Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

G04T

Strach je "král krimi" a tohle dílo se povedlo ve všech ohledech. Atmosféra skvělá, řemeslně zvládnuto na jedničku, herci opravdu hrajou, námět a scénář nepotřebuje komentář, to je prostě špička. Někdy je tam až moc postav a moc zmatku, nakonec ale vždy v závěrečné epizodě se vše vysvětlí, a divák se nemusí nad ničem zamýšlet, protože vše už je jasné. A tohle není jediná povedená věc od Stracha. ()

zubrik66

Príjemná zmena oproti súčasným seriálom alá manuela, kde hýbateľmi deja sú intrigy, zrada a hnev. Zvolená téma je veľmi odvážna, filmárske spracovanie dobré. Jasné, seriál naráža na súčasné televízne limity nášho regiónu, ale aj tak ho radí k súčasnej špičke. ()

lolaloka

Upravuji původní komentář po šestém dílu...nemám slov. Z tohoto seriálu je patrné, že tu práci dělají všichni a hlavně J. Strach s láskou, že se snaží o precizní práci, myslí na diváka a hlavně - že je to baví! A mě ( a troufám si říct že většinu diváků) to baví sledovat. To je úžasná symbioza. Díky všem tvůrcům, škoda, že už to v pondělí skončí :-) Obávám se toho, že mi bude takhle dobrý seriál v TV chybět. ()

Jeremiasz

Po třech dilech: Strach prostě umí, s každým dalším seriálem je lepší a lepší (kdo by to kdysi do potroublého syna loupež nízká a dr. Voštěpova nosiče pily řekl) Tenhle styl mu prostě sedí, na seriálu mě jen neskutečně sere ta slovenská blbka, té to prostě nežeru. Všichni ostatní jsou fajn (i ten doktor Martin ujde) Doufám že to zůstane v rovině psychopatickeho, pomateného náboženského magora s vysokým IQ, který ještě předvede pár nápaditých vraždiček, než ho polapí Dempsey a Makepeaceová ()

akashisko

Strašně roztahaný a špatně zahraný (pseudohipstera zapleštit) pokus vytvořit českého Dana Browna (plus si vypůjčit něco ze severských detektivek)... Otřesný scénář i kamera (nechápu záběr na kelímek v automatu). škoda, Stracha mám ráda, Ďáblova Bible se povedla, tohle ne... Tak snad příště. ()

mirkath1

Většina si tu nevidí na špičku nosu. Vážení pouze v amerických seriálech kouknou na mrtvolu a ví jak se jmenuje vrahova babička. Taky se tam střílí a mlátí hlava nehlava a ráno jsou všichni fit. Je třeba trochu rozlišovat a tohle je prostě gúúút a o tom žádná. Že hraje Donutil všude? no a? Je dobrej, tak holt hraje, jsem zvědavá koho budou nasazovat za 20let až ti dobří, co zbyli dohrajou. Za mě za 4 po třech dílech a uvidíme, možná fláknu i tu poslední :) joooo a ani nečekám na poslední díl a šup tam tu pátou :) 6.díl-super ()

subic

Labyrint v Brně. Série 1: A závěr byl dojemný, Langoš se jeho seriálovou dcerkou sedí a hulí na hradbách Špilberku. Po dlouhé době parární role pro Langoše, vážně mě tu bavil. Poslední díl jsem si radši dal hned 2x za sebou. Asi nejlepší kriminálka z dílny ČT za posledních 10-15 let, hodně slušně obsazená, aneb herci z českých divadel hrají ty větší role a místní herci jen přicmrndávají, včetně mého souseda Tomáše Slezáka. V první sérii se jedná o jeden případ rituálních vražd a nejde o jednotlivé co díl, to případ. Strach na konci mě trochu vyděsil a taky nemuselo to být tak rozvláčné, ale jde o seriál. 75% ()

Vykuk

Když už se na nějaký český seriál dokážu dívat, tak to je co říct:) První díl nepřesvědčil, naštěstí jsem se dostal k dalším a pak už to klapalo, sice ne kdoví jak, přidal bych lehce humoru, zapracoval na příběhu, lajna dobrá, ale jednotlivé scény mohli být leckdy zajímavější. Ale kašlat na to, na podívání je to fajn:) ()

pekas

Ale jo, Strachovi se daří prakticky na co šáhne a v kontextu tuzemské tvorby je na špici. Dočkali jsme se celkem překvapivého rozuzlení, úmrtí mnoha kladných postav a příjemně "civilního" podání. Nechci tentokrát rozebírat mínusy, celkově je to výborná série. 83% ()

KaZbunda

Zhltnul jsem to za dva večery. Jistě, není to dokonalé, ale v žánru českého seriálu výrazně nadprůměrné. Strachu, drž se svého kopyta - konečně mám pocit, že kromě fotbalu ty poplatku v ČT nelejou do kanálu. Potěšily okolo brněnské lokace. Těším se na nějaké možná pokračování. ()

ostravak30

Já mám z tohoto seriálu velmi smíšené pocity. Celý případ by jistě byl zajímavější a napínavější kdyby... Ono to totiž je napínavé a zajímavé. Celých šest dílů scénáristé motají a motají a motají příběh tak, aby byl ještě zamotanější než v díle předchozím. A když už si myslíte, že se konečně začne také rozplétat, zamotá se ještě víc. Takže stále čekáte a čekáte a nakonec je vám jasné, že rozuzlení přijde až v posledním díle. Jenže na mě to působí tak, že nakonec se do toho zamotali i sami scénáristé a moc nevěděli, jak z toho ven. Ono je lehké něco zaplést, ale jak to pak rozplést, aby to dávalo smysl? Určitě ne tak, že polovina detektivů v předposledním díle zemře. A také ne tak, že diváci nemají možnost vše pochopit z děje a tak jim to musí na úplný závěr hlavní hrdina J. Langmajer všechno vysvětlit stylem, že to jako vysvětluje inspekci. V tom případě to scénáristé tedy neudělali moc dobře, když nám to všechno musí být polopaticky vyprávěno. Navíc, mě přijde chování pachatelů chvílemi totálně nelogické a příliš složité. Nedokážu si představit, že by se tak opravdu někdo choval. Tedy zabíjel, ale vymyslel si k tomu takto sofistikovaný plán. Protože podle mě právě psychopati si plány moc nevymýšlejí a jen jdou a rovnou vraždí. Nevím, na mě moc komplikované. A závěr nebyl příliš povedený. Herecké výkony se mi líbily a to i Miroslava Donutila, který se konečně objevuje i v seriálech, škoda jen, že nemá větší role. Tahle mu ale sedla, rozhodně víc než jako doktora Martina. Líbila se mi i hudba. Takže vyšší hodnocení nedám jen a jen proto, že vše bylo až příliš komplikované a to natolik, že se v tom nejspíš ztratili i sami tvůrci. Jinak totiž každý díl byl hodně napínavý a člověka to nutilo se dívat dál. Jen to rozuzlení se jaksi nepovedlo. A další dvě série jsou na tom podobně. Myslím, že je skoro nemožné pro diváka odhalit pravdu dřív, než nám ji odhalí tvůrci sami. Většinou do posledního dílu nemá divák šanci. Na druhé straně mezi současnými kriminálkami je Labyrint jistojistě pozoruhodný úkaz. ()

hepi_

Skvelá detektívka. Od prvého dielu zaujme a nepustí. Až na pár nedotiahnutých drobností na scéne a poslabších hereckých výkonov niektorých z vedľajších postáv_námet, spracovanie_80% ()

joelly01

Ja i Klenot jsme byli docela uchvaceni! "Labyrint" nam skoro dva tydny zprijemnoval vecery a toto delal opravdu kvalitne. Uz dlouho jsem zase nevidela Serial kdy bych na konci skoro kazdeho dilu poulila oci a desne touzila byt ditetem abych si mohla kousat nehty na rukou! Strach zabodoval a ja se raduji prevelice! Ceske serialy jdou! Jsou a bavi! Bavi i Klenota, ktery se radoval stejne jako ja! ()

Fanak

Ze začátku slušně rozehrané, ale postupně díl od dílu horší a horší. Scénárista se do toho čím dál více zamotával. Snažil se to zamaskovat vršením mrtvol a nastavovaným rozuzlením. Zkrácení o dva díly by zápletce možná nepomohlo, ale alespoň by zrychlilo tempo. Neustále se opakující záběry jedoucího auta byly značně frustrující. Ale možná to byl režijní záměr. ()

pmusic

Na začátku se to jevilo dobře, řekla jsem si ale, že počkám s hodnocením až na samý konec seriálu. Obsazení velmi dobré, Langoš nezklamal, Kanócz k němu docela i dobře zapadla, byť jsem se tohoto spojení trochu obávala. Prvních pět dílů mě to vážně bavilo, ale co se stalo potom v těch dvou posledních?! Nechápu, jak mohl ten konec někdo takhle zmršit!? Buď to bylo podělaný už ve scénáři anebo se s tím Strach špatně vypořádal, když rozděloval jednotlivé epizody. Působilo to na mě tak, že to najednou všechno potřebuje ukončit, dovysvětlit a má na to jen omezenou minutovou stopáž, tak splácal páté přes deváté a výsledkem byla příšerná poslední epizoda.. ()

teba

Nechce se mi k tomu dlouze rozepisovat, ale jednou větou se to shrnout moc nedá... Takže hodnotím pozitivně námět - fakt, že jsem to dokoukala do konce, je nutno vzít v potaz. Bylo to zkrátka zajímavý, sledovat, co se bude dít dál. Na druhou stranu je tu spousta "ale": divadelní hraní většiny zúčastněných (to se pak v pozdějších dílech zlepšilo); "veřejnoprávní" přístup k divákovi ve stylu "Je třeba vše vysvětlit, aby to pochopil úplně každej" (např. hledání smazaných videí v počítači); nelogičnosti v ději (např. z katakomb kostela na louku šli přes noc???); hlavní postavy nebudily extra moc sympatií (s výjimkou Majera, ten mě bavil... a Kotek byl taky vtipnej :o); o neustálém a přitom zcela zbytečném pohybu všech zúčastněných jsem si přečetla v nějaký recenzi, tak nevím, jestli bych si toho všimla... ale když to pak vidím, tak asi jo :o); scénka s minerálkou... bez komentáře. Jo a ještě mě trochu nakrkla exploatace mýho oblíbenýho songu Take me to church - jo, jasně, je tu "church", ale jinak mi to přišlo dost nemístný. Strachovy věci mám jinak ráda, tak snad zase příště...;o) ()