Merlin (TV seriál)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 2008 - 2012, 49 h 37 min (Minutáž: 65x45 min)

Colin Morgan, John Hurt, Bradley James, Anthony Head, Angel Coulby, Richard Wilson, Katie McGrath, Santiago Cabrera, Eoin Macken, Michelle Ryan, Jonathan Aris, Asa Butterfield, Eve Myles, Joe Dempsie, Emily Beecham, Emilia Fox, Cal Macaninch, Sarah Parish, Will Mellor, Karl Johnson, Georgia King, Joseph Mawle, Holliday Grainger, Laura Donnelly, Harry Melling, Alexander Siddig, Ben Daniels, Tom Hopper, Phil Davis, Alexander Vlahos, Adrian Lester, Erin Richards, Julian Seager, Vincent Lecrocq, Liam Cunningham, James Callis, Alexandra Dowling, Alice Patten, Charles Dance, John Bradley, Mark Lewis Jones, Miranda Raison, Sorcha Cusack, Alex Price, Robert Maillet, Alfie Stewart, Louise Dylan, Michael Jenn, Ralph Ineson, Charlene McKenna, Andy Linden, Daniel Martin, Tomiwa Edun, Christopher Fairbank, Peter Guinness, Gary Oliver, Gary Lewis, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Jem Wall, Grahame Fox, Jody Halse, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Matthew Rohman, Sy Turner, Hugh Holman, Alan Bond, Rupert Young, Nicholas Croucher, James Greene, Richard Riddell, Luke Neal, Amanda Fairbank-Hynes, Simon Nehan, Michael Cronin, Calum MacPherson, Sian Thomas, Richard Ridings, Jonny Coyne, Steven Hartley, Michael Nardone, Kelly Wenham, Pierre Franckh, Alun Raglan, Ian Peck, Sarah Beck Mather, Philip Brodie

Teda upřímně čekat 5 řad na to, až se proflákne, že hloupej sluha, není zas tak hloupej a chytrej král není zas tak chytrej, bylo opravdu docela dlouho. Tím spíš, že si to člověk užil 2 epizody a šlus. No nic, říká se, že prej cesta je cíl a s ohledem na pravděpodobnou cílovou skupinu tohohle dílka byl úkol splněn mírou vrchovatou. Jinými slovy se jednalo o docela příjemně průměrnou teen zábavu, teda až tu trapnou snahu o gendre korektnost - ne nikdo mě nepřesvědčí, že by královna Camelotu mohla být černoška a navíc ani nijak zvlášť hezká, s tím jděte do háje.(12.2.2013)

Po shlednuti prvniho dilu, kdy sluha nazve prince idiotem a jeste tehoz dne neskonci na opratce mi zacinalo byt neco podezrele. Nevadi mi, ze scenaristi zasadne prekopali celou Artusovskou legendu, ale ze vsechno tak jaksi simulacne skuhra. Zadna hranice mezi slechtou a sluzebnictvem skoro neni (jen priklad - kdyz v jednom dile odumre uroda, vsechno jidlo rozdaji obyvatelum a Artus pak dokonce ji krysu, misto aby se jako spravny slechtic prejidal ze zasob), zeny jsou moc emancipovane a vubec spousta veci, ktere nejen ze by clovek ve stredoveku necekal, ale kdyz je v serialu vidi, ma tendenci zacit mlatit hlavou o desku stolu. Magickych utoku je navic tolik, ze si rikam, jak se vubec Utherovi podarilo magy potlacit, popr. jakto, ze ostatni kralovstvi jeste existuji, kdyz nemaji na hrade Merlina ;-) Ale abych serialu jen nekrivdil. Postavy jsou sympaticke na prvni pohled a jako odpocinkova oddechovka je to celkem fajn podivana. Zvazoval jsem tri hvezdicky, ale to bych mel vazne spatne svedomi :-)(17.2.2011)

Infantilní guilty pleasure. Tolik věcí mě tam tak děsně moc sere. Ale stejně se chci podívat na další episodu, i když předem vím, že mě prostě bude točit jak zase Merlin utrpí happyendové vítězství aniž by musel nějak efektně kouzlit. Aspon ze je tu skvelý Anthony Head a John Hurt, plus me celkem bavi ta destrukce Artusovské legendy, resp. sledování reakcí jejích ortodoxních příznivců...(8.11.2012)

Uznávam, že po pár dieloch som udelila 2*, a rozhodla sa tento seriál ignorovať z dôvodu domotania mojej najobľúbenejšej legendy. Ale potom som tomu dala ešte jednu šancu, priatelia - sci-fisti, podotýkam - si totiž Merlina neskutočne hýčkali a chválili. A ja som stále nechápala prečo. Po prekusnutí toho, že Merlin je Artušov poskok, že Gwen je miešanka a Morganina slúžka a Morgana, ku ktorej v pôvodnej legende prechovávam najväčšie sympatie, je v celom seriáli využívaná ako dekorácia, som prišla na to, že je to vlastne celkom fajn. Milé, miestami strašne sarkastické a uletené, no predovšetkým extrémne shipovateľné. Full-five. Inak sa nedá. Upgrade po 2. a 3. sérii: Neprekvapivo sa vraciam k pôvodnému hodnoteniu (Zas sa mi potvrdilo, že ak človek nesleduje seriál maratónovým spôsobom, ale týždeň čo týždeň vyčkáva na nový diel, má kopec času všímať si nedostatky). Merlin je... Fajn. Ale to je asi tak všetko, fajn na 5* jednoducho nestačí. Ani shipovanie, ktoré bolo v prvej sérii tak milo osviežujúce, tu stráca efekt (Možno s výnimkou ultimátneho shipu Arthur - Merlin - Arlin), navyše autorecyklácia v season 3 naberá epické rozmery. Aj vývoj postáv šiel ďalej, ktoré som potichu trpela, mám teraz chuť zaškrtiť na mieste (Morganu pre jej "herecký výkon" a repertoár 4 pohľadov, ktoré dokáže vystrúhať, Gwenicu - opicu už len kvôli tomu, že existuje, a Gaia pre to jeho drastické obočie a neskutočne poučné žvástanie) Season 4: Popravde som ostala celkom prekvapená zvýšením kvality v 4. sérii. Isteže, otravná Gwenica stále pokúša moje nervy (Záver série je z dôvodu jej prítomnosti mojou osobou nekomentovateľný), Morgana pritvrdila, nielen čo sa týka činov, ale aj v oblasti šatníka, a nový záporák Agravaine predstavuje "príjemný" spôsob, ako seriál umelo naťahovať. No na druhej strane niektoré epizódy mali skutočne zaujímavú zápletku s (Až sa to hanbím napísať) s psychologickým podtónom. Rozhodne palec hore a dvíham hodnotenie. Obľúbená časť: The Labyrinth of Gedref (S1), The Lady of the Lake (S2), The Eye of the Phoenix (S3), His Father's Son (S4) Obľúbená postava: Arthur, Gwaine(20.12.2009)

Spoiler: Překousnu milion nedomyšlených scén.. ale konec fakt trapárna.. řekne mu to ..dalo se čekat ale musí se vydat na pouť dva dny cesty.. ok ale že umře 100m před cílem a na těch 100 si zavolá draka ? ARE YOU KIDDING ME ? fakt jako nejraději bych za tu poslední scénu dal hodnocení odpad.. ale zbytek ušel..(25.1.2015)

• - O roli seriálového krále Artuše svedl boj Bradley James a Ben Mansfield. (Conspi)

• - Katie McGrath byla zpočátku blízko k tomu, aby roli seriálové Morgany nedostala. Mohl za to její výrazný irský přízvuk, kterým v běžném životě mluví i hlavní seriálová postava Merlin (Colin Morgan). Producentský tým trval na tom, aby přízvuk obou herců byl vzhledem k odehrávajícím se událostem ryze anglický. (Conspi)

• - První série byla výhradním distributorem FremantleMedia Enterprises prodána 52 televizním stanicím do více jak 180 zemí světa. [Zdroj: fremantlemedia.com] (Conspi)