Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012–2016, 26 h 52 min (Minutáž: 24–33 min)

Tvůrci:

Matthew Carnahan

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Glynn Turman, Dawn Olivieri, Jenny Slate, Larenz Tate, Bess Armstrong, Valorie Curry, Richard Schiff, Genevieve Angelson, Ryan Gaul, Griffin Dunne, Nia Long, Alice Hunter, Mekhi Phifer, Mary McCormack, Greg Germann, Mather Zickel, T.I., Demetri Martin, Steven Weber, Megalyn Echikunwoke, Ronete Levenson, Bex Taylor-Klaus, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr, Adam Kulbersh, Mandell Maughan, Eugene Cordero, John Pirruccello, Jack Knight, Blake Cooper Griffin, Chris McGinn, Tom Choi, Eden Malyn, Jerry O'Donnell, Corey Fogelmanis, Stacey Hinnen, Sara Amini, Deborah Strang, Kirby Howell-Baptiste, Fay DeWitt, Anna Rose Hopkins, Phil Abrams, Nailya Shakirova, Jolie Jenkins, Dominic Pace, Andy Shephard, Monib Abhat, Michael Blum, Jennifer Birmingham Lee, Greg Anderson, Melissa Stephens, Drew Droege, Daniel Stern, Salli Richardson-Whitfield, Ryan Hansen, Antonio D. Charity, Matt Shea, Eliza Coupe, Omar Benson Miller, Jonathan Goldstein, Balthazar Getty, Antonio Fargas, Rob Kerkovich, Fred Armisen, Kasey Campbell, Rod McLachlan, Travis Wester, Alicia Witt, Ray Baker, Kenny Ridwan, Herbert Russell, Fred Melamed, Jessica Lynn Parsons, Chris McGarry, Kevin Pollak, Amy Rosoff, David Silverman, Nicky Whelan, Ken Marino, Maestro Harrell, Wanda Sykes, Allan McLeod, John Cho, Donald Faison, Malcolm-Jamal Warner, Jennifer Field, Glenn Howerton, Ed Weeks, Punnavith Koy, Johnny Sneed, Keegan-Michael Key, Joy Regullano, Zachary Knighton, Riki Lindhome, Noah Reid, Rhys Wakefield, Jordan Calloway, Mark Bloom, Teresa Reilly, Michael Cudlitz, Jack De Sena, Carlos Gómez, Michael Rose, Meghan McCain, Tammy Dahlstrom, Misha Huang, Ellen Karsten, David Lengel, Samantha Colburn, Steven M. Gagnon
  • Sennhie

Musel jsem se sám přesvědčit, zdali seriál je tak špatný, jak hodnocení naznačuje. Seriálu, jenž je postavený na genialitě hlavních postav a jimi řešených mimořádných situací, chybí podstatná věc a to ona genialita, a tak zbývá jenom všudypřítomná vulgarita a nahota, což je hodně málo. Takže vlastně je to tak špatný seriál, jak hodnocení naznačuje, možná i horší.(4.12.2012)

Hodnocení pilotu: Sprostá a nekorektní mluva, trochu sexu, vtipný a svižný scénář o partě bezskrupulózních poradců, kteří berou sedmiciferné částky ročně. Pokud by nebyl v hlavní roli charismatický Don Cheadle, tak by po tomhle seriálu pravděpodobně neštekl ani pes, ale kvůli němu budu sledovat. Hned bych osobně vyškrtl Kristen Bell, která mě prostě irituje podobně jako ve všech filmech/seriálech, kde hraje. 70%.(15.1.2012)

• quip

Hodnoceno pouze po pilotu, což je pro mne absolutní excess - obvykle hodnotím po zkouknutí "všech dílů, které jsou". Věštím ale, že se bude seriál ubírat dost stejným směrem, takže ** Pro kohokoli, kdo prošel "business školou", konzultantstvím nebo vůbec businessem může být seriál marginálně zajímavý, ale svou - přeci jen hyperboličností - jen jako velice odlehčený dodavatel mírných úsměvů. Ostatní může zajímat pro své hrubě načtrnuté rysy a "špínu", Californication ve stylu Citiboye Gerainta Andersona. Jak tak ale koukám do SWOTky...teda tady by víc než *** nevymyslel ani Porter.(16.8.2013)

Nič prelomové na káblovej televíznej scéne a zjavne ani seriál pre každého. House of lies ma vlastne zaujímal len vďaka účasti Kristen Bell, o to ma viac potešilo, že som sa v ňom našiel hneď po pilote. Don Cheadle a Kristen Bell, na ktorých dej stojí predovšetkým, tiahnu bez problémov, cynický humor a dramatickejšie momenty fungujú a to mi ku spokojnosti úplne stačí. Hoci uznávam, že káblovky stoja aj za zrodmi výraznejšej žánrovej zábavy, ako oddychovka House of Lies svoju úlohu splniť dokáže. A vo výsledku nejde ani o nič vulgárnejšiu záležitosť, akou sú iné vybrané káblové seriály.(27.6.2012)

• vnimat_Krasu

Není nic žalostnějšího než nucený humor, zvláště když vychází z úst tak dobrého herce, jakým bezesporu je Don Cheadle. Jeho postava měla být patrně kombinací sexuálního charismatu Hanka Moodyho a vzdělaného, výřečného esa, jakých ostatně známe habaděj. Bohužel sprostota dialogů je v House of Lies natolik křiklavá, že i přes velice štíhlou stopáž epizod seriál neupoutá divákovu pozornost. I přes zajímavý námět a dynamickou kameru stal jediným vynikajícím prvkem série sexy tanec Kristen Bell ve spodním prádle. A ten si sám o sobě dvě hvězdičky zaslouží.(21.7.2012)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)