Malý pitaval z velkého města (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982 - 1986, 14 h 8 min (Minutáž: 15x52 min)

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel, Jaroslava Brousková, Karel Koloušek, Jan Vlasák, Milan Mach, Vlasta Jelínková, Karel Houska, Josef Bláha, Zuzana Bydžovská, Lubomír Lipský st., Jarmila Beránková, Pavla Maršálková, Rudolf Hrušínský, Regina Rázlová, Jana Gýrová, Vladimír Brabec, Václav Bouška, Ondřej Havelka, Alena Karešová, Svatopluk Skládal, Bořivoj Navrátil, Milena Steinmasslová, Markéta Valentová, Viktor Maurer, Josef Dvořák, Barbora Štěpánová, Oldřich Vlach, Jaroslav Moučka, Jana Štěpánková, Luděk Munzar, Libuše Štědrá, Jiří Vršťala, Stella Májová, Stella Zázvorková, Jiří Bartoška, Ladislav Potměšil, Květa Fialová, Nina Popelíková, Ludmila Vostrčilová, Jiří Pleskot, František Filipovský, Ondřej Pavelka, Josef Somr, Dana Medřická, Otakar Brousek ml., Josef Patočka, Iva Janžurová, Jiřina Štěpničková, Jarmila Švehlová, Bronislav Poloczek, Zdeněk Hodr, Josef Kemr, Karel Augusta, Jiří Lábus, Viktor Preiss, Petr Čepek, Lukáš Vaculík, František Hanus, Jana Boušková, Tomáš Juřička, Jiří Klem, Stanislav Fišer, Marcel Vašinka, Petr Skarke, Veronika Freimanová, Ema Skálová, Ivo Niederle, Karel Heřmánek, Nina Jiránková, Dana Hlaváčová, Soběslav Sejk, Zdeněk Dítě, Dalimil Klapka, Ludmila Roubíková, Ljuba Krbová, Roman Hájek, Ján Hlinka, Marie Rosůlková, Jana Vaňková, Petr Svoboda, Jaroslav Drbohlav, Antonín Molčík, Miroslav Nohýnek, Zdeněk Ornest, Jan Cmíral st., Jaroslav Cmíral, Otto Lackovič, Ladislav Pešek, Miroslav Saic, David Schneider, Zdeněk David, Jan Dvořák, Magdaléna Holendrová, Robert Vrchota, Marcela Martínková, Zuzana Šavrdová, Rudolf Vodrážka, Roman Skamene, Vladimír Krška, Vítězslav Jirsák, Vladislav Beneš, Antonín Procházka, Jiří Novotný, Eduard Cupák, Vladimír Salač, Vladimír Kratina, Josef Střecha, Ota Sklenčka, Čestmír Řanda st., Jana Sedlmajerová, Vanda Švarcová, Alena Kreuzmannová, Stanislav Oubram, Dagmar Čárová, Josef Velda, Luděk Nešleha, Věra Kubánková, Hana Pastejříková, Oldřich Velen, Milena Dvorská, Monika Hálová, Břetislav Slováček, Běla Jurdová, Jana Matiášková, Věra Uzelacová, Dana Batulková, Božena Böhmová, Miloš Vávra, Jan Kotva, Ivan Pokorný, Jan Pohan, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jiří Schmitzer, Jan Teplý st., Radan Rusev, Zdeněk Jelínek, Ferdinand Krůta, Jiří Němeček, Milan Klacek, Lenka Termerová, Leoš Kaltofen, Růžena Lysenková, Blanka Blahníková, Ivo Gübel, Jiří Vondráček, Věra Galatíková, Otto Šimánek, Zlata Adamovská, Oldřich Janovský, Eva Klepáčová, Věra Tichánková, Jaroslav Mareš, Mirko Musil, Martina Hudečková, Bohuslav Čáp, Tomáš Töpfer, Milan Klásek, Pavel Pavlovský, Gustav Bubník, Karel Roden, Věra Vlčková, Evelyna Steimarová, Jiřina Krejčíková, Zuzana Fišárková, Monika Pošívalová, Ludvík Pozník, Jana Vychodilová, Rostislav Kuba, Věra Kalendová, Zdeněk Hradilák, Daniela Bakerová, Jana Robenková, Dáša Neblechová, František Hanzlík, Jindřich Hinke, Ivana Vondrovicová, Simona Stašová, Oldřich Musil, Milan Liška, Eva Brožková, Miki Volek, Václav Kotva, Vladimír Hrubý, Miloslav Štibich, Jarmila Májová, Vlastimil Bedrna, Milan Riehs, Zdeněk Srstka, Valérie Zawadská, Dana Bartůňková, Marie Motlová, Lubor Tokoš, Jiří Ptáčník, Jiří Mikota, Marek Pavlovský, Anna K., Irena Šmídová, Václav Erban, Michaela Mišková, Alena Procházková, Josef Vondráček, Jiřina Bílá, Jana Robbová, Svatopluk Mohapl, Darja Hajská, Otto Budín, Václav Vydra nejml.
  • Payushka

V kontextu ostatních Dietlových seriálů jsem zvýšila hodnocení, ale platí to, co mi vadilo i dřív - ne všechny osudy postav mě zajímají (vysloveně Jiříčičiček a jeho boj za uznání mě absolutně nebavil) a bohužel není zrovna fajn, když kriminální seriál není napínavý. Třeba vyčkávání na papoušky jsem měla chuť proklikat. Bylo by ale nefér zavrhnout seriál jako celek, protože pak by člověk přišel o perfektní díl s kasařem Rudolfem Hrušínským a některé povedené "vyslýchací" scény, například ta se spisovatelkou-vražedkyní byla zcela na úrovni zahraniční produkce. Taky není úplně marné, jak v každém díle narazíte na minimálně jednoho kvalitního herce ve vedlejší roli.(26.12.2014)

"Když nejde o život(resp smrt)...jde o hovno." Pravidlo všeobecně lidské platí naprosto ukázkově i v oblasti kriminálních seriálů. A tady jde o smrt jen v každém řekněme čtvrtém-pátém díle. Sledovat totiž hodinu jak se celý policejní aparát pouští do nerovného boje s fantomem aranžérem výloh Ovoce-Zelenina, nebo zápolí s bestiálním zlodějem papagájů...chce vskutku pevné nervy. Scénář je dejme tomu průměrný, koukat se na to jistě dá, ale Dietl by určitě zvládl jít více do hloubky, pokud by mu to formát seriálu umožňoval. Vtipné je, že s výjimkou Freje vidíme v epizodních rolích věhlasnější a lepší herce(Hrušínský, Kemr, Preiss, Čepek, Sklenčka), než jsou ti, co vedou každodenní vyšetřování. Koumák Zedníček není vtipný, spíš obvykle to otravný. Silák Krampol je prostě mimický svéráz, ale jeho dramatické schopnosti jsou mizivé. Šmoulinka Pešek je výstavní opak mužnosti. Alespoň že Taťka šmoula Hašek si střihl asi svou nejlepší roli.60%(13.7.2016)

Jako malé holce se mi seriál líbil, tak jsem uvítala znovuzařazení do programu České televize. Z dnešního pohledu je to celkem nuda, ale seriál to byl dobrý a dobře obsazený s dobrou hudbou, takže svým způsobem je stále docela dobře koukatelný. Hodnocení ponechávám jako nevybočující průměr. Takže dobré...(6.9.2011)

Vyrovnanost dílů je celkem dobrá, žádný nijak výrazně neklesne pod vyváženou linii. Pitaval je vcelku solidní, řekněme nadprůměrnej (ve srovnání s jinými) krimi seriál z 80. let. Když už není díl ani tak detektivní, či napínaví, vyváží se to vcelku dobrou dávkou humoru. Detektivní bandu složenou z ostřýleného Rudly Pekaře alias Notýsek, praporky milujícím Liborem Krajcárkem, čili Penízek, znalcem mezipostelových vztahů Kamilem Hamříkovic a benjamínkem Jiříkem Otradovců vede tvrdou rukou nadporučík Břéťa Kubát... [7/1O](28.1.2007)

Dobře vymyšlené charaktery jednotlivých postav. Všechny tu mají své nezastupitelné místo. Máme tu nezkušeného mladíčka, kterému nechybí zápal a ndašení pro věc a i poldu ze staré školy, který zná pražskou galerku. Šéfa, který se snaží celou partu ukočírovat a určovat jejich směřování. Nechybí tu samozřejmě "drsńák" a "sukničkář." Vyšetřují se zde úplně běžné kriminální případy. Práce policajta je ukázaná realisticky, od prvních krůčků k rozlousknutí celého případu. Někdy to jde jako po másle, jindy pěkně skřípe. Žádná bláznivá krvvá řežba. Na opakování v TV se dívám pravidelně. Kupodivu je tenhle krimiseriál takový uklidňující.(22.7.2016)