Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012, 58x28 min

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr, Adam Kulbersh, Ryan Gaul, Mandell Maughan, Eugene Cordero, John Pirruccello

Po první epizodě jsem byla překvapena, mile. Nečekala jsem, že se nějaká televize pustí do seriálu, kde nadávky a sexuální narážky létají každou chvíli. O to víc jsem valila oči, když jsem zjistila, že v něčem takovém hraje Kristen Bell.. Zatím se bavím (obzvlášť díky malému transsexuálovi), snad to vydrží i nadále.(14.1.2012)

• MoiJe

Sledovane do 1x07. Dalej nebudem. Serial o parte marketingovych poradcov. Klamu ako sa da, sexuju s kym sa da, utracaju kolko sa da... a tak vobec. Minimalne pilot je zamerany vylozene na postavu Dona, Kristen hra prinajlepsom druhe husle. Mna nijak nenadchol, uvidi sa dalej. E2: Clovek by povedal, ze sa aspon budu hrat na chytrych a originalnych (vzhladom na ich job, radobycoolovost a absenciu niecoho ineho, co by k serialu putalo). Ako zbalis celebritu? Prides na super aute a nakecas jej smutny pribeh. Ako vyriesis financnu krizu podniku? Povies majitelom, nech na verejnosti vystupuju nerozhadane. No... wow.(18.12.2011)

• Sennhie

Musel jsem se sám přesvědčit, zdali seriál je tak špatný, jak hodnocení naznačuje. Seriálu, jenž je postavený na genialitě hlavních postav a jimi řešených mimořádných situací, chybí podstatná věc a to ona genialita, a tak zbývá jenom všudypřítomná vulgarita a nahota, což je hodně málo. Takže vlastně je to tak špatný seriál, jak hodnocení naznačuje, možná i horší.(4.12.2012)

Asi ne pro kazdeho, ale pro cloveka jako ja, kterej uz nema moc co sledovat to bylo zpetne moc prijemny prekvapeni. Po dvou seriich s klidem 4 hvezdy, svizna oddechovka s fajn prvky dramatu a dobrym obsazenim. V komentech se kazdej druhej tvari jako by takovejch remeslne a pocitove dobre odvedenejch serialu bylo kazdorocne hned nekolik....Neni(17.8.2015)

Obleky, prachy a život na výši - to je moje...House of Lies je komediální drama o poradcích v oblasti managementu, kteří neustále cestují letadly po různých státech a městech a radí firmám. Nemusíte se obávat nudného tlachání mezi důležitými a bohatými lidmi, seriál je totiž hodně sprostý, v jistém směru zábavný a egocentrický.Hlavní hrdina je úspěšný a bezohledný egocentrik, kterého si zahrál sám známý Don Cheadle (Iron Man či Dannyho Parťáci), který má pod sebou tři kolegy, mezi kterými je i herečka Kristen Bell (Veronica Mars). Jelikož je seriál vysílán na televizi Showtime, dočkáme se mnoha sprostých slov, dobré hudby a hromady sexu. První série je zatraceně kvalitní jízda, během které k nám hlavní hrdina vždy promluví a vysvětlí nám vtipným způsobem, o co přesně vždy kráčí (abyste si ze seriálu i něco odnesli). Nečeká nás ale pouze epizodní děj, během kterého se snaží skvělý tým pomáhat firmám, ale hodně rychle se rozjíždí velký děj, tudíž na sebe epizody ze začátku lehce a potom kompletně navazují. Je to sprostý, plný sexu, má to zvraty, dobře vymyšlené charaktery a příjemnou muziku. U první série jsem se skvěle bavil, i když první polovina série je prostě epizodní (což nemám moc rád) a s rodinou bych na to asi nekoukal. 90% Druhá série pokračuje přesně tam, kde první končí a rozpitvává vztah mezi Martym a Jeannie. Zde už máme od začátku jeden velký případ po celou sérii, do toho se objevuje pár zábavných případů např s Matt Damonem a následně tu máme osobní problémy, které hlavní hrdinové řeší. Opět jsou všude drahé obleky, vulgarismy, sex a vše co nabízela první série, tentokrát už to jenom není tak atraktivní a působivé…ačkoliv je to pořád to samé. 80% (4.5.2014)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)