Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

Nyan

Konečně po dlouhé době dobrý marvelácký film. Postupná eskalace zbytečného konfliktu, kde antagonista není prostě jenom zlý, vybočuje z klasické šablony Marvelu, stejně jako jeho vyvrcholení. Jenom škoda, že český distributor neměl odvahu na to název filmu přeložit jako "Dycky Wakanda". ()

vikino1 odpad!

Vše aspoň trochu koukatelné z prvního dílu je pryč, jen dement s cédéčkem v tlamě tam zůstal. Tak tohle nee. Už jednička mě srala a dívat se dvě a tři čtvrtě hodiny na 40 kylové plešaté genderově-emancipované černošky co hážou ultra mega drsný pohledy mě baví asi stejně tak, jak když Vin Nafta neustále opakuje Family ve všech F&F dohromady. A hlavní vědátorka světa 17ti letá černoška ?? I záporák je nuda. Marvel upadá a ztrácí tah na branku. ()

Nix

Tak jak v dřívější době byl Marvel jistota kvality, tak novější tvorba je jistota, že to nebude taková zábava jako dřív. Já pořád nechápu, že to je Marvelu jedno, hlavně, že film vydělává aby se mohla točit další nuda. No co k tomu říct jinak, je to prostě skoro 3 hodinová zívačka, která má ucházející akční scény, krom teda ty poslední, to zas byl přestřel. Je to zbytečně velký digi bordel, postavy strašně nudný, hlavně ta hlavní hrdinka. Nejdřív nemehlo a pak největší martial arts borec a zabiják? Bože. Hrozně mne to připomnělo i staré 90.tkové filmy, kde v názvu filmu byl nějaký hrdina a objevil se až na konci filmu a všechny zabil, takhle nějak to funguje bohužel i tady. Nechápu prostě, že tohle může někdo přehlížet a hlavně, že na to jde někdo do kina. Já kdybych tohle viděl v kině tak chci vrátit vstupný. No chce to už začít jinak protože jinak tahle značka má jasnou cestu do záhuby, bohužel. Takhle fakt ne. ()

Nykrous

Za mě velké překvapení. Po dlouhé době si nějaký mcu projekt drží svou vlastní tvář, není zde tolik humoru, hlášky sedí k postavám a nejsou na nehodících se místech. Akce je ze začátku dost nápaditá a atraktivní avšak ke konci je to bohužel slabší. Tempo mi taky dost sedlo, není to jako u ostatních projektů jen skok z jednoho důležitého místa na další důležité místo, ale je tam i nějaká ta vyplň a dávalo si to na čas, což tomu dodává alespoň nějakou hloubku a není to ploché jak většina mcu filmů. V souvislosti s tím je i začátek pěkná změna, kde se během prvních 5 minut neodehraje milion různých věcí, které by vydaly na celý film, jen aby si co nejrychleji odbily začátek a dostaly se do hlavního dění. Shuri mi jako hlavní postava překvapivě taky sedla a nebyla to jen kopírka, do které v poslední době zapadají všechny hlavní postavy mcu filmů. I ostatní postavy byly poměrně fajn. Namor taky fungoval dost dobře. Největší výtky co mám je ta neustálá temnota v první části filmu, finální bitva a hlavně celá linka Ironheart. Působí tam celou dobu úplně navíc, stále jen stojí vedle našich postav a to je tak nějak vše co dělá. Vyloženě mi to nekazí požitek, protože byla tak zbytečná, že ji pomalu ani neberu jako součást filmu. Ps. Moc nechápu názor typu, že je to dojení Bosemanovy smrti. Přišlo mi to udělané tak dobře jak jen to šlo, bylo to přirozené a pak už se o to snad vůbec nezavadilo. Člověk to tam snad musel mít potřebu cítit aby mu to tak připadalo, ale to je jen moje zbytečná myšlenka ;). 70% ()

rublik05

Pokračování Black Panthera jsem se úmyslně dlouhou dobu vyhýbal, jelikož jsem se po shlédnutí trailerů bál, že mi film patrně moc nesedne. Mýlil jsem se tak nějak napůl. Black Panther: Wakanda nechť žije je opět vizuálně krásná, akcí napěchovaná podívaná, s pěknou hudbou a dobrými herci. Potud by to vše bylo v naprostém pořádku. Filmu láme vaz především hodně přestřelená stopáž, logika občas dostává těžce na frak, snímek má množství hluchých míst, často nudí i v těch zajímavějších momentech, tvůrci dle mého názoru trestuhodně nevyužili podmořskou říši, která už z trailerů vypadala jako nejzajímavější prvek celého filmu. Záporák mi tentokrát přišel takový nevýrazný, akce je sice dost, ale občas je trochu nudná, závěr jsem si představoval malinko povedenější. První Black Panther mi přišel (nejen příběhově) mnohem zajímavější, Wakanda nechť žije už podle mě mnohem více sklouzává k jisté šablonovitosti a obyčejnosti, což je obrovská škoda, neboť potenciál měl film obrovský. 4/10. ()

Nemmonn

Když si to tak uvědomím, tak je toto ten oficiálně nejhorší Marvel film, který jsem kdy viděl. Extrémní nuda, cringe humor, který snad nerozesměje ani toho nejmenšího špunta. Postavy jsou otravný a některé i zbytečné (Shuri, Riri Williams). Když jsme u tý Riri, bude to taky asi jedna z nejhorších postav, co jsme v Marvelu doposud viděli. Plus je to asi náhrada za Iron Mana, což je ještě horší, protože tu není skoro žádný vývoj jak postavy, tak i obleku, který je na konci filmu snad ještě lepší než poslední Tonyho. A to ještě musím zmínit jak hrozně ten oblek vypadá a jak hrozně vypadá CGI v tomto filmu. To jako vážně ten film stál 250milionů??? Však i vyjebanej Fan film vypadá líp. Další věc je smrt Chadwicka, která je tu jen podojená pro fanoušky. No ale samozřejmě, co nový Black Panther? Ten stojí za úplnou píču. Škoda, že to není naposledy co jí vidíme :) (Avengers: The Kang Dynasty). No za mě hrozná bída, doufám že už horší film od Marvelu neuvidím. 4/10 ()

gemi

Nomen Omen. Black Panther je černá africká superhrdinovka. Vizuálně přitažlivá, ale obsahově nezajímavá podívaná s pekelnou stopáží plnou hluchých míst. Možná je to cílovkou. Tou je africký teenager z kmene, ve kterém stařešinové nosí talířky ve spodním pysku a nikdo nikam nespěchá. Tady se s filmem trošku míjíme... ()

crashy

Wtf? Zdlhavé, bez deja, nudné..! Sklamaná po edgame a infinity, ktore ma pikovalo k sedadlu je toto presny opak...pozerala som v kuse na hodinky kedy sa to skonci. ()

tlesk

Marvel Studios po Avengers: Endgame až na pár světlých výjimek servírují jedno zklamání za druhým a kvalitativně jsou jejich snímky přinejlepším průměrné. Když už by si jeden byl zvykl, že ho prostě už superhrdinský žánr nemá příliš čím překvapit, přijde velmi dobrý film. S velkým překvapením tak mohu říci, že nový Black Panther je nejzajímavějším a dost možná i nejlepším filmem čtvrté fáze MCU. A to je vzhledem k tomu, že mě první díl tolik nenadchl a působil na mne jako průměrná marvelovka v hezkém prostředí a od dvojky jsem velká očekávání neměl, opravdu překvapení. Zvědavost, jak se tvůrci popasují s úmrtím představitele hlavního hrdiny, aby film nebyl jen jednou velkou poklonou, ale i se příběhově dál rozvíjel, vystřídalo velmi záhy čisté nadšení. Wakanda Forever (český podtitul odmítám použít) je spektákl, kde je sice kopa akce, zdaleka nejsilnější je ale po stránce příběhu a hereckých výkonů, kde se nebojí poskytnout zajímavou mytologii okolo Namora (která je oproti komiksům mnohem zajímavější a lépe zapadá do celkového pojetí děje), ale i skutečně silné  a přitom citlivé drama o ztrátě blízké osoby a hledání sama sebe. Zároveň nám snímek představuje i nové charaktery a lokace, které budou mít v budoucnu rozhodně velkou roli. A co víc – všechno to dělá výborně a nesmírně šikovně i v kontextu celého univerza, které rozšiřuje o poutavý zážitek. Podtrženo sečteno, máme před sebou překvapení roku a jednoznačně nejlepší letošní komiksový film, u kterého vám ani nebude vadit bezmála tříhodinová stopáž. ()

noizcore

Ve druhém filmu sice chybí moment překvapení a radost z odkrývání úplně nového světa, ale i tak má dvojka co nabídnout. Velkým plusem je audiovizuální zpracování, netradiční záporák (jasně vykreslený "origin" i motivy konání v rámci děje) a velká aktuálnost díky paralelám se současným děním ve světě. ()

Terka_127

Nejdřív mě dojal a překvapil úvod filmu. Říkala jsem si, jak to vysvětlej, co udělají s postavou T-Chally a mile mě překvapilo, že si na nic nehrají. Mohlo to začít rovnou pohřeb a ne smrtí a vysvětlováním o záhadné nemoci, ale i tak je úvod filmů krásný a dojemný. A vůbec nevadí, že tam není žádný jiný Avengers, i když si fanoušek může říkat, jak je to možné, byl jejich součástí, ale je to svět Wakandy a jako král si zaslouží klidný a tradiční pohřeb a hlavně nepotřebujeme, aby na sebe jiné postavy strhávaly pozornost.  Potěšilo mě, že jsem nepostřehla, že má film 160 minut, mělo to švih. Zklamalo mě vyprávění a opět vysvětlování divákovi, proč jsem záporekem, co mi kdo udělal a já za to vlastně nemůžu, tedy dialog mezi Shuri a Namorem. Zbytečné a zdlouhavé. Dá se to udělat i jinak, elegantněji a hlavně svižněji. Jinak ale jiný svět, ten podmořský je super. A akční scéna v úvodu filmu na moři byla tedy něco. Ale jinak nějak nevím, co bych k tomu tak našla pozitivního. Prostě Wakanda. Příběh to posunulo. Kam, ale neprozradím. Ale jsem ráda, že se dostal tam, kde nakonec je :-) ()

wege

Šel jsem s dětmi z kina a ptal se jich, tak co, jak se Vám to líbilo v porovnání s ostatními marvelovkami? Mladší říkalo, že spolu s Multivesmírem nejlepší, druhé, že do top10 se to vejde. Ano mladší dítě si moc do historie nepamatuje (asi ani nevidělo všechny), ale s tím starším asi tak nějak souhlasím. Nebýt posledního Spider-Mana je to jednoznačně nejlepší film 4. fáze MCU. Moc pěkně vzdali poctu Chadwicku Bosemanovi, v tom byl ten film fakt krásný. Zároveň ale ta poctu zabrala zbytečně moc času na to, aby pak zbytek byl takový urychlený, a i přes tu dlouhou stopáž chyběl prostor na vykreslení postav, a to jak nových, tak těch starých v nových rolích. Ruku na srdce, Letitia Wright nemá charisma na to utáhnout hlavní postavu. V tom ji ve filmu převyšuje výrazně zajímavější Lupita Nyong'o. Akční scény asi dobrý, když si člověk zvykl na ty bojovníky z moře a jejich způsoby. Byl jsem spokojen, do top10 by se to u mě nevešlo, nebo možná i jo, ale bylo by to fakt o prsa. ()

HERGImanCZ

Nejlepší kino zážitek z letošních Marvelovek. Asi mi nikdo nebude oponovat, že filmy z nejnovější fáze MCU, a obzvláště ty z posledního roku, rozhodně nejsou ničím, co by vám ještě dlouho po zhlédnutí zůstalo v paměti. Přestože tedy druhý Black Panther lákal velmi působivými trailery na velkolepou emoční jízdu, byl jsem trochu skeptický, ale také zvědavý, jestli mi dokáže, že tento multiverse zvládne stále nabídnout něco jiného než pubertální vtípky a fan service. A druhý příběh z Wakandy to nakonec dokázal. Je to sice stále Marvel s minimem inovací, ale Marvel z té lepší stránky. Film se soustředí primárně na postavy a servíruje nám jejich pocity i motivace za jejich činy. Herci své role zvládají na jedničku a dávají do toho vše, co je v jejich silách. Akce je příjemná a doplněna úchvatnou hudbou, která mi v kině rozproudila krev v žilách a většinu scén dokázala udělat lepšími, než ve skutečnosti byly. Líbily se mi také pasáže věnované Chadwicku Bosemanovi a třeba z tichého intra byla cítit neskutečná úcta, kterou k němu tvůrci chovali. Ano, má to i své mouchy. Některé linky nejsou úplně rozvinuté, efekty stále spadají k těžkému průměru a finální souboj je kvůli nedostatečně viditelným sázkám výrazně slabší, než předchozí bitva ve vesnici. To nic ale nemění na tom, že se na to kouká skvěle, a pokud budeme dostávat Marvelovky alespoň takové kvality, budu spokojen. ()

Maniik88

Úpadok Marvelu pokračuje. Nie že by to bol úplne zlý film, alebo že by klesla kvalita efektov. Ale akosi mi chýba to prepojenie filmov a univerza, niečo väčšie na pozadí.. ako boli potom Avengeri a hľadanie infinity stones a pocit, že sa niečo buduje a niekde to speje. K tomuto filmu. Moc ufňukané, vkuse niekoho oplakávajú. Herci poväčšine hrozní a prehrávali, najmä Lupita Nyong. Škoda, na ňu jedinú sa dalo pozerať. Tie vyholené mimozemšťanky a polochlapi, to bolo hrôza. Páčil sa mi boj generálky na moste s rybiakmi. Ale, akoto, že sa postavili po prepichnutí oštepom? A potom neskôr vo film umierali a dokonca aj ich boh dostal na prdel? Podmorské mesto moc pekné, mytológia celkom zaujímavá. A dalo sa chápať motívy morských ľudí aj tých vo Wakande, či medzi mocnosťami. No a Letitia to neutiahla a je to taký čierny panter/nepanter. Vtip bol skoro nulový. Finálny boj na lodi bolo čosi nové, ale neodvarilo ma to. Za mňa šedý priemer. A ozaj, tvorci museli aspoň jednu mini LGBT scénku nasilu dotlačiť na koniec filmu. New normal. Za všetko hovorí len 15 ľudí v kine a Marvel to dostáva v ČR na prdel od Princeznej zakliatej v čase, čiže od ČR rozprávky. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou