Podstata strachu

• USA Fear Itself
Horor / Povídkový
USA / Kanada, (2008–2009), 9 h 7 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Jeffrey Pierce, Rachel Miner, Mircea Monroe, Eric Roberts, Cynthia Watros, Clifton Collins Jr., Colin Ferguson, Josie Davis, Nicole Leduc (více)

Epizody(13)

NBC začalo natáčet natáčet třinácti dílný seriál hororových povídek. Producenti svůj seriál vychvalují a prý bude děsuplný. Natáčení jednotlivých dílů se chopili známí režiséři, kteří už mají nějaký ten horror na svém kontě. Např. Stuart Gordon (Mistři hororu, Dagon), Brad Anderson (Mechanik), Mary Harron (Americké psycho), Breck Eisner (Creature from the Black Lagoon), Darren Bousman (Saw II, III a IV), Ronny Yu (Chuckyho nevěsta), John Landis (Americký vlkodlak v Londýně), Larry Fessenden (Jaws).... a další. (LIVINGDEAD)

Corpsegrinder

První díl slušnej druhej shit třetí nic moc čtvrtej totální sračka pátej průměr šestej slušný sedmej sračka osmej je ok a devátej sranda. ()

Pracka

1x01 - The Sacrifice - Breck Eisner **, 1x02 - Spooked - Brad Anderson ***, 1x03 - Family Man - Ronny Yu ***, 1x04 - In Sickness and in Health - John Landis ***, 1x05 - Eater - Stuart Gordon ***, 1x06 - New Year's Day - Darren Lynn Bousman ***, 1x07 - Community - Mary Harron ***, 1x08 - Skin and Bones - Larry Fessenden ***, 1x09 - Something with Bite - Ernest R. Dickerson **, 1x10 - Chance - John Dahl ***, 1x11 - The Spirit Box - Rob Schmidt ****, 1x12 - Echoes - Rupert Wainwright ***, 1x13 - The Circle - Eduardo Rodriguez *** ()

wampire23

Serál ako celok je slušným nástupcom pôvodných Majstrov hororu. Väčšina príbehov je zaujímavých, takže sa neriaďte ostatnými a pozrite si všetky diely, každý má predsa vlastný vkus a názor. A ako fajnovečka je tu úvodný song od Serja Tankiena, ktorý sa k sérii veľmi hodí.1x01 THE SACRIFICE: Veľmi kvalitný diel s výbornou atmosférou, strašidelným záporákom, sexi slečnami a mrazivým záverom- 90%. 1x02 SPOOKED: Kombinácia Disturbie s klasickým haunted house hororom a katarziou na záver. Nebolo to najhoršie, niektoré scény boli vcelku strašidelné, ale to je tak všetko. V rámci série je to priemer- 50%. 1x03 THE FAMILY MAN: Tento diel sériu trochu povzniesol. Klasický námet výmeny duší medzi vrahom a starostlivým otcom, ktorý sme mali možnosť vidieť už mnohokrát, nad priemerom ho však držia dobré herecké výkony Colina Fergusona a Cliftona Collinsa Jr., gradovanie napätia a nehappyendová pointa, ktorá je síce čakateľná, ale inak sa tento príbeh ani skončiť nemohol. Tento diel mi veľmi pripomínal film Tvárou v Tvár. 80%. 1x04 IN SICKNESS AND IN HEALTH: Tak táto epizóda ma dostala svojou rafinovanou pointou. Naozaj sa oplatilo zhliadnuť ju- 80%. 1x05 EATER: Spolu so Sacrifice najlepší diel celej série. Úžasný atmosferický hororík s výborným masovým vrahom, ktorý nepostráda napätie, zvraty a zaujímavý koniec, ktorý si ale každý pozornejší divák všimne skôr ako k nej dôjde. Ale to je asi jediná väčšia výtka- 90%. 1x06 NEW YEAR'S DAY: Trápna hra na zombie film s totálne retardovanou pointou, ktorú zachraňuje iba veľmi pekná hlavná hrdinka, inak je to skôr podpriemer. Nechápem potrebu flashbacku z udalostí noci predtým a takisto neustále blikajúce a blurujúce miesta-40%. 1x07 COMMUNITY: Príbeh o pošetilom predmestí, kde nikto nie je taký ako spočiatku vyzerá. Stupňujúce napätie zabíja len veľmi nevydarený koniec, inak je to skôr nadpriemer-75%. 1x08 SKIN AND BONES: Zaujímavý atmosférický horor o Windigovi, na ktorom je najlepšia práve strašidelná maska hlavného záporáka. Takisto prostredie odrezanej zasneženej osady, ktorá je pre mňa v hororoch najskľučujúcejšia (hlavne po filme Vec)- 75%. ()

cutugno

Tento seriál som s obľubou pozeral na AXN a veľmi sa mi zapáčil. Každá jeho časť vo mne vyvolala celkom odlišný pocit strachu.Myslím si , že to bol aj zámer tvorcou aby tie samostatné diely boli svojským spôsobom odlišné. Skutočná podstata strachu by nemala spočívať len na vizuálnom napätí ale má byť postavená aj na psychických pocitoch po ktorých naskakuje husia koža. Tento seriál ponúka oboje čo mnohí nepochopili! ()

Heroine

Vidím že se podstatně nejvíc lidem líbí osmý díl "Skin and Bones", a že oceňují masky. Je pravda, že hlavní "záporáci" z dílů Skin and Bones a Eater jsou nejstrašidelnější z celého seriálu, zásluha se však nedá přičítat maskám. V roli hladové potvory v osmém díle je nepřekonatelný Doug Jones (Hellboy, Faunův Labyrint, Silver Surfer), jehož gestikulaci si nespletu, a v roli hladové potvory v pátém díle Eater je Stephen R.Hart (Silent Hill, Max Payne), který se svými 211 centimetry moc těch masek nepotřeboval. Takže tento výběr herců byl výborný, což se o zbytku seriálu říct nedá. Sacrifise mi přišel jako béčko, Spooked nudný thriller, Family Man pár dobrých nápadů, ale nuda, In Sickness and in Health málo vysvětlené, skoro k nepochopení, Eater trochu trapas, nemám ráda tyhle woodoo výmysly, New Years Day- pro zombie mám slabost, ale zas taková bomba to taky není, Community hrozný(!!!), Skin and Bones napínavý, ale opět bez vysvětlení původu "zlého ducha", což u mne ubírá na věrohodnosti, ale Gordon Tootoosis je můj oblíbenec, Something with Bite hezký nápad, ale s hororem nemá nic společného, Chance úplný propadák, Spirit Box nuda, Echoes (Eric Balfour sexy) nuda, a Circle zajímavý nápad, ale vizuálně nezmáknutý. Vcelku dobrá zábava pro znuděný večer, ale dvakrát bych si to nedala. A písnička Lie Lie Lie při titulkách není špatná. ()

Al44...

V porovnání s jinými hororovými sériemi (např. Masters of Horror) je na tom dle mého Podstata Strachu určitě hůře. Mezi celkem třinácti epizodami se samozřejmě najdou světlejší místa, ale celkově na mě celá série působí značně levným a místy i podprůměrným dojmem. Připravte se na velmi špatné herecké výkony, nulové triky a v některých dílech i absenci jakéhokoliv strachu či momentu překvapení. Přitom nápady na jednotlivé příběhy epizod jsou vcelku různorodé a řekl bych i dobré, nicméně provedení je otřesné. Jediné plus vidím paradoxně v pěkném hudebním motivu úvodní znělky, která má na rozdíl od některých epizod docela stylovou atmosféru. ()

messi@h

Dodíval jsem se na obě série Masters of Horror a najednou jsem nevěděl, co dělat. Pak jsem se dočetl o novém počinu Micka Garrise - Fear Itself. Vzhledem k "duchovnímu otci" to nemůže být špatné, říkal jsem si. Ale to jsem se spletl. Sledování seriálu jsem vzdal po 6. dílu. Hlavní problém = minimální tvůrčí svoboda. Takže ve Fear Itself se lidé masakrují, požírají a mrzačí zásadně mimo záběr. Nahota a sex jsou také pojmem zcela neznámým. I když tyhle dvě věci hodně zabolí, dovedl bych je odpustit, kdyby se jednalo o příběhy, které mě dokážou zaujmout. Bohužel ani to se nedá říct. Ne že by některé díly neměly např. překvapivý závěr, ale celkově jsou suchopárné a bez šťávy. Takže když chci jednoduše vyjádřit, jak se mi tahle série líbila: Kdybych na ni náhodou narazil v TV, asi bych ji nevypnul a jeden díl se dodíval. Ale další díly bych už rozhodně nevyhledával. ()

Euchrid

Po zkouknutí 4 dílů, na které mě naladil místní komentující ansámbl (episody 1,5,6,8), můžu říct že jsem docela zklamaný. Problémy s doleštěním kvality příběhů, napětí, sympatičtějších postav a hromadou horrorových klišě docela ukazují na to, že se jedná o druhořadou záležitost, které nikdo nevěnoval dost prostředků, času a schopných tvůrců. Jediné co můžu doporučit je osmý díl - Sick and Bones - na kterém sice už zmiňované nedostatky taky občas problesknou, ale díky originálnímu námětu a skvěle namaskovanému a zahranému "monstru" je doopravdy zábavný a děsivý. Sám o sobě byl tak na 4 až 5, ale zbytek fakt nemá cenu. A ještě něco musím dostat ze systému : D.L. Bousman je v New Year´s Day úplně na bombu, už dlouho jsem neviděl tak špatnou režii, kameru a střih. ()

solaco

Každého, kto má rád kratšie strašidelné hororové poviedky tento seriál asi poteší. Aj keď treba povedať, že kvalita dielov sa od seba líši. Americká televízna spoločnosť NBC nakoniec kvôli nezáujmu divákov tento seriál stiahla z obehu po ôsmich dieloch. Všetkých 13 dielov sa u nás dá sledovať na kanáloch AXN , AXN sci-fi. Osobne si myslím, že projekt Masters of Horror bol vydarenejší. strasidelnyblog.blogspot.com ()

JasonV

Neoficiálna tretia séria Masters of Horror už postráda najlepšie námety a režisérov, kvalitatívne je tak minimálne o stupeň horšia a viac sa podobajúca na klasickú TV produkciu. Slabých častí je oveľa viac ako v Masters, za pozretie stoja: The Sacrifice, Family Man, In Sickness and in Health, Eater, Community, New Year's Day , Skin & Bones, The Circle. ()

Cechyno4

Hodnotím průměrem z jednotlivých dílů. 1.) The Sacrifice **** - Jeden z opravdu těch lepších dílů. Parádní amosféra a krvelačná bestie na opuštěném statku. Paráda. 2.) Spooked ** - Policista kterého trápí jakési vize a docela ho žere svědomí. Mě se díl docela líbil. Hlavně atmosféra uvnitř domu byla dobrá. 3.) Family man ** - O tom jak se noční můra může stát skutečností. Zajímavý námět, ale jinak docela nudný díl. 4.) In Sickness and in Health ** - Příběh o tom jak si nevěsta má brát údajného vraha, konec otáčí celý příběh o 180° proto ty dvě hvězdy. Jinak to nestojí za nic. 5.) Eater *** - Rozhodně jeden z těch lepší dílů o lidojedovi. 6.) New Years day ** - Docela nudný zombie příběh. 7.) Community * - velice nudný příběh, který možná když se vcítíte do kůže hlavního hrdiny Vám nažene v pár chvílích husí kůži. Jinak však obrovská nuda. 8.) Skin and Bones ***** - Nejlepší epizoda celého seriálu. Sledoval jsem ji pozdě v noci. Naháněla mi husí kůži a je tu i pár dobrých lekaček. Paráda. Hold duch Wendigo je svinstvo. 9.) Something with bite * - Hodně nudná epizoda. Která spíše vyvolá smích než strach. 10.) Chance ** - Docela zajímavá epizoda. Ovšem s hororem to nemá zase nic moc společnýho. 11.) The spirit box ** - Teenagerovská duchařina. Lehkomyslná a naivní. Ovšem ten konec a rozuzlení se mi přece jen líbilo. 12.) Echoes *** - To se mi líbilo. Reinkarnace je zajímavé téma. A v hororech ne moc časté. I proto se mi tato epizoda docela líbila. 13.) The Circle ** - Poslední epizoda o které jsem četl v superlativech, ale mě osobně docela zklamala. Suma sumárum dvě hvězdy, které mi hlavně kvůli Skin and bones přijdou docela líto. Ale ostatní epizody nic moc. Jinak díly které byste měli vidět : The Sacrifice, Skin and bones, Eater. ()

Šak

Zatim musim říct,ze po dvou dilech nic moc. Rozhodne to nedosahuje kvalit Masters Of Horror.....1) The Sacrifice 50% 2) Spooked 20% tento dil me vubec dost zklamal, od Brada Andersona jsem čekal daleko,daleko lepší díl. Prostě mi to zatim nejak nesedlo,uvidime co přinesou dalsí díly.3) Family Man 70% zatim nejlepší dil,sice nic moc originalniho,ale jen tak dal. ()

sAreOn

!!! Hodnoceno po třech dílech !!! 1) Sacrifice - velmi kvalitní příběh i atmosféra... 5) Eater - konec mi přišel velmi zdlouhavý, až nekonečný, přece jen pokud z 40minutové stopáže je poslední honičce věnováno kolem 10-15 minut, tak už je to až moc, každopádně velmi dobrá atmosféra ze začátku... 9) Skin and Bones - hezké využití legendy o Wendigo, dobré zpracování, ale ke konci až příliš zdlouhavé a nudné... ()

Booman

Pěkně provedeno, velmi dobře to uteklo a občas jsem dokonce netušil co bude následovat. Ovšem jedna podstatná věc tomu chyběla a to Fear Itself tedy samotný strach. Popravdě děsivé to nebylo ani vteřinu, ani jedna lekačka, nic. Trochu mě to zklamalo. ()