Reklama

Reklama

Thor: Láska jako hrom

  • USA Thor: Love and Thunder (více)
Trailer 4
USA, 2022, 118 min

Obsahy(1)

Thor (Chris Hemsworth) se nachází na své nejtěžší životní cestě – k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu za odpočinkem však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher (Christian Bale), který usiluje o zánik bohů. Thor požádá Valkýru (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) a svou ex-přítelkyni Jane Foster (Natalie Portman), která – k Thorovu překvapení – ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně jako mocný Thor. Společně se vydávají na vesmírné dobrodružství, aby odhalili tajemství Gorra a zastavili ho dříve než bude pozdě. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (981)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Thor: Ragnarok kontra God of War na steroidech...... Svérázný humoristický fištrón novozélandskýho šprýmaře Taiky Waititiho se ani v nejnovějším dobrodružství ass-gardského Boha Hromu nezapře, jenže fťypálek Waititi ještě nikdy nebyl tak nefťypný a v tak slabý formě - a to ještě říkám jako radikální optimista. Jo jasný, v jádru pudla je 'Láska jako hrom' bláznivou rom-com jízdou se vším všudy, ale jinak jde o klasický hihi-haha béčko od Marcela který neurazí, ale ani nenadchne. Je fakt jedno, že vesmírný viking Thor shodil pivní škopek a vyměnil ho za pekáč buchet, že jeho ex-přítelkyně koketuje s jeho ex-kladivem (nová role Natalie Portman je hodně rozpačitá a prakticky vycucaná z prstu), o naprosto prázdný a nezajímavý mytologii kosmírných božstev radši ani nemluvě (bruh, cameo Ježíše Krista jakože kde?), protože krom pár LMFAO gagů (rozuměj odsmál jsem si svou zasranou prdel, viz. running joke s Valhallou) a velikonočních vajec (bůh knedlíků Bao) jde o neoriginální pohádkovou omalovánku o tom, že záporáka porazíte sílou lásky a přátelství – fakt mi hlava nebere jak se mohl Křesťan Bale upsat k tak stupidní a nekřesťansky nevyužitý roli (Ateista Bale prostě není sympaťák, now let's see Paul Allen's Godbutcher).... Mně nevadí, že je to infantilní až sebeparodický - tohle jsou přesně ty důvody proč mám rád Taikův absurdní trapnohumor a proč jsem se na tohle tak těšil - mě sere že je to tak žalostně málo hravý, málo nápaditý, málo ujetý, málo feel-good a celkově vzato konceptuálně odfláklý, protože z hlediska humoru to možná funguje, ale z hlediska příběhu, seriózních elementů a vážných emocí tuplem ne. Přitom úvodní půlhodina je fakt neskutečně zábavnej energickej koktejl, ale jinak skutek utek. Ach Bože, není to boží. Každopádně na pokračování Herkules 3D se těším.... Možná jsem moc přísnej, ale kolem a kolem jde o hořký zklamání, jenže kvůli pár vtípkům a ironickým montážím nemůžu hodnotit jinak. 'Láska jako hrom' měl totiž potenciál být hitovkou letošní okurkový sezóny, ne jen solidní oddechovkou pro rozmazlený haranty, a to mě dost mrzí. Co se týká humoru jsou Guardians of the Galaxy Vol. 2 Jamese Gunna nepřekonaná komediální čurina...... [VERDIKT: 6,6 kladiv z 10 za Kozy vozy a skvělej tribute Guns N' Roses, jinak bych šel ještě níž] PS: Korg je gay ikona! ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ale švihni si. Za minútu to tu začnem mydliť.“ Ragnarok mnohým nesadol a chápem prečo, ale pre mňa to bola jedna z najlepších marveloviek vôbec. Vravel som si: akým super nečakaným, ale hrozne osviežujúcim smerom sa Waititi a Hemsworth vydali pri „novom“ stvárnení Thora! Želal som si, aby to takto bolo naveky. Nuž, stačil jeden sequel a prajem si návrat k vážnejším koreňom (OK, možno kde-tu okoreneným svojráznym humorom, ale nie až v takej hojnej miere). Väčšina z toho, čo sa mi páčilo na trojke, sa mi na štvorke nepáčilo (Tessa Thompson). Nevraviac o škandále, že starý dobrý Miek má len cameo (!!!). Bale sa snaží, ale má malý priestor, čo je dobre, lebo je nudný. Absurdným paradoxom je, že je napísaný tak, že teoreticky máme dočinenia s jedným z najzaujímavejších záporákov od Iron Mana z r. 2008. Snímka pôsobí ťažkopádne prestrihane. Kozy si nezaslúžili dôstojnejšiu koncovku? Čo tak ukončiť žiarlivý vzťah medzi kladivom a sekerou, keď už s tým začali? Prečo Thor „zrazu“ prichádza s geniálnou superschopnosťou, ktorú chápem, že nemal v prvých troch dieloch, ale nechápem, prečo ju neaplikoval aspoň v rámci štvorky resp. prečo ju aplikoval až na konci. Nebolo by fajn ukázať, ako vznikol Mighty Thor? Premýšľaním sa počas písania scenára fakt zjavne nikto netrápil. Gorr ujde z boja len preto, že naňho útočia dvaja Thorovia + „nejaká“ Valkýra? Tým pádom ak by naňho naskočila stovka bohov naraz, dala by ho dole z desať sekúnd, nie? Postava má rakovinu v poslednom štádiu, je jasné, ako to dopadne a ukáže sa, že používanie istej veci jej stav ešte zhoršuje. Napriek tomu je inou postavou vyzvaná, aby vec nepoužívala, keďže jej zhoršuje zdravotný stav. Ale veď už predtým mala rakovinu vo finálnom štádiu!!! A skutočne si neviem predstaviť, že ak by mi priamo pred očami umieral niekto blízky, že by som počas jeho návštevy v nemocnici prevracal očami a tvrdil, aká je tu nuda. Nevraviac o tom, že smrť nič neznamená a skoro každý, kto zomrie, prežije. Svojím spôsobom, ale prežije. Aký má potom zmysel báť sa o niekoho? Komiks od Jasona Aarona Thor: Zabiják bohů je skvelá a v rámci Thorovho univerza zásadná vec, ale film si z nej okrem samotného Gorra (a aj jeho príbeh je razantne upravený) nevzal nič. Kým v trojke mi to až tak nevadilo, tu už sa musím pripojiť k tým, čo tvrdia, že nie je najlepší nápad miešať smrteľné (doslova) problémy so sitkomom. Pamätám si, ako Waititi s Hemsworthom počas natáčania nechápavo krútili spokojne hlavami s dodatkom, že nerozumejú tomu, ako je možné, že im boli za ťažké peniaze dovolené natočiť také šialenosti. Netušil som, čo majú na mysli. Po pozretí už tuším... a nechápavo krútim hlavou spolu s nimi. Zbožňujem kuriózny WTF humor, ale tu som sa väčšinu vôbec nechytal. Niektoré vtipy boli WTF dokonca tak masívne WTF (animovaný boh, Dwayne), že som to nedával veru už ani ja. Akcie nie je veľa a zachraňuje ju v prvom rade soundtrack. Natalie Portman temer skvelá. ()

Reklama

Socrates 

všechny recenze uživatele

Možná už to ten Maor s nadsázkou (hlavně na účet Hromovládce) trochu přehání, zatím to ale jakžtakž koušu. Všeho moc v některejch případech prostě škodí a v novým Thorovi je hlavně v první polovině humor hodně na sílu. Ale i přesto se některý vtípky řádně vyvedly (Jane Fonda/Jodie Foster). Příště prostě ubrat na zbytečných parodiích, přidat třeba na zápletce a bude to úplně super. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

U Ragnaroku jsem si posteskával, že z kin začaly mizet klasické komedie a laciný humor se přesunul do blockbusterů. Takový druhý Doctor Strange můžu potvrdit, že to ne vždy funguje. Waititiho pokráčka už jsem samozřejmě více tušil do čeho půjdu. Výsledek mě ale konsternoval takovým způsobem, že mě to úplně otrávilo. Čtyři hvězdičky samozřejmě platí za výbornou režii a vesměs je tu všecko správně, jen ten styl mi zkrátka vůbec nesedí, nezasmál jsem se snad ani u jednoho vtipu a povzdychával jsem si nad časy prvního Thora, kdy to Hemsworth bral ještě vážně a jak jsem ještě před covidem bezostyšně žral každou marvelovku. Alespoň, že mě to nenudilo tak jako Doctor Strange. Ale když si to tak shrnu, návrat Natalie Portman mě nijak zvlášť nepotěšil, vše již bylo vyspoilerováno ve dvou hlavních trailerech, co jsem viděl; Jaimie Alexander tu má pouze cameo a Christian Bale nedostal echo, že v marvelovkách se nehraje takovým tím jeho způsobem sobě vlastním a občas působí jako parodie a až konečně ve finále došlo k uvolnění humoru a nějaké té dramatičnosti a osudovovsti, což jsem si užil zdaleka nejvíce z toho filmu. Podtrženo a sečteno, Hemsworth říká, že se může jednat o jeho poslední Marvel film, závěrečné titulky a potitulkovky říkají opak, ovšem já tedy doufám, že další Thor už nebude. Stále tu totiž máme stylově podobné (vykradené) Guardians, kde s tímhle stylem počítám a věřím, že si trojku užiju mnohem více. Ale v létě bude nabídka chudá, tak jděte spíše na to než na Jurskej svět. PS : role Russella Crowea je tu vyloženě nedůstojná. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Komedie o lásce a otcovství. Bavil jsem se, i když má tenhle Thor vyloženě parametry pokračování Prince a pruďase. Možná to bylo díky těm vřeštícím kozám, ale ve chvíli, kdy se o slovo přihlásil Zeus, se mi dost zasteklo po vážnější notě, na kterou hrál Kenneth Branagh. Thor by si po těch dvou Taikových ústřelech zasloužil zase nějaký ten uctivější pohled. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (93)

  • Axl (Kieron L. Dyer) má na sobě v Novém Asgardu tričko skupiny Guns N‘ Roses k albu „Use Your Illusion“. (Kubaaa97)
  • Jedná se o první film z Thorovy kvadrilogie, ve kterém si nezahrál Tom Hiddleston jako Thorův bratr Loki. (kesinaa)
  • Ninny the Nonnie (Taika Waititi), kronanský bůh, sedí v Omnipotence City na trůnu z nůžek. Jedná se o referenci na hru kámen, nůžky, papír. (Kubaaa97)

Související novinky

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Jedním z důvodů, proč se vůbec povedl vznik seriálu Mandalorian, byl tehdejší technologický průlom zvaný StageCraft, jenž byl od té doby použit v řadě dalších filmových i seriálových produkcích. V… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Reklama

Reklama