poster

Podstata strachu (TV seriál)

 • USA

  Fear Itself

Horor / Povídkový

USA / Kanada, 2008 - 2009, 9 h 7 min (Minutáž: 13x41–44 min)

Hrají:

Jeffrey Pierce, Rachel Miner, Mircea Monroe, Eric Roberts, Cynthia Watros, Clifton Collins Jr., Colin Ferguson, Josie Davis, Nicole Leduc, James Roday, Maggie Lawson, Marshall Bell, Sonja Bennett, Pablo Schreiber, Michelle Molineux, William B. Davis, Christie Laing, Elisabeth Moss, Russell Hornsby, Stephen Lee, Stephen R. Hart, Niall Matter, Brandon Routh, Jack Noseworthy, Brooklyn Sudano, Cory Monteith, Brett Dier, Lawrence Gilliard Jr., Briana Evigan, Liam James, Victoria Pratt, Wendell Pierce, Charlie Hofheimer, Melanie Nicholls-King, John Pyper-Ferguson, Barbara Tyson, Walter Phelan, Jessica Parker Kennedy, Gerard Plunkett, John Billingsley, Eric Keenleyside, Shiri Appleby, Jesse Plemons, George Buza, Molly Hagan, Cole Heppell, Camille Guaty, Aaron Stanford, Johnathon Schaech, Doug Jones, Ethan Embry, Brad Kelly, Shelene Yung, Zulay Henao, Stephen Martines, Brent Stait, Samantha Hill, Gillian Barber, Jordan Schartner, Terence Kelly, Sarah Deakins, Jesse Frechette, James D. Hopkin, Sean Hoy, Brendan Prost, J. LaRose, Ellen Ewusie, Campbell Lane
(další profese)
 • dubinak
  ***

  01x01 The Sacrifice Velice pěkné překvapení a první dojem byl víc než dobrý. Doufejme, že si to producenti s tou fantazií udrží a připraví nám podobně i další díly. Tak trochu upírská epizoda s velice šikovnými maskéry. 80% 01x02 Spooked Pěkně nám to kleslo. Absolutně nesmyslná báchorka o domě, který vám předhazuje vašeho kostlivce ve skříni. Nic na tom nebylo strašidelné a nudou jsem u toho málem usla. Konečná scéna je už pak jen úlevou pro všechny. 55% 01x03 Family Man Asi nejlepší epizoda vůbec. Pěkně zapeklitá situace, ta výměna těl. Tato epizoda byla trochu míchlá s dramatem, ale to mi nevadilo, všechno to pak hezky zapadalo jako ozubená kolečka. 95% 01x04 In Sickness and in health Utahané jak já nevím co. Celou dobu se tam dělo velké hnědé a pointa byla víc než předvídatelná. 40% 01x05 Eater Nevím, jestli se mi to spíš líbilo nebo nelíbilo. Každopádně herci by si zasloužili pěknejch pár na zadek. 50% 01x06 New Year's Day Nuda, trapná nuda. Tu hlavní herečku nemám vůbec ráda a to je další faktor, proč mě tento díl otravoval od začátku do konce. Pointa působila jako pěst na oko, i když se producenti fakt snažili udělat velký boom. 55% 01x07 Community Zprvu šíleně nudné, pak ještě nudnější, ale konec si trošičku vylepšil celkový dojem. Hned od počáteční scény jsem ale, s mým pozdějším údivem, odhadla, co se tam přesně bude dít. Námět jak z Totally Spies a proto to bylo trapné až do nebes. 35% 01x08 Skin & Bones Aspoň něco osvěžujícího po té věčné hrůze. Dialogy teda mohli být peprnější, ale hlavní záporák se mi velice líbil. Ty rysy pravěkého muže mě dokáží docela děsit. 70% 01x09 Something With Bite K tomuhle se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Jedno velké WTF s naprosto kreténským příběhem, který se mi doufám vymaže co nevidět z hlavy. 20% 01x10 Chance Týpkovi zmizí odraz v zrcadle a pak ho potkává jako své druhé horší Já. Taky velká trapárna, která nebrala konce. 30% 01x11 The Spirit Box Konečně o něco živější díl, kde jsem se párkrát fakt lekla. Vcelku mě to po celou dobu bavilo. Pointa pak působila trochu přitažená za vlasy, ale protentokrát budu mírná. 70% 01x12 Echoes Že já mám vůbec zapotřebí se na tohle dívat. Nic hororového jsem tam teda nepotkala a příběh byl pěkně postavený na hlavu. 20% 01x13 The Circle Trochu toho mystéria na konec. Nuda, nuda a zase nuda. Kdyby nebylo té šílené pointy, možná bych hodnocení zvýšila. 45% A konečný verdikt: S antologickým seriálem už nechci mít hodně dlouho nic společného. První díl navnadil, ale pak jsme dostali do nebe volající krávovinu. Tři velmi slabé hvězdy.(5.1.2013)

 • GigaPudding
  ****

  1.The Sacrifice - Zajímavý rozjezd a docela i napětí a rozhodně lepší než rozjezd masters of horror i když je to pořád jen tak na *** // 2.Spooked - Napínavá povídka o strašidelném domě, které ke konci trochu dochází dech a herci začínají vypadat, že trochu neví, ale má to celkově slušnou skoro hellraiserovskou atmosféru (ale bez gore a démonů) takže **** // 3.Family Man - Napínavý převtělovací thriller se slušným obsazením, zápletkou zábavnou i přesto že je víceméně konverzační a sice trochu čekaným, ale jinak super koncem ***** // 4.In Sickness and in Health - Zábavně udělaný začátek slibující buď něco hustého nebo něco komediálního, ale to se všechno hned rozplizne v takový naháněcí průměr a konec taky moc nepřekvapí, slabší *** // 5.Eater - Pěkně napínavý voodoo slasher, ale točí se pořád tak nějak dokola dokud nepřijde nějaká změna až na samotném konci, takže jen **** // 6.New year's day - Zajímavě jinak pojatý zombie film se fajn novým nápadem, co jsem v zombie filmech ještě neviděla a konec to má super :) ***** // 7.Community - Námět je docela fajn, ale jde to pořád tak nějak odnikud nikam až je najednou tak nějak očekávaný konec *** // 8.Skin and Bones - Našlápnutý kanibalský příběh s lekačkami, honičkami a nejspíš i největší mírou násilí z celého Fear itself :) ***** // 9.Something with Bite - Vtipná vlkodlačí komedie s vkusnými vtipy, sympatickým měnícím se hlavním hrdinou a pohodovou hudbou ***** // 10.Chance - Pointa se dá odhadnout hned, vzhledem k tomu, kolikrát už tohle bylo zpracované, ale tady s tím nenaložili nijak zvlášť napínavě ani zábavně a ani to ve výsledku nemělo žádný pořádný cíl, takže nejslabší díl Fear itself ** // 11.The Spirit Box - Slušný duchařský příběh, který je ale rozřešený trošku jednoduše a přímočaře, úplný závěr tohoto dílu ale aspoň trošku postraší :) **** // 12.Echoes - Zábavná a napínavá reinkarnační skorodetektivka trochu se podobající chocolate, ale tady mají vize někoho jiného větší smysl a význam pro příběh, závěrečné rozuzlení ale nakonec přece jen překvapí i když se to celou dobu může zdát jinak :) takže trošku slabší ***** // 13.The Circle - Čardějnický námět zpracovaný do asi nejstrašidelnějšího dílu Fear itself podobnému trochu temnotě a trochu rec, potěší i konec i když se dá odhadnout příliš brzo :) ***** ///// Fear itself je jako celek dělaný pro přístupnější publikum, takže násilí tu není tak explicitní jako v masters of horror a není tu vůbec žádná nahota, a proto z toho asi nebudou nadšení ti co chtějí něco stejného jako masters of horror, ale pokud má člověk chuť na hororové povídky spíš než jen na gore, tak tu může vidět, že se to dá dělat zábavně i bez jehel v dásních, pastí na mývaly a podobných chuťovek. :)(24.6.2010)

 • Campbell
  ****

  The sacrifice - 4/5, Spooked - 4/5, Family man - 3/5, In sickness and in health 1/5, Eater 4/5, Community 3/5, Something with bite 5/5, New year´s day 2/5, Skin & bones 5/5, Chance 3/5, The spirit box 3/5, Echoes 3/5, The circle 3/5..... O hodně slabší seriál než Masters of horror, ale své klady to rozhodně má. Pár dílů je neobyčejně špatných jako třeby Dokud nás smrt nerozdělí který je ukecaný a zápletka za nic nestojí. Nebo tu jsou naprosté bomby jako třeba Something with bite. Nejvíc se mi líbí samotná uvodní písnička Lie Lie Lie, hudba je vlastně jako samostatná poměrně dobrá, stejně jako herci. Sice pár dílů je naprosto tragicky zahranej jako třeby díl New year day´s kterej co se hraní týče za moc nestojí. Eric BAlfour ve 12 díle je ďábelský, stejně tak mě překvapil Eric Roberts ve Spooked. Nevím jestli mám dát 3* nebo 4*. Původně měly být 3* s ohledem na kvalitnější Masters of horror, ale protože takovýhle seriálu zrovna moc není tak s milostí 4*.(26.3.2010)

 • eraserhead666
  ***

  01 The Sacrifice [Breck Eisner] Jo, tohle je poměrně povedená upířina. Povedená hlavně v tom, že to, že je to upířina zjistíte až někdy ve třetí třetině. Když to vyšlo najevo, jsem si řekl, že je to v prdeli, protože upířiny nějak nemusím, ale světe div se, ono to bylo dobré i potom. **** 02 Spooked [Brad Anderson] Zápletka je už stokrát sežvýkaná a vylouhovaná, ale tohle sté první provedení nebylo zase tak špatné. Pohybující se graffity byly dost dobrý. A Eric Roberts není zase tak špatný herec, jak by se mohlo zdát, rozhodně mě baví více, než jeho ségra. *** 03 Family Man [Ronny Yu] Myslím že už jsem tu, u hororového seriálu Masters of Horror, psal, že některé filmové hororové povídky bych si strašně rád přečetl jako povídky, protože v psané formě, kde je spousta prostoru dáno vlastní představivosti čtenáře, by fungovaly skvěle a měly by tu patřičnou atmosféru tajemna. To je případ i tohoto dílu. Dokážu si představit, jak skvěle by to mohlo být napsané jako povídka a jak by to na mě při čtení působilo a zaujalo to. Nápad o prohození těl není vůbec špatný, stejně tak vyvrcholení. Jenže to jsou jediná dvě místa tohoto dílu, kde je nějaká atmosféra a má to něco společného s hororem. Zbytek, a je ho tak 80% celého snímku, je bez jakékoliv atmosféry, nic se v něm neděje, jen se tam pořád mluví, není to vůbec hororové a celkově to působí jen jako nudná vata mezi začátkem a koncem. * 04 In Sicknes and in Health [John Landis] Ne, ne, ne a ne. Aby někdo zvládl podobný druh příběhu, který já osobně moc nemám rád, musí mít v malíčku hlavně logiku, aby to všechno až k dojde k závěrečnému postavení na hlavu retrospektivně sedělo, dávalo smysl a aby to neodhalilo nelogické chování a scény. A to se jak scénáristovi, tak Landisovi jako režisérovi vůbec nepovedlo. Nejen, že je jejich příběh hóóóóóóódně nudný, ale navíc je to jedna nelogická chyba a nelogické chování vedle druhého. Příběhy, které stojí a mají svou sílu na/v závěrečném postavení na hlavu zvládali Poe a Bierce, jenže ti k tomu používali psanou formu vypravování příběhu. Říkám to nerad a spousta známých mě za to určitě zkritizuje za politicky nekorektní připomínku, ale jediné, co na tomhle díle něco stálo, byla představitelka nevěsty. Odpad. 05 Eater [Stuart Gordon] Kanibalský čaroděj je docela hustá postava, tlustej strážník poměrně zábavnej, strážnice zajímavá svými kérkami a oblibou hororů a.... a celý příběh není zase tak strašnej. Oproti dvěma předcházejícím dílům je na to až radost koukat za návrat k hororu. *** 06 New Year´s Day [Darren Lynn Bousman] Tenhle díl mě potěšil hlavně v jedné věci, dokázal, že i v zombie subžánru žánru jde (v rámci možností) ještě vymyslet zajímavý příběh s překvapivou pointou. Navíc je zde patrný návrat ke starým zombie (vznikají a chovají se tak, jak jsme na to zvyklí z prvních zombie filmů). Co se mi naopak nelíbilo, byla často roztřešená kamera a na můj vkus až moc rychlé střihy. Ale jinak, nechtěl bych mít takovýhle novoroční den. **** 07 Community [Mary Harrow] Další variace na dokonalou společnost, která se ukáže být ve své dokonalosti nedokonalá. Trochu mi to připomělo Stepfordské paničky, ale tady tu pipinu, která ve své touze vychovávat děti v „dokonalé“ společnosti přehlíží zjevné ukazatele, že něco není v pořádku, k tomu nikdo předělávat nemusel, ta do toho šla sama a dobrovolně. Docela dobře zpracovaná ta destruktivní stránka lásky, kdy pro ni člověk obětuje všechno, včetně své svobody, racionálního ducha a jen tak jako bonus nepřímo i své nohy. Tady se ta děsivost plíží jakoby v pozadí, není nějak zjevná, jen naplno zařve, když začnete popuštět uzdu svým myšlenkám o tom, co vidíte a jak by jste to vnímali vy. Jako negativum vidím na větší rozpracování zápletky (a pozadí fungování či ochranných prvků komunity před světem „z venčí“) krátkou stopáž, takhle to působí trošku nelogicky a spíchnuté horkou jehlou. *** 08 Skin and Bones [Larry Fessenden] Tohle je zásah přímo do černého. Parádní příběh, skvělá zápletka, wendigo opravdu parádní. Koukal jsem na to za tmy a docela jsem se ho i bál. Při první lekačce jsem leknutím vyklopil večeři, naštěstí to byla jen vánočka, tak to nenadělalo mnoho škody. Opravdu zážitek. ***** 09 Something with Bite [Ernest Dickenson] Vlkodlaky né. Byla by to již stokrát recyklovaná vlkodlačí nuda o tom, jak někoho pokouše vlkodlak, tady navíc ne moc dobře hozená do komediálního hávu, nebýt dvou věcí – hodně povedené vlkodlačí masky a netypické zápletky a pointy, která se ale projeví až v druhé půlce. Po většinu času je to ale nuda. * 10 Chance [John Dahl] Hodně nepovedený pokus o psychologický horror s v poslední době poměrně oblíbenou a již dost vyžilou pointou. O co jde se dozvíte strašně rychle a dost nepovedeným způsobem – jestliže v napjaté situaci potkám sám sebe a vůbec nic to se mnou neudělá, pak je to špatně a nebo z toho vyplyne přesně to, co z toho nakonec vyplyne, a zjistit to v prvních patnácti minutách čtyřicetiminutového příběhu je dost průser. Pakliže In Sickness and in Health dostal odpad za to, že blbě a nepovedeně odvyprávěl za jistých okolností zajímavý příběh a pointu, tohle dostává odpad za to, že se to pokusilo odvyprávět (a na čtyřiceti minutách!!!!) něco, co za to vůbec nestojí a nemá to žádnou hodnotu. Odpad 11 The Spirit box [Rob Schmidt] Vcelku příjemná teenagerovská duchařina, která sice trochu klišovitě plácá dohromady vše, co nabízí současný teenhorror, včetně laciných lekaček, ale i přesto z toho dokáže uplácat slušný průměr. I díky příjemnému herectví Anny Kendrick. 2,5* 12 Echoes [Rupert Wainwright] Příběh plný šílenství, opakující se historie a nepřetržitého deja vu zaujme ani ne tak ne moc originální a předvídatelnou zápletkou, jako spíše provedením, chvályhodným a povedeným retro duchem a postavou Maxe, to jeho šílenství je takřka realistické. Ani se mi nechce věřit, že Karen a Zeldu hraje jedna a ta samá herečka. Zelda je mnohem přesvědčivější. *** 13 Circle [Eduardo Rodriguez] Od posledního dílu jsem toho již mnoho nečekal a snad právě proto jsem byl mile překvapen. Nepokoušejte se nasrat zhrzenou milenku, obzvláště, pokud praktikuje černou magii. Povedená horrorová jízda plná (na televizní produkt) povedených triků, horrorových propriet, se zajímavou zápletkou, ucházejícím tempem a magicky horrorovou atmosférou. Opravdu důstojné zakončení předčasně ukončeného horrorového seriálu. 4**** Podtrženo sečteno, nedopadlo to zase tak špatně jak jsem si po přečtení recenzí a komentářů myslel. Nečekal jsem další Master´s of Horror. Často ani nevadila absence krvavějších scén či erotiky (spíš to u některých příběhů funguje jako důkaz, že i bez toho lze udělat dobrý horor). Minimálně u prvního dílu a u toho se zombíkama jsem byl mile překvapen, že i zrovna u těchto v poslední době již notně vyčerpaných subžánrů horroru lze vymyslet dobrý příběh a dobře ho natočit. Mimoto to má dobrou hudební znělku, minimálně do toho okamžiku, než tam začně zpěvák System Of A Down halekat jak na lesy :-).(30.10.2009)

 • fcreading
  ****

  Po pozretí epizody 1-8 musím dať hodnotenie 80 percent, všetci tu písali že ostatným častiam sa má každý vyhnúť, tak som sa im vyhol. The Sacrifice: Hneď prvá časť naznačovala, akým smerom sa tento seriál bude uberať, celkovo množstvo gore si tu užijeme napr. zošitie úst, a slizská obluda ktorá sa musí krmiť. Napätie tu je a atmosféra taktiež a po celých 40-minútach to pekne svižne uberá 80 percent. New Year's Day: 8 časť tejto sérii vôbec nesklamala, nejaký chlapík príde z hôr domou a začne byť divný, stále bude chcieť jesť a jesť aby ukojil svoje chúťky 70 percent. Takže po týchto 2-častiach som spokojný a stále čakám že to režiséri napravia v tých ďalších častiach. Bohužiaľ sa tak nestalo! Something With Bite: Je o vlkodlakovi, ktorého v noci zrazí kamion, a vodič ho odvezie do nemocnice. Vlk pohryzie doktora, ktorý sa začne v noci meniť, a bude zabíjať. Celý čas to iba nudí, aj keď sa raz niečo udeje není ukázaná hmotná dávka porcia brutality, a celé nám kazí predvýdaťelný koniec, a o atmosfére tu není ani povedané 30 percent. Chance: Je o chlapíkový, ktorý pôjde do predajne so starožitnosťami, aby dostal peniaze za vázu. Obchodník mu odmietne dať za vázu vela peňazí, a tak ho ten chlapík napadne a zmláti a nešťastnou náhodou sa obchodník buchne do hlavy. Chlapík začne mať halucinácie, a bude sa mu zjavovať podobný chlapík s istým ksichtom aký má on a bude ho nahovárať čo má robiť. Postupne bude likvidovať každého, kdo vkročí do predajne, celé je to pomerne naťahované, kdežto všetko vieme dopredu čo sa bude diať, ale tento príbeh umňa zabral 60 percent. The Spirit Box: Tento príbeh je o dvoch dievčatách, ktoré na halloween usporiadajú seansu, a privolajú ducha mrtvej Emilly, ktorá zomrela za podivných udalostiach. Zdlhavý príbeh, ktorý sa chce podobať duchárčiny, ale velmi mu to nejde, akurát tak nudí a koniec náś len šokuje 45 percent. Echoes: Zamilovaný pár sa nasťahuje do domu, s ktorým nieje niečo v poriadku. Hlavný hrdina bude mať vidiny, až mu stoho šibne, a začne si predstavovať minulý život v tele Maxa, ktorý tu žil predtým so svojou ženou. Atmosféru to má, ale niečo mi na tom vadilo a to že sa to prelína z jedného života, do druhého, nuda naskakuje iba niekedy takže zatiaľ len priemer 55 percent. The Circle: " Všetko, čo je napísané v knihe, sa stane!" Posledný diel tochto hororového seriálu, uzatvára kvalitná duchárština, v štýle temnoty, ktorá keď vás raz vtiahne, nikdy nepustí. Atmosféra hneď od začiatku, až po koniec, brutalita s hmotnou dávkou strachu a krvi, a perfektnými ľakačkami. Ako sa vraví, všetko dobré na konci, škoda tých priemerných dielov, s nulovou atmosférou a šokujúcich koncou, keby režiséri viac pritlačili, mohla to byť kvalitná séria, ale nestalo sa.(23.1.2009)

 • - Autorem skladby "Lie Lie Lie" doprovázející úvodní titulky je Serj Tankian, zpěvák skupiny System of a Down. Skladba se nachází na jeho prvním solovém albu "Elect the Dead". (kukentipla)

 • - Všechny epizody byly vysílány v Polsku, Rumunsku, České republice, USA a jsou k dispozici na FEARnet. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace