Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

RyanRainheart

Naprosto zbytečná Marvelovka, která bohužel přišla v nevhodnou dobu a pokud tedy Marvel chtěl této postavě nějakým způsobem vzdát hold, tak na to měli scénáristi jít jiným příběhem, než-li byl tento. I když postava Jeleny se mi hodně líbila a Florence si film ukradla pro sebe. Příběh je bohužel průměrné klišé o hledání rodiny, navíc to příběhově moc nenavazuje na zbytek, protože postavy Jeleny a zbytku "rodiny" chybí v Infinity sáze, a to bych se hodně divila, kdyby jenom někde seděli zalezlí a bylo jim fuk, co se kolem děje. Jo a potitulková scéna je o ničem a je tam jenom proto, aby diváky Disneyho pluska nalákala na seriál o Hawkayovi. ()

PlayEasy

No, od Tenetu opět koněčně v kině! Na tuto sólovku jsme se těšili hodně dopředu, protože už taky bylo načase, aby Black Widow dostala svůj vlastní film. Ale po zdejších nepříliš lichotivých recenzích jsme začali mít pochybnosti, do kina jsme přesto zašli. A ze začátku to opravdu moc dobře nevypadalo. Celkem nudná survival hovadinka typu HP7 Part 1, ani jsme se moc dobře neorientovali v ději, ale pak přišel naštěstí zvrat. Se shledáním Black Widow a její sestry a pak "rodiny" to nabralo slušné grády. Vyšperkovaná akce, dobrý comeback Rachel Weisz, Scarlett samozřejmě ve své životní roli super, Florence taky a díky Davidu Harbourovi jsme se (nejen my) v kině neubránili záchvatům smíchu :-) Takže nakonec možná mírný marvelovský podstandart, ale i tak spokojenost, zvlášť v dnešní nejisté době... 70% ()

zuzanara

Black Widow je zmatenou demonstrací toho, že se skutečně se super herci, v překrásných lokalitách, s absurdním rozpočtem a parádním CGI dá vytvořit nezapamatovatelný blob postrádající myšlenku i příběh. Jedna hvězda za všechnu tu snahu, kterou úspěšně zpopelnil tupý scénář, Davida Harboura a Florence Pugh. ()

hrumsrt

Je to jako setkání starých přátel, kteří se nikdy neviděli... Že Lokiho slova z Avengers "Dreykovova dcera" budou znamenat takové ... ! Když se tehdy oznamovalo, že tenhle snímek vznikne, tak já hlupák se tak těšil. I když bylo zřejmé, že pro celou MCU linku to pravděpodobně nepřinese nic, tedy půjde jen o takový fan pleasure. Jak dostaneme výcvik Natashi, pak jak děla v Rusku bordel, pak jak po ní půjde agent Barton (Jeremy Renner)... Ano, tak jednoduché to mohlo být, filmeček z prostředí ruské mafie... Ale ono ne! :( Fakt super, koho to Marvel sakra zaměstnává za střihače? V celém filmu to působí strašně nesourodě, ale co mě totálně naštvalo byl střih cca. okolo 40. minuty, kdy Natasha přepadne přes auto a je jí vidět do tváře, ale pozor její tvář to není ;/, yeah je to dubblérka. Film celkem podle očekávání táhne vztah Natashi a Jeleny, navíc ohlasy byly správné Alexej Šostakov (David Harbour) je asi tím nejlepším, co tady dostaneme. Odvedl dobrou, co se přízvuku týče! Zásadním problémem je samotný děj, kdy mi to přijde celé postavené jen na shledáních, které mají pro postavy nějaký význam, ale pro mě jako pro diváka Avengers nic. Bože, vždyť já nevím, kdo ta postava je, či co má s společného s touhle postavou?! Další "vtipná věc" je, že tvůrci nabídli několik "odhalovacích" momentů, ale není pro něj zase žádný built-up. Sakra, aha pod tou maskou je tahle holka; aha mají ty masky xD. Nejlepší je, že mám u toho filmu pocit, jakože jde o sequel, který navazuje na díl, kde nám byl představen výcvik Black Widow a celkově charakteristika postav, ale já ho z nějakého důvodu neviděl, takže je pochopitelné, že mi "následující film" moc nedává smysl... Jenomže, tomuhle veledílu nic nepředchází xD Je to neuvěřitelné, ale Captain Marvel, což byla fakt silně podprůměrná MCU záležitost (ale pořád kvalitní film), strčí Černou vdovu hravě do kapsy! Byly doby a není to tak dávno, kdy Marvel objevoval nový a nový vrchol (Avengers, Avengers Infinity War, Avengers Engame) všechny tyhle snímky byly ve své kategorii masterpiece, a vždy je překonal až ten další díl. Nyní se to otočilo a objevuje se hlubší a hlubší dno :/. 40% ()

ACDCKL

Trochu zklamání z daného filmu. To, že ženy zde hrají hlavní roli, to mi vůbec nevadí. Jen to je jedna z Marvelovek, která naprosto zapadne, jelikož ve filmu není nic, co by udělalo tzv. WOW efekt. Black Widow mohla být velmi dobrá sólovka, bohužel je z ní průměr. ()

boltCZ

Překvapení, přesto můj strach nebyl od cesty. Odlehčená atmosféra zábavných dialogů. Vtipy nenarušují přihlouple akční dynamiku filmu.  Je to ale pořád Marvel a s ním si Black Widow nese ohavnosti, na které jsme v MCU už bohužel zvyklí. Tentokrát jsou možná ještě o něco horší než obvykle. Jako komedie ale ujde. 50% ()

Mr.Ward

Achjo. Tohle mohlo být velký… Jen by to muselo přijít ještě za života hlavní hrdinky. Má to strašně moc záporů a je to dost nesourodé a občas i zmatené. Po dlouhé době u MCU dost viditelný CGI, a (opět) nevyužitý záporák. Naopak opening sekvence naprosto úžasná, ta se zařadí mezi vůbec to nejlepší od MCU, Jelena mega hláškuje a krade si film pro sebe. Na ni (jako na novou Widow) se do budoucna dost těším. Potitulká scéna je nádherná a odkazuje právě na budoucnost. Celkově ale nic extra, už tu máme filmy jako Rudá volavka nebo Atomic Blonde, takže silné vycvičené civilistky moc nepřekvapí. A co mě teda brutálně sralo, to bylo finále. Sorry, ale tohle věřím Captain Marvel nebo Wonder Woman, a ne “obyčejné” vycvičené ženské, ať je jakákoliv hrdinka… Bez nadpřirozených schopností by to fakt nedala. Kdyby tohle přišlo jako první superhero film s ženskou hrdinkou v hlavní roli, smeknu klobouk. Kdyby celý film byl ve stylu první půl hodiny, smeknu klobouk. Takhle ale nic nesmekám, a řadím to do průměru MCU. Pozor! Průměr MCU je ale o level výš než průměr obyčejného filmu, takže se o žádný propadák nejedná, pořád je to fajn Marvel. Jen jsem zase čekal víc. P.S. Ta Olga Kurylenko 🤣🤣 Hned jak jsem její jméno viděl na začátku filmu, bylo mi to jasný 😅😅 To trochu propálili… ale zase dobrý, že až teda s začátkem filmu, a ne dříve nějakým únikem z natáčení. ()

borohub

Já vlastně od tohoto filmu neměl nějaké vysoké očekávání, takže jsem vlastně nebyl ani zklamán. Bohužel mě film ani nijak nepřekvapil. Moc nevím co bych o tomto počinu napsal, možná jedině to, že je to většinu času šíleně nudné a je to takový paskvil. Co ale musím ocenit byl Captain Russia (Red Guardian), který celý film zachraňuje. Nevím jestli by ve výsledku nebylo lepší, kdyby film byl primárně o něm a sem tam se objevila Black Widow než naopak. Když zabrousím do paměti, tak mě to přijde jako jedna z nejslabších Marvelovek co jsem kdy viděl. 40% ()

adamix

Nič nového pod slnkom, ale ako náhrada za spackanú Captain Marvel je to hodné diváckej pozornosti. Dej je odkukaný od iných špionážnych trileroch, postavy sú ale fajn (Harbour a Pugh vedú), Johansson je taká ako vždy - pekná, ale tentoraz už trochu otrávená, aj keď to pred kamerou ukrýva. A Ray Winstone azda vôbec nestárne (vždy mi jeho tvár pripomenie zlodeja na dôchodku zo Sexy beštie ). A Kurylenko...? Potitulková scéna naznačuje celkom zbytočnú zápletku pre ďalší film. Ale bavilo ma to, aj keď muchy by sa našli. Za mňa 70%. ()

kubilov

Marvelové filmy jsou moje dlouholetá guilty pleasure a Black Widow mi byla vždy moc sympatická, takže jsem se na film, který by více poodkryl její tajemnou minulost a životní osud, docela těšil. Očekávání ale notně opadla po vlně spíše negativních reakcí na její sólovku, ale po shlédnutí musím říct, že jsem naprosto spokojen. Nečekal jsem zázrak a dostal jsem vesměs nadprůměr. Samozřejmě, jsou tu některé přinejmenším pochybné scény a situace (padák, chování a motivace "matky", dlouhodobá neodhalitelnost lokace padoucha, vůbec co měl padouch za cíl? atd.), které však zůstávají v rámci žánru omluvitelné, byť si nejedno zdvižené obočí jistě zaslouží. Dlouholetí fanoušci budou rádi, že se konečně dozví, co že se to stalo v Budapešti, co dělala Black Widow v pozadí Civil War atd. V čem je Black Widow ale asi nejkontroverznější, jsou rodinné chvíle, které mi vlastně přišly hrozně fajn, i vzhledem ke všem okolnostem. Florence Pugh je skvělá, moc mě baví, dost mě bavil i David Harbour jako Red Guardian. Film je to vtipný, líbí se mi styl, jak je Natashin příběh vyprávěn, nic mi vyloženě nevadilo a celkově jsem se dobře bavil. Jasné 4* ()

johnsnow

Úvodná polhodinka je 100/100 naozaj to nebol ten klasický marvel. Avšak po útoku Trashmastera(ja viem, že sa tak nevolá ale v celom filme tak pôsobí, preto ho ja budem volať tak) to prejde do Marvel módu. Bohužiaľ toho horšieho. Niekedy som mal pocit, že sledujem Wonderku v Marvel podaní. Johanson ok aj keď tú jej postavu nemusím, našťastie je toto koniec jej pôsobenia (aspoň dúfam), Pugh je trápna a jej fóry rovnako, pokiaľ sa nezlepší tak žezlo prevzala ešte väčšia krava než bola Widow.  Red Guardian je fajn a občas dobre zahláškuje ale žeby to bolo niečo top to sa nedá povedať. No a záporák je celkom fajn ale nevyužitý rovnako aj jeho pravá ruka Trashmaster. Jo a to kto vlastne je pod maskou sa dá cca v polke filmu vydedukovať. A akcia tiež nie je top. Nevravím, že keď dôjde na prízemnejšiu akciu tak sa na ňu zle pozerá, ale tej je minimum, viac sa ide na veľkoleposť a CGI vecičky a proste k obyčajnej ženskej s ganami mi to nesedí. A záverečný súboj s Trashmasterom je trash a aj jeho využitie. Áno ukáže že používa capov štít, panterovi pazúry, luk od Hawkeye ale na riť si z toho nesadnete. Nie je to síce tak zlé ako prvý spider-man od MCU ale je to slabota. ()

kubas369

4/10. Znáte to pořekadlo, že někdy je lépe méně než více. Na tenhle film to naprosto sedí. První půlka je poměrně zajímavá se slušnou i když občas zbytečně přemrštěnou akcií ( co takhle se alespoň jednou držet trošku při zemi?) a fungující chemií mezi sestrami a poté i Red Gardienem. Rachel nemá bohužel moc prostoru. No a finále je jen další nudný digibordel o ničem. Záporák opět, jak mají v Marvelu většinou ve zvyku, totálně nevyužitý. ()

Detak

Na rovinu, tohle byla hrozná blbost, a navíc naprosto přesycená spoustou WTF momentů, u kterých jsme si jen říkal: "Jako fakt?". No a konec, to bylo totální WTF, které jsem vlastně ani nepochopil - co jako znamenala ta černá auta, která nebyla vůbec vysvětlena? No a úplně po titulkách, tak to už mi jenom padla huba, protože tam mi asi opravdu chyběla nějaká vyšší znalost nějakého jiného nesmyslu. Závěr: vlastně jsem to nějak nepochopil, efekty byly naprosto neuvěřitelný a mimo, příběh v podstatě nemasný-neslaný a zcela předvídatelný, no a sranda? Jo, tak to vím zcela jistě: Ta nebyla vůbec žádná (jeden suchej vtip za celej film). Za mě dost zklamání – vůbec nechápu, co na tom lidi vidí. Proč radši nenatočí Squirrel Girl, ta by se mi jistě aspoň líbila na pohled a třeba by byla aspoň trochu vtipná. ()

curfew77

Natočeno a produkováno evidentně lidmi, kteří řemeslu rozumějí, takže se tam téměř pořád něco děje, vypadá to cool a umí to míchat akci, vtip a emoce. Ale jinak samozřejmě naprosto bezobsažná blbost, ve které se klidně během "rodinné" scény za okny setmí za deset vteřin, jen aby útok nasvícených vrtulníků vypadal efektněji. Jako vlastně všechno z feigeovského MU. Scarlett pořád velmi hot a Florence výborná, jen Rachel Weisz mi tady bylo po skvělé předpředloňské Favoritce tak nějak líto. Ale ona, stejně jako mně naprosto neznámá režisérka Cate Shortland, jsou ztělesněním dnešního trendu ve filmovém průmyslu: buďto točíte dobré filmy, které ale bohužel vesměs nikoho nezajímají, nebo hovadiny, na kterých vyděláte majlant a ještě si uděláte jméno. 50 %. ()

Mkartaylas56

Naprosto ukázkový a zároveň strašně zaměnitelný produkt ze stáje Marvelu, který má sice výborný úvod, fungující vztahy mezi postavami či (už klasicky) vysoké produkční hodnoty, ale zbytek je takový nijaký. Akce, od které jsem si sliboval skutečně hodně, je podle mého lehce odfláknutá + v závěru příšerně a hlavně zbytečně rozmáchlá a digitálně překombinovaná. Dále přišlo mírné zklamání ze strany záporáka (teď mám na mysli Taskmastera), kterého nemám načteného z komiksů, ale jelikož jsem si zjistil, jaké má schopnosti, tak se mohu přidat k většině s názorem, že byl sakra nevyužit. No a v závěsu zmíním příběh, jenž je vlastně úplně obyčejný a rovněž ničím nevybočuje (i když to je asi ten nejmenší problém). Obecně vzato jsem z Black Widow (očividně) zklamán, protože jsem se těšil na, v rámci možností, osobnější thriller s akcí ve stylu Jasona Bournea a i když to k tomu ze začátku směřuje, tak se film vcelku rychle přetavil v úplně typickou, obyčejnou marvelovku, na kterou si za pár let jen stěží vzpomenu. No a nebýt toho, že si Marvel dokázal alespoň pohlídat takové ty základní a produkční hodnoty, které film jako takový vynáší minimálně do lehkého nadprůměru, bych hodnotil znatelně horšími čísly. 60% ()

Rayen1

Špatný to nebylo, rozhodně lepší než Captain Marvel. Tak nějak mi na tom celým vadil spíš ten až příliš feministickej podklad, kdy ženský "zachráněj na poslední chvilku okamžik" a chlapi jsou jenom "ty telata, co maj obstarat zábavu pro publikum svojí nemotorností". Jako asi to stojí za to vidět, ale na komín si z toho nesednu, MCU má rozhodně lepší filmy a hrdiny. Rada závěrem: Podle mě je někdy lepší netlačit na pilu a všechnu tu politickou agendu nechat stát za dveřma a jen natočit film, kdy si od těhlech femikydů prostě odpočineme... ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)