Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012 - 2016, 26 h 52 min (Minutáž: 58x28 min)

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr, Adam Kulbersh, Ryan Gaul, Mandell Maughan, Eugene Cordero, John Pirruccello, Jack Knight, Blake Cooper Griffin, Chris McGinn, Tom Choi, Eden Malyn, Ronete Levenson, Jerry O'Donnell, Corey Fogelmanis, Stacey Hinnen, Sara Amini, Deborah Strang, Kirby Howell-Baptiste, Fay DeWitt, Anna Rose Hopkins, Phil Abrams, Nailya Shakirova, Jolie Jenkins, Dominic Pace, Andy Shephard, Monib Abhat, Michael Blum, Jennifer Birmingham Lee

Nič prelomové na káblovej televíznej scéne a zjavne ani seriál pre každého. House of lies ma vlastne zaujímal len vďaka účasti Kristen Bell, o to ma viac potešilo, že som sa v ňom našiel hneď po pilote. Don Cheadle a Kristen Bell, na ktorých dej stojí predovšetkým, tiahnu bez problémov, cynický humor a dramatickejšie momenty fungujú a to mi ku spokojnosti úplne stačí. Hoci uznávam, že káblovky stoja aj za zrodmi výraznejšej žánrovej zábavy, ako oddychovka House of Lies svoju úlohu splniť dokáže. A vo výsledku nejde ani o nič vulgárnejšiu záležitosť, akou sú iné vybrané káblové seriály.(27.6.2012)

• vnimat_Krasu

Není nic žalostnějšího než nucený humor, zvláště když vychází z úst tak dobrého herce, jakým bezesporu je Don Cheadle. Jeho postava měla být patrně kombinací sexuálního charismatu Hanka Moodyho a vzdělaného, výřečného esa, jakých ostatně známe habaděj. Bohužel sprostota dialogů je v House of Lies natolik křiklavá, že i přes velice štíhlou stopáž epizod seriál neupoutá divákovu pozornost. I přes zajímavý námět a dynamickou kameru stal jediným vynikajícím prvkem série sexy tanec Kristen Bell ve spodním prádle. A ten si sám o sobě dvě hvězdičky zaslouží.(21.7.2012)

• quip

Hodnoceno pouze po pilotu, což je pro mne absolutní excess - obvykle hodnotím po zkouknutí "všech dílů, které jsou". Věštím ale, že se bude seriál ubírat dost stejným směrem, takže ** Pro kohokoli, kdo prošel "business školou", konzultantstvím nebo vůbec businessem může být seriál marginálně zajímavý, ale svou - přeci jen hyperboličností - jen jako velice odlehčený dodavatel mírných úsměvů. Ostatní může zajímat pro své hrubě načtrnuté rysy a "špínu", Californication ve stylu Citiboye Gerainta Andersona. Jak tak ale koukám do SWOTky...teda tady by víc než *** nevymyslel ani Porter.(16.8.2013)

• TommyLeeJape

No ták. Oni dali světu Weeds, Dextera, Californication,... Takže když to vypadalo, že se Kristen Bell konečně chytne v něčem pořádným, Showtime vyplivnou tohle? Potenciál tam určitě je, ale ty dialogy bolí. Pokud se chcete podívat na partičku lidí pod taktovkou elegantního černocha, partičku která ví co dělá, pusťte si raději Hustle.(6.2.2012)

• IQ Tiqe

Proč jsem ti ho pustil? Chtěl jsem narychlo něco novýho, tohle jsem našel a hrála tam Kristen. Dojem? Průměr, mluva bez cenzury, trocha sexu, rychlý úvod do děje, spád, slušný zázemí, intermezza, na která se dá zvyknout. Dějově slabší, ale uvidíme, asi nepřekvapí, ale mohl by si udržet nálepku koukatelného seriálu, co nepřekvapí, ale ani nezklame. # Nicméně víc než první díl jsem neviděl, třeba až nebude nic lepšího...(11.1.2012)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)