Malý pitaval z velkého města (TV seriál)

Minor Tales of Crime from a Major City

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982–1986, 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel, Jaroslava Brousková, Karel Koloušek, Jan Vlasák, Milan Mach, Vlasta Jelínková, Karel Houska, Josef Bláha, Zuzana Bydžovská, Lubomír Lipský st., Jarmila Beránková, Pavla Maršálková, Rudolf Hrušínský, Regina Rázlová, Jana Gýrová, Vladimír Brabec, Václav Bouška, Ondřej Havelka, Alena Karešová, Svatopluk Skládal, Bořivoj Navrátil, Milena Steinmasslová, Markéta Valentová, Viktor Maurer, Josef Dvořák, Bára Štěpánová, Oldřich Vlach, Jaroslav Moučka, Jana Štěpánková, Luděk Munzar, Libuše Štědrá, Jiří Vršťala, Stella Májová, Stella Zázvorková, Jiří Bartoška, Ladislav Potměšil, Květa Fialová, Nina Popelíková, Ludmila Vostrčilová, Jiří Pleskot, František Filipovský, Ondřej Pavelka, Josef Somr, Otakar Brousek ml., Josef Patočka, Iva Janžurová, Jiřina Štěpničková, Jarmila Švehlová, Bronislav Poloczek, Zdeněk Hodr, Josef Kemr, Karel Augusta, Jiří Lábus, Viktor Preiss, Petr Čepek, Lukáš Vaculík, František Hanus, Jana Boušková, Tomáš Juřička, Jiří Klem, Stanislav Fišer, Marcel Vašinka, Petr Skarke, Veronika Freimanová, Ema Skálová, Ivo Niederle, Karel Heřmánek, Nina Jiránková, Dana Hlaváčová, Soběslav Sejk, Zdeněk Dítě, Dalimil Klapka, Lída Roubíková, Ljuba Krbová, Roman Hájek, Ján Hlinka, Marie Rosůlková, Jana Vaňková, Petr Svoboda, Jaroslav Drbohlav, Antonín Molčík, Miroslav Nohýnek, Zdeněk Ornest, Jan Cmíral st., Jaroslav Cmíral, Otto Lackovič, Ladislav Pešek, Miroslav Saic, David Schneider, Zdeněk David, Jan Dvořák, Magdaléna Holendrová, Robert Vrchota, Marcela Martínková, Zuzana Šavrdová, Rudolf Vodrážka, Roman Skamene, Vladimír Krška, Vítězslav Jirsák, Vladislav Beneš, Antonín Procházka, Jiří Novotný, Eduard Cupák, Vladimír Salač, Vladimír Kratina, Josef Střecha, Ota Sklenčka, Čestmír Řanda st., Jana Sedlmajerová, Vanda Švarcová, Alena Kreuzmannová, Stanislav Oubram, Dagmar Čárová, Josef Velda, Luděk Nešleha, Věra Kubánková, Hana Pastejříková, Oldřich Velen, Milena Dvorská, Monika Hálová, Břetislav Slováček, Běla Jurdová, Jana Matiášková, Věra Uzelacová, Dana Batulková, Božena Böhmová, Miloš Vávra, Jan Kotva, Ivan Pokorný, Jan Pohan, Dagmar Havlová, Jiří Schmitzer, Jan Teplý st., Radan Rusev, Zdeněk Jelínek, Ferdinand Krůta, Jiří Němeček, Milan Klacek, Lenka Termerová, Leoš Kaltofen, Růžena Lysenková, Blanka Blahníková, Ivo Gübel, Jiří Vondráček, Věra Galatíková, Otto Šimánek, Zlata Adamovská, Oldřich Janovský, Eva Klepáčová, Věra Tichánková, Jaroslav Mareš, Mirko Musil, Martina Hudečková, Bohuslav Čáp, Tomáš Töpfer, Milan Klásek, Pavel Pavlovský, Gustav Bubník, Karel Roden, Věra Vlčková, Evelyna Steimarová, Jiřina Krejčíková, Zuzana Fišárková, Monika Pošívalová, Ludvík Pozník, Jana Vychodilová, Rostislav Kuba, Věra Kalendová, Zdeněk Hradilák, Daniela Bakerová, Jana Robenková, Dáša Neblechová, František Hanzlík, Jindřich Hinke, Ivana Vondrovicová, Simona Stašová, Oldřich Musil, Milan Liška, Eva Brožková, Miki Volek, Václav Kotva, Vladimír Hrubý, Miloslav Štibich, Jarmila Májová, Vlastimil Bedrna, Milan Riehs, Zdeněk Srstka, Valérie Zawadská, Dana Bartůňková, Marie Motlová, Lubor Tokoš, Jiří Ptáčník, Jiří Mikota, Marek Pavlovský, Anna K., Irena Šmídová, Václav Erban, Michaela Mišková, Alena Procházková, Josef Vondráček, Jiřina Bílá, Jana Robbová, Svatopluk Mohapl, Darja Hajská, Otto Budín, Václav Vydra nejml., Miloš Vavruška, Václav Štercl

Přehled dílů: 1. Aranžér, 2. Milenec, 3. Benjamínci, 4. Včelař, 5. Cyklista, 6. Jupiter, 7. Vedoucí partiové prodejny, 8. Muž s punčochou, 9. Kuchařinka, 10. Majitel autoservisu, 11. Autorka detektivních povídek, 12. Exoti, 13. Kasař, 14. Narkomani, 15. Valutová příhoda. Úvodní znělka seriálu je fakt příšerná, ale samotné díly nejsou špatné. Těží ze základního kriminalistického modelu, spousta stop, pár podezřelých, inovativní metody, ale na konci vcelku logické vyústění. Herecké obsazení také není zlé. Duch času se pod seriálem podepsal, ale i tak jde o slušný seriál. V dnešní době na něj navazuje typ seriálu např. Případy 1. oddělení. PS: autorům děkuji za reklamu Uherskému Hradišti, ze kterého měl pocházet pachatel v 9. díle Kuchařinka.(12.7.2016)

POZÓÓÓR KOMOUŠÍÍÍÍ...VEMTE SI VŠICKI ROLÁKY A DLOUHÝ RUKÁVY, AT VÁS NEPOKOUSOU!!....HONEEEM VSICHNI DAME VODPAD,,,,JÉ HELE, TAMHE TOMU NEKDO DAL TRI HVEZDY - KOMOUŠ!!....jo jo..je to trosku plesnivější vecicka,,,,viz hlody jako ze pani prodavacka tvrdi, ze kram byl narvanej lidma az kprasknuti, jak by taky ne, kdyz zrovna dovezli banány a pomerance.......nebo nabourana škodovka kera, jak povidal čmaňa,je prej nejmíň na skok zvokna...a spousta dalsich...diky kerejm se z puvodni krimi stava tak trochu i kome,,,nebezpečí kontaminace je však zcela minimální........soudruh fleker dává za 4 rudý.......jo, a že prej strana chysta přemenovat večerníčka na grebeníčka až se zas vysápe nahoru...BU BU BU(19.7.2008)

6/10 Maly serial z male zeme let osmdesatych, kdy bylo treba resit ve vsi vaznosti i "obycejne" pripady rozkradani majetku v socialistickem vlastnictvi, loupeze na benzinove pumpe nebo vrazdu stare pani - zkratka pripady bezne, s nimiz se ted policie uz nema cas (kapacitu?) zabyvat, protoze resi afery velkeho kalibru - rumova, tunelovani, bile maso,... Ja jsem se bavil, protoze ty hefty a spickovani, ktere veskrze uspesne vysetrovani snad i relanych ceskych pripadu, tu obsazene zatim nenabidl zadny zahranicni konkurent. Zrejme nezna ceskou povahu a tim padem nemuze konkurovat - snad jen nabubrelou akcnosti a explozvnosti, ktera ale opravdu ze spatneho scenare dobry film neudela. Jeste ted me bavi sledovat tu dobu, co odnes cas s temi cenovkami ve vylohach a oranzovo-bilymi vyjezdovymi volhami, coz uz asi neni filmarskym zamerem, stejne jako oblecni akteru, ale stoji za to videt. Co mi ale STRASNE vadilo, tak to jmenovec Jiricek aka mlady Pesek, v jehoz talentu jdou i mnohe dalsi deti svych slavnych rodicu - Brzobohaty, Kraus,... a jeste se obhajuji tim, jak prave oni to meli v porovnani s ostatnimi tezsi a slozitejsi....(11.2.2007)

• argenson

V některých epizodách nelze popřít výborné herecké výkony ve vedlejších rolích svědků, poškozených a podezřelých; byli to profíci a odvedli slušnou práci (Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský, Regina Rázlová, Josef Kemr). Jako celek ovšem nepoužitelné, protože už tenkrát jsme měli možnost občas kouknout na Profesionály nebo Dempseyho a Makepeacovou. V jejich sousedství pak Vlastimil Hašek věčně sedící za stolem s papírama a v pulovru na knoflíky působí prostě směšně. A krom toho, v těch zápaďáckých seriálech se vraždilo a ve velkým se jelo v drogách, tady se kradli papoušci na výstavu. Celkové hodnocení u mě sráží i Michal Pešek, ten mě sral vždy a všude.(8.7.2012)

,,Svodka událostí o zjištěných případech.... Kriminálka vedená přísným ale spravedlivým Břéťou Kubátem, který má k ruce rozmanitý tým vyšetřovatelů. Nejzkušenější z týmu je rozvážný a bez zbraně sloužící Ruda Pekař který je dobrákem celého mančaftu. Dalším je Libor Krejcárek který se zakousne a nepustí dokud případ nerozlouskne. Hezounkem a seladonem týmu je Kamil Hamřík který nenechá na pokoji žádnou sukni, ale pozor i on umí.-)).Benjamínkem je Jiříček který teprve sbírá zkušenosti ale snahu má moc velkou, někdy musí dostat i přes prsty aby zvolnil a nebyl unáhlený :-)) Moc fajn parta chlapů na straně zákona.(22.7.2016)

• - Počas návratu do Prahy a improvizovaného výsluchu v aute sedí ppor. Hamřík (Pavel Zedníček) najprv na pravom sedadle, no neskôr na ľavom vodičovom mieste. Nevenuje sa však riadeniu, aj keď je auto evidentne v pohybe. Pri vystupovaní na mieste už opäť sedí vpravo. (Fredy.Tukot)

• - Keď sa Votradovec (Pešek) 18:42 a po ňom Krejcárek (Krampol) 29:22 preukazujú služobným odznakom, majú na ňom rovnaké číslo 0754. (Fredy.Tukot)

• - Ve scéně v garáži, kde hovoří lakýrník (Vítězslav Jirsák) s Liborem (Jiří Krampol), je záběr na přestříkanou Škodovku, která má sundané stírací lišty (vidět jsou pouze kovové úchyty). V následné honičce, při stíhání Škodovky v dešti, je tato již osazena funkčními stěrači. (Kirman)