Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 11
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

StarFsh

Seriál, ktorý mal paradoxne iba klesajúcu tendenciu. Prvé diely boli najlepšie, potom to už išlo len z kopca. Napriek tomu, je to to najlepšie, čo ČT za poslednú dobu vyprodukovala. ()

Sadova302b50

V prvních dvou řadách jsou díly, kterým neváhám vlepit rovných sto procent. S dalšími díly jsem však rovněž byla velmi spokojená, sem tam nějaký ten puntík, ale co na tom, všechny fungují jako správný mix mírně odlehčené, zábavné a napínavé detektivky, která je navíc většinou slušně zahraná. Trošku zklamaná jsem byla z epizod závěrečné řady a seriál u mě jednu hvězdu tratí, naštěstí jsem se ale nesetkala s dílem, který by se loudal za ostatními jako kulhající kobyla. V rámci novodobé tvorby z našich luhů a hájů jsou Četnické humoresky jednoznačně perla perlosvkoucí. 85% ()

Lykos

Mám ráda období první republiky a začátek mě velmi bavil. Ale poté, co tam dostala tolik prostoru Arazimova dcera a v posledních dílech i zbytečná Vilhelmová s Donutilem a přidaly se politické a špionské zápletky, tak seriál prostě ztratil své kouzlo. Ano, konec třicátých let už nebyla žádná legrace, ale myslím, že to by patřilo do jiného seriálu. Anebo se to dalo zpracovat lépe. Jinak bych určitě hvězdu přidala. ()

allthistime

Jestli něco opravdu nemusím, tak to jsou detektivní seriály. Četnické HUMOResky jsou čestnou výjimkou díky skvělému hereckému obsazení a především díky kriminalistické věrohodnosti.. v tomto a v mnoha jiných ohledech s klidem strčí ostatní do kapsy... ()

PM1

Co tak napsat za recenzi k tomuto "profláknutému" seriálu a neopakovat se. Mě se ten seriál líbil. Ano, má spousty nedostatků a to i když nepočítám chyby v obraze jako častokrát viditelný mikrofon, přejezd moderního auta (Škoda Favorit) v záběru a podobně :). Ale přesto se mi na seriálu líbí že s něj dýchá taková poetika starých časů jako u pana rady Vacátka. Takové to že četník znal svůj kraj, svoje lidi a všechno bylo takové bližší a prostější. Mě osobně seriál přivedl ke knížkám o četnících což oceňuji. Třetí řada se mi libí už o něco méně, ale spíš z toho důvodu že už se do ní začíná zaplétat politika, nacizmus a Mnichovská dohoda, což byla hrozná doba a díky tomu seriál ztrácí část své bezstarostnosti a poetiky. Ale i za tu třetí řadu jsem rád, protože seriál logicky uzavírá, což se o spoustě jiných říci nedá. Za mě tedy 5 hvězdiček. ()

Freek1982

Výborný seriál, dalo by se říct, že v poslední době kdy na nás televize chrlí jeden brak za druhým, jeden z nejlepších. Nechybí v něm jak vážný ale hlavně jednoduchý humor (proto název seriálu humoresky že)... Naprosto unikátní v dnešní době je dobové historické zpracování kdy každá místnost, každý interiér a exteriér musel být upraven, aby odpovídal realitě. Škoda jen že z technického hlediska si můžeme občas všimnout visícího mikrofonu ze stropu (asi tak 20x) nebo snad prsty kameramana a trhané kamery (zvláště v záběru s parní lokomotivou která se nedá často opakovat). Plejáda českých herců, kteří nezklamou a jelikož se prostředí Brna často opakuje, opakují se i jeho obyvatelé. Role pasující přesně Tomáši Topferovi a ostatním, především Ivanu Trojanovi a později i dnes již bohužel zesnulému divadelnímu herci Eriku Pardusovi... ()

eexDon

Für mich - 75%, - /3. řada se moc nepovedla/, + /autenticita, postavy Arazím + Jarý a hlavně 1. řada, která je stejně nejlepší/, hodnocení - solidní seriál, rozhodně lepší než Četníci z Luhačovic, jenom ta 3. série, ta se teda moc nepovedla, jinak můj docela oblíbenej seriál ()

Ed.

,,Bunkr československého opevnění, který se objevil ve druhé sérii v díle „Čest rodu“ (18. díl) je MJ-S 16 (Výběžek), který se nachází nedaleko Hevlína. (inza222)´´ To je nesmysl, jedná se o MJ-S29svah u Mikulova, proto je v záběru i svatý kopeček :-) ()

BigJohn02

Seriál má velmi dobré obsazení, především četnické stanice - od Kostky až po tehdy poměrně neznámého Trojana. Nudné jsou pouze ty kotrmelce kolem ženských. Ale přesto bych za první sérii dal 5. Poté, co se seriálu chytila Moskalyková, jde to dolů - neskutečně otravná Vilhelmová a všudypřítomní Bohdalka a Donutil to sráží na slabou 3. Ale přikloním se celkem ke 4, zvláště když to srovnám s kravinama, které se tu natáčejí. ()

Cacorka_eliz

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, které jsem za celý život viděla. Neumím k němu být kritická. Vše v souladu s mou duší, vkusem, intelektem a citem. ()

Hidoshito

Vývoj hlavních postav bych přirovnal k jízdě na horské dráze (ať už v dobrém či špatném) a některé vedlejší role ne úplně všem sedly (např. paní Bohdalové), ale jinak nemám moc co vytknout a rád se k tomuto milému seriálu vracím podobně jako třeba k Chalupářům. Výborným oživením byly postavy paní Šafránkové a pana Donutila. Po letech musím uznat, že závěrečné díly zvládla dcera pana Moskalyka se ctí. ()

nel93

Můj oblíbenej seriál s perfektním obsazením.Poslední série nejsou to, co bývaly, ale podle mě jeden z nejlepších seriálů u nás! ()

topol999

Až se stydím, že na tento vynikajcí český seriál píšu recenzi až nyní. Myslím, že je to jednoznačně nejlepší český seriál. Panu Moskalykovi se bravurně podařilo navodit atmosféru první republiky (respekt občanů k četnictvu, politická i společenská křehkost). O hereckých výkonech tu bylo napsáno již mnohé, takže jen ve zkratce: spousta vynikajících brněnských herců v rolích četníků, nezapomenutelní pánové Kostka, Töpfer, Trojan.  První a druhá série byly senzační (i když v té druhé se již objevilo více postav, které vykreslovaly spíše soukromé vazby mezi Arazímem a Jarým- odjezd Ludmily s Klaudií, poté jejich návrat v době, kdy už má Karel plnou hlavu sestřičky z nemocnice...) ale i přesto velmi vysoká kvalita. No a 3. série: to už byla parodie. Vím, že konec 1. republiky příliš veselý nebyl, ale ve filmu to spíš vyznívá opačně (spousta směšných (spíše trapných) postav- H. Líbal, Elli atd....). Moskalyková se spíše mohla věnovat skutečně té stránce kriminalistické příp. politické a ne té groteskní. 90% i přesto že by ta 3. série byla na nějaké 2*, nechám plný počet. ()

godal

Asi jediný porevoluční seriál,který stojí za sledování-pravda-stálo to zřejmě hříšné prachy,ale první dvě série jsou takřka dokonalé.Tu poslední už nedotočil Moskalyk a je to silně znát.I když závěr je šmakovní.Jen bych prohodil Topfera s Junákem-který byl původně pro roli Aramzíma plánován.Z nějakého záhadného důvodu je v této roli herec,kterému to velení moc nejde věřit.Každopádně jde o dílo,které se povedlo a souhrně-za 4 hvězdy. ()

Nellaron

Od úvodnej znelky, cez postavy až po dej jednotlivých epizód ide o parádne vyvážený seriál. Je v ňom napätie, krimi, vzťahy a na záver to bol až takmer doják. Moskalykovcom sa podarilo vytvoriť rodinnú atmosféru medzi divákom a četníkmi. V ich četníckej stanici som sa cítil ako doma a každým dielom mi viac a viac záležalo na jednotlivých postavách. Každý jeden diel bol zaujímavý a tretia séria výborne vygradovala. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký