Carnivale

• USA Carnivàle
Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2003–2005), 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Hudba:

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss (více)

Série(2) / Epizody(24)

Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.  1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií – znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy – začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný „Šéf“. Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči. V hlavních rolích hrají: Nick Stahl (V ložnici, Terminátor 3), Clancy Brown (Vykoupení z věznice Sahwshank), Michael J. Anderson (Twin Peaks), Adrienne Barbeau (Útěk z New Yorku), Patrick Bauchau (Cela) a další. (oficiální text distributora)

barrahir

Tvůrci pravděpodobně od sedmého dílu druhé série věděli, že končí, protože se konečně začalo něco dít. Jinak je od druhého dílu jasné, kam to směřuje. Ale tááák pomalým tempem, že mít to 5 sérii, tak klidně Scuddera hledaj takhle dlouho. Má to dobrou atmosféru, ale že všechny postavy mají své místo? Půlku seriálu zabírají naprosto zbytečné scény s pojízdným bordelem. Seriál má určitě spoustu dobrých nápadů, ale některé zůstaly na půli cesty nebo nezodpovězeny. Seriálem se zdá se inspirovali i tvůrci Lost. ()

PAVEK

Výborný seriál, který měl trošku smůlu, že začal ještě před počátkem "seriálové éry", kterou datuji zhruba se startem seriálů jako Lost, Prison Break a další. Kromě originality a skvělého mysteriózního nádechu zaujme dechberoucí výkon Michaela J. Andersona. To doopravdy stojí za to, ta postava mi přirostla k srdci. Myslím, že kdyby se seriál začal vysílat dnes, měl by daleko větší šance, že by se odvysílalo všech 6 scénáristy původně plánovaných řad, a ne pouze dvě, jako tomu bohužel bylo ve skutečnosti, kdy byl v roce 2005 po druhé řadě ukončen. Tvůrci nevěděli, že bude seriál ukončen, a tak je druhá řada psaná s očekáváním té třetí, tudíž neuzavřená a mnoho ptázek po dokoukání stále zůstává ve vzduchu. Škoda přeškoda. Na jednom zahraničním webu vyšel článek o 25 nejlepších přečasně ukončených seriálech a Carnivale samozřejmě byl ve výběru. V tomto článku bylo o Carnivalu řečeno, že patří do stejné kategorie seriálů jako Twin Peaks, The Leftovers a Lost, což je velmi dobře vystiženo a nezbývá než souhlasit. ()

FrajerLuke

Tenhle seriál je vpravdě mysteriózní. Po shlédnutí některých dílů si připadám jako v obrazárně, kdy odcházím od nevýslovně krásného obrazu naprosto uchvácen, aniž bych věděl co přesně malíř chtěl říct :) ()

Ferelen

Fantastické... to bola jazda. Celý seriál som prezrel za 4 dni. Jednoducho som si pozrel prvú časť a už to išlo jedna radosť. Nasadol som na maringotku spolu s ostatnými hrdinami tohto seriálu a už som sa viezol. Ale moja cesta skončila skorej, ako som si predstavoval. Jednoducho koniec. Som strašne naštvaný. Naštvaný, že ďalší jeden z najlepších seriálov bol zrušený. Neviem ako to za „Veľkou mlákou“ funguje, ale mám chuť niekoho poriadne nakopať (s prepáčením) do riti, tak, že by ho z toho nevylízal ani sám Ben Hawkins. Dúfam, že HBO dostane rozum (a samozrejme aj financie) na dokončenie seriálu. Nechcem len celovečerák ako to bolo napr. v prípade Firefly a Serenity. Ja chcem dopovedaný celý príbeh. Ale na mne to nie je. Tak poďme decká, nabehnime do HBO a rozvírme tam prach:) ()

xdutchx

Nebýt několika zbytečných odboček a zaplácanců v první i druhé řadě, a kdyby nebyli věřící podáni jak tupá hovada, tak by se dalo jít v hodnocení až na max. Gradace závěru výborná, avšak samotné finále bych udělal trošku jinak. Pozor na ďábla v rouše beránčím! ()

figliar

Hotový poklad medzi seriálmi. Originálny námet, dokonalá atmosféra. Napätie sa z dielu na diel stupňuje a divák netrpezlivo čaká, čo sa udeje s jeho obľúbenou postavou. Veľká škoda je, že seriál nezohnal sponzorov na ďalšie pokračovanie, pretože podľa mňa mal potenciál zarobiť milióny. ()

drankeryth

Pred spustenim prvej casti som mal rozpacite dojmy, ci to nahodou nebude nejaka nudna zalezitost, ked sa to este odohrava pre mna nie moc v atraktivnej dobe 30. rokov minuleho storocia. Ubiehanim minut dalsich casti ma to stale viac a viac ponaralo do utrob deja a od kazdej minuty som sa odrazal smerom dopredu a netrpezlivo som cakal ako to bude napredovat dalej. Krasne premysleny pribeh osobnosti v seriali vedeli pekne nadviazovat v dialogoch a co sa tyka mysteriozna vo vnutri serialu, tiez bolo v pohodicke vymyslene a nikde ma to nerusilo, ze by to tam bolo zakomponovane uplne zbytocne. Zakoncenie serialu bolo urobene otvorenym koncom, ktory uz nepokracuje dalej. Mozno v nedalekej buducnosti sa toho niekto chopi a urobi dalsie casti, ktovie:) ()

Gedes

První série je rozvleklá, děj běží a nic extra se tam neděje...Druhá série je opakem! Hned od začátku se konečně některé věci vyjasňují. Postavy víc jednají a někam to směřuje, má to spád. Celkový dojem ze seriálu je opravdu děsivý. Bohužel největším zklamáním je, že je - podle mě seriál nedokončený... což je nesmírná škoda. Za mě první série ***, druhá série ****. ()

yvona

Pro mě to bylo takové menší osobní filmové čekání na Godota, kterého nikdy a nikdo neviděl, a který nikdy nepřijde....ani poslední díl nepřinesl úlevu. ()

GOREGASM

1. série - *****(100%) Všichni se snaží vidět to nejnovější, co zrovna vyplivne Netflix, nebo torrenty. Já naopak rád sáhnu po starším, ale časem prověřeném kusu. Carnivale sice potkal už po dvou sezónách nefér ukončovák, ale přesto jde HBO kvalitu, kterou můžu po galónech. Špičková filmařina (perfekcionistická výprava), perfektní herci a brilantní story. Já vím, že tohle píšu u HBO produkce vždycky, ale když ona je to vždycky pravda pravdoucí :-). Mysteriózní atmosféra prolínající dvě dějové linie zraje s každým dílem a prostředí kočovné freak show vytěžují tvůrci s maximální precizností, stejně jako druhou dějovku bratra Justina (vynikající Clancy Brown). Drama, napětí, gradace. This was always HBO :-). ()

dainio

Další fenomenální produkt z originální produkce HBO. Skvělá atmosféra jednotlivých dílů, skvělá dějové linie, tajemství a šokující zvraty dělají z tohoto seriálu velký nadprůměr. Co se týče hereckého obsazení, tak to je rovněž skvělé. Nick Stahl, Patrick Bauchau, Tim DeKay, Clancy Brown nebo Michael J. Anderson jsou naprosto dokonalý a další herecký ancábl neméně. Co dodat no...asi jen to, že pokud chcete kvalitu a hlavně kvalitní zážitek, tak tento seriál je tou pravou volbou...HBO prostě má jenom kvalitu!!! ()

Meiers

Se superlativy typu genialni, super, výborné atd. bych v případě carnivalu šetřil. Pravda, musím říct že je to suprově natočené, má to atmosféru, výprava je výborná a herci jakbysmet, ALE co se děje týče, působilo to na mě hrooozně ospale a utahaně. Při sledování jednotlivých dílů sem měl pocit, že za těch 50 minut se prakticky nic neudálo, i když to nebyla tak uplně pravda. Prostě tomu chybělo víc akce, ale jinak celkem povedený počin. P.S. Nick Stahl - a zrodila se hvězda ()

Ziggy Zagg

Výborně natočený seriál, ve kterém se těžko hledají slabiny. Počínaje skvěle stylizovanou kamerou, tajemným příběhem, chytlavou muzikou a dá se říci, že i všichni herci byli opravdu dobře vybráni do svých postav. Hlavně Father Justin v podaní Clancyho Browna mi naháněl husí kůži. Jako téměř v každém seriálu, si nechali autoři na konci posledního dílu druhé série otevřená vrátka pro další sérii. Možná dobře, že se k pokračování nedostali ... pro mě ideální tečka za nekonečným příběhem boje dobra se zlem. ()