Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina

(pořad)
Talk-show
Slovensko, 2014, 272x (44 - 73) min

Účinkují:

Peter Marcin (moderátor), Jozef Vajda, Martin Hindy, Soňa Pernecká, Miroslav Holec, Tomáš Redey, Martin Breznický, Tomáš Redey ml., Viktor Šuchter (více)

Talkshow Petra Marcina na aktuálne témy  -  zábavne, atraktívne, netradične. (STV)

tron

V októbri 2017 som sa zúčastnil aj s pani manželkou nakrúcania v Starej Turej, s ktorou je Peter Marcin mimochodom pomerne úzko spojený, hoci sa o tom možno oficiálne príliš nevie (ale nebudem spoilerovať). Má povedzme „jednoduchší“ štýl humoru, ale koľkokrát mi je na nič sa nehrajúci „prízemnejší“ humor bližší (a zábavnejší), než sofistikovaný od Jana Krausa, kedy je v sále hrobové ticho, ale hlavne, že to bolo hlboko intelektuálske. Marcin je sebavedomý a naživo pomerne sympatický profesionál, ktorý vie, čo robí, vie živo spolupracovať s publikom (čo by za to niektorí iní moderátori dali), nebojí sa improvizovať a vie z nečakaného maléru (zabudnutý text, pokazený mikrofón...) urobiť fór (a aj za to by mnohí jeho neschopnejší kolegovia veľa dali, aby to vedeli robiť ako on). Neskoro večer je tradičný formát, kedy si známy a výrazný moderátor so svojským zmyslom pre humor do štúdia pozýva známych i menej známych hostí, kecá s nimi a má to byť vtipné (a dosť často aj je). K tomu nesmie chýbať početné živé publikum a kapela priamo na pódium. ()

janesX

Nechcem zkritizovať moderátora, poviem to radšej takto, že Peter Marcin by sa mi hodil skôr do filmu, ako do talkshow. Nedá mi neporovnať to s Všechnopárty: je úplne jedno, koho si do štúdia pozvete, všetko je na moderátorovi a na Karla Šípa naozaj nemá v týchto vodách nikto, on chodí na hostí perfektne pripravený a vie čo a kedy sa ich opýtať a aj ako na odpovede zareagovať. Oba programy bežia teraz v podobnom čase, no zatiaľ čo tento obchádzam, na ten druhý sa teším. Prečo? No to sa práve tiež pýtam. Prečo by to raz nemohlo byť opačne? No nemohlo. Aspoň doteraz nie a už ani neverím, že v krátkej budúcnosti. To by sa najprv Marcin musel niečo priučiť od skúsenejšieho a mám aj pochybnosti, že by to v jeho prípade pomohlo. A už vôbec tomu nepomôžu tie, poväčšine trápne vystúpenia hostí, aby ukázali čo dokážu (aj keď to čo dokážu dobre vieme a nemusia nám to teda až takto dokazovať), či za každú cenu spievanie "nasilu"  medzi rozhovormi a všeliaké džingle a t.ď. Myslím že aj to relácii škodí a v plnej paráde tu platí, že MENEJ JE NIEKEDY VIAC. 22,5%. ()

KukulienkaHO

Stále sú tu iba samí herci, speváci, športovci atď. Niekedy by si mohol Marcin pozvať aj niekoho menej známeho. Na druhej strane oceňujem, že sa nejedná len o rozhovory, ale príde aj na nejakú akciu, hry a scénky. Marcin sám o sebe nemá takú zásobu vtipov alebo nevie tak dobre improvizovať ako Kraus, ktorý akčné pasáže vo svojej show nemá (väčšinou), ale svojím humorom to utiahne bez problémov aj bez nich. ()

PanJam

Marcin je svojský moderátor a určite sa napríklad na takého Bičana nechytá. Samozrejme, ak by sme to porovnali s úžasnou Show Jana Krausa, táto talk-show by zrejme nebola ani z polovice taká dobrá. Avšak, záleží aj od hosťa. Marcin je skôr moderátor "pre davy". Niekedy mi príde vyslovene trápny, avšak väčšinou znesiteľný a občas aj vtipný. Niektoré diely boli slabšie, iné zas veľmi dobré. Proste taký priemer. ()

mira007

Slovenská verze Show Jana Krause, která má sice lepší kapelu, ale tón rozhovorů je oproti Krausovi více do lidového komična bez nějakého politického postoje. A navíc tam jsou jako bonus občas nějaké scénky s hosty ve stylu televarieté, což úplně nemusím, ale jestli mne nějaké díly opravdu pobavily tak ten s Tofim a Vaculíkem a ten s Ondrikem, který pantomimou předváděl zimní olympijské sporty. ()