Stockinger (TV seriál)

Stockinger

Komedie / Krimi

Rakousko, 1996, 13x45 min

Karl Markovics, Sandra Cervik, Hans-Peter Heinzl, Anja Schiller, Herbert Fux, Franz Buchrieser, Vitus Zeplichal, Dirk Martens, Klaus Händl, Peter Simonischek, Reginald von Ravenhorst, Tatjana Alexander, Simon Verhoeven, Lisa Kreuzer, August Schmölzer, Julia Gschnitzer, Werner Haindl, Gundula Rapsch, Hans-Uwe Bauer, Michael Brandner, Stefan Matousch, Pinkas Braun, Nikolaus Paryla, Sissy Höfferer, Klaus Ofczarek, Wilfried Hochholdinger, Michou Friesz, Michael Schiller, Michaela Ehrenstein, Harald Posch, Josef Griesser, Herbert Pendl, Reinhard Nowak, Gertraud Jesserer, Nino Kratzer, Reinhard Simonischek, Ludwig Dornauer, Katrin Grumeth, Eva Klemt, Hemma Clementi, Herbert Trattnigg, Wolfgang Pissecker, Gerhard Ernst, Werner Brix, Manfred Schmid, Dierk Prawdzik, Christian Schmidt, Heinrich Schweiger, Hans von Borsody, Sybille Kos, Karin Mikityla, Romuald Pekny, Rudolf Wessely, Katharina Welser, Marlon Rosenthal, Weijian Liu, Karl Friedrich, Peter Strauß, Alexandra Sommerfeld, Georg Staudacher, Pia Podgornik, Gerhard Zemann, Bernd Spitzer, Sylvia Eisenberger, Klaus Uhlich, Georges Kern, Michael Rastl, Wolf Bachofner, Laura Knise, Max Tidof, Elisabeth Trissenaar, Mijou Kovacs, Johannes Silberschneider, Peter Fitz, Tobias Hoesl, Zuzana Kocúriková, Kathrin Maria Pilz, Katja Weitzenböck, Harald Krassnitzer, Karl Merkatz, Jürgen Tarrach, André Hennicke, Susanne Michel, Georg Friedrich, Leonard Lansink, Horst-Günter Marx, Siegfried Bresnik, John F. Kutil, Kurt Weinzierl, Martin Bergmann, Viktor Jugovic, Huub Stapel, Claudia Kment, Dietrich Siegl, Herb Andress, Martin Beck, Monika Bujinski, Eric P. Caspar, Herbert Haider, Michael Kolnberger, Alexandra Krismer, Anselm Lipgens, Helmuth Lohner, Andreas Lust, Doris Mayer, Sunnyi Melles, Vanessa Payer, Thomas Pohl, Markus Schleinzer, Gabriela Schmoll, Andreas Simma, Michael Walde-Berger, Hannes Fretzer, Fredi Schauer

Helmut Dimko

I když koukám, že jsem s tímhle názorem asi dost osamocen, mě se to nezdálo zdaleka tak příšerné, jak tu většina lidí píše. Teda ne že by to byl můj oblíbený seriál, ale na těch pár dílů co sem viděl sem se koukal s chutí, bylo to vtipné a zábavné, i když samozřejmě ne příliš originální. A takový Woody Allen je ještě ošklivější a nikomu to nevadí:)(16.1.2007)

• Tosim

Někdy mám pocit, že Rakouské seriály se chovaj jako telenovely - nemají k nim daleko, ale to přelívání herců sem a zase tam je vážně odporné...(26.7.2003)

• Wacoslav1

Slabe slabe Markovics sice neni takova drzka jak kde kdo s oblibou pise naopak je to celkem sympatak ale tenhle serial je bezducha slatanina skoda jisty potencial to melo ale jenom jeden z party komisare Rexe to neutahne a navic bez pejska tak to neklapne jedna hvezdicka za to ze je to zase jako minimalne o jednu ligu vys nez cokoliv z komisare Rexe pocinaje 7 serii navratem atd(18.1.2013)

Pěkný a vtipný krimi seriál, u jehož nízkého hodnocení se podivuji snad ještě více, než u legendárního Big Bena. Karl Markovics stvořil jeden z nejsilnějších evropských detektivních charakterů, který se po podprůměrném Komisaři Rexovi ještě několikrát znásobil. Díl s Mozartovými koulemi je pravděpodobně vrcholem seriálu.(20.1.2007)

• tron

Smejte sa mi, ale extra-suchár Stockinger (ktorého Rex vždy napálil, blbca) bol mojou obľúbenou postavou z Komisára Rexa. Kým jeho kolega, hlavná hviezda seriálu Tobias Moretti, časom uznal za vhodné nechať sa na obrazovke zabiť, Karl Markovics sa na posun v kariére pekne krásne vybodol a s nadšením a veľkou chuťou prijal ponuku na vlastný spin-off. Dnes sa môže javiť byť značne obskúrne, že postava ako on dostala vlastný seriál, tak ale vtedy bol Komisár Rex obrovský hit, takže to zas až tak veľké prekvapenie nebolo. Chudák Karl však bez prítomnosti atraktívneho vlčiaka nemal šancu utiahnuť vlastný seriál a po prvej 14-dielnej sérii mu ho hanebne a značne ponižujúco zrušili. Paradoxne, menej hviezdny Karl nakoniec uspel podľa mňa viac, ako hviezdnejší Tobias a v jeho filmografii figuruje viacero veľkých a známych filmov (silná dráma Diablova dielňa, Prenasledovaný s Liamom Neesonom, wesandersonovka Grandhotel Budapešť).(11.8.2007)