Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Pichloza

Důstojné zakončení Natašiiny kapitoly v MCU, které kvalitou s přehledem strká do kapsy Captain Marvel, Birds of Prey i oba dva díly Wonder Woman. Pokud si Kevin neudrží v budoucnosti Cate jako režisérku tak budu opravdu zklamaný, protože ona v sobě ten talent opravdu má. Dokazuje to už skvělým úvodem a titulky, které mi s Nirvanou ještě teď nahánějí husinu, parádní akcí v bojích z ruky do ruky(někdy mi to fakt připomnělo M:I, Bonda a Bourna) a super komornýma scénama kde se jen mluví. Pochválit musím i Casting, kterej je opět skvělý. Scarlett v kombinaci s Florence, Rachel a Davidem tvoří velmi zajímavou rodinu kdy Scarlett a Florence tvoří sourozeneckou dvojku která má šťávu a postavy Rachel a Davida chcete v první chvíli nenávidět a ve druhou chvíli jim zase fandíte. Problémy nastávají u záporáků, plot armoru Nataši a pro některé možná i v druhé části filmu. Taskmaster je postava, která je celkem na uchopení lehká, ale tady se moc nepředvedl(zklamaný, ale vyloženě nejsem) a Dreykov je na záporáka dnešní doby trošku slabší, ale zato je to realistická ukázka některých dnešních lidí co nemají problém obchodovat s dívkama. Co se týče Natašiina plot armoru tak jsem si občas říkal jak některé akce mohla dát a pak je tu ta druhá půlka filmu. Osobně s ní problém nemám, ale myslím že kdyby se stejně jako první část držela v té komornější rovině tak by to bylo možná lepší. I tak jsem spokojen a myslím že Kevin, Scarlett a Cate natočili Nataše důstojný a opravdu dobrý konec v MCU, který patří i k té lepší části marvelovek. P. S. Pokud se někdy Chris Evans do MCU vrátí tak okamžitě chci setkání a bitku Steva a Alexeje. ()

bararich8

Skvělý blockbuster s našlapaným začátkem, který si však drží dobré tempo po celou dobu a ani chvíli nenudí. Humor je fajn, občasné zamotání děje neurazí a kombo dvou "sester" nebo i "rodinky" tak nějak funguje. Jasně, spousta lidí si tu stěžuje na to či ono, ale já se skvěle bavil. Snad jen ten Taskmaster mohl opravdu dostat více prostoru, klidně i film. 4,5* ()

jarah

Keď idem sledovať marvelovku, chcem vidieť akciu a v tomto (trocha podhodnotenom) filme som jej dostala dosť. Je to proste také "marvelovské", ako povedal kamarát. Dalo sa z toho vytrieskať viac? Áno. To neznamená, že by produkcia šliapla vedľa. Len sa jej proste nepodarilo zavďačiť každému. Len, prosím, žiadne pokračovanie. ()

AloeB

Vyhněte se tomu obloukem, Black Widow je film, který dělá vše proto, aby se z toho, co na Black Widow bylo zajímavé, stalo nezajímavé nic. Už v samotném úvodu nám film ukazuje zbytečnou Natashinu minulost a snahu dát jí rychle a zběsile nějaké (byť falešné) rodinné zázemí. I potom jde vše jen z kopce, sebevražedná mise do Ruska postrádá motivaci, David Harbour je zde za ukázkového debila, který nic nepředvede, a z veškerého tajemného programu Černých vdov se stal jen další generický iluminátských kousek, kterých nám již Marvel několik naservíroval. Zázemí a atmosféra nepovedeného seriálu o Sokolovi a pacientovi psychiatrické léčebny byla mnohem propracovanější než u tohoto filmu, který měl k dispozici mnohem zajímavější charaktery. Inu, škoda. Nejen náš vesmír se očividně neustále roztahuje a jak se zdá, začíná to být na škodu. ()

Grimlok

Pro Marvelovky mám slabost, ale tohle je i na mě moc. Family se tady tlačí snad víc než v sérii Rychle a zběsile. Taskmaster, kterej je v komiksech neskutečně zajímavej a má výborný příběhový pozadí a zasloužil by si sám o sobě filmovou sérii, je tady vyloženě zparodován. Toho člověka, co ho takhle zprasil, bych rád viděl pověšenýho za koule do průvanu. Jediný pozitivum je Red Guardian a doufám, že se ještě v nějakym filmu objeví. Jinak je to naprosto zbytečná Marvelovka. ()

NiaWolf

Tenhle film má chybný název, správně by se měl jmenovat Spy Kids po 20 letech. Ze začátku sice film působí dost temně, ale pak se zničehonic zvrhne v kýčovité feministické pojetí Jamese Bonda. A ke konci už je tak nějak jedno, co se ve filmu odehrává, protože celé je to tak předvídatelné, že žádný moment překvapení nepřijde. A ne záporňák mě vážně nepřekvapil, protože se scénářem si někdo moc práce nedal. Zážitek mi také kazila Florence Pugh, která by svým žabím výrazem mohla sekundovat Captain Marvel, protože má stejný "punchable" výraz. Možná, že by film Black Widow měl větší sílu, kdyby byl uveden v době, ve které se odehrává, ale nyní prostě nedokáže nabídnout nic, kvůli čemu bych jej chtěla někdy vidět znovu, to už snad raději i Ant-Mana... ()

Critic odpad!

100% cringe. Ani David Harbour to nezachránil, feminizační peklo s trapným ruským akcentem. RIP Marvel. ()

Davidkkk

Ačkoliv jsem vlastně docela spokojenej, budu převážně kritizovat. Black Widow je důstojným završením Scarlettiny cesty napříč superhrdinským vesmírem a v rámci MCU jde o nadprůměr (pro představu Captain Marvel < Black Widow < Black Panther). Akce klasicky ok, jak bývá u Marvelu zvykem. D. Harbour a především R. Weisz naprosto nevyužití a co se týče Taskmastera, čekal jsem mnohem víc. Zakomponování jeho ojedinělých schopností takřka nulové a přestože je pozitivní, že jeho identitu neodhadnete, závěrečné odhalení není příliš uspokojivé. Největším plusem je sexy Florence Pugh, na kterou se v nových filmech těším. ()

Kingjiri

Po roce jsem byl opět v kině, tolik asi k opravdu upřímnýmu nadšení v souvislosti s timhle bijákem. Jinak biják samotnej spíš průměrná podivaná. Technická a herecká stránka jsou fajn a pobaví i pár hlášek nebo vtípků, ale s tim už u Marvelu člověk tak nějak automaticky počítá. Příběh samotnej mě moc neoslovil, překvapení nepřines v podstatě žádný a ačkoliv si občas rád stěžuju na překombinovaný scénáře, tentokrát bych vzhledem k až příliš přímočarýmu scénáři nějakou menší dějovou odbočku nebo nějakej další vedlejší motiv uvítal. Na druhou stranu přines námět aspoň množství cat-fightů (ačkoliv akce celkově moc nebylo a žádná akční scéna nebyla nijak extra zajímavá) a ženský castingu celkově vládly, na což byla občas radost pohledět. Málokdy se mi u Marvelovky stane, že budu muset poměrně důkladně hledat důvody, proč se na ní podivat znova, což se mi tentokrát přesně stalo. Za filmařinu, ženskej casting a pár hlášek třetí hvězda. ()

papaguy

Kапитан CCCP.:-) Dnešní Marvel je nadpopcorn. Ale pořád je to jen popcorn. To mám na paměti. A tak si dovolím luxus nadprůměrného hodnocení. Ale předesírám, že mám slabost pro Johanssonku, takže moje hodnocení není objektivní. Film se mi líbil graficky, zasmál jsem se některým fórků, ocenil jsem odkrytí původu černých vdov (říkám si, kam je teď všechny nacpou), pak se mi líbily fighty. Jinak kravina. Očekávání diváctva jsou s příchodem každého filmu od Marvela napnuté jako kšandy. Ale kdy jsem vlastně naposledy viděl dobrý film od Marvelu? Eéé, první Thor? ()

Johny M.

Důstojný rozloučení s Black Widow, která se sice nikdy nedala brát jako nějaká superhero, tudíž ani ve svym filmu nemůže nabídnout něco extra, přesto jde o fajn akční film s dobrym castingem a choreografií fightů a (pro mě) asi s tou nejkrásnější herečkou ;) V dalších marvelovkách mi bude chybět... ()

JetDryerFan

Bohužel. I přes skvělé obsazení (Rachel Weisz, David Harbour), na které jsem se fakt těšila, je to neskutečeně nudný film plný digitálního bordelu až hanba… pár pěkných scén tam bylo, ale čekala jsem mnohem lepší podívanou. Škoda. ()

Razzor_82

Celkem zbytečný prequel, který se snaží být vtipný a citlivý ale není. Akce je povedená ale vše působí víc jako bondovka křížená s Larou Croft. Triky někdy pořádně drhnou a příběh jde po sléze naroubovat na cokoliv. Je to taková rutinní podívaná, která jde od nikud nikam. Postava Black Widow nepřinese vlastně zcela nic zásadního pro širší filmovou rodinu Marvelu. 6/10. ()

dalziel

Akcia super.Síce trocu moc rečí ,ale to sa od "pozemskej" marvelovky dalo čakať. Ja som bol spokojný aj keď ma miestne hodnotenie a komentáre vopred dosť vystresovali. ()

Torgal

Prvý film štvrtej Marvelovskej fázy je skôr pohrobkom tej tretej a ukazuje nám, čo robila Čierna vdova medzi Civil a Infinity War. Samozrejme, že netapetovala byt ani sa neprihlásila na krúžok pletenia, ale zhadzovala z oblohy gigantické vzdušné pevnosti na výrobu supervojakov. A samozrejme to robila sama, žiadny ostatní Avengeri pri tom nehli ani prstom a v neskorších filmoch to nikto ani slovkom nespomenul. A to je to, čo mi na týchto výplňovkách vadí najviac. Sú irelevantné. Z pohľadu veľkého obrazu úplne nepodstatné, bez dopadu na hlavný príbeh (lebo toto vzniká až spätne, že áno). Navyše celý tento film pôsobí ako rutina natočená na autopilot bez akýchkoľvek ambícii, snáď len predstaviť postavu Florence Pugh aby mohla po Skarletke neskôr prevziať pochodeň. To sa celkom podarilo, dievča má potenciál, ale bez tohto filmu by som sa spokojne obišiel. 6/10 ()

PEZ

Niežeby som mal pred pozretím nejaké veľké očakávania, ale tak plytký a zbytočný film sa len tak nevidí. Navyše po udalostiach v Endgame akosi nedáva tento prequel naozaj žiadný zmysel. Ale budiž, človek mohol čakať aspoň zaujimavý origin a dobré akčné scény. A plus, pred plátnom sa zišla naozaj silná ženská zostava - Rachel Weisz, Scarlet Johansson a Florence Pugh! Ale pri tak slabej réžii a scenári sa baby márne snažili. Fakt zbytočný kus a jeden z najslabších v Marvel Universe. Pretrpené v kine. 4/10 ()

Jajar

Asi nejzbytečnější marvel origin. Povedl se jen úvodní, patnáctiminutový, dramatický příběh z dětství Natashy Romanoff. Následuje akční thriller v duchu Winter Soldier, ze kterého vyšel hodně podprůměrný výsledek. Zápletka bez větších nápadů, žádná překvapení a humor na nule. Kvůli zpackanému scénáři nejsou vysvětleny motivace vedlejších postav, nelze se s nimi identifikovat a tudíž film nemůže fungovat z emocionálního hlediska. Brutální, hlavní záporák (Dreykov) bohužel zůstal trestuhodně nevyužitý a objevil se až v poslední půlhodině. Snímek končí v otravně patetickém závěru, kterému předchází hrozný digi bordel. Solidní fyzická akce nezachrání tenhle průšvih. Ze story o Black Widow šlo dostat mnohem víc. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Studio Disney s hranými remaky svých ikonických pohádek v posledních letech nijak nezpomaluje, a kromě již oznámené Moany, Bambiho nebo Lilo &amp; Stitche nás v budoucnu čeká také muzikál Na vlásku.… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)