Příběh služebnice

• USA The Handmaid's Tale (více)
USA, (2017–2025), 57 h 27 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer (více)

Série(6) / Epizody(66)

Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po "návratu k tradičním hodnotám". Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána. (HBO Europe)

Patw

1. Série se povedla na výbornou. Vynikající obsazen, ještě lepší herecké výkony a perfektní filmařské dovednosti se spojili a postarali se o naprosto vynikající podívanou. Seriál plný silné atmosféry která nepouštěla. Dokonalost sama. 2. Série je stále silnou podívanou. Prozkoumáváme svět Gileádu více do hloubky a napětí je stále cítit v každém díle. Ovšem konec, aspoň pro mě osobně, byl velké zklamání a umělé natažení příběhu. A bohužel, třetí série mě v mém tušení jen a jen přesvědčuje každým dílem. Třetí série, ačkoliv nabízí perfektní momenty a hlubší nahlédnutí do složitého světa Gileádu, jde jen o ojedinělé střípky, příběh stagnuje až přímo stojí na místě, nic se zde neděje, jen se uměle prodlužuje. ()

j.bena

Docela příjemné překvapení, seriál okamžitě vtáhne a napjatě sledujete kam celá tahle diktatura bude směřovat, jdu na druhou metu :-D ()

Cl3ricK

Konec pro mě nastal během 5. a 6. dílu, kdy se z tohoto seriálu stalo soft porno. Feministky celého světa spojme se a ukažme bílému muži, zač je toho loket..... Brak jako kráva a co mě na tom nejvíc sere je fakt, že se na to ze začátku dobře dívalo, mrazivá hudba, "výborný nápad" (ze začátku). Chtěl jsem se dozvědět daleko více z té minulosti, co k tomu vedlo a tak, žel bohu už je mi to ukradené. Konec zvonec. ()

ilemas

Příběh je v uvozovkách dobrý, ale je tak nudně a zdlouhavě natočený, že je utrpení se na něj dívat. Velmi pomalé tempo, kde i po deseti dílech se to nikam neposune.Vzdal jsem to už v polovině druhého dílu, ale neustálé vychvalování tohoto seriálu a vysoké hodnocení mě nedalo, abych shlédl alespoň celou první řadu. Třetí řada mě už vůbec nebere, motá se to v stále tom samém duchu a je to ještě mnohem nudnejší a natahovanější než předchozí dvě řady až na závěrečné dva díly. Ještěže se vrátila na scénu teta Lýdie, ta to jakž takž drží. Přesto zkusím ještě čtvrtou řadu, přes veškerou nudu a zdlouhavé vyprávění to má něco do sebe. Chtělo by to více akce a napětí, Seriál by nebyl špatný,pomalu mu přicházím na chuť, jen by to chtělo svižnější tempo. ()

M.i.k.e

hodně pomalé tempo,ale ve spoustě momentů o to silnější,nepříjemnější,naléhavější.Občas se najdou slabší chvilky,ale ty vždycky dokáže vynahradit moment ze kterého není vůbec dobře.Navíc vizuálně vypiplané a skvěle zahrané...80% ()

Jimmi

Hodnotenie po 2 seriach. Namet fajn ale nedokazal som uverit zeby sa takato spolocnost dokazala dostat k moci v terajsej dobe.Az prilis neuveritelne s mnozstvom nelogickych momentov a velmi podivnym chovanim postav. Prva seria ma este celkom bavila...to by som dal za 4 hviezdy ale pri druhej som driemal pri akzdej druhej casti takze za 2. Neviem ci sa odhodlam na 3 tiu seriu.UPDATE po 3 tej serii. Dost biedna seria...vsetko zle z 2hej serie tu zostalo.menim na 2 hviezdy ()

dubinak

1. série The Handmaid's Tale není seriál, co byste lehce sfoukli za tři dny. Každý jednotlivý díl je totiž zatěžkávací zkouška pro vaší emocionální hemisféru. Já osobně v jeho sledování dávala pauzy, protože každá minuta, každý záběr výrazu hlavní hrdinky se pokaždé vpil do toho mého a cítila jsem tu ohromnou depresivní tíhu celého scénáře. Námět je totiž víc než znepokojující a atmosféra tohoto dystopického pokřivénoho světa, ve kterém vládne bezmoc a nejistota je každým dalším dílem více skličující. Závěr příjemně vygradoval a z jednotlivé epizody ve mně stále zůstávají intenzivní pocity. Elisabeth Moss předvedla skvělý výkon. Vizuálně a obecně seriálově působí tento kousek přesvědčivě a draze. Taky chválím hudbu, jenž byla často hodně stylová a vždy dokonale sladěná s určitým okamžikem a vyvolala přesně takové pocity, jaké režisér zamýšlel. Dávám zatím rezervu kvůli druhé sérii, na kterou se moc těším, ale je to určitě hodně nadprůměrná záležitost. 2. série je kvalitativně velice blízko první sérii, takže úplně nejsem schopna posoudit, jestli byla z nějakého hlediska lepší nebo horší. Příběh je od začátku dost poutavý, tvář Gileádu je ještě temnější, než jak ji známe. Flashbacky osvětlují nové poznatky z minulosti a máme tu zde i několik twistů, které ovšem neměly tak velkou váhu na důležitosti a moc se bojím, že předvedeným závěrem bude mít The Handmaid's Tale tendenci se natahovat, protože už tak jsem četla o stížnostech diváků, kteří četli i předlohu, že se seriál začíná scénáristicky vymykat a dokonce jsem se doslechla, že pokud se mu bude dařit, mohl by dostat řad ještě víc, což by podle mě byla škoda a skončit třetí řadou by bylo optimální, abychom nedostali podobný případ jako u The Walking Dead, kde už se jen vaří z vody a propírají se ty stejné zápletky dokola. Na žánr Služebnice tři série a dost, protože nevím, jak dlouho bych zvládala tu tíhu a depresivní pocity. 3. série pro mě měla pár much a upřímně , když zavzpomínám, tolik se mi do paměti nevryla. Obsahuje totiž hlavně hodně flashbacků, prolínání děje se světem mimo Gileád a hodně osvětluje důsledky chování některých postav. Tato řada si ale nakročila na pořádnou revoluci a spíš nechala slušně otevřená vrátka další řadě. Některé epizody byly ale, troufám si říct slabší nebo nudné. Nicméně jsem stihla zatím při čekání na čtvrtou sérii přečíst i předlohu a můžu říct, že jí dal tento seriál fakt šmrnc a naprosto odzbrojující intenzitu, přesto, že obohatil děj  i postavy o sto padesát procent jinak, dělá to uctivě a kvalitně. Jen tak dál. 4. série: K mému překvapení se děj nasměřoval úplně jinam, než bych čekala, když tvůrci nedávno zveřejnili článek, že by The Handmaid's Tale mohla mít klidně i deset řad. Deset už by bylo sakra moc, ale pokud by to skončilo pátou, myslím, že by to byla naprostá ideálka. Kvalitativně pro mě totiž tahle řada byla fakt nářez, absolutně nechápu, kde se v tom vzal ten šílenej drajv. Každý díl sune děj kupředu, mění prostředí a nabízí další a další šoky. Na konci série byl sice cítit lehounký pokles, už se začínalo pomalu moc tlačit na pilu a nevím, jestli ten závěr nebyl poněkud snový. První půlka měla ale neskutečný koule a proto ten konec dokážu ještě odpustit. Nepamatuju si, že bych se kdy takhle těšila na každý nový díl Handmaid's Tale a pustila si ho skoro vždy v den releasu. Dřív jsem na tenhle seriál musela mít náladu. Samozřejmě teď ale převládají spíš rozpaky, kam bude pokračovat další série. 5. série je za mě - a sama se tomu ještě teď divím - jednou z nejlepších, co The Handmaid's Tale zatím nabídla. Přesto, že se mi do ní klasicky nechtělo, už jen vzhledem k tomu, že jsme opustili Gileád, jsem jí zhltla jak nikdy. Extrémní psychologická hra stále pokračuje a nabírá na brutálních obrátkách. Zdejší svět stále neopouští silně napjatá politická situace a naštěstí příběh nezačal vůbec brakovitět, jak jsem se hodně obávala. Nejvíc ve mně zůstala určitě linie se Serenou, na které je celá tato řada postavená a Yvonne Strahovski by si taky mohla pomalu loupnout nějakou tu cenu. Za mě to byla intenzivně našponovaná emocionální jízda, která měla velmi barvité minipříběhy a každý díl byl vyhrocenější a vyhrocenější. Scénáristicky je to fakt seriálová špice, absolutně bezkonkurečně inteligentně napsaná a bezchybně zrežírovaná a v momentální době si těžko vzpomenu na smysluplnější seriál. Tohle mě vtáhlo fakt neskutečně a těžko říct, jestli je spokojená i sama spisovatelka Atwood, ale já tuto sérii považuju za geniální úctyhodný režijní i herecký strop a troufám si říct, že by to předčilo i knihu, kdyby nějaká další vyšla. Ale jak se říká, v nejlepším se má přestat, a tak by bylo dobré, kdyby už se pomalu finišovalo, protože tenhle citový nátlak a stres, jako tu postavy už tolik řad prožívají, nemůže trvat do nekonečna. () (méně) (více)

cubajz

Jeden z mála seriálů, který mě dokáže zaručeně naštvat i dojmout - už dlouho se mi nastalo, že bych měl po většinu stopáže zaťaté pěsti. Navíc je to vše překrásně natočeno a doplněno nápaditou hudbou. ()

Pajky3

1. série Na seriálu mě původně zaujaly hlavně dvě věci. Nápad s utopistickou společností a obsazení. Potěšilo mě obsazení Elisabeth Moss i Alexis Bledel a k tomu je tam ještě pár dalších povědomých tváří. Takže jsem si pilotní díl pustil s potěšením a byl jsem překvapen, jak moc mě to dokázalo vtáhnout a zaujmout. Tajemný příběh, který se na začátku nezabývá tím, aby úplně vysvětlil, co se se společností stalo, funguje i tak dobře. Podkreslení zlověstnou hudbou k tomu zapadá na jedničku. Herci jsou podle předpokladů silným kladem, protože jejich výkony vás musí bavit. Nejvíc prostoru samozřejmě dostává Elisabeth Moss, u jejíž postavy mě nejvíc těší ironický komentář k realitě. Ale příjemný twist na konci pilotu předvedla i Alexis Bledel, když ukázala svou druhou tvář. S přibývajícími epizodami napětí houstne a my pronikáme hlouběji do tajů společnosti. A příběh vás rozhodně donutí přemýšlet. Což je ale také dvousečná zbraň, protože čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc nedostatků ve fungování této společnosti vidím. Důležité však je, že seriál dokáže vtáhnout a zajímá vás, co se bude dít dál. Já jsem na druhou řadu neskutečně zvědav. 2. série Druhou sérii určitě nedočkavě očekávalo mnohem víc lidí než jen já a právem, protože ta první rozhodně zasloužila pochvalu. A i tuhle řadu jsem si užil, jen mi přišlo, že tam ne všechno fungovalo tak, jak bych si představoval. Tentokrát větší prostor dostalo několik vedlejších postav a pro mě to byl jeden z problémů. Aunt Lydia mi pořád byla proti srsti (což je správně), ale rozšíření její postavy fungovalo. Horší to bylo u Sereny, která byla hrozně nekonzistentní a každou chvilku se chovala jinak, jen aby to vyhovovalo lépe scénáři a vytvářelo to větší drama a pak je tak samozřejmě ještě June, která mě vysloveně vytáčela tím, jak hloupě se chovala (poměrně často), aby to pak zakončila tím nejhorším rozhodnutím roku. To je vlastně můj největší problém, že motivace postav někdy nechápu a i když chápu, tak mi nepřijdou rozumný. No nic, ale i tak jsem zvědav na pokračování, přestože určitě nepůjde směrem, kterým bych se vydal já - kompletní rozklad Gileadu. ()

laik_60

na môj vkus príliš prefeminizované. s opakujcimi sa detailami. Zaujímavý herecký výkon Mossovej, aj ked mi neustále pripomínala niekoho .. asi preto som to dopozeral do konca. Neviem či som zvedavy na druhu seriu, túto si v archíve uurcite nepodrzím. ()

Larushka

Nedokážu jít s hodnocením výše, protože mi celý seriál přijde absurdní. Neuvěřitelný. Přitom dystopii a scífka mám obecně moc ráda. Nevím, proč to na mě nefunguje. Výraz Elisabeth Moss mi leze na nervy, což tomu taky nepřidává. Tak si aspoň užívám Alexis a Yvonne. 1.série - laciné a nepřesvědčivé. :-/ 2. série - Ehm. 3. série, bože to je kokotina. ()

KajusaK

Jeden z nejdepresivnějších seriálů co jsem vůbec viděla. Nejméně sympatická hlavní hrdinka všech dob, nicméně ostatní herecké obsazení luxus - Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes, Madeline Brewer a Alexis Bledel. Napínavé, dramatické, těším se na závěrečnou sérii !!! "Pán nám seslal hezký den" 1. série - 5*, 2. série - 4*, 3. série - 4*, 4. série - 4* ()

Susinnon

Veľmi silný príbeh. Čítala som zároveň knihu, o to viac som bola na príbeh naviazaná. Seriál oproti knihe niektoré veci viac rozpitváva, niektoré trošku pozmenil, niektoré zobral viac do hĺbky. Tak ak ste pri knihe ledva dýchali, pri sledovaní seriálu sa vám rovno zastaví srdce. Strašná nálož na city a ak ste matka, o to viac to budete s June prežívať. Druhá séria sa mi zo začiatku zdala trošku pritiahnutá za vlasy, bolo vidno, že už nemajú knižnú predlohu, ale čím ďalej, tým to bolo lepšie a lepšie a ja som sa úplne namotala. Aj napriek tomu, že seriál má strašne pomalé tempo, budete pri ňom sedieť bez pohnutia, bez dychu, aby vám náhodou nič neušlo. Lebo tu je dôležitý každý pohľad, každá emócia odrážajúca sa v tvári. A veruže sa tých emócií hercom v tvári odrážalo neúrekom. Neuveriteľné herecké výkony. ()

dr.fish

Propadl jsem se do seriálu, kde je všechno tak jak nechci aby bylo. Herečka obsazená do hlavní role je ošklivá jak noc a nesympatická především. Nedokážu se přes to přenést a nevěřím jí ani slovo. Lidsky je příběh neskutečně studený, přestože má být dramatem o potlačení nejzákladnějších hodnot. I ty nejvypjatější scény působí odtažitě a nakonec ve mně spíš vyvolávají vztek nad neschopností tvůrců zvládnout tak dokonalý námět. Navíc se ve filmu vůbec nic neděje a ta prázdnota je povýšena na kult, což mne neskutečně točí. A nikdo není schopen říct "STOP, jděte s tím někam!". Tak já to říkám tady a teď! 20% ()

Copacabana

Po zhliadnutí prvej epizódy mám rozporuplné pocity. Spoločenstvo pôsobí z veľkej miery skľučujúco, pravidlá v ňom sú zvrátené, avšak z remeselnej stránky je to celé natočené brilantne. Vyslovene ma zaujali prestrihy scén od svetu uzavretej skupiny do modernej doby a normálnych bežných dialógov. Prináša to príjemné spestrenie. Oceňujem tiež symbolický presah tohto seriálu. Konkrétne biele čepce a červené šaty, ktoré symbolizujú v akejkoľvek sfére útlak žien a ich následný vzdor. Využité boli už napríklad na feministických protestoch za práva žien v Kanade, ale aj rôznych krajinách po celom svete. Ďakujeme ti za to Príbeh služobníčky. ()

Cedr odpad!

Yikes! (instagramové feministiky si mohou přidat 5 hvězdiček a odmyslet smíchem brečícího FB smajlíka) ()

flawi.f

Dlouho jsem váhala, jestli dát 4* nebo 5*. Na jedné straně je tu příběh, který v několika momentech a dílech zabředl do stereotypu, točil se na místě a nějakou dobu trvalo, než se zase posunul o kousek dál. Ovšem ale na straně druhé je tu něco, co tomu seriálu drtivě dominuje. A to je atmosféra! Mrazivá, depresivní, nevyzpytatelná, děsivá, napětí by se dalo doslova krájet - a naštěstí tohle všechno funguje i ve chvílích, kdy příběh trochu vázne. Herecké výkony na jedničku, Joseph Fiennes je ďábel a Elisabeth Moss je úžasná. Příběh služebnice uvidíme i další sezóně a moc bych si přála, aby tvůrci trošku přitlačili na pilu. Za mě více vyhrocených a dramatických scén, větší spád a budu spokojená. Protože pouze a jenom atmosféra nemůže jeden seriál utáhnout dvě a více sezón. ()

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

13.02.2019

Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)