Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

TheDarKnig

tak nehorázně skvělá jízda a hlavně náser, že prostě nejde dát méně než 5. Už jen kvůli odvaze přijít s něčím tak nekompromisním, šíleným a nechutně chutným. Jemné váhaní trvalo jen tři první díly, kdy museli tvůrci teprve představit všechny hrdiny, jejich cíle i zkušenosti a úchylky, no pak, počínaje dílem v "podsvětí" se to vyšvihlo do neuvěřitelných výšek a díl za dílem se stupňovala ta nejnemocnější, nejpropracovanější a nejbrutálnější zápletka, jakou jsem viděl. Takový Řím jen tak znovu neuvidíme, protože tady je z něho ukázáno jen to nejhorší, korupce, vraždy, šílenství, neskutečně zkažené obyvatelstvo, intriky, závist a vášeň, až zvířecí vášeň. Sex a nahota je prostě naprosto normální. A to, jak autoři dokázali perfektně natočit některé tyto scény, je až zvráceně skvělé (díl 9.). A samozřejmě krvavá, brutální akce, která z počátku sice čerpá z 300, no brzy začne zacházet mnohem, mnohem dále a je úžasnou ukázkou vynalézavosti a perfektní kamery a choreografie. A samozřejmě digitálních efektů, hlavně těch krvavých. Nejlepší na tom všem je, že seriál není hloupý, čerpající všechnu svoji zajimavost jen z surovosti a sexuality. Má i doslova božské (jupiterovy) postavy, každou skvěle vykreslenou, uvěřitelnou i dobře zahranou (no ne vždy, ale tady se počítají i průměrné výkony za výborné a takový Batiatus je vysoce nad všemi) tvořící kostru neméně skvělému příběhu, plnému zrady, falešné cti a slávy a bolesti, který nesmírně famózně a dravě míří k vyvrcholení. To je pak prostě kulervoucí. Nejvygradovanější série všech dob. Kill Them All! Těším se na sezonu 2. ()

TeeAge

|| Scenár: Steven S. DeKnight | Hudba: Joseph LoDuca | Produkcia: Chloe Smith, Charles Knight, Aaron Lam / Ex.: Steven S. Deknight, Robert Tapert, Sam Raimi, Hoshua Donen | Distribúcia: Starz || Chutné seriálové mäso zabalené do krvi a piesku. Po troch sériách nadšenie len zosilnilo, a potrvrdilo sa, že možnosť rozvynutej dejovej štruktúry vďaka seriálovej metráži dodáva príbehu neporovnateľnú silu oproti jednoduchému celovečernému filmu. Jednoznačne najepickejší a najvideoklipovejší seriál pod slnkom. Smútim po ďaľších sériách, podobne, ako to bolo u Rome. 100% | SD, PortaPro, EN DTS | ()

Arachneuss

„There is but one path... we kill them all!" Blood and Sand - 80%: Zprvu pouze lacinější verze 300: Bitva u Thermopyl s příběhem a dialogy tupými, jako ostří cvičných mečů v ludusu gladiátorů. Po pár dílech, kdy si tvůrci ujasnili svou vizi, se naopak jedná o intenzivní rubačku s vizuálem za všechny prachy, dějovou linkou plnou intrik (za pointu šestého dílu by tvůrci zasloužili nějakou cenu), láskou mezi mřížemi a touze po krvavé pomstě. Určitě ten nejlepší seriál z první čtvrtiny tohoto roku a také příslib do budoucna, že novodobá verze vzpoury pod vedením Thráckého válečníka má šanci apelovat na absolutní výšiny hodnotící škály. Vengeance - 50% War of Damned - 80% ()

Hitman_47

Promo k tomuto seriálu naznačovalo, že nepůjde o nic jiného než bloodfest ve stylu 300.. tohle dodržel pouze pilot. Od druhého dílu se ovšem seriál začal formovat do podoby, která ukazuje všechny "přednosti" Říše jak jí máme všichni rádi - intriky, zvrhlost, gladiátorské bitvy - plus skvěle vygradovaný děj zakončený brutálním masakrem. Doufám, že druhá série (pokud se jí tedy nakonec dočkáme) dozná laťky, která byla je v tomto případě proklatě vysoko! ()

kitano

Seriál ktorý nepozná mieru v ničom, čo predvádza. Ani v sprostom kopírovaní, ani v množstve počítačovej krvi. Nechutný, umelý, prázdny televízny nádor. (1/10) ()

NinadeL

33/33 (3x) Starz! se inspirovalo úspěchy HBO, FX a Showtime a natočilo nového Spartaka jako seriál plný akce, krve a nevázaného sexu. To celé v počátku zabalilo do úhledného digitálního balíčku a příběhů z gladiátorské školy, kde má každý své sny a cíle. To by samo o sobě možná bylo dostatečně zajímavé, pro mě ovšem již méně, ale musím se pozastavit nad vynikajícími herci v klíčových rolích. Protože ti jsou tím hlavním pikantním lákadlem. Dokonalý pár Batiata a Lucretie hrají John Hannah a Lucy Lawless, kteří společnými silami posilují to nejlepší ze svých kariér. John už dávno není jen tím poskokem z Mumií a Lucy Xenou. Ačkoli Xena byla postavou s tolika tvářemi, o které se jen každé herečce může zdát. Je skoro neuvěřitelné, jak přirozeně vyznívají veškeré scény, jejichž nedílnou součástí jsou zápasy na smrt a nikdy nekončící soulože mnoha způsobů... Nahota není pobuřující, akce je nezbytností. Lucy poodhaluje vše, aby dávala tušit ještě víc, jak jen je tohle možné? A samozřejmě velice na místě jsou intriky v podání Ilithye Vivy Biancy. Andy Whitfield v titulní roli z počátku vypadal, že bude tím nejslabším článkem, ale vyvíjí se spolu se svou postavou a postupně se také stává elitním oblíbencem celé show. Což by samozřejmě bylo na pováženou, kdyby se k tomu nedopracoval ani v polovině, i když samozřejmě jisté vývojové stupně jeho charakteru jsou méně uvěřitelné. Z režisérů stojí na absolutním vrcholu Michael Hurst, jehož interpretace přinašeče deště byla dech beroucí a souboj s obrem nejmýtičtější. Samozřejmě svůj vysoký standard potvrdil Joe LoDuca na postu hudebním. Díky dokonalému prequelu Gods of Arena jsem přečkala velice uspokojeně čekaní na novou sérii Spartacus: Vengeance a vyrovnala jsem se s úvodními díly Blood and Sand, které zdaleka ještě nedosahovaly rozkoše a ukojení z druhé poloviny série. Spartacus je cestou televizního dramatu nové doby. Příběh revoluce třetí neúspěšné vzpoury otroků v antickém Římě nepromlouvá k dnešku tolik jako vzdor nobility, intriky, ambice a chtíč. ()

Eddard

Pozoruhodné. V prach si a v prach se obrátíš. I takhle by snad mohlo znít krédo gladiátorů a nějak podobně bych viděl osud tohohle seriálu v dlouhodobější perspektivě. Vysvětlím. První dva díly seriálu jsem si docela protrpěl - ne, že by byly nudné, ale ta samoúčelnost formy a potoky pasterizovaného patosu mě dost... dráždily. Už jsem chtěl Spartaka odepsat, když tu se začalo blýskat na lepší časy - méně zpomalených záběrů na kapky tekutin, dopadajících dramatickým způsobem do písku, více příběhu, herectví a smysluplnosti. Kdo by to byl čekal - zbytek seriálu jsem velice spokojeně zkonzumoval během několika dnů. Zábavné, krvavě akční, vtipné, funguje to, komu čest, tomu pochvala. Na stranu druhou - a tady jsme u toho v prach se obrátíš - jsem přesvědčen, že přes veškerou tu pastvu pro oči (ano, mám zde na mysli i vskutku bezprecedentní porno kvality seriálu) a dobře zvládnutou akci, nemyslím si, že jde o seriál, který by se zapsal mezi ty nezapomenutelné, instantně legendární kousky, kterými nás zásobuje třeba konkurenční HBO. Jednoduše řečeno, tenhle Spartakus má sice koule, ale postrádá to, čemu lidi od umění říkají přesah (oblouk, most). Pokud se o takové věci příliš nezajímáte, nebo je zrovna v tomhle případě nepotřebujete, klidně si mé hodnocení vyložte jako pětihvězdičkové. 70% ()

Falko

Kedze ma velmi bavili filmy ako GLADIATOR (2000) s Russelom Croweom alebo 300: BITVA U THERMOPYL (2006) s Gerardom Butlerom, tak som nemohol pochybovat o tom, ze ma bude velmi bavit aj tento serial. Z produkcie HBO je to vobec moj najoblubenejsi serial a to nielen kvoli brutalnym krvavym scenam, ale aj kvoli scenaru o hrdinstve, priatelstve Spartakusa a inych Gladiatoroch, ale aj intriganstvu a spinavych obchodoch Batiatusa, ktoreho zahral skvely John Hannah. O to viac ma to prekvapilo, kedze Johna som spoznal v sympatickych postavach vo vsetkych troch MUMIACH (1999, 2001 a 2008) alebo v romantickej komedii s Gwyneth Paltrow SRDCOVA SEDMA (1998) a to som si ho naozaj v takejto ulohe ani nevedel predstavit :-) Hudba bola tiez velmi slusna a nemam tomuto serialu co vytknut, pretoze zaverecna 13 cast mi len pritvrdila piatu hviezdicku. _________ John Hannah - (Batiatus) +++ Andy Whitfield - (Spartakus) +++ Jai Courtney - (Varro) +++ Manu Bennett - (Crixus) +++ Lucy Lawless - (Lucretia) +++ Peter Mensah - (Doctore) +++ Nick Tarabay - (Ashur) +++ Viva Bianca - (Ilithyia) +++ Lesley-Ann Brandt - (Naevia) +++ Produkcia: Sam Raimi +++ ()

viperblade

Blood and Sand: Býval dobrým vojákem, ale spáchal ten nejhorší zločin - postavil se proti mocichtivému šéfovi. Snažili se ho zabít, místo toho zabil on je. Ne, tohle není pokračování Odpadlíka, ale stručné shrnutí (nejen) prvního dílu. Nicméně motiv pomsty tu najdete. Jak už zde nesčetněkrát zaznělo, Spartacus: Blood and Sand si bere to nejlepší z 300, Gladiátora a Říma a převádí to na nový level. Takže za první sérii zde najdete více nahoty než v Římě (a to jen po 13 dílech s tím, že Řím měl 22 dílů!) Taky zde najdete více intrik, než v Římě, více zpomalovaček a digitální krve než v 300 (teď mě napadá, že pro tvůrce je štěstí, že dnes počítač dokáže vytvořit tolik krve, jinak by se spotřebovalo ohromné množství kečupu :-)) Docela jsem se bál, že se seriál bude snažit být moc cool a že zapomenou na příběh, jenže tohle je omyl. Sice to (zatím) nemůže konkurovat Římu, 300 nebo Gladiátorovi, nicméně to mi nebrání, abych tomuto seriálu dal plný počet. Protože při jeho zhlédnutí jsem se mimořádně bavil, byl jsem překvapen množstvím intrik a odboček (ano, Spartacus není vůbec hloupý seriál, jak by se mohlo zdát) a po zhlédnutí posledního dílu se nemůžu dočkat druhé série. Takže, mnoho štěstí, Andy. Doufám, že se s tou nemocí popereš stejně, jako v aréně. P. S. Nevím, čím to je, ale po skončení každého dílu jsem měl pocit, že musím naběhnout do posilovny a dřít tam do úmoru, abych vypadal alespoň z poloviny tak, jak zdejší gladiátoři. P. S. 2. A Lucy "Xena" Lawless potěšila. Ve 42 letech vypadat takhle sexy a nestydět se to ukázat… Klobouk dolů. Vengeance: Bohužel, život není seriál a většinou nemá šťastný konec. Andy svůj boj s rakovinou prohrál a tak byl přiveden Liam. Přiznám se, první díl druhé série byl zvláštní, než jsem si na něj zvykl, ale pak se seriál rozjel a musel jsem uznat, že je opravdu kvalitním nástupcem Spartaka Andyho. Vyzařuje z něj taková ta pravá vůdcovská aura, kterou předvede během druhé série nesčetněkrát. Celá série mě neskutečně bavila, musím říct, že jsem opravdu potěšen a připraven na finální sérii. Jsem opravdu zvědavý, jak něco, co takhle začalo a přes všechny možné komplikace (ještě jednou, RIP Andy) se dostalo až na vrchol, skončí. War of the Damned: Poslední série tohoto krvavé seriálu rozhodně nezklamala a více než důstojně zakončila tuto čtyřletou pouť. A mně se bude stýskat, abych pravdu řekl. Spartacus v sobě totiž, pokud "oloupete" všechny "slupky" (krev, nahotu) pořádně, skrývá vlastně prostý příběh o jedné z nejstarších lidských tužeb - být svobodný. A takovéhle filmy/seriály mám a asi budu mít rád vždycky. V poslední sérii najdete parádní scény (bohužel, opravdu dokonalé jsou hlavně ty, které obsahují spoilery, takže se na to musíte mrknout :-)) skvělé a důstojné záporáky (byť Crassus nebyl ve skutečnosti tak skvělý stratég, jak jej seriál vykresluje) a v neposlední řadě postavy, na kterých vám záleží. Určitě si tento seriál dám někdy celý znovu a všem, kdo viděli jen pár dílů z první série, bych doporučoval hodnotit až po zhlédnutí celé série. Ono ne vždy je vše tak, jak to vypadá a tento seriál opravdu nejsou "jen" cool krvavé scénky smíchané se sexem. Možná budete překvapeni, jak vás to pohltí. () (méně) (více)

Rogue

Nevkusná snaha napodobit syrovost seriálového Říma a comicsovost třístovky v prvních dvou dílech nabídne hektolitry digitální krve, sex, kozy, brka, buzny, lesby, trojky i honění péra. Seriál se vyznačuje také tím, že je příšerně a zbytečně vulgární ve snaze být realistický. Na celé té samoúčelnosti je nejsmutnější, že vůbec nefunguje. Jediným důvodem, proč by mohl někdo chtít tuto sračku vidět, je touha podívat se na souložící Xenu. Také miluju oblohu jak z photoshopem doladěných pohlednic a sráz u domu. ()

kulyk

Největší problém tohoto seroše je americký přístup k násilí a k vulgaritě. Frajeři tu střídají střevarvoucí seky a údery, vysílající šedou kůru mozkovou na volné prostranství, a to vše s proslovy jak z univerzitní auly. Kromě toho nějak úplně nevěřím, že by Spartakus byl až tak uvědomělý lidumil. Spíše si myslím, že měl dost neustálého strachu o vlastní bytí, resp. hrátek s kamarády na život a na mrd, to vše bez adekvátní šance na přežití. Když už zdechnout, tak na hezkém hříbátku, řekl si jednou tento junák a oslovil tím i další majetek místních vlastníků lidských zdrojů. Co by ne, má mé sympatie, ostatně stejně jako tento počin. Když pominu výše zmíněné i fakt, že se tam k sobě mají ti vrahounci až přespříliš, jde o ultimátní zábavu. Kečupu jak na pizze z tesca. === Tak jsem se krzevá další sérii dozvěděl, že pan původní herek Spratkakus umřel. Škoda ho. Asi málo cvičil..... ()

Ded@M@tes

Legendární Spartakus v historickém seriálu s dechberoucími příběhy a nezapomenutelnými souboji v aréně. / Viděné epizody z 1 série *13.dílů / ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Ze začátku až tupě vyhlížející testosteronová zábava, která se během pár dílů změní ve svůj pravý opak. Ona už je to teda už ze začátku docela zábava, jenže teprve od 5. dílu se seriál správně rozjede a laťka jednotlivých dílů se dostává pekelně vysoko. Vývoje postav a jejich nekompromisní vylidňování, intriky jak ze seriálu Řím a spousta napínavých a mrazivých okamžiků. To všechno v seriálově ojedinělém vizuálu, který se vůbec neokouká, spíš si na něj člověk čím dál víc zvyká. Dokonce i na ty až moc digitální stříkance krve, které mě jeden čas dost štvali. Akce je výborná a celé to na hodinový seriál uteče strašně rychle. Jedinou menší výtku bych tak měl paradoxně k postavě Spartaka, která je ze všech postav pomalu nejméně zajímavá a v některých dílech to jeho linie i maličko brzdily. Ten zbytek mě ale dokázal tak strhnout, že se nemůžu co přinese 2. série. Snad si vysoce nastavenou laťku udrží. ()

tahit

Mám-li psát upřímně, musím přiznat, že žánr historického filmu mě vždycky bavil, ale je ovšem jasné, že rovněž každá filmová historie je přizdobená fikcí. Spíše si kladu otázku? V čem se liší tato nová adaptace v konečném výsledku od okázalé verze Stanleyho Kubricka? Záměr tvůrců byl patrný, po vizuální stránce co nejvíce fascinovat brutální akční smrští a počítačovými triky. Nicméně v obou případech toho bylo někdy příliš. Po pravdě řečeno, je nanejvýš obtížné hodnotit i zdejší historii, poněvadž stejně nikdo neví, jak to doopravdy všechno bylo. Z tohoto důvodu není potřeba dodávat, že tady o tu reálnou historii šlo až v druhé řadě. Inu což, je třeba dále říct, je evidentní, že se tvůrci rozhodli vytvořit ze Spartaka jakousi dravou šelmu, která se téměř po kolena brodí v krvi, je o to zajímavější, píšu-li o jeho myšlení, že mu dali i sociální rozměr. Co vlastně se tady podařilo a hlavně co za to stálo. Tak určitě obsazení, kde není slabé místo v hlavních rolích. A v další řadě mě zaujal heroizující Spartakus v podání Andy Whitfielda a notně přispěl k tomu, že mě to začalo opravdu bavit. Jakkoliv je to absurdní, tak se rval s životem (či o život v bolestném konci) jak ten skutečný Spartakus. A nelze se nezmínit ani o skvělém herci, který si mě získal, Manu Bennett v roli Crixe, jehož postava odvedla bravurní práci. První díl v první sérii byl takový krapet nuda, prostě nic moc, ale od druhého dílu se dojem lepšil. V tomto smyslu se seriál i se svými poklesky vydařil. ()

Davies182

Hodnocení po pilotu: Pět hvězd. Dostal jsem přesně, co jsem chtěl, možná i malinko víc. Seznam požadovaných rysů nového gladiátorského seriálu, na který jsem se půl roku (od ukázky) těšil, byl následující: chci 1) efektní souboje ala 300, 2) vymazlené zpomalovačky, 3) potoky krve, 4) spousty krásných nahotinek s bujnými poprsími, 5) alespoň nějaký "příběh", který seriál neshodí do mazlavého bláta v aréně. To všechno tu je, a tak si ode mne Andy Whitfield jako bezejmený bijec odnáší maximální hodnocení. Jako bonus je první díl šedesátiminutového kulervoucího pop-cornu doplněn sexy filtry a přepáleností - tentokrát jsou přehnané nejen počítačové efekty, ale i dabing herců a zvuk obecně. Prostě bomba, kouká se na to s rukou v kalhotech. Těším se na každý další pátek! Možná jednoho dne nakonec uvěřím, že má srdce. Až mu jej vyrvu z hrudi! Hodnoceni po čtyřech dílech: Pořád je to sice děsně candy, ale akční jízda z prvního dílu si vzala dovolenou plus seriál se snaží až moc okatě šokovat (erotika, brutalita), a to se nedělá. A nebo se to musí umět zamaskovat. Uvidíme na konci série, zatím trochu slabší 4 hvězdičky. Hodnocení po deseti dílech: WTF, seriál si slušně pohrává s dramatickou linkou a zvraty jsou nečekaně odzbrojující! Akce a kozy si pauzu rozhodně nedávají... jasných pět! Po komplet první sérii korunuji tento skvost na krále akčně-historicky-dramatických seriálů. Posledních dvacet minut závěrečného dílu jsem údivem nezavřel hubu. ()

petero

Totálny náser na TV obrazovkách. Domácnosť toľko krvi, odseknutých končatín, odhalených sexuálnych partií a prirodzení, sexu a nadávok ešte nezažilo. A to všetko vystajlované na nerozoznanie od 300, ktorý tým, že je určený priamo na obrazovky vyznieva ešte drsnejšie. Toto sa pred 22 hod. vysielať rozhodne nebude. Režisér si u mňa, po nevyužitom Bitch Slap (a Erin Cummings), dokonale napravil reputáciu. To patrí pre prvú časť, po druhej už tak nadšený nie som. ()

gogo76

Po vyčerpávajúcom Spartakovi od S. Kubricka som akosi nemal nutkanie stráviť hodiny pri modernejšom spracovaní, no skúsil som a ako to už pri seriáloch býva- chytí vás a nepustí. Erotický podmaz, ktorým sa seriál snaží prilákať divákov mi nesedel, väčšinou ide len o naťahovanie už i tak dosť rozťahaného seriálu. Čo však seriál robí zaujímavým sú veľmi dobre rozohrané vzťahy medzi postavami a zvraty v príbehu. Krvou ani zápasmi sa v arénach tiež nešetrí, preto musím uznať, že je seriál podstatne pozerateľnejší, než sa na prvý pohľad zdá. Veľká škoda tragickej smrti hlavného predstaviteľa, kvôli ktorému museli tvorcovia urobiť v nasledujúcich sériách zásadné zmeny. 1. séria je výborná a popri Spartakovi najviac zaujme postava jeho majiteľa a strojcu všetkých zvratov - Batiatusa, ktorý dostal v 6. dielnom prequeli ešte väčší priestor. Po 1. sérii a prequeli hodnotím na 80%. ()

sepp

Verlmi lacina kopie 300: BuT se stovkami litru pocitacove krve, spoustami odhalenych poprsi a vubec se spoustou "good old in-and-out". Ale tez s nudnym scenarem, PRISERNYMI hereckymi "vykony" a ony vychvalovane bojove sceny? Ja se tedy u nich temer az nudil. Nevim, 300ka mi prisla genialni, ale tohle je proste ve srovnani se serialem 'Rim' ve vsech smerech mizerne... ()

Phobia

Úžasná podívaná pro ženy a gaye! Svalnatá mužská těla lesklá potem, jednoduchý, předvídatelný děj, podivná vizuální stylizace, co má s realitou jen minimum styčných bodů. A hlavně ta krev... pokud se hlavní hrdina řízne při holení, buďte si jistí, že obrazovka bude ohozena monstrózním chlístancem červené barvy! Připravte si k TV obrazovkám kýbl, ne - radši lavor, pořád málo - vanu... sledujte TV obrazovku ve vypuštěném bazénu, tolik té krve bude! Méně je někdy více, páni ŘEŽizéři, zázrak ten váš výtvor není, ale jako mozkový relax dobrý a nelézt mi ústřední postava tak trochu na nervy, šla bych i na čtyři hvězdičky. 69% ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)