Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

Rozpočet $160miliónovTržby USA $288,932,208Tržby Celosvetovo $858,815,387 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Veru moc som od toho nečakal, Marvel ma už začína nudiť a nakoniec ma to bavilo viac než megaúspešné Endgame. Prvých 15 minút som bol ešte váhavý, nejako to smútočné nadpájanie na koniec endgame nejak nebralo, obával som sa ako to tvorcovia ustoja aby sa to niekam pohlo. Cesta do Európy postupne nabrala na obrátkach, rovnako tak iskrenie medzi hlavnými postavami, akcia mala grády, bola prehľadná, upútala, postupne naberala na obrátkach a psycho deptanie Spider-mana doslova dostalo, človek ho junáka až ľutoval čo si ten chalan musí prežiť. Tento krát máme na vrch aj výborné efektné 3D. A na ten dabing som si tiež potupne zvykol. /videl v kine 3D verziu: 90%/ __ Druhá projekcia v 2D o dosť stráca efektívnosť pri akčných scénkach, jednoznačne pre tento film odporúčam 3D. __/videl v kine 2D verziu: 80%/__(9.7.2019)

Páčilo sa mi to viacej než prvý diel. Má to celkom povedení dej(EuroTrip potešil), v pohodke teenage hlášky, peknú a prehľadnú akciu, výbornú hudbu, sympatických hercov a samozrejme nečakaný zvrat, ktorý vypointuje dej úplne iným smerom než človek čakal takže Marvel stále dokáže diváka prekvapiť a samozrejme vynikajúce potitulové scény tiež prekvapivé. Určite som zvedavý a film navnadil diváka na ďalší progres v deji. Pre mňa 80%.(9.7.2019)

Spiderman a jeho evropské toulky nakonec dopadly líp než jsem čekal. Jelikož jde o epilog k třetí fázi MCU, je jasné že je třeba věnovat čas dovysvětlování věcí na které se nedostalo během Endgame. Holland opět dává do pavouka maximum a Gyllenhaal mohl klidně dostat víc času. Tak či tak jde o super poslední dílek do skládačky a karty jsou dost zajímavě rozdány pro další dobrodružství. I think Nick Fury just hijacked our summer vacation. (12.7.2019)

Zakončení třetí fáze marvelovského universa, které přímo navazuje na Endgame a tím pádem obsahuje tunu spoilerů, takže pokud jste ještě neviděli Endgame a chtěli byste, tak zde velmi obezřetně. Pokračuje naladění Spidermana na výrazně mladší publikum a jasná je i sázka na vtip, který je někdy až moc usilovný, ale celkově tahle sázka vychází. Ve Far from Home se podíváme do evropských lokací, které alespoǹ trošku ozvláštní děj. Potěší kulisy Prahy (LIberce) a další menší pomrknutí pro Čechy. Díky tomu jsou ty více než dvě hodiny příjemně strávenou blokbusterovou zábavu i přes zbytečně velký prostor pro nezajímavé vedlejší postavy z řad Parkerových spolužáků a učitelů. Výrazným plusem je pak celkové účinkování Jakea Gyllenhaala, který je prostě výborný, a pak také potitulková scéna. Opět velmi povedené řemeslo.(11.7.2019)

Far from Home mě velmi bavil, i když nemůžu říct, že by to byl nějaký zázrak. na jednu stranu slušné a sympatické obsazení, část "školní výlet" je fajn, protože mě čím dál víc baví superhrdinové v civilnějších pozicích, řešící běžnější věci než záchranu světa. Vtípků je tu hodně, obzvlášť potěší ty, které je pečlivě budují (zejména ten jeden speciální a poměrně nenápadný, který začne někdy na začátku dotazem na cpt. Marvel a svůj hlavní půvab nabude až na úplném konci). jinak ano, souhlasím se zdejšími kritiky, že příběh není moc odvážný, drží se zaběhlých vzorů, Spidey a jeho schopnosti se tu moc netěží, leda tak na okrasu a potom v pár vzácných momentech). Výsledek je nevýrazný, bez větších a silnějších momentů, takže během sledování je to fajn ale následně se to v hlavě spojí do jednoho nevýrazného šedého oblaku, kde se bohužel ztratí i pan Džejk Ýlenhól, který jinak mohl být divokou kartou tohoto dílu (a třeba ta kladná stránka mu hrozně slušela). Je to prostě sázka na jistotu a velkou dávku situačního humoru, což funguje "tady a teď", ale s (byť malým) odstupem mám pocit, že to mohlo být podstatně lepší. PS: Je krásné, že Happy zmiňuje, jak Stark byl pořád ve stresu, zápřahu a stále zpochybňoval i svá vlastní rozhodnutí, ale aby do EDITH zakomponoval nějaké bezpečnostní prvky proti lidem, kteří se ji pravděpodobně časem pokusí zneužít, to ne... Tohle prostě bije do očí, ale u Marvelu se málokdy přemýšlí za první roh, takže takové věci nechávám být...(16.7.2019)

• - Film se odehrává 8 měsíců po událostech z Avengers: Endgame (2019). (3T)

• - Starý kufr, se kterým Petr Parker (Tom Holland) cestuje do Evropy má iniciály „BFP“, odkazuje tedy na Benjamin Franklin Parker, celé jméno jeho strýčka Bena Parkera. (10milda)

• - Film se v České republice natáčel pod krycím názvem „Bosco“. Ve Velké Británii jako pak pod názvem „Fall of George“. (10milda)