Spider-Man: Daleko od domova

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

// "Come on, Peter Tingle!" Další pavoučí trefa do černého? Well... Far From Home je zcela podle očekávání větší, hravější a akčnější, Jon Watts si s tím navíc tentokrát fakt pohrál, takže servíruje jeden boží nápad za druhým (konečně někdo překonal scénu s Vaderem na konci Rogue One), pak ale ke konci druhého aktu přijde jedna nepovedená scenáristická berlička (teatrální Jake Gyllenhaal promine), a celý film se tak nepříjemně zbrzdí. Naštěstí (!) na to naváže jeden hezký emocionální moment a skvělé finále, takže jsem tohle klopýtnutí filmu ještě milerád odpustil. Co mi zbylo, je parádní dovolená od zbytku osudového MCU, která zvládá míchat humor s vážností, romantiku s osobními vendetami, a klasické spidermanovské odkazy s moderním pojetím od Marvelu. Zkrátka přesně ten typ letního blockbusteru se srdíčkem, který chcete v kině vidět jednou, dvakrát, god damnit, klidně i třikrát! Fanboyovských 9/10 a čekání na trojku bude dlouhé. (Viděno 2x, pořád awesome)(27.6.2019)

Nevím, čím začít. Tím, že je Far from Home jednou z nejvýraznějších marvelovek? Jak fantasticky se scénář porval se záporákem, a že jeho origin patří mezi vůbec ty nejsilnější v celém univerzu?? Že se CGI trikařům s neskutečnou finesou povedlo převést z papírových stránek v měřítku téměř 1:1 jedny ze Spideyho nejšílenějších akčních scén??? Jak efektivně a elegantně se pokračuje v příběhu Endgame?!? Wow! Geekovskej pot ze mě v kinosále jen lil, a na konci (a v letadle na poli s růžemi) jsem dokonce uronil nejednu slzu!! Vážně nemám slov výtek. To nejlepší si ale schovávám na konec, a sice, že novej filmovej Peter Parker je ultimátní dojemnou romancí se vším, co k žánru patří, včetně svěžího komediálního závanu, teenagerských nadějí a zklamání, srdceryvných dialogů a cool písniček. Fakt nepřestávám vycházet z údivu, jak se to sakra Marvelu zase povedlo, natočit žánrově něco na comicsy neokoukanýho (tj. středoškolskou love story s hustýma akčníma scénama). Smekám. P.S. Člověk je z toho úplně paf, když si doma měsíc pouští slabší filmy a přinejlepším jeden, dva nadprůměrný fláky, a pak se vypraví do kina na takovouhle šlehu. Budu se opakovat, ale mám prostě sakra rád drahý hollywoodský kraviny s tunou efektů a parádním soundtrackem. P.P.S. (troufale nefilmové) Pokud jste to dočetli až sem, tak vás všechny žeru, protože to přeci jen dělám i kvůli Vám všem, kteří jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodli sledovat můj účet... K tomuhle filmu se totiž váže jeden hodně osobní příběh. Kdo mě zná lépe, ví, že si žádnou marvelovku nenechám ujít pokud možno v předpremiéře v IMAXu, a ihned ji radostně ohodnotím. Tak co se tentokrát stalo? "Stala" se ještě radostnější událost, a to sice moje nádherná dcera Miriam, která se rozhodla, že se s tátou přivítá právě 4.7. - na Den nezávislosti. Na Spideyho premiéru. Takže vážení, šestinedělí a neopakovatelné, kouzelné chvíle s mou rodinou bych pochopitelně nevyměnil ani za nic, a tak holt muselo kino počkat... Majdo, Miriam, miluji vás obě hrozně moc.(2.8.2019)

Si myslim, že tímhle směrem už se marvelovský omalovánky dál nedovalí. Triky jsou super (jako vždy), vkusně pubertální humor OK (osvědčená klasika), příběh... meh. Celá zápletka kolem záporáka je bohužel intergalakticky imbecilní a jediná její výhoda je, že díky Mysteriovým projekcím může předvádět roztodivný vizuální kejkle (což ovšem dělá tak na půl plynu). Ve výsledku je to pořád jen další variace na totéž. Uvidíte, zapomenete, zkrátka dobře prodanej řadovej produkt oblíbený značky. MCU bude potřebovat novej impuls. Třetí hvězda vlastně jen za potitulkový scény, který jsou tentokrát správně podrazácky humorný a dokazujou, že si tvůrci celej ten cirkus taky občas dovedou škodolibě namazat na chleba. 5/10(16.11.2019)

Tak ten Holland není zas takový tragéd, jak jsem očekával. Od první chvíle jsem nesnášel jeho pozici Starkova sidekicka, ale už je mi to jedno. Tobey Maguire byl sympatičtější, ale vážný. Holland pubertálně hláškuje a nechcete ho zabít. Jen ten komiksový měl přeci jen trošku dospělejší drzý humor. Líbilo se mi, že se děj odehrával i v Praze společně se západnějšími městy, aspoň budou za mořem konečně vědět, kam patříme. Není to monotónní, má to dost slušnou akci, dobrý twist pro komiksové neznalce a baví to. To co udělali s MJ (lol), zajímavé, ale co, doba jde dál. Jen na začátek jsem čekal uctění památky velkého Stana a ne postav samotných. A btw posttitulková scéna je to největší wtf, co jsem poslední dobou v kinech viděl.(7.8.2019)

Avengerům je konec a svět superhrdinů nyní funguje jinak. Předchozí Spider-man s Tomem Hollandem, byl pro mě příjemným překvapením, který ani tak nebyl superhrdinským, jako spíše teeneagerovskou komedií. Druhému dílu nechybí řada povedených hlášek a všemožných narážek, stejně tak jako sympatičtí hrdinové a české diváky, potěší známé kulisy. Bohužel jsem tentokrát čekal trochu více a to minimálně po stránce akce, napětí a velkolepých scén. Zde nový Spiderman oproti avengerovské konkurenci moc nefunguje a vedle libovolného superhrdiny od Marvelu, vypadají akční scény plytce a nezajímavě a nijak tomu nepomáhá, ani hlavní záporák, což je velice škoda. Pořád se jedná o zábavný film pro celou rodinu, který nenudí, ale čekal jsem přeci jen více.(21.1.2020)

• - Ve scéně z Nizozemí si zahrál i český herec Lukáš Bech. (derot)

• - Spoiler: Ve filmu se dovíme skutečný příběh Hydro-Mana. I když se jedná o iluzi a ani Hydro-Man či Hydron se ve filmu reálně neobjeví, Flash (Tony Revolori) po útoku v Benátkách čte článek o námořníkovi jménem Morris Bench a jak přišel ke svým schopnostem. Bench je v komiksech známý jako Hydro-Man, a tak tvůrci mají otevřené dveře v případě jeho zapojení do MCU. (3T)

• - V traileru se objevila akční scéna v restauraci, kdy Spider-Man (Tom Holland) bojuje s gangstery a potom mluví s policisty. Tato scéna byla z filmu vystřižena. (tyzmrde)