Merlin (TV seriál)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 2008 - 2012, 49 h 37 min (Minutáž: 65x45 min)

Colin Morgan, John Hurt, Bradley James, Anthony Head, Angel Coulby, Richard Wilson, Katie McGrath, Santiago Cabrera, Eoin Macken, Michelle Ryan, Jonathan Aris, Asa Butterfield, Eve Myles, Joe Dempsie, Emily Beecham, Emilia Fox, Cal MacAninch, Sarah Parish, Will Mellor, Karl Johnson, Georgia King, Joseph Mawle, Holliday Grainger, Laura Donnelly, Harry Melling, Alexander Siddig, Ben Daniels, Tom Hopper, Phil Davis, Alexander Vlahos, Adrian Lester, Erin Richards, Julian Seager, Vincent Lecrocq, Liam Cunningham, James Callis, Alexandra Dowling, Alice Patten, Charles Dance, John Bradley, Mark Lewis Jones, Miranda Raison, Sorcha Cusack, Alex Price, Robert Maillet, Alfie Stewart, Louise Dylan, Michael Jenn, Ralph Ineson, Charlene McKenna, Andy Linden, Daniel Martin, Tomiwa Edun, Christopher Fairbank, Peter Guinness, Gary Oliver, Gary Lewis, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Jem Wall, Grahame Fox, Jody Halse, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Matthew Rohman, Sy Turner, Hugh Holman, Alan Bond, Rupert Young, Nicholas Croucher, James Greene, Richard Riddell, Luke Neal, Amanda Fairbank-Hynes, Simon Nehan, Michael Cronin, Calum MacPherson, Sian Thomas, Richard Ridings, Jonny Coyne, Steven Hartley, Michael Nardone, Kelly Wenham, Pierre Franckh, Alun Raglan, Ian Peck, Sarah Beck Mather, Philip Brodie, David Sterne, Tom Ellis, Gareth Jewell

!!!OBSAHUJE SPOILER!!! ... Teenagerské po všech stránkách, ale zase čtyřicetiletí se moc na seriály nedívají. Nehorázné znásilnění legendy ve všech směrech. Ze začátku jsem plival síru, jak mě štvalo, že si z mé nejoblíbenější legendy dělají prdel a motají do toho nakonec všechno a vaří guláš, který má odpornou příchuť. ALE ... nakonec je to sranda, je to docela hezky natočené, jsou tam sympatické postavy (díky sympatickým hercům) a dokázalo mě to vtáhnout, že jsem se těšil na další díl. Vypnout, neporovnávat, nekecat, občas se zasmát pubertálně laděným vtípkům a určitě si to užijete. Vždyť Buffy není o moc lepší...HMMM ...poslední série nakopává všechnu snahu o odlehčení. Náhod už je příliš, tupost nezná hranic a když už nevíme jak to ukončit, buďme co nejvíce patetičtí. Takže poté, co 4 série předtím znásilňujeme legendu, to ukončíme tak jak máme a to nijak velkolepě. Nakonec všechny pozabíjíme a řídíme se, v rámci možností tedy, legendou. Šíleně okoukané přenesení do současnosti a máme tu seriálové zklamání roku 2012.(2.1.2012)

Ze začátku si musíte zvyknout na to, že v tomhle fantasy světě se osnova artušovské legendy moc nedodržuje. Musíte přijmout fakt, že Merlin je mladý sympatický kluk, Artuš pyšné bojovné princátko nebo že Guinevera je (bohužel jenom průměrně hezká) černoška a služka lady Morgany. První dvě série jsou OK, ve třetí už se scénáristé opakují způsobem, který nemůžete přehlédnout, a zničili docela zajímavou postavu Morgany, která nakonec jenom plní žádosti své trapně vševědoucí sestry (obě hereckou bezmocnost maskují úsměvy komiksového záporáka). P.S. To, že černochy s britským přízvukem tu najdete v každé vesnici i na Kamelotu, je dost idiotský ústupek politické korektnosti. Není to výraz mojeho rasismu. Jenom si myslím, že určitá míra realističnosti by měla platit i pro fantasy seriály (a na černých Maurech jako exotickém koření by nebylo nic divného).(19.6.2010)

Velká Británie natočila konečně nekomediální seriál, který se fakt povedl.Aby ne když hlavní postava jako Merlin patří mezi největší legendy historie tohoto spojeného království.Kdo by neznal Merlina.Těch filmů a seriálů o něm už bylo mraky, ale teď se konečně rozhodli tvůrci udělat o něm fakt něco originálního.Od úplného začátku jeho poutě.Fakt skvělý seriál, který rozhodně stojí za to vidět.89%(1.12.2012)

Když to vezmete jako čistý trololo fantasy béčko pro odpočinek po návratu ze školy/práce, tak vlastně fajn. Moc fajn. Ale má to svoje logický mouchy, třeba jakože Artur je opravdu nenapravitelně nedovtipnej a tak, má to efekty na úrovni hvězdný brány a má to zoufale roztahanou hlavní linku bez pořádnýho progresu. Celejch pět serií očekáváte, kdy se konečně stane tohle a tamto a ono k tomu ani onomu nikdy nedojde. Těšíte se, až Merlin bude mít svejch pár dílů slávy, kdy se ho lidi budou bát a milovat ho zároveň a on bude v nějakým strašně kůl klišovitým hábitu s opeřeným límcem na plášti lemovaným starobylýma runama trhat banditům prdele na tisíc způsobů a ono k tomu sakra nikdy nedojde. Hrozně se těšíte, až se Morgana rozvine v pořádnýho Saurona a ono k tomu prostě pořád nedochází. Hrozně se těšíte na spoustu věcí a prostě ty okamžiky zadostiučinění a triumfů jsou tak malý, že trochu až frustrujou:-D Jo a mimochodem volání draků je hrozně směšný:-D Rasovou vyrovnanost bych neodpustila, kdyby se hlásili k jakýkoliv historičnosti, ale tady u toho trololo počinu se tomu můžu maximálně pousmát:-D Whatevzzzz:-D Některý díly jsou pak absolutní perly a perfektní komedie(na trolici nezapomenu:-D) a specifické přátelství dvou hlavních hrdinů je výborné a ani se moc nedivím, proč okolo toho vzniklo tolik homoerotických fanouškovských představ:-D Colin udělal dobře, že si nechal od tý doby přišít uši:-D(4.7.2018)

• Kangaxx

Zo začiatku sľubné, avšak po niekoľkých dieloch sa dá objektívne konštatovať, že scenáristicky tento počin ani zďaleka nespĺňa kritériá moderného televizného seriálu. Tvorcovia navyše akoby si neboli istí, na ktorú vekovú skupinu sa zamerať, čo vo výsledku ešte znižuje slabý dojem zo seriálu ako celku.(18.8.2009)

• - Katie McGrath byla zpočátku blízko k tomu, aby roli seriálové Morgany nedostala. Mohl za to její výrazný irský přízvuk, kterým v běžném životě mluví i hlavní seriálová postava Merlin (Colin Morgan). Producentský tým trval na tom, aby přízvuk obou herců byl vzhledem k odehrávajícím se událostem ryze anglický. (Conspi)

• - Hlavní rekvizitou pro seriálový Kamelot se stal francouzský hrad Château de Pierrefonds, umístěný severně od Paříže v provinční oblasti Oise. (Conspi)

• - V průběhu natáčené třetí série byla představitelka Morgause, často uváděné také jako Anna, Emilia Fox těhotná. (Conspi)