Podstata strachu

(TV seriál)
  • USA Fear Itself
Horor / Povídkový
USA / Kanada, (2008–2009), 9 h 7 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Jeffrey Pierce, Rachel Miner, Mircea Monroe, Eric Roberts, Cynthia Watros, Clifton Collins Jr., Colin Ferguson, Josie Davis, (více)

Epizody(13)

NBC začalo natáčet natáčet třinácti dílný seriál hororových povídek. Producenti svůj seriál vychvalují a prý bude děsuplný. Natáčení jednotlivých dílů se chopili známí režiséři, kteří už mají nějaký ten horror na svém kontě. Např. Stuart Gordon (Mistři hororu, Dagon), Brad Anderson (Mechanik), Mary Harron (Americké psycho), Breck Eisner (Creature from the Black Lagoon), Darren Bousman (Saw II, III a IV), Ronny Yu (Chuckyho nevěsta), John Landis (Americký vlkodlak v Londýně), Larry Fessenden (Jaws).... a další. (LIVINGDEAD)

LIVINGDEAD

POZOR DÍL 2 až 7 JE TOTÁLNÍ ODPAD !!!! 1x01 The Sacrifice: Tak pokud budou i ostatní díly takové jako tento první, budu velice spokojen. Rozhodně tento seriál vypadá, že bude lepší než "Masters Of Horror"! Těch 40 minut mi uteklo jako voda, bylo napětí, děj se netáhl, dobrý výběr herců, skvělá hudba...... prostě O.K ! Už se těším na další díly. => => => => 1) The Sacrifice - o takovým zvláštním upírovi na samotě u lesa v baráčku s několika blondýnama dávám 5* no a další díl : 2 ) Spooked - TV psychodrama o zakomplexovaném starém poldovi (Eric Roberts), který má vidiny díky prohřeškům z mládí. Děsná nepochopitelná nudná slátanina. Mimochodem, Julie Roberts by měla říct bráchovi, jak něco udělat s tím starým strhaným ksichtem. Je to už starý děděk a ve scénách po 15 letech ho nemuseli ani maskovat. Tomuto dílu dávám ODPAD!! Dávám 5* za díl Fear Itself S01E08 - Skin and Bones - KOST A KŮŽE - Viděl jsem 8 dílů a líbil se mi pouze ten první The Sacrifice. Až do teď. Shlédl jsem totiž KOST A KŮŽI a je to bomba! Napínavý film o tom, jak manžel se svými kamarády v zimě vydal na výpravu. Dlouho se nevraceli a tak si všichni mysleli, že jsou mrtví. On se ale vrátil, jiný, tělo jen kost a kůže...... avšak s ohromnou chutí po ....... (je nutné se na film kouknout a proto nebudu prozrazovat) . Ti co mají AXN SCI-FI doporučuji kouknout 1.1.2009 ve 23:00 hod a v 0:05 hod. Protože český dabing k tomuto filmu je excelentní! Dabér by opravdu měl za dabing obdržet Oscara, protože se opravdu do role vcítil tak, že z toho šla hrůza. Za tento díl dávám celku 5* - prostě mne ohromil. Je nutné ale vynechat díly 2 - 7 !!!!! ()

Campbell

The sacrifice - 4/5, Spooked - 4/5, Family man - 3/5, In sickness and in health 1/5, Eater 4/5, Community 3/5, Something with bite 5/5, New year´s day 2/5, Skin & bones 5/5, Chance 3/5, The spirit box 3/5, Echoes 3/5, The circle 3/5..... O hodně slabší seriál než Masters of horror, ale své klady to rozhodně má. Pár dílů je neobyčejně špatných jako třeby Dokud nás smrt nerozdělí který je ukecaný a zápletka za nic nestojí. Nebo tu jsou naprosté bomby jako třeba Something with bite. Nejvíc se mi líbí samotná uvodní písnička Lie Lie Lie, hudba je vlastně jako samostatná poměrně dobrá, stejně jako herci. Sice pár dílů je naprosto tragicky zahranej jako třeby díl New year day´s kterej co se hraní týče za moc nestojí. Eric BAlfour ve 12 díle je ďábelský, stejně tak mě překvapil Eric Roberts ve Spooked. Nevím jestli mám dát 3* nebo 4*. Původně měly být 3* s ohledem na kvalitnější Masters of horror, ale protože takovýhle seriálu zrovna moc není tak s milostí 4*. ()

J*A*S*M

1x01 The Sacrifice: Docela zdařilý první díl nové hororové série (tzn. není to žádný průšvih), jež navazuje na Masters of Horror (jen na jiné televizní stanici). Námětem (i kvalitou) se The Sacrifice nachází někde na pomezí Hostelu a 30 dní dlouhé noci, samozřejmě v televizním zpracování. Epizoda hororové fanoušky rozhodně neurazí, já se po těch 42 minut bavil celkem dobře. 65% 1x02 Spooked: To nám ta kvalita tedy rychle upadá. Tato epizoda je v podstatě klasickou báchorkou o strašidelném domě, okořeněnou revange zápletkou a tajemstvím z dětství. Nezní to moc originálně, což? No a taky že není. A aby toho nebylo málo, herecké výkony jsou zde velice slabé a dialogy téměř trhají uši. 30% 1x03 The Family Man: Nejedná se sice o nijaký zázrak, ale po předchozí velice špatné epizodě ve mě třetí díl zanechal spokojenost. Originalitou neoplývá, ke kladnému dojmu přispívá především nádherně cynický závěr (i když jsem ho čekal). 60% 1x04 In Sickness and in Health: Strašně utahaná epizoda, která má k hororu na míle daleko. Totálně bez stylu, nemastná, neslaná, ale za to s docela vynalézavou pointou. Poslední dvě sekundy to opravdu celý obrátí na hlavu, že po nich musí člověj přemejšlet, jestli to nakonec vůbec dává smysl. Dává, ale místy to drhne. 45% 1x05 Eater: Zatím rozhodně nejlepší epizoda, ačkoli taky má své rezervy. Chtělo by to trochu vynalézavější scénář a vyhrocenější finále, lepší herci by taky nebyli na škoda. V rámci tohoto seriálu špička, na nejlepší díly MoH se ale nechytá. 70% 1x06 New Year's Day: Docela milé překvapení, objevil se další hororový díl. Vcelku napínavé scény z města obsazeného zombíky jsou prokládány neskutečně otravnými flashbacky. Závěrečná pointa sice působí dojmem "chceme šokovat za každou cenu" a je tak trochu vycucaná z prstu, no ale aspoň něco. Epizoda, na které je nejmarkantněji znát, kdo ji režíroval (jestli je to dobře si rozhodněte sami podle svého vztahu k D.L.Bousmanovi). 65% 1x07 Community: Strašná nuda bez jediného zajímavého nápadu. 25% 1x08 Skin and Bones: Celkem ucházející epizoda. V rámci tohoto seriálu nadprůměr, obecně však průměr. 60% ()

misterz

13 hororových poviedok, kde ma vyslovene nesklamala ani jedna, aj keď je pravda, že svojou kvalitou sa väčšinou líšia. Mňa najviac zajala hneď prvá poviedka (The Sacrifice), piata (Eater) a suverénne najlepšia bola tá posledná (The Circle), ktorá mi svojou atmosférou trochu pripomenula Darabontovu Hmlu (2007). Vlastne išlo o niečo podobné ako bol v deväťdesiatych rokoch seriál Krajné medze, len jednotlivé poviedky neoplývali takou hĺbkou myšlienky alebo ponaučením v závere, v tomto smere je tento projekt jednoduchší a povrchnejší. Vyslovene niečo na efekt, a ten sa podaril. Nadpriemer. 75/100 ()

obitus

Garrisovi nepřiklepli další řadu Masters of Horror a tak sbalil fidlátka a přestěhoval se na jiný kanál. Koncept zůstal stejný, změnil se pouze název a míra tvůrčí svobody, což je samozřejmě také zásadní problém celého seriálu. Dnes už zkušení harcovníci jako Brad Anderson nebo Ronny Yu totálně vyhořeli, jiní odvedli svůj obvyklý standard (Stuart Gordon, John Landis). Překvapením proto je, že ty nejlepší díly mají na svědomí horroroví začátečnící, případně lidé, kteří se kolem žánru sice motají nějaký ten rok, ale nic kloudného z nich zatím nevypadlo. Mám-li vybrat několik nejlepších epizod, tak rozhodně musím vypíchnout Skin and Bones Larryho Fessendena, který staví na skvělé atmosféře a především úchvatné masce záporáka (mimochodem Fessenden má za sebou už horror Wendigo, zřejmě má z dětství nějaký ošklivý zážitek s indiánem). Dalším kvalitním kusem je úvodní Sacrifice, jejíž klady jsou hodně podobné předchozí povídce. Do třetice bych vybral buď Bousmanovu rozcvičku New Year's Day anebo už zmiňovaného Gordona s (opět) vyvedeným záporákem. Ostatní epizody oscilují někde kolem průměru a ničím se neliší od svých starších sourozenců z Krajních mezí a dalších podobných projektů. Na jedno zhlédnutí jistě neurazí. ()

• Autorem skladby "Lie Lie Lie" doprovázející úvodní titulky je Serj Tankian, zpěvák skupiny System of a Down. Skladba se nachází na jeho prvním solovém albu "Elect the Dead". (kukentipla)
  • Všechny epizody byly vysílány v Polsku, Rumunsku, České republice, USA a jsou k dispozici na FEARnet. (Chatterer)