Merlin (TV seriál)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 2008 - 2012, 49 h 37 min (Minutáž: 65x45 min)

Colin Morgan, John Hurt, Bradley James, Anthony Head, Angel Coulby, Richard Wilson, Katie McGrath, Santiago Cabrera, Eoin Macken, Michelle Ryan, Jonathan Aris, Asa Butterfield, Eve Myles, Joe Dempsie, Emily Beecham, Emilia Fox, Cal MacAninch, Sarah Parish, Will Mellor, Karl Johnson, Georgia King, Joseph Mawle, Holliday Grainger, Laura Donnelly, Harry Melling, Alexander Siddig, Ben Daniels, Tom Hopper, Phil Davis, Alexander Vlahos, Adrian Lester, Erin Richards, Julian Seager, Vincent Lecrocq, Liam Cunningham, James Callis, Alexandra Dowling, Alice Patten, Charles Dance, John Bradley, Mark Lewis Jones, Miranda Raison, Sorcha Cusack, Alex Price, Robert Maillet, Alfie Stewart, Louise Dylan, Michael Jenn, Ralph Ineson, Charlene McKenna, Andy Linden, Daniel Martin, Tomiwa Edun, Christopher Fairbank, Peter Guinness, Gary Oliver, Gary Lewis, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Jem Wall, Grahame Fox, Jody Halse, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Matthew Rohman, Sy Turner, Hugh Holman, Alan Bond, Rupert Young, Nicholas Croucher, James Greene, Richard Riddell, Luke Neal, Amanda Fairbank-Hynes, Simon Nehan, Michael Cronin, Calum MacPherson, Sian Thomas, Richard Ridings, Jonny Coyne, Steven Hartley, Michael Nardone, Kelly Wenham, Pierre Franckh, Alun Raglan, Ian Peck, Sarah Beck Mather, Philip Brodie, David Sterne, Tom Ellis, Gareth Jewell

Jj, BBC maj na dobrý seriály čmuch. Sice je to celkem taková hovadinka, z legendy si to vzalo postavy a jede si to čistě po své linii, ale přijde mi to zajímavější než celkem nudný originál (krom výtečného Excaliburu), triky jsou na úrovni Xeny, ale jinak Merlin s Artušem jsou typově velmi dobře vybráni, celkem solidně hláškují, díly mají spád, pěkně zvolené exteriéry, choreografie rytířských soubojů je zajímavá a kvalitně natočená a v neposlední řadě je vidět, že i na ostrovech se objeví štramanda, na kterou zíráte s otevřenou papulou, myšleno konkrétně Katie McGrath.(5.5.2012)

Naprosto fantastický seriál, BBC mě zase dostala do kolen, protože společně s obnoveným Doctorem je to asi jejich nejlepší seriál za posledních několik let. Klasickou legendu to sice víceméně (spíš více) ignoruje, ale vem to čert, vždyť by to jinak nebyla taková pekelná sranda. A že tenhle Merlin funguje dokonale, to vám teda povím. Především jsou hlavními tahouny seriálu herci a postavy - chemie mezi Merlinem a Artušem je naprosto perfektní, ti dva se skvěle doplňují, sednou si a je radost je sledovat, Colin Morgan i Bradley James jsou pro tyto role vynikající volby, obzvlášť se mi líbí Artušova postupna proměna z nafoukance na chlapíka tak, jak ho známe. Skvělým zpestřením je také můj čím dál oblíbenější Anthony Head jako Pendragon (díky bohu zrovna za něj, Giles nikdy nezklame) a i postava Gaiuse je výborná. Vedlejší postavy jako Mordred, Lancelot nebo ten fantastický Drak také nezklamaly. Vše výborně funguje, vůbec nevadí že Guinevere je tmavá (a pěkná) a seriál je (jak už to tak u britských seriálů bývá) díl od dílu lepší a po dvou sériích, které mám zatím za sebou, je opravdu strašně vidět ten kvalitativní posun strašně moc nahoru (hlavně dvojdíl Kráska a zvíře stojí za pozornost). Jsem nadšen zápletkami, hudbou (ta je opravdu návyková) a mix fantasy, dobrodružství, akce a komedie funguje tak dobře, jako snad nikde jinde. Čím víc dílů mám za sebou, tím je to lepší, ale to mi nebrání dát po dvou úchvatných sériích plný počet, neboť pochybuju, že to začne klesat, spíš naopak, klube se mi nová a velice silná závislost a jestli to takhle půjde dál, asi si zase přerovnám topku. Za 100%. Nejlepší "zpracování Artušovské legendy" byť je tato věta velmi zavádějící.(26.10.2014)

1. série Od tohoto seriálu jsem vůbec nic nečekal. Narazil jsem na něj úplnou náhodou a první díl zhlédl především kvůli mému oblíbenému Anthony Headovi. Byl jsem ale velice příjemně překvapen a během týdne jsem první sérii kompletně dokoukal. Největším kladem seriálu jsou výkony, především tedy Colin Morgan a Bradley James, kteří předvádí skvělé herectví a profesionálně jim to klape. Anthony Head je dokonalý. Ostatní postavy jsou taky sympatické. Po někoho může být překážkou naprosté odpoutání od původní legendy a historické "wtf momenty". Nečekal jsem po prvním díle takové rozkouskování na epizody, to to podle mě trochu kazí. Snad jen poslední díl by neobstál samostatně a je takový vyvrcholením všech předchozích 12 dílů. Beru to jako oddychový seriál, který mě vždy pobaví. Někdy mi trochu vadí nepovedené animace mystických potvor, ale na seriál to je slušné. Celkově hezké 4/*. 2. série Stále si drží kvalitu, tedy především Colin a Bradley drží tu kvalitu dost vysoko, poslední epizoda vynikající. Jenom mě trochu mrzí, že tomu chybí stále nějaká hlavní dějová linka. Snad se to ve třetí sérii nějak zlomí, rád bych už viděl nějaké charakterové posuny. Snad jen osud Morgany se vyvýjí, ale hlavní hrdinové jsou od prvního dílu stále na stejném místě. A to už by pak mohla být nuda...(9.1.2010)

1.série **** 2.série **** 3.série **** Pro mě z těch klasických fantasy tv seriálů asi ten nejoblíbenější a nejzábavnější. Vím, že si to legendu převrací po svém až moc, ale díky sympatické dvojici Merlin a Artuš (u většiny jejich scén umírám smíchy :-D) a také za to, že narozdíl od amerických bratříčků v tomto žánru občas nepříjde tzv. "řešení na poslední chvíly" to funguje docela dobře. P.S.: Třetí řada najednu stranu ztratila občas nečekané závěry dílů, na druhou stranu má poprvé dějovou linku skrze celou sérii, která to vynahrazuji. Příště, ale prosím víc draka a ještě víc sympatického Gwaina a o hodně méně šíleně přehrávající Morgany (ten její urychlený přerod s pochybujícího klaďase na záporáka jsem ji nevěřil ani vteřinu)(15.11.2010)

Velká Británie natočila konečně nekomediální seriál, který se fakt povedl.Aby ne když hlavní postava jako Merlin patří mezi největší legendy historie tohoto spojeného království.Kdo by neznal Merlina.Těch filmů a seriálů o něm už bylo mraky, ale teď se konečně rozhodli tvůrci udělat o něm fakt něco originálního.Od úplného začátku jeho poutě.Fakt skvělý seriál, který rozhodně stojí za to vidět.89%(1.12.2012)

• - Hlavní rekvizitou pro seriálový Kamelot se stal francouzský hrad Château de Pierrefonds, umístěný severně od Paříže v provinční oblasti Oise. (Conspi)

• - Jméno seriálového archiváře Geoffreyho z Monmouthu (Michael Cronin) je shodné se jménem skutečného autora literárního díla "Dějiny králů Británie" - jednoho z nejvýznamějších britských literárních děl, z nichž pochází i legenda o králi Artuši. (Conspi)

• - V průběhu natáčené třetí série byla představitelka Morgause, často uváděné také jako Anna, Emilia Fox těhotná. (Conspi)