Americký táta

• USA American Dad! (více)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (více)

Série(20) / Epizody(366)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiální text distributora)

Kryton

Nebýt true američana Stana a gayET Rogera tak to nemá cenu. Díly padají a stojí na nich. Oproti Family Guy je to slabší. ()

Paxxx.cz

Další z řady seriálů, který se snaží překonat slavnou čtyřprstou rodinku ze Springfieldu. Dle mého názoru se to tomu seriálu nepodařilo, ale v podstatě je to zábavné díky některým originálním postavám takže americký fotřík si své hodnocení zaslouží. ()

Helo

Prvních pár epizod slabších, ale pak se to zvrtlo v naprostou špičku. Tak jako Griffinovi jsou co se týče slušnosti někde mezi Simpsony a South Parkem, tak American Dad je někde mezi Simpsonovými a Griffiny... ale spíše se blíží Griffinům. Všechny postavy jsou tady naprosto skvělé, přičemž vede mimozemšťan Roger a otec rodiny Stan. Roger totiž dokáže tak neskutečně zahláškovat, že i když se semtam vyskytne slabší díl, on to všechno dkáže zachránit. A když už ani on ne, pak je tu ještě ryba Klaus. Prostě nářez. Simpsni jsou oproti tomu nuda k uzoufání(dřív jsem je žral, ale po tomhle jsem vysoký názor na ně byl nucen poněkud snížit) P.s.: Příčku v oblíbených sdílí s Griffiny ()

Efik_CZme odpad!

Asi mám malinko jiný smysl pro humor... Jenže me to opravdu nudilo. Je to jako Familly guy, no. Nebo jako klauni... Smutné, bez vtipu a dávno, dávno mrtvé :-( ()

OG_Swifty

American Dad mi připadá o něco málo slabší, než je Family Guy. Ale pořád jsou tam čas od času dobrý díly (např. s Georgem Clooneym a dětskýma otrokama :D ). ()

easaque

1* po pár scénkách můžu odepsat i tento americký sitcom, který je založený na extrémních postavách, situacích a vůbec není ze života. Jde v něm hlavně zaplnit čas blbostmi a vyplnit pauzu mezi reklamami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

William_

Skvělej seriál!Úžasný! Doporučuji všem které baví seriály typu:Městečko South Park,Griffinovi.Zaručeně se budete bavit a dabing je taky povedenej :) ()

honajz2

Jak jaká epizoda, ale musím uznat, že to vůbec není špatné a na rozdíl od neskutečně trapných Family Guy i celkem vtipné. Ale jak jsem už psal, záleží na epizodě. 3* ()

Ice123

Stejný styl humoru jako u Family guye. Prostě odreagovačka u které dostane vaše bránice zabrat ;) pro mně jedna z nejlepší scén je: když se rodina vrátí domu a na zemi jsou dvě zmlácený a svázaný holky (resp. holka a monstrum) a Roger (ufon) vše okomentuje pohým: Funny story. Nemůžu jinak než pět hvězd ;) ()

LukeUp

1. Family Guy 2. American Dad 3. Cleveland Show, tak přesně tak bych seřadil seriály z dílny Setha MacFarlanea. American Dad je drzé, neotřelé a nebere si servítky s ničím, nicméně pořád se drží stejného konceptu jako ostatní dva jmenované seriály. Přesto patří k mým nejoblíbenějším animákům, které sleduji. 70% ()

URBAN

Griffinovi mě nikdy nechytli, ale Americký táta, ten stojí zato. Stan je parádní sympaták, který je trochu postižen svojí prací a jejich "domácí mazlíčci" mě dostávají. Nedá se říct že je to nějáký seriál, který by měl duší, ale je to parádní oddychovka. ( 1.série:****/2série:**** ) ()

kinghome

Dlouho jsem tomuto seriálu odolával, viděl jsem první 2 série a přišlo mi to jako kravina, takový špatný Family guy, vlastně vždy, když někdo udělá další animák, tak mi to příjde většinou jako kravina, například Futurama (nechápu to hodnocení, je to sračka), Cleveland show a tak dále, jsem rád, že jsem dal American dad další šanci, protože jsem už nevěděl na jakej animák koukat, tak jsem si pustil American Dad od 3 série a musím říct, že se sérii od série lepší, postavy jsou vtipnější a dokonce se u dílu párkrát zasměji. Takže nakonec spokojenost a nejspíš budu koukat i na další série :) zatím jsem na konci 5. série. ()

galba

Podobnost z Family Guyem se nezapře i humor je obdobný, ale je to nahlížení na témeř stejné problémy z jiné perspektivy, také tam není tolik parodii na filmy a události ve světě... ()

tnp101

Family Guy s jinými postavami a souvisle se táhnoucím příběhem bez retrospektivních vložek. Vtáhl mě do sebe téměř ihned a nevyskytuje se zde žádná nevýrazná postava. Téměř všichni by mohli mít svůj vlastní seriál nebo dokážou v klidu utáhnout svou vlastní epizodu, aniž by z toho vzniklo něco nezáživného. ()