Reklama

Reklama

Spider-Man: Daleko od domova

 • USA Spider-Man: Far from Home (více)
Trailer 7

Obsahy(1)

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (109)

 • Opera, na kterou jsou Peterovi spolužáci odlákáni, je „Čertova stěna“ od Bedřicha Smetany. V závěrečných titulcích lze spatřit její plakát. (Foxhound#1)
 • Berlínské vlakové nádraží, kam Peter Parker (Tom Holland) přijíždí z pražského hlavního nádraží, je ve skutečnosti londýnská stanice West Silvertown – nadzemní linky metra DLR. v pozadí můžeme vidět berlínskou vysílací věž a na stanici nápis DB. Oboje bylo doděláno počítačově. Štáb v Berlíně tedy vůbec nenatáčel. (10milda)
 • Původní hrubý sestřih filmu se blížil ke 3 hodinám. Posléze byl sestříhán na necelé 2 a půl a nakonec na 2 hodiny a 10 minut. (Kinofil)
 • Mezi vystřižené scény patří: První se týká Petera Parkera (Tom Holland) a jeho nové lásky MJ (Zendaya). Odehrává se v letadle během zpáteční cesty do Spojených států, kdy dvojice usne s hlavami opřenými o sebe. Následuje pak scéna s tetou May (Marisa Tomei), kdy jí Peter ukazuje brýle Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) a May ho ubezpečí, že do nich doroste. Na webu Daily Bugle se pak objevilo video pořízené Flashem Thompsonem, v němž Peterův spolužák popisuje útok Elementálů živě přímo z místa. Doprovodný článek se pak pochopitelně nese v duchu nepřímého obviňování Spider-Mana a poukazuje na zmínky o přítomnosti dronů. Naopak padouch Mysterio je titulován přídomkem velký. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (Kinofil)
 • Krátce po premiéře filmu a jeho překonání miliardových tržeb studio Sony oznámilo, že postava Spider-Mana končí v sérii MCU z důvodu dohadů se studiem Disney o procenta ze zisku. Sony, který na něj vlastní filmová práva, se rozhodl, že si jej nechá pro svůj komiksový vesmír a plánované propojení s Venomem (2018). Situace se nakonec po měsíci obrátila a oblíbená postava zůstala jak v sérii MCU, tak i pod vedením Sony. [Zdroj: Moviezone.cz] (Kinofil)
 • V jedné z počátečních scén vidíme charitu May Parker (Marisa Tomei) pro oběti po událostech z Avengers: Endgame (2019). V komiksu se tato charita jmenuje „Food, Emergency Aid, Shelter and Training“ („Jídlo, pomoc při mimořádných událostech, přístřeší a výcvik“), zkráceně F.E.A.S.T. (3T)
 • Disney dostává od Sony 5 % ze zisku spider-manovských filmů. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Geralt z Rivie)
 • Film se pár týdnů po premiéře vrátil podruhé do kin v delší verzi. Například s akční scénou v restauraci. (tyzmrde)
 • V traileru se objevila akční scéna v restauraci, kdy Spider-Man (Tom Holland) bojuje s gangstery a potom mluví s policisty. Tato scéna byla z filmu vystřižena. (tyzmrde)
 • První film MCU, který se odehrává v České republice. (tyzmrde)
 • Ve scéně, kdy se objeví Fire Elemental v Praze, můžeme vidět, jak při útoku rozmlátí českou policejní Škodu Octavii. (UncleMorty)
 • Snímek během tří promítacích víkendů překonal hranici 1 miliardy amerických dolarů a stal se tak 8. filmem v rámci Marvel Cinematic Universe, kterému se na tuto metu příjmů z kin podařilo dosáhnout. Současně jde o první film se Spider-Manem v hlavní roli s tímto finančním úspěchem. Utržené peníze za lístky z kin však v tomto případě nezískalo studio Disney, ale studio Sony, které vlastní práva na sólové filmy se Spider-Manem. (Tashi)
 • Ve druhé potitulkové scéně, kde jede Talos (Ben Mendelsohn) a jeho manželka autem, má auto poznávací značku HNM 2601 – to znamená „Hawkeye & Mockingbird #6 volume 1“, a to je jediný komiks, kde se ukázal Nick Fury (Samuel L. Jackson) jako Scrull. (Hlubinix)
 • Místo, kde zastaví autobus cestou přes Rakousko, není žádná rakouská roubenka, ale hospůdka v obci Dobřeň na Kokořínsku (Hospoda na Dobřeni). (Winster)
 • Ve scéně, kdy je Spider-Man v holandském vězení, tak telefonující policista je ve skutečnosti český komparzista Martin Čermák. Jediný on a Tom Holland měli onu masku v průběhu natáčení na sobě. (Zayoch)
 • V tomto snímku má Peter (Tom Holland) řadu obleků, jenž můžeme vidět na palubě Happyho tryskáče. Jeden z nich je Iron Spider suit, který si nakonec nechal v New Yorku (v nabíječce). Ten jsme mohli už vidět ve filmech Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019). Má několik podobných vlastností hned s několika obleky. Je podobný Anti-Dock Suit ze hry „Marvel's Spider-Man“ na PS4, kdy tvůrci jen zvolili jinou kombinaci barev (pavoučí logo je velice podobné), ale ze všeho nejvíce se podobá s klasickým oblekem Iron Spider z komiksu. Prvně se objevil v „The Amazing Spider-Man #529“ z roku 2006 a známe ho i ze seriálu Ultimate Spider-Man (od r. 2012), ve kterém tvůrci pavoučích filmů (z MCU) častokrát našli inspiraci. Později ho nosila i Marry Jane, Aaron Davis či Michael van Patrick. Velice podobný oblek nosil také Otto Octavius v „The Amazing Spider-Man #698“ z roku 2012 (Superior Spider-Man Suit) či v „The Amazing Spider-Man Vol 4 #25“ z roku 2017 a v „Superior Octopus Vol.1 #1“ z roku 2018 (Superior Octopus Suit). (3T)
 • Malé náměstí v Nizozemí je pouhé nádvoří restaurace v centru Prahy. (maxmen)

Související novinky

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy…

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

Trailer na Spider-Mana porazil Avengers

26.08.2021

Myslím, že odpověď na otázku, kterého superhrdinu mají vlastně lidé nejradši, je díky posledním pár dnům už docela jasná. Fanoušci zkrátka milují Spider-Mana, nebo spíš – Spider-Many. Jakmile totiž…

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala…

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku…

Reklama

Reklama