Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

Sev_

Tak jsem se Angely Bassett jako BP nedočkal (bohužel šlo poznat i z trailerů). Nicméně, dá-li se první BP přirovnat k první Wonder Woman, pak toto je ekvivalent 1984 (okay, možná o kousek lepší). Podivuhodné pak ale je, že toto je druhý nejlepší film z phase 4 MCU (M-She-U). ()

Marvel_SMTV

Upřímně jsem byl spokojen, neměl jsem od filmu žádné očekávaní, takže i kdyby byl film špatný, tak by mi to ani nějak nevadilo. No....ale to se nestalo, Marvel po dlouhé době udělal film, který mě bavil. Líbila se mi temnější nota filmu. Namor si to pro mě krade celé pro sebe, protože Shuri upřímně moc nemusím a Riri mě taky nějak extra nezaujala, není to nejlepší film, co jsem kdy videl...to urcite ne, ale oproti skoro všem ostatním projektům, co Marvel vydává, je to skvělé. Byl jsem příjemně překvapen. 7/10 ()

Jaroslaw

7/10 Nová marvelovka je sice vážnější a dramatičtější,stojí a padá více na postavách než na tuctové akci a díky bohu,že ve své macaté délce to sakra funguje.Ano druhý black panther má své chyby,avšak střet dvou civilizací je pochopitelný a konečně jsme se v tomto roce (v rámci MCU) dočkaly plnohodnotného záporáka,který má svou motivaci,která je tak osvěžující.Zkrátka a dobře druhý Black Panther je lepší než jednička a já si to fakt užil a nevím,kdy naposled jsem šel z marvelovky a chtěl ihned poslouchat soundtrack. ()

bigmatko

Wakanda nenechala nič na náhodu pokiaľ ide o vizuál. pokiaľ ide o príbeh tam už som sa miestami strácal. oficiálne popisy k postave Namora sú pomerne vzdialené od toho čo nám ponúkla Wakanda. Aj samotné spracovanie atlantídy bolo skôr minimalistické a nič veľkého sme sa nedozvedeli ani nevideli. Pôsobili skôr ako malá dedinka než ako mega silný národ, ktorého by sa Wakanda, ktorá mimochodom tiež vyzerala teraz viac ako dedina než ako technická veľmoc, mal obávať. VIzuál a hudba prevyšovali príbeh. V rámci marvelu však patrí Black Panter k tomu lepšiemu. O novej postave sme sa tiež moc nedozvedeli a jej genialita bola servírovaná až príliš automaticky. ale dosť kritiky lebo to vyzerá že som nebol spokojný. Wakanda je pekný pohodový a zábavný film. Krásne spracovanie prostredia. A treba oceniť aj to, že sa dej sústredil na Wakandu a nepreskakovalo sa z reálnej civilizácie do wakandy. ()

flyer.nick

Černá žena je lepší než bílý muž. Tohle poselství z toho tak čišelo, že to bylo až moc. Celé takové dlouhé, natahované, moc snaha hrát na city. K tomu hlavní hrdinka úplně bez jiskry, bohužel ta ten film utáhnout nezvládla. Vizuálně hezké, ale příběhově nic moc. Takový Avatar (doslova, taky tam byli šmoulové). Ale hlavně by mne zajímalo co hulí někdo, kdo jako superchopnost největšímu záporákovi, který se na světě kdy narodil, dá křidýlka na kotníky. ()

66pepo66

Druhá časť Black Panthera to zvládla so cťou. Ťažko povedať či bola lepšia ako prvá časť, alebo kvalitatívne rovnaká. Určite však bola v niečom rovnaká a predsa iná. Nádherný vizuál aj hudba a herecké výkony. Škoda, že Mbaku nedostal viac priestoru, no inak som z pohľadu charakterov nemal nijaký problém s nikým. Potešil aj krátky návrat nemenovanej postavy z prvej časti. Kiežby našiel Marvel spôsob ako ho zakomponovať do budúcnosti Marvelu aj vzhľadom na príbeh týchto dvoch filmov. Čo sa však týka BP2, tak nádherná rozlúčka s Chadwickom, ktorá jeho pamiatku či odkaz nijako nepošpinila, ba naopak. Veľmi kvitujem vývoj postavy Shuri, ktorá má s prehľadom na to, aby viedla túto časť marvelu ako hlavná postava. Keby časť na pláži na konci filmu skončila trochu inak a následne by vyšiel Mbaku pri vodopáde, bol by to azda najviac nečakaný koniec Marvel filmu, ktorý by prekonal aj Infinity War. Potitulková scéna taktiež dojala až k slzám, rovnako ako každý záber na Chadwicka. Videné v Prahe, 2D titulky. 5* ()

matous20063

Kdyby měl film podobnou atmošku jakou jsem čekal od zhlédnutí traileru, tak to je bomba, jenže on jí nemá, respektive je tak rozkouskovaná do celkem dlouhé stopáže že to postrádá zájem. Bosemanovi byl vzdán hold opravdu důstojně, jak ve filmu tak i celím tímhle dílem. Jednoduše to není taková normiš sračka jako v posledních dobách, co MARVEL vydává. Film je fakt dobrý, zpracování herci, akce, vizuál (až na jednu scénu kde se mi chtělo brečet při pohledu na výbuch který vypadal jak TikTok filtr), prostě kvalitní film. Problém ovšem byl v celé délce, neříkám že mě to přestalo bavit jen prostě ta atmoška pak už nemá takový grády a už to moc neprožíváte. Ovšem co se týče běžného diváka, který přijde na film bez žádných očekáváních, tak ten odchází s kina se skvělým pocitem. A dokonce řekl že je to nejlepší film posledního půl roku. (Ano řekl to můj otec, se kterým jsem v kině byl..xd) Takže musím uznat že film, splnuje to hlavní co má. 65% ()

Trageeed

Okolnosti vzniku dost složité a na výsledku to je cítit. Ale to se nedá vyčítat. Asi jako spoustu jiných mě potěšilo tradičnější schéma a pojedí, ale poslední dobou mi v marvelovkách chybí hlavně obyčejnější hrdinové. Teď všichni lítají, kouzlí, prdí lasery, ale taková ta obyčejná lidská odvaha tam chybí... Za mě přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

DIATOR05

Někdo říká, že to bylo špatné, někdo že dobré, někdo že to je nejlepší Marvelovka čtvrté fáze a někdo, že je to nejhorší Marvelovka vůbec. Já jsem toho názoru, že je to velice povedený snímek.  Film byl vážný a těžko tu najdete nějaký vtip. Na mě ta atmosféra velice dobře fungovala a klidně bych si to dal úplně bez vtipů (to znamená bez toho jednoho u konce). Za mě absolutně nejlepší část je úplný závěr filmu a začátek byl taky velice povedený. Střed filmu mnozí považují za plus a Namorovu říši taktéž, mně bohužel Namorova říše vůbec nezaujala a vprostřed filmu jsem se i trochu nudil. Ale i přesto bych chtěl mít trošku větší délku filmu, nebo alespoň míň děje ve středu filmu a prodloužit začátek, jelikož mi to přišlo trošku uspěchanější, ale i přesto velmi povedené. Jediný větší kámen úrazu je tu Ironheart, která jak jinak, než byla z ničeho nic nejchytřejší člověk na planetě a sestrojila obloukový reaktor =DD. Dále se mi upřímně moc záporák nelíbil, i když jsem jakž takž pochopil proč to dělá, vůbec jsem s ním nesouzněl a docela mi přišel jako nucený záporák. Na druhou stranu souboje a akční scény byly úžasné, atmosféra filmu taktéž a celé to bohužel předávání pochodně se povedlo. Jak už jsem řekl, mě se to velmi hodně líbilo a působilo to na mě dobře a asi určitě to je jeden z těch lepších projektů čtvrté fáze, 7,5/10. ()

andr525

Slabý scenár, podpriemerná, zle natočená a zúfalo neoriginálna akcia spolu s mizerným CGI (miestami som myslel že sledujem epizódu strážcov vesmíru - nie film, ale ten seriál) dokopy s nechutným dizajnom postáv a prehrávajúcimi hercami by bolo na mňa dosť aj keby mal film 80 minút. Ale tento objav má dvojnásobnú stopáž počas ktorej neviete či máte gúľať očami nad hyperpoliticko-feministicky korektným scenárom, alebo nad faktom že 4 vojaci a 2 veľryby dokážu rozjebať polovicu hlavného mesta najvyspelejšej krajiny na svete. ()

13Maty13

"Only the most broken people can be great leaders."     /// No a byl to nářez! Nádherný film plný emocí, skvělé akce a hudby. CGI bohužel zase v některých scénách opět vázne a finále bylo na můj vkus trochu moc. Postava Riri Williams/Ironheart mi moc nesedla, zato Shuri a Okoye jsem mi přirostli k srdci ještě víc. Z Namora se vyklubal jeden z nejlepších záporáků MCU a já se ho nemohl nabažit. Scéna, ve které má Shuri poprvé oblek je kulervoucí a pro mě i jedna z nejepičtějších filmových scén tohoto roku. Takhle jsem si představoval rozlučku s Chadwickem. Marvel stále žije!   / Hodnocení: 8,5/10. ()

FiVe

No tak tu máme Black pantheru :⁠-⁠D A další kakao-roštěnku. Jen akorát nevim jestli je z ní iron women nebo power ranger=⁠-⁠O ()

soukyd33

Zajímavý děj, přichází mnoho nového. Dost se toho změní, připravte se. Herecké obsazení známé. Herecké výkony dobré. Efekty super. Prostorový zvuk TOP! 👍 Soundtrack dobrý. Poznámka: Závěrečná scéna je nostalgická. (Dává smysl.) Poznámka: Jako vždy, následují po skončení filmu další jedna scéna. Hvězdiček 4 ()

Updated_Cake

Spoilery... Tohohle filmu je taková škoda... Na začátku to vypadalo dobře, promyšleně, propracovaně, živě... pak se tam musel stát konflikt a 2. půlka filmu prakticky upadá. Celý film má sloužit jako pocta Chadwicku Bosemanovi a nejsem si jistý, jestli by se to i jemu líbilo. Začátek je vážně famózní, podmořský svět pak připomíná spíš smíchaninu Aquamana a Avatara, ale není to nutně na škodu. Tam ale končí ta zajímavá a fancy část. Pak se ve filmu stane zvrat, začnou nepokoje, boje a celé to jde do kytek. První problém asi nastává v tom, že něco jako detektor vibrania sestrojí studentka? Já chápu, že film potřebuje svůj plot, ale tohle je docela mimo. Jakmile člověk vstřebá tohle, film začne sázet ránu za ránou v podobě chemických a fyzikálních nesmyslů. Chemie a fyzika v MCU fungovaly vždy dost podobně reálnému světu, pochopitelně někde musely být ústupky, protože to je pořád komiksovka. Ale vždy si člověk mohl říct, že by to nějakým způsobem mohlo fungovat. 2. Black Panther nejen že ukazuje, že stejným materiálem můžeš projít skrz stejný materiál (vibranium) jako nůž máslem, ale taky k tomu nepotřebuješ moc síly. Eh, dobře... Další nesmysl jsou ty samotné pasáže kolem CIA, kde Ross je bývalým mužem ředitelky, která... provokuje Wakandu a pak nechá zatknout svého muže, protože zjistil pravdu? Aha? Ironheart je pak jedním z těch větších průšvihů filmu. Nejen že to CGI je strašné a opět, ten design v mnoha ohledech popírá sám sebe a to, co tam ta postava dělá, ale Marvel tímhle vykopal hrob i Iron Manovi na kterého se tam očividně v několika scénkách okatě snaží poukazovat. Marvelu ale očividně nedošlo, že to nebyl CGI Iron Man, který studiu roky zachraňoval zadek, ale ten herec pod tím a jeho charisma. Samotný boj mezi těmi národy taky postrádá smysl, týpek chce jít proti celému světu ale je rád, že si poradí s nepřipravenou Wakandou... Ach jo. Konec se sice hezky snaží Marvel dohnat snímky s Chadwickem, ale v tu chvíli už je ten film pod drnem. Ten film zabil sám sebe. Na začátku to vypadalo dobře, byl jsem nadšený, že se Marvel nedrží té své špatné cesty, co předvádí poslední dobou... A pak mi tuhle iluzi sprostě vzali. Film kašle ve velkém i na tradice, které 1. film uvedl a které tak nějak tvořily kulturu toho prostředí. Možná že kdyby to rozkouskovali jako seriál a trochu poladili některé detaily, nemusela to být až taková katastrofa. Na Marvel filmy ovšem do kina už nechodím a tohle je akorát krásný další důkaz, proč tohle nebudu v nejbližší době měnit. RIP MCU ()

funkyman

nebudem sa tu rozpisovat o tom vsetkom, co tu pise kazdy-black tema, women power, patri to sem a inak to nebude..fillmy z tohoto sudku maju bavit a ak sa zadari ,sem tam donutit ku zapojeniu aspon zopar buniek sedej kory na pozadi uchvatnych digitalnych zapamatatelnych scen...co som chvilu dufal , ze dostavam, potom som chvilu zaspaval   a napokon som sklamany cakal na koniec. Je mi jasne, ze v roli matky  bude  pani Angela aspirovat na Oscara /mozno uz je napisana v obalke- lebo ma pekny politicko-matersky motiv spojeny s adekvatnou sucasnou angazovanostou..co je dnes najviac/ ale inak sa bojim, ze moje dalsie zhliadnutia tohoto -zda sa- nadhodnocovaneho dielka -   len uberie z mojho priemerneho hodnotenia . Pozor ale - Thor to nie je - to uz sa opakovat hadam ani neda..uz len z ucty ku mlademu kralovi ..a jeho realne tragickemu osudu...mimochodom tuto pekne vizualne zobrazenemu... ()

Sopholojong

Black Panther(ka) vs. Sea Avatars. Skutocne, ale skutocne nadherna vytvarna stranka, najma ked sa Coogler potopi do sidla v hlbocine, poslednej basty vyhnanych "modraskov". Wakanda uz sice po druhykrat tak "hubu-otvarajuco" neohromi, ale zase to bohate vykompenzuju tradicne afro-kostymy, afro-ucesy, o zivot hrajuca "mamacita" Bassettka a najma top-reproduktivna, neskor do pribehu vstupujuca "infiltratorka" Lupita. Letitia Wright je herecke drevo (a hysterka k tomu) a obsadenie do hlavnej, po bratovi zdedenej role je az nesympaticke. Od minula sa zlepsili najma akcne sceny... hlavne ta na moste smrdi az "cameronovskym" perfekcionizmom, zatopenie Wakandy a smrt niekoho emocionalne zamava, zaver na vode je ale typicka marvelovska mlatenica, ktorych sme podobne vypreparovanych videli uz desiatky. Uvodna rozlucka s Chadwickom velmi intenzivna a bravurne, nenasilne zakomponovana. Potialto vsetko takmer dokonalost... az na tie logicke lapsusy ("titanovy" skafander proti tlaku po ponoreni do tajomneho mesta a vzapati po zachrane z neho len kombinezy ako pri divingu na spanielskej plazi?) a zaver o odpusteni zlocincom, ktori mi znicili domov (?!)... a zabili mi rodinneho clena (!). Po audiovizualnej stranke este lepsie ako prvy diel, po obsahovej (logicke kiksy, Letitia, WTF zmierenie) rozpor a vysledne vahavych 8/10, lepsie povedane 7.5... PS: Potitulkova scena s deckom samoucelna sprostost! ()

Sashmen13

No, při sledování filmu mě došlo, co mě asi nejvíce vadí na těchto advanced civilizacích (kolik jich asi ještě?, Indiáni někde ve středu země?, Římani ve Vesuvu?, a někde Hymálajích je civilizace draků...), jak vlastně jsou pokročilý/nepokročilý. Máme OP kov co umí všechno, netřeba industriální revoluci, milují přírodu a kopí/oštěp je nejlepší vynález světa: ). Njn, Wakanda ještě trochu šla, ale to co předvádí budget Atlantida je už docela smutný. Mám radši Aquaman Atlantidu, tam jim tu pokročilou civilizaci věřím, i když, není vtipné, jak všechny advanced civilizace mají souboj bojem o nadvládu a jsou království? No nic, v konečném důsledku, jsou tyhle věci stejně jen parodie na reálnou věc, a ještě docela smutné. Určitě se černoši cítí velmi hrdí, když Wakandan týpci jdou do boje " UGH UGH UGH" chantem na rtech, velmi heroické. Scénář slabý a nemám ani moc chuť to rozebírat, to by se sem ani nevešlo, momentální úpadek většiny marvel filmů je zde solidně znát. ()

Bejbe01

Fajn zaporak aj celkovo podvodni ludia, ze by som dal aj tri *, ale hlavna postava (princezna) je tak neskutocne otravna a ta klisoidna africka hudba to strasne zhadzuju ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou