Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012 - 2016, 26 h 52 min (Minutáž: 58x28 min)

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr, Adam Kulbersh, Ryan Gaul, Mandell Maughan, Eugene Cordero, John Pirruccello, Jack Knight, Blake Cooper Griffin, Chris McGinn, Tom Choi, Eden Malyn, Ronete Levenson, Jerry O'Donnell, Corey Fogelmanis, Stacey Hinnen, Sara Amini, Deborah Strang, Kirby Howell-Baptiste, Fay DeWitt, Anna Rose Hopkins, Phil Abrams

Hodnocení pilotu: Sprostá a nekorektní mluva, trochu sexu, vtipný a svižný scénář o partě bezskrupulózních poradců, kteří berou sedmiciferné částky ročně. Pokud by nebyl v hlavní roli charismatický Don Cheadle, tak by po tomhle seriálu pravděpodobně neštekl ani pes, ale kvůli němu budu sledovat. Hned bych osobně vyškrtl Kristen Bell, která mě prostě irituje podobně jako ve všech filmech/seriálech, kde hraje. 70%.(15.1.2012)

• IQ Tiqe

Proč jsem ti ho pustil? Chtěl jsem narychlo něco novýho, tohle jsem našel a hrála tam Kristen. Dojem? Průměr, mluva bez cenzury, trocha sexu, rychlý úvod do děje, spád, slušný zázemí, intermezza, na která se dá zvyknout. Dějově slabší, ale uvidíme, asi nepřekvapí, ale mohl by si udržet nálepku koukatelného seriálu, co nepřekvapí, ale ani nezklame. # Nicméně víc než první díl jsem neviděl, třeba až nebude nic lepšího...(11.1.2012)

• TommyLeeJape

No ták. Oni dali světu Weeds, Dextera, Californication,... Takže když to vypadalo, že se Kristen Bell konečně chytne v něčem pořádným, Showtime vyplivnou tohle? Potenciál tam určitě je, ale ty dialogy bolí. Pokud se chcete podívat na partičku lidí pod taktovkou elegantního černocha, partičku která ví co dělá, pusťte si raději Hustle.(6.2.2012)

Po první epizodě jsem byla překvapena, mile. Nečekala jsem, že se nějaká televize pustí do seriálu, kde nadávky a sexuální narážky létají každou chvíli. O to víc jsem valila oči, když jsem zjistila, že v něčem takovém hraje Kristen Bell.. Zatím se bavím (obzvlášť díky malému transsexuálovi), snad to vydrží i nadále.(14.1.2012)

• quip

Hodnoceno pouze po pilotu, což je pro mne absolutní excess - obvykle hodnotím po zkouknutí "všech dílů, které jsou". Věštím ale, že se bude seriál ubírat dost stejným směrem, takže ** Pro kohokoli, kdo prošel "business školou", konzultantstvím nebo vůbec businessem může být seriál marginálně zajímavý, ale svou - přeci jen hyperboličností - jen jako velice odlehčený dodavatel mírných úsměvů. Ostatní může zajímat pro své hrubě načtrnuté rysy a "špínu", Californication ve stylu Citiboye Gerainta Andersona. Jak tak ale koukám do SWOTky...teda tady by víc než *** nevymyslel ani Porter.(16.8.2013)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)