Merlin (TV seriál)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 2008 - 2012, 49 h 37 min (Minutáž: 65x45 min)

Colin Morgan, John Hurt, Bradley James, Anthony Head, Angel Coulby, Richard Wilson, Katie McGrath, Santiago Cabrera, Eoin Macken, Michelle Ryan, Jonathan Aris, Asa Butterfield, Eve Myles, Joe Dempsie, Emily Beecham, Emilia Fox, Cal Macaninch, Sarah Parish, Will Mellor, Karl Johnson, Georgia King, Joseph Mawle, Holliday Grainger, Laura Donnelly, Harry Melling, Alexander Siddig, Ben Daniels, Tom Hopper, Phil Davis, Alexander Vlahos, Adrian Lester, Erin Richards, Julian Seager, Vincent Lecrocq, Liam Cunningham, James Callis, Alexandra Dowling, Alice Patten, Charles Dance, John Bradley, Mark Lewis Jones, Miranda Raison, Sorcha Cusack, Alex Price, Robert Maillet, Alfie Stewart, Louise Dylan, Michael Jenn, Ralph Ineson, Charlene McKenna, Andy Linden, Daniel Martin, Tomiwa Edun, Christopher Fairbank, Peter Guinness, Gary Oliver, Gary Lewis, Frances Tomelty, Fintan McKeown, Jem Wall, Grahame Fox, Jody Halse, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Matthew Rohman, Sy Turner, Hugh Holman, Alan Bond, Rupert Young, Nicholas Croucher, James Greene, Richard Riddell, Luke Neal, Amanda Fairbank-Hynes, Simon Nehan, Michael Cronin, Calum MacPherson, Sian Thomas, Richard Ridings, Jonny Coyne, Steven Hartley, Michael Nardone, Kelly Wenham, Pierre Franckh, Alun Raglan, Ian Peck, Sarah Beck Mather, Philip Brodie, David Sterne

Krásne prekvapenie!! :) Iba sledovanie show je za 3*. No chápete, tie rozdiely s legendami, to sa najprv nedalo prekúsnuť. Merlin rovnako starý ako Atruš, kt. je arogantný, namyslený, majú tam "lekára"?!, černosi a ľudia tmavšej pokožky vtedy v Anglicku??? :D, príliš televízne triky /ako zo starej PC hry/, Lancelot !! Aký slabý "chlap" s malým sebavedomím a ešte menšou vôľou. /sklamanie/ umelecké vplyvy na zámku predčili dobu Artuša o niekoľko storočí, mágia ako vymyslené hatlaninky ale nie ako sa mi to páčilo - ako magické obrady spojené s poverami a prírodou atď. __ Jo, baví ma hľadať takéto odchýlky v každom dieli. Už mi to také nepríde. __ Zápletka zaujme, občas netrpezlivo čakám, čo sa stane, i keď niekedy, keď vidím tipovo rovnaké scény, škoda.. __ Ale čo je maximálnym plusom, HLAVNÍ PREDSTAVITELIA! /Colin a Bradley - Merlin a Artuš/ Oni to, čo hrajú skutočne prežívajú - ich skvelé vtípky, doberanie sa.. krásne, vtipné.. krom toho, pozrite na: http://www.youtube.com/watch?v=RhxqIJHICSI&feature=related Zlatí chlapci!:) Katie McGrath - kópia Keiry Knightley, nemyslíte?:) Antony Head- v každej scéne buď robí niečo s rytiermi, večeria, dáva pokyny Artušovi..:) atď. ___Celkovo, Merlin je veľmi príjemné rozptýlenie na tohtoročné skúškové:), napínavé, milé, zábavné. I keď úplne iné od toho, čo bežne poznáme. Veľké skvelé plus a hviezdičku naviac spravili zábery Behind The Scenes, ktoré natáčali herci samotní. To absolútne zmení atmosféru, je prirodzenejšia. Nie ako keď to natáčajú ľudia z vonka. Rozhodne worth watching! :) _____ DOPLNENIE PO FINÁLE 2. SÉRIE: Čím ďalej, KVALITA STÚPA. Uchvacujúce posledné diely nás ohromne vtiahnu do deja. "Prežívala" som to! :) Nemôžem sa dočkať 3. série!!(23.12.2009)

Jj, BBC maj na dobrý seriály čmuch. Sice je to celkem taková hovadinka, z legendy si to vzalo postavy a jede si to čistě po své linii, ale přijde mi to zajímavější než celkem nudný originál (krom výtečného Excaliburu), triky jsou na úrovni Xeny, ale jinak Merlin s Artušem jsou typově velmi dobře vybráni, celkem solidně hláškují, díly mají spád, pěkně zvolené exteriéry, choreografie rytířských soubojů je zajímavá a kvalitně natočená a v neposlední řadě je vidět, že i na ostrovech se objeví štramanda, na kterou zíráte s otevřenou papulou, myšleno konkrétně Katie McGrath.(5.5.2012)

Tohle ohodnotit je docela výzva, protože kvalita lítá opravdu mezi 0-100% První série je ještě spíše výborná. V pozdějších sériích si ale budete myslet, že jste některé díly už viděli, budete přesně očekávat, co se stane v příští scéně a budete nadávat, kdy už se konečně pohne děj kupředu. Kupodivu se děj občas hne, ale málokdy tím směrem, který byste chtěli. Guynevera neprodělá plastickou operaci, Artuš se nedá dohromady s Merlinem, sir Leon nikdy nezemře, ať už se mu stane cokoli, a hlavně,... nikdy se tam neobjeví nic, o čem by Gaius neslyšel. Prostě žádný zajímavý zvrat. Namísto toho začnou zápletky jako: Putuje VIP osobu v doprovodu 4 rytířů, zlá čarodějka vyčaruje na louku dva obyčejné hady, dva ze čtyř rytířů skončí na zemi uštknutí a VIP skončí unesena. Král se vydá zachránit VIP, která je na místě, odkud se nikdo nikdy nedostal a všude kolem je spousta kostí a tak a skončí to, že tam král dorazí, překoná jednu lacinou past a společně odjedou domů. Přitom první série je o tolik lepší :( Nic to ale nemění na tom, že i při scénáři psaném psem hlavních protagonistů, je to docela zábava. Nejen, že si můžete dělat legraci ze zápletek, ale i z postav, můžete hledat kolik chyb v dílu najdete, můžete si dělat legraci z inteligence postav a přitom tam sem tam padne ještě slušnej vtip, což je jedna z mála věcí, co v seriálu funguje.(11.12.2012)

Po pěti dílech zatím velmi slušné a dost mě to baví. Podle fotek byla většina hlavních představitelů nesympatická,teď mi vadí akorát Morgana (ty ženy vážně nechodily ve středověku takhle zmalované). Merlin je roztomilý, Artuš by byl sexy, kdyby neměl křivé zuby, ale je to fajn frajírek. Guinevere je sympatická. Přemýšlím, jak tu legendu vlastně znám abych si mohla zkoušet domýšlet děj. Přece jen existuje spousta verzí. Btw., Lancelot je typický hezounek, toho asi nebudu mít ráda. Guest appearance Michelle Ryan mě potěšila. Uvidíme, co bude dál. Edit: Po 10 dílech - Artuš má úžasně sexy hlas. Morganu mám čím dál tím víc nerada, mluví, jako když má astma. Oh and...bromance FTW :D Po druhé a třetí řadě: Jsem závislák :D Úroveň seriálu se prudce zvedá, každá další série je zajímavější než předchozí. Nejlepší postavy mám teď Arthura, Guinevere, Merlina, Uthera a Gwaina. Mám ráda epizodní role mých dalších obíbených britských herců. Morganu si konečně můžu s klidem nesnášet, když už je zlá. Ta herečka je hrozná, neumí hrát a ten její škodolibý úšklebek, který má v každém druhím záběru, mě fakt vytáčí.(1.6.2011)

Tvůrci Merlina zřejmě nejsou žádní puntičkáři, protože se nezdráhali ke kulatému stolu přizvat i černochy, Kamelot postavit z hladce opracovaných kamenů a ke schodům namontovat kované zábradlí, což moc do artušovské doby (s nečekaně uvolněnými společenskými poměry) nepasuje a ze začátku mi to i trochu vadilo. Ale vem to čert. Merlin mě nakonec chytnul tak, že bych jim odpustil snad i splachovací záchod. Neustálé špičkování mezi Artušem a Merlinem a sympatické osazenstvo jsou hlavním tahákem této oddechovky (oddechovky proto, že pokud bych děj bral vážně, za chvíli by omrzel).(18.2.2012)

• - Katie McGrath byla zpočátku blízko k tomu, aby roli seriálové Morgany nedostala. Mohl za to její výrazný irský přízvuk, kterým v běžném životě mluví i hlavní seriálová postava Merlin (Colin Morgan). Producentský tým trval na tom, aby přízvuk obou herců byl vzhledem k odehrávajícím se událostem ryze anglický. (Conspi)

• - První série byla výhradním distributorem FremantleMedia Enterprises prodána 52 televizním stanicím do více jak 180 zemí světa. [Zdroj: fremantlemedia.com] (Conspi)

• - V průběhu natáčené třetí série byla představitelka Morgause, často uváděné také jako Anna, Emilia Fox těhotná. (Conspi)