Reklama

Reklama

Deadwood

(seriál)
Trailer
USA, (2004–2006), 31 h 38 min (Minutáž: 47–62 min)

Tvůrci:

David Milch

Hrají:

Timothy Olyphant, Ian McShane, Molly Parker, Brad Dourif, W. Earl Brown, John Hawkes, Paula Malcomson, Leon Rippy, William Sanderson, Robin Weigert (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Ještě nedávno byl Seth Bullock jako velitel policie v Montaně mužem zákona. Teď však přijíždí do Deadwoodu, malého městečka kdesi v Jižní Dakotě, jako obyčejný, řadový občan, aby se tu pokusil začít nový, minulostí nezatížený život. Jeho plán je prostý: otevře si tu obchod a jako mnoho jiných se pokusí vytěžit pro sebe maximum ze zlaté horečky, která nedávno tenhle kraj zachvátila. Ani on ani jeho společník Sol Star však netuší, že Deadwood není obyčejné venkovské městečko, jakých jsou po celých Státech stovky. Zdejší pozemky převedla před časem vláda Spojených států smluvně Siouxům. Jenomže před dvěma týdny Siouxové zmasakrovali generála Custera u Little Big Hornu a Deadwood teď oficiálně leží na území nikoho. Není tu žádná vláda, neplatí tu žádný zákon, jen právo silnějšího. A tím nejsilnějším zde je mimo vší pochybu Al Swearengen, majitel místního saloonu. Člověk bez skrupulí, bez morálky, bez zásad, kromě jedné jediné: dobré je všechno, co prospívá mně. Člověk, který dokáže s kýmkoliv popíjet, aby jej vzápětí nechal svými nohsledy oddělat, usoudí-li, že to pro něj bude výhodné. Ve městě, do něhož zlatá horečka přilákala tu nejhorší sebranku z celých Států, kde vzkvétá prostituce, kořalka teče proudem a většina chlapů rozumí jen řeči pistolí, musí být takovýhle člověk nekorunovaným, o to však absolutnějším pánem. I díky němu se Deadwood stal peklem na zemi. A Seth Bullock se o tom brzy bude mít možnost přesvědčit na vlastní kůži... Deadwood, tento nejdrsnější ze všech westernů, vychází - ač je to možná k neuvěření - ze skutečnosti. Jeho předobrazem je skutečný Deadwood, ležící na indiánském území v Jižní Dakotě, město, v němž za zlaté horečky našly svůj dočasný domov - kromě dobrodruhů z celých států - i mnohé legendy Západu, jakým byl například Divoký Bill Hickok nebo Calamity Jane. Reálný základ mají ale i ostatní postavy: Al Swearengen skutečně vlastnil místní saloon a nemálo tu zbohatl z drog, kořalky a prostituce, Seth Bullock se stal prvním místním šerifem...
Roli Deadwoodu v žánru westernu přirovnávají mnozí k roli Sopranových v žánru mafiánských příběhů. I on vnáší do tohoto léty již poněkud unaveného a opotřebovaného žánru nový, čerstvý - pravda pro někoho možná až příliš ostrý - vzduch. Svým navýsost realistickým, až naturalistickým pohledem na historickou skutečnost, svou drsnou mluvou - tím vším je na hony vzdálen klasické představě o westernu jako dobrodružném příběhu, kde nakonec po řadě protivenství vítězí spravedlnost. Deadwood zkrátka ukazuje americký Západ takový, jaký tehdy, na konci 19. století, skutečně byl: drsný, krutý, nemilosrdný. Svět, v němž vítězí ti, kdo mají peníze a moc - bez ohledu na to, jakým způsobem se k nim dostali. Ti, kdo jsou schopni a ochotni se v zájmu svých zisků a výhod občas dohodnout i s nepřítelem a konkurentem. Zkrátka ti, kteří stáli u zrodu naší dnešní, moderní společnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (107)

choze 

všechny recenze uživatele

Mám za sebou čerstvě první řadu. Vynikající seriál realisticky vykreslující prostředí zlatokopeckého tábora na Divokém Západě. Perfektní výprava, živé, dobře zahrané postavy založené většinou na skutečně žijících lidech (hlavního záporáka-majitele bordelu Ala Swearengena v podání Iana McShanea si zamilujete, ale skvělí jsou všichni) a hypervulgární mluva. Pravdou ale je, že pár slabších dílů se najde. ()

PROROK14 

všechny recenze uživatele

Takže, narazil som na to vlastne omylom, ale koniec koncov som veľmi rád. Deadwood si ma získal hneď prvou časťou. Ukázali sa rôzne charaktery, rôzne zápletky a naznačovalo to, že to bude obsahovo veľmi bohaté. Ako som to tak pozeral, tak moje sypmatie si ihneď získal Seth Bullock. Teraz mám odpozerané skoro dve série a stále mu fandím. Al Swereangen sa mi zo začiatku zdal ako veľké hovädo, a nefandil som mu. Ale postupom času sa môj postoj zmenil, a teraz je to jedna z mojich najobľúbenejších postáv. Naopak Trixie, tá mi zo začiatku bola celkom sympatická, ale v poslednej dobe mi strašne lezie na nervy. Nebol by som proti, ak by ju niekto v tretej sérii zastrelil. Ale titul najnesympatickejšej postavy vyhrala Jane Calamity. Keď tá otvorí papuľu, tak sa mi vo vrecku otvára nožík. Neviem prečo, ale takýto typ človeka ma odpudzuje. Teraz sa ešte vyjadrím k ostaným postavám. K obľúbených charakterom patria Doc Cochran, Dan Dority, Johnny Burns (vlastne celá Alova partia :D), veľmi ma potešila postava Marthy Bullock pretože je tam ale fakt prekrásna, neviem či som videl krajšiu tvár, ako má ona v tomto seriále. Medzi postavy, ktorým nefandím a ktoré ma štvu patria Farnum, ten vyzerá a správa sa ako potkan, Cy Tolliver, tomu som celkom fandil ked sa objavil na scéne, ale zakrátko ma prešla chuť, Francis Wolcott, ten ma štve tiež, ženy podrezať to hej, Utter ho mal zabiť vtedy si myslím...95% ()

Reklama

Petoss1 

všechny recenze uživatele

No čo napísať o seriály, ktorý ma úplne dostal a urobil nervy stopnutím v tom najlepšom? Kvantum zaujímavých charakterov, pri ktorých si dokážem povedať, že takýto boli asi ľudia divokého západu. Doktor Cochran, správny chlap ktorého úlohou je udržať čo najviac ľudí pri živote, Calamity Jane, nepoučiteľná vtipná ožranka, Kurva Trixie, ktorá robí veci impulzívne a svoje povolanie využíva s rozumou, Farnum, úlisný majiteľ hotela, ktorý si zaslúži pľuvanec ale aj ľútosť, Šerif Bullock s horkou hlavou a typickou chôdzou, Svojrázny majiteľ bordelu a miestny boss Al Svedžn :) Swearenge (pre mňa TOP postava) s perfektnými hláškami a excelentným herectvom Iana McShanea... postáv je veľa a tak by som mohol pokračovať dlho, ale viete čo, pár viet k opisu nestačí a tak si to musíte jednoducho pozrieť a nechať sa pohltiť. ..."Všechno se to začalo kvůli p*či jedný ženy!" ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Řádně špinavý westernový seriál má opravdu několik es v rukávu a rozhodně se je nebojí použít. V poslední době jsme si zvykli, že na každém rohu probíhá rekonstrukce libovolného žánru, a tak mě jako fanouška potěší skutečnost, že Deadwood ctí svůj žánr se vším všudy. Toporného a herecky matného Tymothy Olyphanta mávnutím ruky zastíní démonický Ian McShane, který hraje jako ďáběl. Dlouho mi nebylo fyzicky nevolno u nějaké filmové postavy. Strach, hnus a nenávist, to je to, co pociťuji pokaždé, co se objeví na scéně. Nebýt dušínovského Bullocka a kdyby byl slizoun Al dostal ústřední roli, vsadil bych se že minimálně námět je z pera Sama Peckinpaha. Tomu všemu navíc sekunduje postava Billa Hickocka, která veškeré dění zpestřuje svojí "hvězdnou" aurou. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Creator: David Milch .. Po čase opět seriál, který vás zavede do dob divokého západu. Ovšem nečekejte slaďárnu typu Doktorka Quinnová, tohle je mnohem (nechci říct reálnější) drsnější verze, byť s lékařem v jedné z rolí, kde děvky, pasáci, vraždy a nekalé obchody šroubují přístupnost do vyšších pozic. Bohužel, nic extra to není. ()

Galerie (648)

Zajímavosti (14)

  • Slovo "fuck" a jeho různé tvary byly během celého seriálu použity celkem 2,980 krát. (Ruuzha)
  • V pilotním dílu, kdy Divoký Bill Hickok (Keith Carradine) zastřelí jednoho z bratrů Masonů, odpovědných za masakr rodiny opustivší Deadwood, tasí během střelby oba revolvery současně. Ve skutečnosti však žádný pistolník, ani Bill Hickok, nestřílel ze dvou revolverů současně. Toto oblíbené klišé je stále opakováno, i když ho mnohokrát ve svých pamětech nebo pozdějších rozhovorech pro tisk popřeli významné postavy Divokého západu, včetně Buffalo Billa nebo Wyatta Earpa. (Klot)
  • Mnoho herců, kteří byly součástí hereckého obsazení seriálu, se objevilo také v seriálu Zákon Gangu (od r. 2008). Jsou jimi například Cleo King, Titus Welliver, Dayton Callie nebo Ray McKinnon. (Chibs)

Související novinky

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (více)

Filmový Deadwood má zelenou

Filmový Deadwood má zelenou

26.07.2018

Po letech slibů a několika měsících spekulací dalo HBO filmovému Deadwoodu konečně oficiálně zelenou. Potvrdil to šéf programu Casey Bloys, který zároveň udal i premiéru, která se nyní chystá na jaro… (více)

Reklama

Reklama