Strážci Galaxie: Sváteční speciál

(TV film)
  • USA The Guardians of the Galaxy: Holiday Special (více)

Strážci galaxie se vydávají na planetu Zemi, aby pro Petera Quilla sehnali dokonalý vánoční dárek. (Disney+)

swenyx

Příběh hlavně o Mantis a Draxovi, nebylo to špatný, sice tam byl často cringe humor, ale tak to už k Marvelu patří, vánoční to tedy ale moc není. Asi to ale účel splnilo, nalákalo mě to na 3. díl strážců, který rozhodně doteď na mojim watchlistu nebyl. ()

VktrCZ

Wow, je to tady... Za necelý měsíc jsou Vánoce a my už jsme dnes dostali vánoční speciál strážců galaxie. A já jsem v sedmém nebi. Stačilo pouhých 40 minut, aby se z toho stala nejlepší Marvelovka tohoto roku. Stačilo pouhých 40 minut, aby mě to dostalo do slz a pořádně mě to naladilo na vánoční atmosféru. Jenom ta atmosféra je skvěla, Gunn to prostě dokázal. Gunn opravdu zachytil kouzlo Vánoc a ta atmosféra je tu skvělá. Strašně se mi líbil výlet Draxe a Mantis na zemi do Hollywoodu, kde se procházeli a potkávali cosplayery Marvel postav a vyloženě prokopávali čtvrtou stěnu. Strašně se mi i líbila ta animovaná část, která nám vlastně ukazuje malého Petera a jeho první Vánoce ve vesmíru. A ano, ta animace je hnusná, ale v tom bylo právě to kouzlo. Avšak největší síla Strážců galaxie celkově jsou samozřejmě postavy a tady se to opět dokazuje. Postavy jsou to, co to povyšuje na vrchol. Ať už star lord, který je pořád smutný z odchodu Gamory, ale pořád se snaží všem pomoct, či groot, který tady má mimochodem další Evolve a je z něho svalovec, což mě upřímně se moc nelíbí. Nebo Rocket, který by nejradši všechny v místnosti vystřílel, či snad nováček Cosmo the Space dog, který tady ovládá telepatii a překvapilo mě že tu i mluvil, což jsem upřímně nečekal a hrozně se mi líbilo jaký má Ruský přízvuk. No a na závěr samozřejmě hlavní postavy tohoto dílu, Mantis a Drax. Mantis je zde na vážkách a celý díl je taková v rozpacích, protože zjistila, že ne Star lordova sestra. No a Drax, Drax je skvělý, Drax je bůh a Draxe miluje každý, Drax to opravdu potahal a tyvole já se málem pochcal smíchy z něj. No a samozřejmě pak je tu Kevin Bacon, legenda, pro kterou se Drax s Mantis právě vydali na zem. A upřímně, možná jsem čekal trošičku víc a celkově ta jeho linka byla taková nemastné neslaná. No ale ten zbytek byl opravdu kouzelný, krásný, dojemný, ve vánoční hudbě zabalený skvělý dáreček... ()

Mangano

Málo času na hodně muziky. Taky si myslím, že to Kevin Bacon vůbec nepochopil. Přesto je to pořád odvar Strážců Galaxie a funguje to. ()

obedovapauza

Únos mimozemšťany ve vánočním stylu. Kdo je fanouškem Marvelu a zejména Strážců galaxie má na Vánoce vystaráno. Téhle šílené bandě totiž minulý rok vyšel 42 minutový vánoční speciál. Ústředními postavami jsou tu Mantis a Drax, což je dvojice, která má mezi sebou od počátku výbornou dynamiku a jejich rozhovory vždy hýří vtipem. A jelikož se u našich Strážců zrovna blíží Vánoce a Peter Quill je stále nešťastný ze ztráty jeho milované Gamory, Mantis s Draxem se rozhodnou svému kamarádovi udělat radost a obstarat mu dárek... Tedy spíše se rozhodnou unést herce Kevina Bacona, kterého Peter zbožňuje. Sledovat Mantis a Draxe, jak se potýkají s fungováním na Zemi a plánují únos bylo jednoznačně k popukání. Tuhle dvojku mám opravdu velmi ráda a doufám, že se jejímu potenciálu bude Marvel do budoucna i nadále věnovat minimálně stejnou měrou. I když je tenhle krátký snímek dějově ne moc přínosný, jedná se o příběh ideální právě pro vánoční chvilku pohody. (by Kristýna) ()

kishi_SO

velka ucta panu Baconovi za to, ze dovolil zo seba robit si srandu. Urcite viem, ze keby to pozeram cez Vianoce, jedna * ide naviac. ()

66pepo66

Prečo to len nemohlo byť ešte dlhšie. Na toto by som sa vedel pozerať dlho, veľmi dlho. Potitulková scéna tiež parádna. A vznikla nám z toho príjemná vianočná vec na každý rok. :) 5* ()

mokki5

Bylo to šílený, střeštěný a pitomý, ale správně pitomý - tak, jak je u Strážců galaxie zvykem. Místy to i chytne za srdíčko :) Ze všech vánočních speciálů, co jsem kdy viděl určitě nejpovedenější. Jsem rád, že to upustilo od akce, nebo ji alespoň stáhlo na minimum a vsadilo na pohodovou atmosféru. ()

SirAduard

Měl jsem velké obavy, neboť většina děl se slovy "Holiday Special" v názvu ve mně vyvolává nepříjemné věci (viz. Star Wars Holiday Special), však tento speciál se nemá za co stydět. James Gunn jak jinak, než skvěle kombinuje šílený sci-fi svět s vánoční atmosférou a do toho nápaditě odvypráví vtipný příběh, který příjemně pobaví a na konci i krásně emočně sepne. Našli se i problémy, které se převážně týkaly akce a scény na Zemi, však nikdy mi tyto nedostatky nebránily, abych si tuto netradiční vánoční komiksovku v klidu užil. Takže ve výsledku spokojenost. (P.S. Ta hudba je fantastická! Nechápu, kde ji furt bere?! :D). ()

Marcecek

Taký slabší predkrm pre fanúšikov Strážcov a Vianoc pred tretím dielom, nenadchne, neurazí, nič bláznivé nečakajte, chce hrať na emócie, dojať i rozosmiať, ale plakať ani smiať sa nebudete, skôr sa len 2-3x pousmejete. Hviezda naviac pre psa Kosma a Kevina Bacona. ()

Polux

9/10 | No tak vida, že to stále ještě jde, když se u Marvelu přece jen chce. Po tom, co Marvel na poli MCU prozatím předvádí v poslední fázi jsem už pomalu přestal doufat v lepší filmové zítřky. Gunn si to v tomto vánočním speciálu, který Disney trochu s podivem uvádí dost dlouho před samotnými svátky, znovu dává s jasným přehledem a sype jeden popkulturní odkaz a vtípek za druhým, hláška střídá hlášku, svátečně pozitivní nálada, sálající z každé scény, je přímo nakažlivá, samozřejmě dojde i na nějaká ta povedená hudební čísla a i když tomu uprostřed, po stránce tempa, trochu spadne řetěz, ústřední nápad s únosem Bacona by šlo možná vytěžit ještě o trochu více a sem tam nějaká hláška nebo dialog nepadne úplně na úrodnou půdu, celkově je to velká paráda. | Pořádný palec nahoru zejména pro Klementieff, která tady má dost možná nejlepší příběhovou linku za celé své působení v MCU a která si na férovku krade celý kraťas pro sebe, hned v závěsu za ní je pochopitelně Bautista, jehož humorný potenciál již byl v minulosti mnohokrát prověřen a tady to jen znovu dokazuje. Lidi na place jak před kamerou, tak za ní si to očividně užili a na rozdíl od celovečerního zbytku MCU produkce od Endgame dál můžu s úspěchem říct, že jsem na tom konečně stejně:-). Gunn má v posledních pár letech neskutečnou entertainer formu a pokud si ji udrží i v rámci připravované trojky TGOTG, tak to bude rozlučka s Marvelem (před odchodem k DC) opravdu ve velkém stylu. Každopádně na vánoční speciály Marvel: Star Wars je to aktuálně 1:0:-). | PeZet ()

Skylord99

Srandu střídalo dojetí. Gunn naservíroval skvělej speciál, který funguje díky skvěle napsaným a uvěřitelným postavám, které nám jsou tak blízké. Kevin Bacon je legenda. ()

Thalin

Ze začátku to vypadalo vcelku slibně, ale jakmile začnou  Drax a Mantis pátrat na zemi a dělají víceméně jen kraviny, tak to přešlo do infantilní linky, která mi moc nesedla. Možná jako dvacetiminutový kraťas by to ušlo, ale ta stopáž je zbytečně dlouhá. Takhle to byla taková průměrná, ale víceméně zbytečná jednohubka. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů