Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Matrix44

Amíci sa stále snažia divákom podsúvať myšlienku že Rusi sú zlí a hlúpi. A zvyšok je len nekonečná nezmyselná digitálna akcia. ()

Maddos02 odpad!

Jestli jste si mysleli , ze spider-man je nejhorsi Marvel , tak po tom az se podivate na tenhle film zmenite nazor . Děj je dlouhy a nudny , herci sotva umi neco zahrat , aby vas uchvatili svym talentem , ktery nemaji . Tenhle film je skoda si pustit . Nevim jestli psat o cem to je kdyz za me je to film o nicem . ()

manas1 odpad!

Nepíšu jenom jedno.. Hovno a to to největší filmové hovno od Marvelu Jako sorry ale co je moc je moc.. Ani se nedivím že to dali během pár dní do TV. Kam ten filmový svět spěje.. ? ()

G.H.Bondy

Scarlettce asi bylo líto, že ostatní Avengeři dostávají více prostoru, tak si vydupala i vlastní film. Z celého Marvelovského univerza bohužel jeden z nejslabších. Začátek sice nese nějaké temné znaky třeba konkurenčního Batmana od DC, ale pak se autoři spokojili z bezduchými a ne moc uvěřitelnými akčními scénami a výsledek se moc nepovedl. ()

Muffynka

Zprvu jsem myslela, že půjde o film popisující život Nataši od mala až po její přeměnu na Black Widow, ale byla jsem překvapena, že film byl zasazen mezi dějové linky ostatních Marvelovek. Každopádně si Scarlett stále zachovává drsnou tvář a jde si za svým cílem, se kterým se nebojí si vyřídit účty mezi čtyřma očima přímo v "kanceláři" Drejkova v Rudé Komnatě. Na Nataši, Jeleně, Alexejovi a Melině tvořících "rodinku" se mi líbí ten ruský chladný přístup takřka bez emocí, ale přitom s nimi. Zpracování filmu je kvalitní přesto, že jde o marvelovskou odbočku. Zachovává si hlavu vztyčenou a nemá se za co stydět. ()

-robi-

Jsem z toho celkově takový trochu rozpolcený, má to myšlenku, má to děj, ale chvílema to kličkuje ode zdi ke zdi ... A pozor, "spoiler" - když vidím, v poslední scéně je to nejmarkantnější, jak hlavní hrdince narostla zadnice ... Nevím proč mi to připomnělo animák Roboti ... ()

hunter.ex

Film, který tvoří tři rozdílné (a rozdílně kvalitní) části. Ta první nepůsobí jako Marvelovka a snad i proto je ze všech tří ta nejlepší. Sledujeme akční drama v dospělém podání, jež téměř postrádá humor a místo něj nabízí vcelku solidní atmosféru i akci. Já se bavil, protože přesně po tomto celou dobu volám. Se scénou ve vězení však film přepíná do klasického popcornově-komediálního režimu. Kombinace pokusů o humor a patosu kvůli neustálému přepínání mezi těmito polohami nefunguje. Bohužel jsem asi v menšině, protože na ostatní to nejspíš platí a tudíž se mi tento trend zdá ve filmech od Marvelu čím dál tím silnější (snad ani nebudu začínat, jak moc mi tvůrci zkazili zážitek z Endgame). Poslední část filmu se pak vrací do trochu vážnějších kolejí a snaží se do kotlíku přimíchat i nějakou tu špionážní zápletku. Zdálo se mi to ale celé jaksi překombinované, přepálené a zároveň přitom nevygradované a emočně ploché. Black Widow ve výsledku není zase tak špatný film, ale nemohu se ubránit pocitu, že kdyby nevznikl, tak by to vlastně vůbec nikomu nevadilo a vůbec nic by se nestalo. ()

AJensen

Hezky příběh o klasické dysfunkční rodince. Na marvelovku dost netradiční, ale bavil jsem se. Hezky to uzavřelo příběh Černé vdovy a představilo nové herce, kteří budou určitě pokračovat v seriálech či vlastních filmech. A konečně jsme se dozvěděli co se stalo v Budapešti :D ()

Iku75

Bože kdy skončí ta Marvel mánie ? Film jsem samozřejmě neviděl dávám Marvelu odpad automaticky . Nechápu jak za tyhle sračky ještě platit v kině? ()

rooklet

Přehlídka všech možných klišé a stereotypů, které by se daly v tomto žánru očekávat a nebo vůbec najít…tady jsem osobně do konce filmu vůbec nepochopil, kdo je kdo … Blbější jsou snad jen bondovky. Johanssonová si evidentně při hraní vystačí s jedním výrazem v obličeji …… ať hraje cokoli…. ale opět musím dodat, že tam byly slušně zastoupeny všemožné lidské rasy, bohužel mimo Eskymáků. Ale možná jsem je přehlédl. ()

jirikzaboj

Úvodní 20. minutová sekvence vypadala nadějně a doufal jsem v komornější příběh o Nat. Bohužel se následně film dostal do svého klasického MCU stereotypu a stagnoval v CGI pasážích a šablonovitém scénáři. Byly tam fungující momenty, jako rodinná sešlost a vybočovalo to mírně díky ruského originu. Kdyby šel film celou dobu v těchto šlépějích, tak by měl rozhodně větší potenciál na přijetí díky experimentování. Při ohlášení filmu Black Widow jsem se těšil na 90’s záležitost, ve které se mladá Nataša učí, plní první mise a nebo jsem doufal v legendární Budapešť s Clintonem. Především film vznikl jako fan servis, protože fanoušci si o něj už dlouho žádali. Bohužel mu ale uškodilo rozhodnutí zasazení příběhu do docela nezajímavého období, ve kterém je Nat na útěku a z ničeho nic se ji vynoří problémy z minulosti. Ono by to možná i dávalo smysl, ale kdyby byla stále naživu a nebo film vyšel o pár let dříve. Takhle je to jen doplňující hrstka informací, které jdou celkově stranou a ani samotný film nepůsobí jako rozloučení s Nat. ( až na potitulkovou scénu, ve které to i tak není peak situace) Z té lepší stránky beru roli Jeleny, kterou hraje úžasná Florence a moc se těším, co nám ještě v MCU předvede. D. Harbour taky super. Ale nemůžu ze sebe dostat pocit, že Scarlett si tuto roli už vůbec neužívá a je spíše otrávená tím, že se do ní musí vracet. Je tam razantní rozdíl mezi chemií postavy Nat v Iron Manovi a teď. V tomto filmu byly zajímavější vedlejší postavy, než ona a ve stejnojmenném filmu je tohle opravdu problém. Kdyby to byla bondovka, tak by měla možná lepší hodnocení. Takhle je to jeden ze zapadlejších projektů Marvel studios a skrz oblíbenost této postavy je to opravdu velká škoda. ()

Bratyslavcan

Očakával som viac, no nemôžem povedať, že je to zlý film. Nebavilo ma pozeranie sa na stále deprimovanú tvár Scarlett Johansson, ale inak celkom fasa. Páčila sa mi pestrosť charakterov a obzvlášť dobrá bola Florence Pugh, ktorá v postave Yeleny hereckým výkonom zobrala najväčšiu pozornosť. Priam mám pocit, že film bol skôr o nej a uvedení nových postáv na scénu MCU, než o samotnej Black Widow. Film nemal ani žiadne zbytočne natiahnuté hluché scény, proste to išlo. Zároveň tento niekedy až dramatický film býval odľahčený celkom dobrým humorom. Nebolo to niečo úžasne, no nezdá sa mi to ani priemerné. ()

Johny203

Prvý Béčkový MCU film, či už z hľadiska scenára alebo trikov. Napriek tomu ohromná zábava s Kingsmanovskou prepálenosťou či absolútne ujebanými dialógmi. Čiastočne sebaparódia s, väčšinou, bohovsky vyzerajúcou Skajou. ()

KiSsNeO

Opravdu nemohli vybrat otravnější herečku, než prasnici yolandu florenc puch, která se hereckým výkonem hodí tak do ordinace v plesnivé zahradě... Celkově nuda. ()

Va3sek_here

Od tohoto filmu jsem čekal o dost víc. Myslím, že nám klidně mohl odhalovat spoustu jiných tajemství ohledně Black Widow.  ( Rachel Weisz ) se tu objeví asi po hodině filmu, nemá tam ani dobré  momenty, nebo tak něco. Film je podle mě sr*čka a dávám mu 2,5/10. ()

wistar

No splnilo to má nízká očekávání. Záporák je dost nudný, akce průměrná hlavně kvůli přílišné digitálnosti a špatnému střihu. Celé to táhne slušné tempo a postavy. 6/10 Nejslabší marvelovka 4 fáze zatim ()

MatoPalkes

Skarletka si svoj sólo film určite zaslúžila ale neviem či to mala byť takáto extrémne hlúpa feministicka agitka. Akcia v poriadku, najmä v prvej polovici. Hviezda naviac za Davida Harboura. Inak pre mňa druhý najhorší Marvel, na prvom mieste sú Eternals. ()

Apollo91

Pro mě rozhodně nadprůměrná Marvelovka, jejíž hlavní předností není akce (která je i na poměry Marvelu přitažena za vlasy), ani hlavní zápletka, nýbrž obě hlavní hrdinky Natasha s Yelenou. Jejich dynamika funguje báječně, až je mi líto, že už je (pravděpodobně) spolu nikdy neuvidíme. Jejich vztah k sobě navzájem, k „rodině“, k dětství dělá z Black Widow emočně nejhlubší film MCU. Paradoxně to je právě akce, která mu škodí. Je jí zkrátka až moc a natahuje zbytečně celý film, který by tak mohl mít příjemnější stopáž. Marvel má bohužel určitou formuli, jak točit filmy a neustoupí z ní ani když mají v ruce film s potenciálem stát emočně temným špionážním thrillerem. Je to asi začarovaný kruh, protože bez té akce by spousta lidí řekla že tohle není film z MCU. Typickým příkladem toho je scéna, kdy se Natasha s Yelenou po letech setkají. Samozřejmě musí následovat krátký souboj, o kterém divák ví, že přijde, že nic nevyřeší, a že se hlavním hrdinkám nic nestane. Je to jen další akční scéna, která má ukázat schopnosti mladší sestry (to se samozřejmě dá udělat i jinak). Florence Pugh doslova exceluje v roli Yeleny. Samotná postava Yeleny je pravděpodobně nejlepším přírůstkem do rodiny Avengers od Strážců Galaxie. Příběh je důstojný, ano jsou zde feministické prvky (což se dalo čekat), ale nejsou přehnané a nevyskytují se za každým rohem. Rozhodně se nejedná jen o příběh „pro holky“. Jako fanoušek filmové hudby se mi i moc líbí kompozice Lorna Balfa. Naprosto chápu, proč bude tento film rozdělovat lidi. Rozhodně se nejedná o skvostné dílo, na kterém se všichni shodnout, ale já si film užil a některé scény jsem nedostal z hlavy několik dní. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)