Svět pod hlavou (TV seriál)

Svet pod hlavou

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 10x59 min)

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Bárdos, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar, Miroslav Hanuš, Kryštof Hádek, Jan Cina, Marek Daniel, Marek Adamczyk, Igor Chmela, Alžbeta Stanková, Ljuba Krbová, Jiří Šimek, Marek Pospíchal, Richard Němec, Tomáš Bambušek, Jitka Schneiderová, Jan Španbauer, Roman Zach, Roman Mrázik, Jana Plodková, Ladislav Hampl, Jiří Černý, Ondřej Malý, Aneta Krejčíková, Robert Mikluš, Daniel Tůma, Pavel Gajdoš, Tobiáš Rímský, Joshua Adam Kostel, Jiří Maryško, Pavel Lagner, Anita Krausová, Vasil Fridrich, Prokop Zach, Magdalena Zimová, Václav Helšus, Miloslav Maršálek, Vladislav Georgiev, Tomáš Milostný, Václav Marhold, Jana Altmannová, Jakub Koudela, Ondřej Nosálek, Jiří Král, Robert Soukup, Sára Märcová, Jakub Gottwald, Ján Sedal, Tomáš Kořének, Anna Fišerová, Daniel Svoboda, Pavel Šimčík, Dušan Sitek, Marek Taclík, Tomáš Měcháček, Marek Brodský, Jakub Wehrenberg, Zuzana Stavná, Joe Weintraub, Veronika Lapková, Tomáš Dianiška, Eduard Jenický, Jaroslav Pížl, Dana Marková, Dan Dittrich, Tereza Nádvorníková, Zuzana Stivínová, Roman Skamene, Rostislav Novák ml., Kamil Švejda, Vladimír Škultéty, Eduard Endt, Martin E. Kyšperský, Ivan Shvedoff, Tereza Hofová, Jana Podlipná, Jan Jankovský, František Staněk, Martin Papesch Huleja, Petr Vršek, René Šmotek, Štěpánka Ludvíková, Zdeněk Dušek, Josef Kadeřábek, Halka Třešňáková, Jiří Štrébl, Jaroslava Pokorná, Lukáš Jůza, Kryštof Rímský, Radim Novák, Jiří Rendl, Marie Ludvíková, David Punčochář, Berenika Kohoutová, Josef Trojan, Barbora Milotová, Hynek Chmelař, Jan Vlasák, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Vojtěch Vondráček, Kryštof Krhovják, Johana Švarcová, Jiří Žaloudek, Petra Nesvačilová, Viktor Martiník, Igor Ivanov, Ivan Sochor

Komentáře uživatelů k TV seriálu (287)

Seriál se mě získal někdy od čtvrtého pátého dílu. Zajímavé bylo propojení nenarozeného Filipa s Filipem v kómatu. Pobavily nejen Sloky, ale i sledovačky Majora Zemana nebo polákovská trma vrma se Šarikem v podání Kryštofa Hádka. V závěrečných dvou dílech mě rušily na 80. léta nereálné vyšetřovací metody a rozsudek pro Martina Plachého. Pochopil bych, kdyby zemřel při útěku na hranicích, ale poprava zaváněla mírnou propagandou...(6.3.2017)

Svet pod hlavou zraje jako vino.Od prvniho dilu se tempo zrychluje. Serial tezi z fantastickeho scenare,hereckych vykonu hercu a jejich zdarileho vyberu. Vypodobneni doby nedavno minule , nastaveni a priblizeni jeji atmosfery bylo zvladnuto na jednicku.Nikdy by mne nenapadlo,ze se budu s takovym zajmem a zaujetim divat na dilo odehravajici se v roce 1982. Skvely napad . Dekuji.(21.2.2017)

Tenhle seriál mě hodně bavil. Bavil jsem se vtipnýma narážka na dobu. Zhrozil jsem se, jaký lidi sloužili lidé ve veřejných institucích. Pokud je to pravda, tak důležité funkce zastávali tupcim, patolízalové a zlý lidi. Každopádně Trojan v charakterní roli je dokonalý. Neokoukaný nápad o nechtěné výpravě do minulosti. Co na tom, že to v konečném souhrnu nedává smysl. Důležité je, že tady byli zesměšněny sloky pana Janečka. To byl asi nejlepší díl.(11.3.2017)

Největším mínusem seriálu je současnost, a to už na začátku. Pohyb v osmdesátkách po počáteční kostrbatosti ale vše vynahradil. Já se v tom našla a některé charaktery jsou tak dokonalé, že jsem se skoro viděla, jak v osmdesátkách každý víkend sedíme u umatlaných stolů bez ubrusů, všichni máme zúžené kalhoty, dlouhé vlasy a posloucháme něco, co ani trochu nepřipomíná Sloky pana Janečka. Atmosféru doby se všemi jejími absurditami a nevypočitatelností vykreslil seriál dokonale. Místy mi ale vadilo, že mladý Marvan si mohl dovolit být rebel, protože se mu nemohlo nic stát, takže se úplně nemohl vžít do osudu svého táty, který tenhle luxus neměl. A pak ten uspěchaný nedotažený konec. Přesto ale: ČT jede!(11.3.2017)

po prvním díle lehce zmatené,neuchopitelné a zvláštní.Trojan jakkoliv ho považuji za nejlepšího českého herce tu sice všechny přehrává a třídu,ale zároveň mě jeho postava děsně štvala.Plusem je zjištění,že Václav Kopta je definitivné role modelem pro normalizačního policajta...zatím 40%,ale kouknu ze zvědavosti na další díl...po 4 díle dám hvězdu nahoru.První dva byl sice celkem o ničem,ale čtvrtý už byl docela fajn a pokud to tvůrci udrží,tak proč ne...60%(5.1.2017)

Chvilku scifi , chvilku dada, chvilku kriminálka nesnáším motání žánrů...(20.1.2017)

Pomalejší rozjezd možná spoustu diváků odradí, ale ti kteří vydrží, zažijí atmosféru osmdesátek, která se člověku pomalu vryje do kůže. Hodně velké plus má i zobrazení režimu pokud možno bez příkras nebo naopak velké karikaturizace. Některé epizody jsou sice slabší, obzvlášť ty, kde se moc neřeší hlavní linka, ale v posledních 2 dílech to do sebe všechno tak dobře zaklapne, že to zpětně divák snad ani nemůže brát jako scénáristickou výtku, ale naopak jako jasný záměr tvůrců. Český seriálový píseček je hned zas o něco pestřejší.(9.3.2017)

Velká spokojenost. Scénář psal můj oblíbený novinář Ondřej Štindl, takže jsem celkem ani nepochybovala, že to určitě bude dobré a chytré. Taktéž to byla skvělá příležitost pro sympaťáka Neužila - sice ho to asi úplně neproslaví - ale on o to zase asi tolik nestojí (viz jeho vystoupení u Krause).(18.3.2017)

Chápu to dobře, že Kopta od Občanského průkazu povýšil? --- Dívám se na čtvrtý díl a začínám tomu přicházet na chuť. Autoři si prostě z té doby utahují a pozvolna odhalují absurditu té doby. Měním ze tří na pět, uvidíme, co bude dál. Budař a Kopta rule!!! :-D(2.1.2017)

Musím ocenit skvěle zvládnuté dobové reálie, hudební složku ("retroparodická" kapela Sloky) a pak i výkony Budaře, Trojana, Neužila, Kopty a Bárdos. Trochu to drhlo s podivným přechodem ze současnosti do roku 1982, ale to jsem nakonec skousnul. Postupem času mě to začlo hodně bavit, i když po prvním díle jsem měl spíš rozpačité dojmy. Nakonec se z toho vyklubal velmi slušný seroš.(7.3.2017)

V některých aspektech je seriál naprosto výbornej. Skvělé je zejména vykreslení atmosféry doby reálného socialismu. Vynikající je rovněž celá řada hlášek, které v seriálu zazní zejména z úst Ivana Trojana alias příslušníka SNB Martina Plachého. Humor v kontrastu s drsnou dobou, to je ve finále to, co mě na tomto seriálu, asi nejvíce oslovilo. Ale na plný počet hvězdiček to z mé strany není, hlavně kvůli té zápletce ze současnosti a jejímu vyústění v samotném závěru seriálu, které dost postrádalo na uvěřitelnosti (viz můj komentář k závěrečnému dílu). Ale možná to je do jisté míry je i záležitost licence původního britského seriálu. Ten přitom pokud aspoň mohou soudit z některých komentářů (sám jsem ho neviděl) není zdaleka tak silnej, protože neprobíhá v tak drsných historických kulisách. Zdá se tedy, že "kopie" je v tomto případě lepší než "originál". A za to si Česká televize zaslouží přeci jen pochvalu.(6.3.2017)

Skok do minulosti je u nás skokem i do jiného režimu. To je na seriálu nejpikantnější. Občas jsem se ztrácel, často bavil. Ivan Trojan byl bezkonkurenčně nejlepší a na komatózní obličej Václava Neužila jsem si nakonec zvykl, Kopta s Budařem mě potěšili svým hraním esenbáků. Dost zajímavý počin, který rád pozorně zhlédnu znovu.(6.3.2017)

• javaznenevim

Taky mám chuť občas bezdůvodně zmlátit nevinného občana obuškem. Třeba toho idiota, co "vymyslel" tohle.(5.1.2017)

• Candida

Souhlasím s komentářem: EddieIron: Co tohle, krucinál, má být??? Na první díl jsem čuměl asi tak jako ta Neužilova postava, když se ocitla v roce 1982. Tedy pardon, v roce 1982, jak si ho představují tvůrci. S realitou toho má seriál společného míň, než Major Zeman nebo Žena za pultem. Nástup vesničanů na kontrolu zubů? Policajt, který jen tak pro zábavu kdekoho mlátí? Vy volové /Štindl, Geisler, Tuček/, na co si to hrajete? O co se snažíte? Těžkej, ale opravdu těžkej úlet ČT a přičtu-li k tomu Slíbenou princeznu, začínám mít dojem, že se na Kavčích horách někdo zbláznil.(5.1.2017)

Jeden z nejlepších popřevratových seriálů u nás. Skvělý casting, perfektně vybrané lokace a bezchybné herectví hlavní trojky - Neužil, Trojan a Budař. Mezi hlavními hrdiny funguje ta správná chemie a já se pokaždé těšil na další díl. Tak to má u dobrého seriálu být.(14.3.2017)

Je super, že v seriálu je vidět Ústí nad Labem, jinak mi ale přijde, že při zdůrazňování dobových policejních reálií příliš tlačí na pilu.(2.1.2017)

• Kámen

Už tam chybělo pouze to, že SNBáci žrali malý děti a pokud nezmlátili denně alespoň 10 lidí, nedostali vejplatu. Co dokážou tvrdý drogy udělat s mozkem, to je hrůza. Václav Neužil ml. nehraje zoufale, on je hereckej zoufalec. Vše zaštiťuje Schapiro Goebbels havlovize z Kavčích hor, no hnus.(12.1.2017)

Zatím dobrý a divím se těm "odpadům" v hodnocení. Ale tahle jako jiní berou Svět pod hlavou, tak já jsem se zase minul s Kosmem.(17.1.2017)

...na vědomost dává, že rozjíždí se má soukromá sledovačka titulů "českého Delona," Vaška Neužila.(7.3.2017)

Jeden z mála serialu ČT, kterej mě bavil. Super herci (jak volbou, tak hraním), dobrý dobový rekvizity a hlášky (potvrzujou i starší) a do toho trošku mysteriozna, čachrování s časem atd :)(8.3.2017)

6/10(12.3.2017)