Spider-Man: Daleko od domova

• USA Spider-Man: Far from Home (více)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

bigmatko

spiderman rozhodne nesklamal. možno trocha prekvapil jednoduchým prvoplánovým príbehom, v ktorom nič nie je tak ako vypadá a v podstate to ešte nadväzuje na pamiatku Iron mana. motivácia, plán a podstata hlavného záporáka je pomerne prehnaná a samotná realizácia jeho plánu asi presahuje aj možnosti McU univerza. potitulkové scény ma trocha zaskočili a neviem čo tým chceli naznačiť lebo mi to prišlo ako dosť veľký zásah do života Spidermana, ktorý si z komiksových seriálov neviem vybaviť. Tak či tak je to štandard McU aj keď pod taktovkou Sony. ()

Lares4

Tak sem to měl možnost shlédnout taky teda musím říct, že sem se nudil asi stejně jako u jedničky. Nevím prostě mi ten Holland nesedí už od Civil War. Garfieldovi jsem prostě tu roli věřil více. Amazing Spider-Man pro mě měl prostě všechny emoce, dalo se na to koukat i po několikáté a přesto to byl pro svět průměr, který nedokončili. No a tenhle Holland a jeho podání Spidermana je pro mě nic, co by mělo význam opakovat. Když to třeba srovnám s letošním Shazamem tak ten měl spoustu chyb ale Levi si to prostě očividně užíval a to mě na tom bavilo. Ano zbytek byl průměrný a někdy až moc kýčovitý ale ve ve finále to nebylo tak marný a nepostrádalo to ty emoce, stejně jako u Amazing Spider-Mana. Takže za mě prostě průměr ale úplně jiný než u Shazama. ()

zemanec86

Viděno v Hustopečích během dovolené v hezkém zrekonstruovaném kině. Jako letní jednohubka během dovolený to fungovalo parádně. Příběh teda žádná velká logika, ale spíš taková buddie movie. Jen ten Gyllenhaal mi prostě nesedí a to v žádným filmu. První mezititulková scéna super, ale ta potitulková mě teda docela zmátla, nejsem si jist, co tím chtěl básník říci.........80% ()

Matt_Farrell

Nevedel som, že Spiderman je taký maličký. Toni Garrn pri ňom vyzerá ako bohyňa. Pozor, je tam zvrat! Je tam dosť prekvapení. Treba pozerať až do konca. A bude tam veľká láska. Véééľká láááska!!! Proste som sa bavil. Dosť dobré. ()

Cybershot

S postavou Spider-mana sa veľmi stotožňujem najmä kvôli podobným návykom napr. zbieranie starej elektroniky alebo znalosti o vesmíre a podobne. Tento film ma veľmi prekvapil svojou jednoduchosťou a humorom. V tomto filme je viditeľná zmena osobnosti Petera Parkera (Toma Hollanda). V prvom filme (Spider-man Homecoming) sa Peter chcel účastniť veľkých vesmírnych bitiek a zachraňovať svet aj keby ho to malo stáť život avšak po Infinity War a Endgame si neprial nič iné ako byť dobrým susedom Spider-manom. Nanešťastie mu toto prianie preruší Nick Furi a S.H.I.E.L.D. Na rozdiel od posledných Marveloviek by som tento film označil ako “oddychovku”. ()

Kekik

Jednička se může jít zahrabat... Ne, to přehráním. První díl je skvělý, druhý díl je o pár tříd lepší. Ty efekty, panenko skákavá... Z kina jsem odcházela opravdu velmi nadšená a hned bych si dala repete. Takže se velmi těším, až se na film podívám podruhé. Opět se nám dostalo kvalitního příběhu, který oplývá humorem. Cestování po Evropě potěší, zvláště když příběh zavítá i do ČR. Tohle se povedlo a závěrečné potitulkové scény navnadily na další díl, na který se samozřejmě velmi těším. ()

ondra.p

Hodně zábavná Marvelovka, která se nebojí opět trochu zamíchat děním po rozuzlení Endgame. Akce, zvraty i humor, všechno vyváženě a na jedničku. Upřímně, ani mě nenapadá moment, kdy jsem se u filmu nebavil. Líbí se mi také zapojení zdánlivě nevýznamných postav zpět do dění. V tom Marvel umí výborně pracovat. Osobně jsem hodně zvědavý na další dění okolo Spideyho a jeho dalšího vývoje. Zatím se mi momentálně jeví jako jednička mezi hrdiny. Film přinesl také mnoho otázek a jen málo odpovědí, což se mi libí. Je vidět, že Marvel si umí dobře připravit půdu pro dění další. Jsem přijemně napnutý, co bude dál. 90% pro Spideyho. ()

KuceraJohny

Začnu s tím že postava spidermana pro mě hodně znamená. První trilogie byla pro moje dětství úžasná stejně tak jako animovaný seriál z roku 1994, tihle dvě díla u mě způsobili to že je podle mě spiderman jeden z nejlepších superhrdinů všech dob. Vemte si jak je prostě cool, mladý kluk co se může houpat na sítích mezi mrakodrapy. Dva díly Amazing spidermana, ani neberu v potaz. První jsem viděl ale fakt nic moc a druhý jsem ani neviděl. Ale Tom Holland a společnost Marvel udělali ze spidermana zase cool postavu. Přesun do evropy byl podle mého názoru výborný tah, aspoň můžou fanoušci vidět že se svět neodehrává pouze v americe potažmo ve vesmíru. A ještě když jednu z hlavních rolí má praha tak to potěší každého čecha. Jenomže to v té evropě trochu drhlo. Scenérie byli úžasné, ale tím že celý film je vlastně školní výlet tak měli peterovi spolužáci ohromně moc prostoru a nebyl snad nikdo kromě MJ, kdo by mě zaujal. Takže asi z 25 lidí vyčnívají pouze dva. Zápletka nebyla špatná jen jsem asi po endgame čekal víc. Byl pro mně nezvyk přejít od celovesmírného problému k, když to řeknu špatně, problému kde mám sakra druhou ponožku. Nevyčítám to filmu, spiderman je od toho aby řešil tyhle problémy nikdo z něho nechce mít thora, jen jsem byl zaskočený, ale to byla moje chyba. Nick Fury my zde přišel trochu horší, ale jsem rád že byla více vidět maria hillová, taková příjemná postava v pozadí. V celém filmu hraje velkou roli ztráta iron mana což si myslím že je dobře a to co se filmu povedlo, bylo udělat ze spidermana stoprocentního hrdinu hodného k týmu avengers. Spolier: Bohužel byl mysterio špatný záporák. A superhrdinský film se špatným záporákem je problém. Překvapivě mi přišel o hodně lepší když byl kladas, byl takový tajemný a říkal jsem si co vše ještě dokáže. Ale tušil jsem to. Poté co se z něho stal záporák, mi přišel jak ufňukanej ukřivděnej kluk. P.S. cameo J.K.Simmonse je perfektní ()

UncleMorty

Asi nejslabší spoodey. Těch pár plottwistů přivodí úsměv, ale to je tak všechno. Celý film jede jako splašený pendolíno, který se občas zastaví na občerstvení a ukáže něco pěknýho. Bohuže hlavní záporák stojí za starou bačkoru. Mysterio nepřesvědčil a občasný gagy jsou až moc "teen like". ()

baron156

JSEM JENOM HODNEJ SOUSED SPIDER MAN. Ta nejlepší marvelovka roku, která vás vtáhne do děje a nepustí vás. Výlet do Prahy a Liberce mě potěšil a podívaná to byla velkolepá. SPIDER MAN FOREVER. ()

KmanCZ

Film jsem si dost užil, rozhodně bych ho neoznačil jako nejlepší film roku, ale i tak jsem se bavil. Zápletka a padouch mi přišli povedené. Potitulkové scény taky nezklamali. Rozhodně bych tento film označil za jeden z nejlepších spider-man filmů, ale na úroveň spiderverse ještě nemá. ()

Sashmen13

No, docela velké zklamání, jednička nebyla perfektní, ale byla to celkem dobrá jízda se super záporákem. Tohle, u mě osobně umocnilo vše, co se mi nelíbilo, charakter MJ, přiznám se, nemám moc rád edgy lidi kteří se zapoměli před 10 lety probudit. Český dubbing Furyho, to byla jiná kvalitka, chudák misterio, starým gardám bylo jasné, že mistorio bude šibal, ale stejně, trochu jsem doufam, že možná se vydáme trochu jiným směrem, kdyby aspoň nebyl šílený. Humor někdy fungoval, někdy ne (broučínek bleee) a festival v Praze byl opravdu super, přiště se na něj musím vydat: D. Najednou člověk, který chtěl aby se avengers podrobili světu, má vlastní private armádu dronů, tak jo, dobrá iron man legacy. Teta Mei je fine milf a konec byl docela dobrý i když nevím jestli mě další filmy zajímají. Mohlo to být mnohem lepší, mediocore. ()

LucinkaMyska

Já tedy nejsem nějaký velký znalec Marvela, ale tohle je tak urputně překombinovaný a posplácaný dohromady.. Přišlo mi, že je to psaný pro hloupou americkou populaci, na jejichž styl už asi nemám kapacitu. Za mě zlatý původní Spiderman.. ()

Habansz

Zklamání. Far from Home má všechno, co Homecoming nemel. Tzn. nudu, hluchý místa, nezapamatovatelnýho a nesympatickýho záporaka s úplně šablonovitou motivací (a to mam Gyllenhaala fakt strašně rád jako herce i jako člověka). Evropskej road trip se nám tady zúžil asi na 4 místa, z toho 2 byly Praha a Liberec. Z Anglie, Francie, nebo Benátek jsme měli kulový a a Tower Bridge to taky neschytal i když by to tomu přidalo alespoň malinko epičnosti. Zrovna ty Benátky, nebo treba Eifelovka se k nějakýmu ničení a následnýmu "slepování" pavučinou úplně nabízí. Mohl to být stejně zapamatovatelný moment, jako když v prvním díle zachraňoval potápějící se trajekt. Kam se poděl celej potenciál Spider-Mana to nevím, ale tady ho určitě nikdo nenajde. Ta tam je i snaha o propojení s úplně prvním Ironmanem (motivace zhrzených vědátorů být padouši), když to celý prostě nefunguje a my vidíme jen další generickou hru na superhrdinu a superpadoucha. Vtipný to je jen tehdy, když tam je Happy a ten je tam asi 5x. Sečteno podtrženo po naprosto perfektním Homecomingu, kterej je pro mě nejlepší hranej Spidey vůbec tu máme Spidermana kterej snad vznikl jen pro to, aby vyplnil mezeru mezi Endgame a další Marvelovkou. Kdyby nebyl, nic se nestane. Jak příběhově, tak z diváckýho hlediska. ()

Eric.Kosar

Homecoming pro mě neznamenal absolutně nic, jednalo se čistě o nudný origin. Far From Home ale už má něco do sebe, celkově je hravější, svižnější, zajímavější a dokonce i nápaditější. Gyllenhaal si roli nenápadnýho hajzlíka užil a zároveň zjednodušil klasickou MCU zápletkou, která se zde "táhla už od dob prvního Iron Mana". Chvilkama mě film i překvapoval, ale ne natolik, abych tomu udělil výš jak 3 hvězdy. Bohužel mě Spider-Man od MCU prostě nechytá za tu správnou cestu, no, tak uvidíme co si vymyslí Sony. ()

zurivymlok

Obsahuje spoilery. První půlka je spíše taková odlehčená teenagerovská komedie, což ale ke Spider-manovi skvěle jde. Zatím!!! Jako správný puberťák řeší vztahy i pocit odpovědnosti vůči světu a Tonymu. Pak to naplno rozbalí Mysterio a film se stane typickou marvelovkou, která nijak nevystupuje z davu a vlastně bych řekl, že je to poněkud slabší průměr. To však ani zdaleka neznamená, že je to špatný film. Průměrný snímek Marvelu zdaleka překonává podobné filmy jiných produkcí. Jake Gyllenhaal a jeho záporák se mi po 99 % filmu líbí (jen občas vypadal, jako by mu ujížděli nervy, což mi k němu moc nesedělo). Trochu je mě líto, že umřel, protože by v něm byl dobrý potenciál i pro další Marvel filmy. Celkovému hodnocení možná trochu ubližuje, že film přišel po neuvěřitelných Avengers: Endgame, čemuž se jen tak něco nevyrovná. A opravdu, Tony a překvapivě i Kapitán Amerika mi fakt v tomto světě budou chybět. :-( ()

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (více)

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž… (více)

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu