Merlin (TV seriál)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 2008 - 2012, 49 h 37 min (Minutáž: 65x45 min)

Colin Morgan, John Hurt, Bradley James, Anthony Head, Angel Coulby, Richard Wilson, Katie McGrath, Santiago Cabrera, Eoin Macken, Michelle Ryan, Jonathan Aris, Asa Butterfield, Eve Myles, Joe Dempsie, Emily Beecham, Emilia Fox, Cal Macaninch, Sarah Parish, Will Mellor, Karl Johnson, Georgia King, Joseph Mawle, Holliday Grainger, Laura Donnelly, Harry Melling, Alexander Siddig, Ben Daniels, Tom Hopper, Phil Davis, Alexander Vlahos, Adrian Lester, Erin Richards, Julian Seager, Vincent Lecrocq, Liam Cunningham, James Callis, Alexandra Dowling, Alice Patten, Charles Dance, John Bradley, Mark Lewis Jones, Miranda Raison, Sorcha Cusack, Alex Price, Robert Maillet, Alfie Stewart, Louise Dylan, Michael Jenn, Ralph Ineson, Charlene McKenna, Andy Linden, Daniel Martin, Tomiwa Edun, Christopher Fairbank, Peter Guinness, Gary Oliver, Gary Lewis, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Jem Wall, Grahame Fox, Jody Halse, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Matthew Rohman, Sy Turner, Hugh Holman, Alan Bond, Rupert Young, Nicholas Croucher, James Greene, Richard Riddell, Luke Neal, Amanda Fairbank-Hynes, Simon Nehan, Michael Cronin, Calum MacPherson, Sian Thomas, Richard Ridings, Jonny Coyne, Steven Hartley, Michael Nardone, Kelly Wenham, Pierre Franckh, Alun Raglan, Ian Peck, Sarah Beck Mather, Philip Brodie, David Sterne, Tom Ellis

Nejdřív jsem shlédnutí sakra oddalovala, prostě se mi do toho nechtělo - hlavní postavy vypadali jako banda tupců co neumí hrát a celý se to zdálo takový nějaký "teen". A ono to možná trochu teen je a zároveň je to možná i trochu blbý, nedomyšlený a co já vim ještě.. ale mě to odrovnalo. První série je spíše na rozjezd a seznámení s postavami, ale čím víc sérií jsem viděla, tím víc nadšená jsem byla. Je to dokonalý, vtipný, napínavý, zajímavý, nenudí, pěkně se na to kouká - a Morganiny xichty při jejím zvratu radši ignorujte, pokud nebudete chtít nafackovat monitor. Ale to co mě hlavně bavilo, bylo sledovat jak se vyvíjejí vztahy mezi postavami a celkově i chování jednotlivých postav. Kam se hrabe vztah Arthur&Gwen, vztah Arthur&Merlin je neuvěřitelný. A co se týče posledního dílu páté série... to snad ani nedokážu nebo radši ani nechci popsat.(26.4.2013)

Krásne prekvapenie!! :) Iba sledovanie show je za 3*. No chápete, tie rozdiely s legendami, to sa najprv nedalo prekúsnuť. Merlin rovnako starý ako Atruš, kt. je arogantný, namyslený, majú tam "lekára"?!, černosi a ľudia tmavšej pokožky vtedy v Anglicku??? :D, príliš televízne triky /ako zo starej PC hry/, Lancelot !! Aký slabý "chlap" s malým sebavedomím a ešte menšou vôľou. /sklamanie/ umelecké vplyvy na zámku predčili dobu Artuša o niekoľko storočí, mágia ako vymyslené hatlaninky ale nie ako sa mi to páčilo - ako magické obrady spojené s poverami a prírodou atď. __ Jo, baví ma hľadať takéto odchýlky v každom dieli. Už mi to také nepríde. __ Zápletka zaujme, občas netrpezlivo čakám, čo sa stane, i keď niekedy, keď vidím tipovo rovnaké scény, škoda.. __ Ale čo je maximálnym plusom, HLAVNÍ PREDSTAVITELIA! /Colin a Bradley - Merlin a Artuš/ Oni to, čo hrajú skutočne prežívajú - ich skvelé vtípky, doberanie sa.. krásne, vtipné.. krom toho, pozrite na: http://www.youtube.com/watch?v=RhxqIJHICSI&feature=related Zlatí chlapci!:) Katie McGrath - kópia Keiry Knightley, nemyslíte?:) Antony Head- v každej scéne buď robí niečo s rytiermi, večeria, dáva pokyny Artušovi..:) atď. ___Celkovo, Merlin je veľmi príjemné rozptýlenie na tohtoročné skúškové:), napínavé, milé, zábavné. I keď úplne iné od toho, čo bežne poznáme. Veľké skvelé plus a hviezdičku naviac spravili zábery Behind The Scenes, ktoré natáčali herci samotní. To absolútne zmení atmosféru, je prirodzenejšia. Nie ako keď to natáčajú ľudia z vonka. Rozhodne worth watching! :) _____ DOPLNENIE PO FINÁLE 2. SÉRIE: Čím ďalej, KVALITA STÚPA. Uchvacujúce posledné diely nás ohromne vtiahnu do deja. "Prežívala" som to! :) Nemôžem sa dočkať 3. série!!(23.12.2009)

Velká Británie natočila konečně nekomediální seriál, který se fakt povedl.Aby ne když hlavní postava jako Merlin patří mezi největší legendy historie tohoto spojeného království.Kdo by neznal Merlina.Těch filmů a seriálů o něm už bylo mraky, ale teď se konečně rozhodli tvůrci udělat o něm fakt něco originálního.Od úplného začátku jeho poutě.Fakt skvělý seriál, který rozhodně stojí za to vidět.89%(1.12.2012)

Ne do tohohle seriálu nejde nic jiného než se zamilovat. Netradiční pojetí legendy kterou zná každý mě prostě nadchlo. První dojem z Colina byl legrační, on prostě v tom první díle vypadá jak debílek, ale časem z něho vyrostě pěkný chlapík :). V každém seriále se fandí páru muž+žena, ale tady né, tady je ústřední pár Merlin a Artuš, kde jejich společné scény jsou to nejlepší co můžete v seriálu vidět.(19.1.2013)

• noby

Že si tvůrci hodili jména z legend do klobouku a náhodně je losovali pro postavy mi nijak nevadí. Že přišli asi se třemi zápletkami a vystačili si s nimi pět sérií je horší. Že jediný vývoj postav za pět sérií je Morgana je hodné děvče - Morgana je naštvané děvče - Morgana je zlo (pokud tedy nepočítám Uther žije - Uther nežije) už dost bolí. Nikdy to nemělo být Quality TV, ale na oddechový seriál měl Merlin nakročeno skvěle. Svět i chemie postav jsou fajn, mix humoru, akce, vztahů a vůbec funguje, zpracování je trochu laciné, ale odpustitelně. Bohužel pokud jste viděli pět dílů, viděli jste pět sérií.(26.9.2017)

• - Katie McGrath byla zpočátku blízko k tomu, aby roli seriálové Morgany nedostala. Mohl za to její výrazný irský přízvuk, kterým v běžném životě mluví i hlavní seriálová postava Merlin (Colin Morgan). Producentský tým trval na tom, aby přízvuk obou herců byl vzhledem k odehrávajícím se událostem ryze anglický. (Conspi)

• - Hlavní rekvizitou pro seriálový Kamelot se stal francouzský hrad Château de Pierrefonds, umístěný severně od Paříže v provinční oblasti Oise. (Conspi)

• - První série byla výhradním distributorem FremantleMedia Enterprises prodána 52 televizním stanicím do více jak 180 zemí světa. [Zdroj: fremantlemedia.com] (Conspi)