posteskával, že z kin začaly mizet klasické komedie a laciný humor se přesunul do blockbusterů. Takový druhý Doctor Strange můžu potvrdit, že to ne vždy funguje. Waititiho pokráčka už jsem samozřejmě více tušil do čeho půjdu. Výsledek mě ale konsternoval takovým způsobem, že mě to úplně otrávilo. Čtyři hvězdičky samozřejmě platí za výbornou režii a vesměs je tu všecko správně, jen ten styl mi zkrátka vůbec nesedí, nezasmál jsem se snad ani u jednoho vtipu a povzdychával jsem si nad časy prvního Thora, kdy to Hemsworth bral ještě vážně a jak jsem ještě před covidem bezostyšně žral každou marvelovku. Alespoň, že mě to nenudilo tak jako Doctor Strange. Ale když si to tak shrnu, návrat Natalie Portman mě nijak zvlášť nepotěšil, vše již bylo vyspoilerováno ve dvou hlavních trailerech, co jsem viděl; Jaimie Alexander tu má pouze cameo a Christian Bale nedostal echo, že v marvelovkách se nehraje takovým tím jeho způsobem sobě vlastním a občas působí jako parodie a až konečně ve finále došlo k uvolnění humoru a nějaké té dramatičnosti a osudovovsti, což jsem si užil zdaleka nejvíce z toho filmu. Podtrženo a sečteno, Hemsworth říká, že se může jednat o jeho poslední Marvel film, závěrečné titulky a potitulkovky říkají opak, ovšem já tedy doufám, že další Thor už nebude. Stále tu totiž máme stylově podobné (vykradené) Guardians, kde s tímhle stylem počítám a věřím, že si trojku užiju mnohem více. Ale v létě bude nabídka chudá, tak jděte spíše na to než na Jurskej svět. PS : role Russella Crowea je tu vyloženě nedůstojná. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[60%] Viděno v kině v IMAXU ve 3D. Tak trojrozměrný prostor tu byl využit minimálně, ale co, aspoň jsem si film užil na velkém plátně. Nyní k dojmům, které jsem si v hlavě střádal několik dní. Ještě ten den jsem ohodnotil slabými 4*, ale pak jsem musel snížit na 3*. Jako nemůžu tu vyloženě psát, že jsem z toho snímku znechucený, naštvaný, ale určité zklamání cítím. Taka Waititi natočil skvělý Thor Ragnarok, takže jsem od tohoto očekával něco podobného, ale bohužel zde režisér nedotáhl většinu aspektů, které měla tato marvelovka mít. Co se týče humoru, tak z tohoto hlediska jsem byl spokojený, dost jsem se zasmál a ani bych neřekl, že se vyloženě režisér utrhl ze řetězu. Mohlo to klidně být ještě šílenější, ale když mi k tomu chyběla lepší a dynamičtější akce s nějakými nápady, větší chemie mezi postavami, lepší scénář, tempo, efekty a hudbu, tak to je už trochu problém. Úvod mě docela zabavil, i když ta akce už byla opravdu méně výrazná a postavy strážců galaxie tu měli v podstatě jen ten úvod (nějakých 15 min?) … Poté se to začne dějově táhnout a sem tam mě zaujme humor, hlášky a hlavní záporák, kterého zde hrál skvělý Christian Bale. Jeho role se dle mě povedla a ve finále tu měla i solidní vykoupení. Hudba nebyla tak výrazná jako třeba v tom Ragnaroku. Postava Thora a Jane byla celkem v pohodě, jen ve finále jsem v jisté scéně očekával víc emocí, třeba v druhém Thorovi byly výraznější. Ostatní role, třeba ani ta Valkýra mi zde nepřišla moc zábavná, ale třeba ten kamenný vtipálek, kterého hrál Waititi mě bavil. Sem tam se objeví malé camea. Po titulkové scénky jsou 2 a takové vcelku zbytečné. Ještě k těm humorným a ujetým scénám – nejvíc mě bavily sekvence s těmi uječenými „kozy jako vozy“ (a ano mám na mysli kozy jako zvířata) – tam jsem se ze srdce vždy nasmál. Nicméně, je to o kousek lepší než nový Doktor Strange, ale stále jsem trochu zklamaný, někdy si to ještě pustím, ale ne hned. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (93)

Související novinky

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Jedním z důvodů, proč se vůbec povedl vznik seriálu Mandalorian, byl tehdejší technologický průlom zvaný StageCraft, jenž byl od té doby použit v řadě dalších filmových i seriálových produkcích. V… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Reklama

Reklama