Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012–2016, 26 h 52 min (Minutáž: 24–33 min)

Tvůrci:

Matthew Carnahan

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Glynn Turman, Dawn Olivieri, Jenny Slate, Larenz Tate, Bess Armstrong, Valorie Curry, Richard Schiff, Genevieve Angelson, Ryan Gaul, Griffin Dunne, Nia Long, Alice Hunter, Mekhi Phifer, Mary McCormack, Greg Germann, Mather Zickel, T.I., Demetri Martin, Steven Weber, Megalyn Echikunwoke, Ronete Levenson, Bex Taylor-Klaus, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr, Adam Kulbersh, Mandell Maughan, Eugene Cordero, John Pirruccello, Jack Knight, Blake Cooper Griffin, Chris McGinn, Tom Choi, Eden Malyn, Jerry O'Donnell, Corey Fogelmanis, Stacey Hinnen, Sara Amini, Deborah Strang, Kirby Howell-Baptiste, Fay DeWitt, Anna Rose Hopkins, Phil Abrams, Nailya Shakirova, Jolie Jenkins, Dominic Pace, Andy Shephard, Monib Abhat, Michael Blum, Jennifer Birmingham Lee, Greg Anderson, Melissa Stephens, Drew Droege, Daniel Stern, Salli Richardson-Whitfield, Ryan Hansen, Antonio D. Charity, Matt Shea, Eliza Coupe, Omar Benson Miller, Jonathan Goldstein, Balthazar Getty, Antonio Fargas, Rob Kerkovich, Fred Armisen, Kasey Campbell, Rod McLachlan, Travis Wester, Alicia Witt, Ray Baker, Kenny Ridwan, Herbert Russell, Fred Melamed, Jessica Lynn Parsons, Chris McGarry, Kevin Pollak, Amy Rosoff, David Silverman, Nicky Whelan, Ken Marino, Maestro Harrell, Wanda Sykes, Allan McLeod, John Cho, Donald Faison, Malcolm-Jamal Warner, Jennifer Field, Glenn Howerton, Ed Weeks, Punnavith Koy, Johnny Sneed, Keegan-Michael Key, Joy Regullano, Zachary Knighton, Riki Lindhome, Noah Reid, Rhys Wakefield, Jordan Calloway, Mark Bloom, Teresa Reilly, Michael Cudlitz, Jack De Sena, Carlos Gómez, Michael Rose, Meghan McCain, Tammy Dahlstrom, Misha Huang, Ellen Karsten, David Lengel, Samantha Colburn, Steven M. Gagnon, Lizze Gordon
  • IQ Tiqe

Proč jsem ti ho pustil? Chtěl jsem narychlo něco novýho, tohle jsem našel a hrála tam Kristen. Dojem? Průměr, mluva bez cenzury, trocha sexu, rychlý úvod do děje, spád, slušný zázemí, intermezza, na která se dá zvyknout. Dějově slabší, ale uvidíme, asi nepřekvapí, ale mohl by si udržet nálepku koukatelného seriálu, co nepřekvapí, ale ani nezklame. # Nicméně víc než první díl jsem neviděl, třeba až nebude nic lepšího...(11.1.2012)

• Thomick

To se fakt minulo, ale uplně - dělat teasery u seriálu s půlhodinovými, nijak zvlášť propletenými díly?! Kdo to kdy viděl? To samý formát, námět - tohle se musí dělat na 50 minut, po vzoru zcela očividně napodobovaných Suits. Další věc - všechen sexual stuff (a že ho věru není málo) dává minimální smysl; jo, v Californication se jde na věc taky lusknutim prstu, ale to kvůli Moodyho prupovídkám, charismatu - tady, co stačí tady? Mrknutí, vlastnictví "huge black cock" apod. Bullshit! Vedle toho dršnák Cheadle (hoho, really?), pohledy do kamer a jiný přehnaný scény, který jako by vypadly z reklamy na zubní pastu, lacině zneužívanej fenomén rasismu, plno opravdu sračkoidních a o ničem dialogů mezi těma dvěma poskokama (i když jo, Doug je fajn, s přehledem nejlepší postava). Vlastně, když nad tim tak přemejšlim, proč dávám i jen ty dvě hvězdy? Možná proto, že jsem přetrpěl celou první sérii. Ale dál na to, až si to Kristen s Donem konečně rozdaj, čekat vážně nebudu.(23.1.2013)

• vnimat_Krasu

Není nic žalostnějšího než nucený humor, zvláště když vychází z úst tak dobrého herce, jakým bezesporu je Don Cheadle. Jeho postava měla být patrně kombinací sexuálního charismatu Hanka Moodyho a vzdělaného, výřečného esa, jakých ostatně známe habaděj. Bohužel sprostota dialogů je v House of Lies natolik křiklavá, že i přes velice štíhlou stopáž epizod seriál neupoutá divákovu pozornost. I přes zajímavý námět a dynamickou kameru stal jediným vynikajícím prvkem série sexy tanec Kristen Bell ve spodním prádle. A ten si sám o sobě dvě hvězdičky zaslouží.(21.7.2012)

Po první epizodě jsem byla překvapena, mile. Nečekala jsem, že se nějaká televize pustí do seriálu, kde nadávky a sexuální narážky létají každou chvíli. O to víc jsem valila oči, když jsem zjistila, že v něčem takovém hraje Kristen Bell.. Zatím se bavím (obzvlášť díky malému transsexuálovi), snad to vydrží i nadále.(14.1.2012)

• TommyLeeJape

No ták. Oni dali světu Weeds, Dextera, Californication,... Takže když to vypadalo, že se Kristen Bell konečně chytne v něčem pořádným, Showtime vyplivnou tohle? Potenciál tam určitě je, ale ty dialogy bolí. Pokud se chcete podívat na partičku lidí pod taktovkou elegantního černocha, partičku která ví co dělá, pusťte si raději Hustle.(6.2.2012)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)