Epizody(6)

Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

Taffey

Je to naprostá degradace požadavků diváka na film nebo seriál. Je to obyčejné vymývání mozků ve smyslu chléb a hry. Nažerte se pitomin a držte hubu. A počkejte, coming soon další seriál, crossover, napovíme, že proti superhrdinům bude stát vetřelec. A uvažujeme, že příště přidáme predátora. Hnus, čím vás tu Marvel krmí. Vynikající podnikatelský záměr pro tupé stádo bezmosků. 1* za kameru a světlo. ()

wege

Bohužel jsem mi to trvalo dlouho, než jsem se k Marvelu propracoval, a tedy jsem všechny filmy a seriály dal v necelém posledním roce. A u pubertální holky z Jersey na mě padla únava. Opravdu mi to trvalo, nebyl jsem schopen do dokoukat na jeden zátah, za týden, trvalo mi to snad tři. I přes tu únavu, co jsem cítil, si myslím, že to pořád patří k těm lepším seriálům. Protože to je jiné, ale ne zas tak moc, protože si to na nic nehraje, protože ta superschopnost je dobře prodána, protože to je natočené sexy pro mladé. Navíc mě to nesralo mě to tak jako Loki, Wanda nebo ta loutka egyptského boha. Jen nevím, jestli podle toho, co čtu kolem dostanu odvahu na She-Hulk. Pokud chci stále objevovat MCU budu muset, ale asi budu trpět fakt hodně. Jako tehdy u Nortona. ()

himor

No...dlho som dumal ci dat 3, alebo 4 hviezdy, som za 3.5. Poviem tak, zaujimavy namet, solidny pribeh, fajn postavy a napriek komentarom dobre triky. Co mi vadi je postavenie pribehu do vyslovene moslimskeho prostredia, ale na druhej strane je to isty druh osviezenia. Sice mi modlitby nesedia, ale nejak som to prezil. Ako tu par jedincov pisalo, najzaujimavejsie diely boli 1 a 6, ale aj c.5 bolo fajn. Akcie dost, ja neviem co viac dodat. Potesila ma na zaver Cpt.Marvel 😉 70% ()

Viper86-V1

Suverene nejhorsi MARVEL. Nejde o to ze je to teenage. To bylo treba Hunger Games taky. Ale absentuje tady zcela zajimavy pribeh, zaporak, temer zadny presah do Marvel vesmiru. Zato to cele stoji na naprosto nesympaticke hlavni hrdince. Nedoporucuju, ztrata casu. ()

Dejvecd

Ms. Marvel... je vlastne docela vpoho komiksovka. Nejedná sa o nič svetoborné a to je asi vlastne aj dôvod prečo je Ms. Marvel... Ms. Marvel. Narozdiel od nedávneho Moon Knighta sa tu tvorcovia nesnažili o "prekombinovaný" príbeh, ale naservírovali nám jednoduchú zápletku, ktorá však vo výsledku pôsobí zaujímavejšie, ako práve Moon Knight. Zároveň aj postavám je venované viacej priestoru a aj keď to nie je veľa, tak to je určite viac ako vo všetkých tohtoročných Marvelovkách dokopy. Hlavné postavy sú velice sympatické a zároveň aj dobre zahraté. Hlavne teda Ms. Marvel v  podaní Iman Vellani. Okrem toho, že sama o sebe, ma ako postava dosť bavila, tak práve celý jej prerod do superhrdinky ju v mojich očiach dosť vyzdvihol. Prišlo mi super, že príbeh bol viac osobný a že sme spolu s hlavnou hrdinkou odhaľovali jej minulosť. Bohužiaľ o záporákoch to isté povedať nemôžem, naopak celé DODC a Najma lietali skôr vo vodách podpriemerných záporákov a nemali moc čo ponúknuť. Avšak som vďačný, že tu konečne nejde o zničenie sveta, pretože už ma to začínalo trochu unavovať. Čo ma však neunavovalo, je dosť pekný vizuál. CGI mi na seriál prišlo dosť vpohode a akčné scény boli dostatočne dynamické a zaujímavé aby som sa pri nich bavil. Najviac chcem však vyzdvihnúť skvelé nápady, ako napríklad to, že vidíme ako si medzi sebou postavy píšu na rôznych budovách, chodníkoch atď. Zároveň aj scény, kde hlavné postavy niečo plánujú sú zábavné a vizuálne zaujímavé. K tomu ešte pripočítam všetky farbičky (hlavne v Pakistane) a svetlá, vďaka ktorým vyzerá Ms. Marvel dosť pekne. Aj keď sa nejedná o príbehovo až tak zaujímavý seriál, tak má podľa mňa dosť, čo ponúknuť a minimálne mňa, to donútilo mať zase rád Marvel. 6/10 ()

Renie42

Další svěží marvelovka, po Moon Knightovi taky dobrá seriálová nálož, shlédnuto najednou, což bylo uspokojující. Kamala je sympatická holka a trochu jsem se obávala zasazení do muslimského světa, mešit a tak podobně, ale nebylo to tak strašný, dalo se to. Jen netuším, v jakém MCU světě se to odehrává, když to začalo Avenger conem, zda ti hrdinové byly v tom světě někde existovali, nebo vysněný hrdinové, které známe z filmů a komiksů. Jako mohla by se Kamala setkat s Captain Marvel a splnil by se jí sen. A škoda, že ten super kostým, co nakonec měla, si oblékla až na konci. Věřím na další pokračování a budu se těšit. ()

Mkartaylas56

Obzvlášť po první epizodě ve mně převažovala velká spokojenost a naplněná očekávání. Bohužel s každým dalším dílem (kromě solidního finále) mě seriál ztrácel a z vysoce nápadité a příjemné středoškolské zápletky se překlopil do toho "typického Marvelu". Ubylo totiž nápadů a přibylo akce, dimenzí a (špatných) digitálních efektů. Stručně řečeno, ztratilo to rázem svou duši a hlavně takhle zpětně si na Ms. Marvel jen stěží vzpomenu, protože podobně jako většina zbylých současných projektů zapadla do průměrných vod. Zkrátka za mě by tu méně bylo rozhodně více a nebýt epizod točených dvojicí El Arbi & Fallah, případně nebýt jinak sympatické hlavní představitelky, tak by to bylo na méně, než 3 hvězdy. ()

ACDCKL

Průměrná seriálová oddechovka, ale na mě již tento seriál asi už moc přitažený za vlasy a spíše pro dětské publikum. Neurazí, ale ani nenadchne. 3*. ()

johnsnow

Napriek nie práve najväčšiemu hodnotenie, je to jeden z tých lepších zárezov MCU a hoci prvé dva diely boli parádne a ostatné stále viac naberali MCU smer až to posledný zavŕšil, i tak som sa nadmieru bavil. ()

DaweForeman

Bollywood meets Hollywood. Aneb pokus, který přináší to nejhorší z obou dohromady. Zaprvé tu máme plno barviček a vizuálů typických na jihoasijskou produkci - kdy se to tak nějak dalo čekat vzhledem k tomu, že se to točí netradičně kolem Pakistánců a příběh nemá hlavu ani patu. Zadruhé tu pak máme typickou snahu o narvání co nejvíce etnik do tohohle univerza (všechno kolem té rovnosti), typický americký paskvilismus, kýčovitost a prostě amerikanismus. Poslední dobou mi připadá, že autoři se předhání o to, kdo vymyslí největší parodii, kdy se hlavně u seriálu snaží o co nejtrapnější úvody. První dva díly tohohle byly naprostým utrpením, než se tam začalo něco dít. Pak byly celkem zajímavý ty střípky o jejich zvycích a kultuře, což bylo celkem naučné a zase trochu něco nového - co člověk běžně nevidí. Nejlepší část však byla ono dobrodružství v Pakistánu, které bylo celkem akční. Pak nastala závěrečná honička zpátky v New Jersey, která kričela takovej ten žánr "akčních hrdinů" s dětmi pro děti a byla to jedna velká parodie. Kdyby se autoři drželi vyprávění o kultuře a tradicích Pakistánců a do toho dali více prostoru tomu Pakistánu a hlavně se drželi vážnosti, tak by z tohohle byl úplně jiný počin, který by stál za to sledovat. Takhlenc akorát doručili naprosto přepálený parodický paskvil, který bolí sledovat a ze které si člověk skoro nic neodnese a považuje to za ztrátu času. ()

mrclTV odpad!

Tento "produkt" (umeleckým dielom by som to nenazval ani v zlom sme) mi pripomína Hawkeye, len pridajte ešte viac trápneho akože teenedžerského humoru, naládujte k tomu zo dve tony stereotypov a lá Netflix (všetko od strednej školy, cez menšiny a migrantov) a nezabudnite na vašu cieľovku z Prednej Indie. Toto je divný guláš, fakt divný guláš....neviem prečo by Pakistanci mali zaujem sledovať kvázi vtipné hlody o Indoch, či Pakistancoch zabalené do komiksárny??? (asi už vôbec nerozumiem, čo chce vidieť trh....) Chcel som pôvodne dat aspoň jednu hviezdičku za veselý vizuál, s tým sa grafici celkom vyhrali a za hlavnú predstaviteľku, bola celkom prirodzená v pozicie dospievajúcej outsiderky, no toľko tlačenky propagandy dolu hrdlom diváka nenájdete ani na predvolebných mítingoch politických strán......jo, a dej je úplný vtip, zlý vtip. ()

ochmi99

Měl jsem za to, že nic horšího než je VandaVision od Marvelu neuvidím. Spletl jsem se. Nudné a nesympatické postavy, trapný humor, děj nemastný a neslaný. Bylo to utrpení. Nechápu lidi, co tomuto skoro odpadu dávají 4 a více hvězd. ()

Frca

No, asi takhle.... Hlavní představitelka je docela v pohodě a až tak moc mi nevadí. Ale celý ten tón seriálu je na mě strašně bolestivě teen. Jo, já vím že nejsem zrovna cílová skupina, což jsou v tomto případě hlavně "mladé muslimské dívky" ale snažil jsem se tomuto seriálu nějak dát šanci, ale je to opravdu těžký, když humor je většinou strašně trapný a POŘÁD dokola se tam omílá to kultura (Čeho je moc, toho je příliš.)  Nejnudnější seriál Marvelu (WandaVision na 2. místě) ()

Dukekuky

Máme tu asi nejslabší Marvel seriál, první epizoda zrovna moc dobře seriál neodstartovala a já jsem byl zklamaný. Tak jsem si myslel že se to zlepší 2. epizoda byla stejná a já jsem si říkal že tenhle seriál nebude dobrý, no a máme tu 3. epizodu kde padly 2 hvězdičky bohužel 3. epizoda nebyla vůbec zajimavá a tak jsem se zastavil a až po týdnu a půl jsem tomu dal zase šanci. Bohužel 4. epizoda opět 2 hvězdy a já jsem si řekl že to teda dokoukám ať to mám zase sebou, a stalo se něco co jsem nečekal. 5. epizoda se zlepšila ne o moc ale zlepšila se a já jsem si řekl že se jedná o druhou nejlepší epizodu a hned jsem šel se vrhnout na finále. A stal se zázrak i přesto že se epizoda se někde snažila být vtipná tak nebyla ale byly velký emoce celá epizoda se povedla a já jsem si řekl sakra ! Proč to nedošlo dřív a i když bylo pěkné zakončení seriálu dávám 3 hvězdičky. Seriál si pokazil svůj rozjezd a kdyby se povedly první epizody 5 hvězdiček by určitě padlo. 6/10 ()

blondboss

Zatiaľ jednoznačne najslabší seriál celého MCU. Príbeh o mladej Indke, ktorá nejakým zázračným náramkom objaví schopnosti, o ktorých ani netušila, je už vo svojej podstate úplne triviálno-banálny a nemôže priniesť nič nové a zaujímavé. Navyše nesympatické postavy tomu dávajú dvojitý punc. Aspoň sme sa čo-to dozvedeli o histórii Indie a ich zvykoch. Ja osobne som sa náramne nudil a s výnimkou prvého dielu to bola dosť veľká kravina. 50 % ()

TR4XY_CZ odpad!

Vzdal jsem to hned po prvním díle. Ne fakt, vypadá to jako nějaká show z Nickelodeonu a i tak je to horší než většina z nich. Komedie slabá. Akce doslova nulová. Postavy jsou buďto kurevsky cringe anebo totálně nudný a stupidní. Hlavní hrdinka je fakt nesympatická. CGI je opravdu otřesné. Ale proč to tady vůbec všechno po jednom vyjmenovávám, vždyť je to prostě a jednoduše sračka. Možná to někdy dokoukám, až to bude mít nějakou větší relevanci v MCU, do té doby už o tom ani nechci slyšet. 0/10 Bleh. ()

blazma

Tento seriál se drží pomyslného středu a bude otázka jak velký propadák nebo úspěch nakonec této postavě přinese. Teenegerovská podívaná, celý seriál je takový nemastný neslaný, ale pořád je to origin story a ty jsou na začátku většinou dost slabé. Takže jak jsem již zmínil jsou na hranici průměru, teď bude jen záležet kam se z tohoto místa odrazí. Do propadliště filmových dějin a nebo mezi úspěšné Marvel počiny. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

23.10.2022

Disney si svůj talent hýčká, a tak nyní režisérka dvou epizod Ms. Marvel a předtím dvou pákistánských animáků 3 Bahadur a 3 Bahadur: Rise of the Warriors Sharmeen Obaid-Chinoy dostane příležitost,… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena