Chakushin ari final

Japonsko, 2006, 109 min

Manabu Asó

Předloha:

Jasuši Akimoto (kniha)

První a druhý díl jsou dost podobné. Fanoušky J-horrorů pravděpodobně zaujmou, ale běžného diváka spíš unudí. Na třetí díl se podle mého názoru příjemněji kouká. Nenudil mě. Tentokrát totiž sledujeme skupinku středoškoláků na výletě v zahraničí (Korea) a to už samo o sobě mi přišlo docela zajímavé na sledování. Do toho všeho přibyla nová "smrtící" featurka... Zprávu ohlašující smrt je nyní možné jednou přeposlat a tím si zachránit krk. Nemusím snad zdůrazňovat co tato skutečnost způsobí za chaos v bandě "přátelských" spolužáků :) Není to až tak hororové ale spíš... psychologické vyvražďovací drama. Chcete-li, tak naleznete i poselství o tom co vše může způsobit "obyčejná" šikana... Jako pěst na oko v "atmosféře" (v tomto případě skupinová paranoia) působí docela velká role hluchoněmého mladíka... ve chvíli kdy čekáte pořádnou paniku a boj o mobilní telefony mezi spolužáky, tak vás čeká pár rozhovorů ve znakové řeči :) Nic proti... ale jen to trochu utlumuje atmosféru .)(14.7.2007)

Důvod, proč jsem na to koukala je JKS. Omylem jsem totiž asi před rokem koukala na film ve kterém měl být, ale byl to první díl této série. :)) Mno bylo to docela dobře zahrané. Horory nemusím, ale psychologické mi nevadí. Bohužel to bylo v mnoha chvílích velice nelogické a to mne naštvalo asi nejvíc. Trochu mi to polámalo hlavu asi tak jako na té počítačové obrazovce. Podle ohlasů jinde jsem si druhý díl nepustila, přesto se podívám i na druhý díl. Proto, že si myslím, že to potom možná pochopím. :) No uvidíme(5.11.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,669,291(10.8.2010)

Zlepšenie oproti slabému sequelu spočíva hlavne v príbehu, ktorý má dobrý základ. Aj strašidelné scény, hlavne v závere patria medzi tie lepšie v sérii.(1.8.2013)

A tak se nakonec dostáváme k tomu, že snímek „Chakushin ari final“ je v rámci série spíše lepším kouskem, ale zase v oblasti hororu obecně je to spíše takový průměrný film, který nepřinese nic překvapivého, nic originálního, jen celkem solidně zakončí celou sérii, o které jsem si myslel, že po druhém dílu už nemůže překvapit. Nepřekvapila, ale nutně nezklamala. Ten poslední díl ujde.(10.10.2015)