Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Steven Grant, bojácný prodavač v obchodě s muzejními suvenýry, trpí výpadky paměti, náměsíčností a vzpomínkami na jiný, cizí život. Steven postupem času zjistí, že trpí mnohočetnou poruchou osobnosti a že sdílí tělo s ostříleným žoldákem Marcem Spectorem. A jak Stevena / Marka pronásleduje stále více nepřátel, musí se vypořádat nejen se svou rozpolcenou osobností, ale i vyřešit smrtonosnou záhadu staroegyptských božstev. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (228)

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Moon Knight je zase něco nového s naprosto dechberoucím Isaacem v hlavních rolích a jedním z vůbec nejlepších hereckých výkonů v rámci MCU. Dá se říct, že seriál má dvě strany. Na jedné je již zmíněný Oscar, zajímavé lokality, dobré nápady (Marc se Stevenem a jejich spolužití, Alpy, zrození Stevena), prostě to, za co bych hned napálil 5. Jenže druhá strana je horší - nevyužitý potenciál, egyptští bohové téměř o ničem a k ničemu, záporák (byť Ethan udělal vše co šlo) je slabý a přitom overfed, akční scény jsou z velké části složeny z desítek střihů a celkově jich ani moc není, místy je nuda. Takže přestože jsem se většinu času dobře bavil, jen málokdy jsem byl naprosto spokojen a po kvalitnou výborných a tempo zvyšujících dvou předposledních dílech mě (odbyté?) finále vrátilo zpět do reality. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Další z řady Marvel seriálů. V tomto případě opět jiný, ale přesto určitě ne špatný. První dva díly tohoto seriálu sice nabízejí něco, co nemůžou splnit. Postupem času se tu z toho stane spíš pohádka pro děti, než akční nářez pro dospělé. Oscar Isaac ale postavě Moon Knighta pořád dává něco ze sebe, že Vás to vlastně nepřestane bavit. A to i přesto, že si uvědomíte, že nepřítel si tu je Oscar Isaac spíš sám sobě nežli kdokoliv kolem něj. ()

Reklama

LND 

všechny recenze uživatele

Na poli MCU seriálů je Moon Knight jednoznačně nejlepší. Za to podle mě vděčí především své originalitě. Je super sledovat, jak příběh skoro s každou epizodou nabývá nového rozměru. Ale jak může vůbec něco od Marvelu být ještě originální? Paradoxně docela jednoduše, místo akce, efektů a destrukce vesmíru se seriál zaměřuje na postavy, dramatickou linku a herecké výkony. Oscar Isaac si zaslouží veškerou chválu, která, jak koukám, se na něj jen valí a doufám, že se mu povede husarský kousek v podobě nějakého ocenění za hlavní a zároveň vedlejší roli. PS: Děkuji seriálu, že jsem díky němu poznal postavu z obrázku "Random bullshit go!" ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Zoberte film Mumie (1999), pridajte doňho akýkoľvek film s rozdvojenou osobnosťou, celé to natrite komiksovými farbami a rozťahajte na seriál. Nefunguje to. Oscar Isaac nie je moja šálka kávy. Bavil ma jedine tak v Ex Machina. Komiksový projekt musí mať hrdinu, hrdinov, ktorí Vás budú na prvú dobrú baviť. Moon Knight je ako Superman z Egypta okolo ktorého pobehuje bahrajnská verzia Rachel Weisz. A čo záporáci? Nezaujímavý Ethan Hawke a nad ním akási rozprávková, obavy nevzbudzujúca bytosť. Neverím tomu, že by mohol Moon Knight začať dostávať nejaký priestor v marvelovských filmoch. Je slepou uličkou. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu si říkám, že to chtělo méně Marca Spectora/Stevena Granta a více Moon Knighta, ale na druhou stranu ti dva obstarávali docela slušnou zábavu. Akorát po tom prvním díle je člověk natěšenej na něco jinýho, než nakonec dostane. Sice té egyptské mytologie je tam trochu moc (a závěrečná boží bitva u pyramid je už i přes čáru), ale i tak to byl docela povedenej origin. Nevěřil jsem, že by Oscar Isaac dokázal zahrát nevážnou roli a tady jede jak po másle. Ty jeho šílené ksichty, co někdy vyloudí, to už je skoro jak Ash ve Smrtelném zlu. Je pravda, že ten děj je pěkná prasárnička, ale ještě se v tom dá orientovat. Některé díly jsou slabší. Ale není to o nic horší, než ostatní dosavadní seriály z 4. fáze MCU. ()

Galerie (152)

Zajímavosti (142)

  • V úvodní scéně si můžeme všimnout tetování na pravém předloktí Arthura (Ethan Hawke). Jsou na něm vyobrazeny hlavy krokodýla. Jedná se o odkaz na Ammit (v češtině Amemait), což je mytologická bytost pocházející ze starověkého Egypta spojená s podsvětním soudem. Zobrazuje se s hlavou krokodýla, trupem a nohami lva a zadní částí těla hrocha. Egypťané věřili, že když člověk umře, bůh smrti Anubis položí na váhu lidské srdce oproti váze pírka, a pokud je srdce těžší, člověk je předhozen právě Amemait k sežrání. (NiWi)
  • Žádná ze scén, která se v seriálu objevila, nebyla natočena v Egyptě. Marvel Studios a Disney se tak rozhodlo vzhledem k nestabilní politické situaci v Egyptě i s ohledem na silnou vládní cenzuru. (Kubaaa97)

Související novinky

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (více)

Reklama

Reklama