poster

Podstata strachu (TV seriál)

 • USA

  Fear Itself

Horor / Povídkový

USA / Kanada, 2008–2009, 9 h 7 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Hrají:

Jeffrey Pierce, Rachel Miner, Mircea Monroe, Eric Roberts, Cynthia Watros, Clifton Collins Jr., Colin Ferguson, Josie Davis, Nicole Leduc, James Roday, Maggie Lawson, Marshall Bell, Sonja Bennett, Pablo Schreiber, Michelle Molineux, William B. Davis, Christie Laing, Elisabeth Moss, Russell Hornsby, Stephen Lee, Stephen R. Hart, Niall Matter, Brandon Routh, Jack Noseworthy, Brooklyn Sudano, Cory Monteith, Brett Dier, Lawrence Gilliard Jr., Briana Evigan, Liam James, Victoria Pratt, Wendell Pierce, Charlie Hofheimer, Melanie Nicholls-King, John Pyper-Ferguson, Barbara Tyson, Walter Phelan, Jessica Parker Kennedy, Gerard Plunkett, John Billingsley, Eric Keenleyside, Shiri Appleby, Jesse Plemons, George Buza, Molly Hagan, Cole Heppell, Camille Guaty, Aaron Stanford, Johnathon Schaech, Doug Jones, Ethan Embry, Brad Kelly, Shelene Yung, Zulay Henao, Stephen Martines, Brent Stait, Samantha Hill, Gillian Barber, Jordan Schartner, Terence Kelly, Sarah Deakins, Jesse Frechette, James D. Hopkin, Sean Hoy, Brendan Prost, J. LaRose, Ellen Ewusie, Campbell Lane, Tom Carey, Sophie Monk, Issei Sagawa, Tom Edwards, Stephen Lobo, Bonita Friedericy, Gordon Tootoosis, Julian Christopher, Paula Jai Parker, Fulvio Cecere, Meshach Peters, Christopher Redman, Nathaniel Arcand, Vondie Curtis-Hall, Christine Chatelain, Ricardo Betancourt, Anna Kendrick, Martin Donovan, Mark Pellegrino, Eric Balfour, Ashley Scott
(další profese)
 • LIVINGDEAD
  *****

  POZOR DÍL 2 až 7 JE TOTÁLNÍ ODPAD !!!! 1x01 The Sacrifice: Tak pokud budou i ostatní díly takové jako tento první, budu velice spokojen. Rozhodně tento seriál vypadá, že bude lepší než "Masters Of Horror"! Těch 40 minut mi uteklo jako voda, bylo napětí, děj se netáhl, dobrý výběr herců, skvělá hudba...... prostě O.K ! Už se těším na další díly. => => => => 1) The Sacrifice - o takovým zvláštním upírovi na samotě u lesa v baráčku s několika blondýnama dávám 5* no a další díl : 2 ) Spooked - TV psychodrama o zakomplexovaném starém poldovi (Eric Roberts), který má vidiny díky prohřeškům z mládí. Děsná nepochopitelná nudná slátanina. Mimochodem, Julie Roberts by měla říct bráchovi, jak něco udělat s tím starým strhaným ksichtem. Je to už starý děděk a ve scénách po 15 letech ho nemuseli ani maskovat. Tomuto dílu dávám ODPAD!! Dávám 5* za díl Fear Itself S01E08 - Skin and Bones - KOST A KŮŽE - Viděl jsem 8 dílů a líbil se mi pouze ten první The Sacrifice. Až do teď. Shlédl jsem totiž KOST A KŮŽI a je to bomba! Napínavý film o tom, jak manžel se svými kamarády v zimě vydal na výpravu. Dlouho se nevraceli a tak si všichni mysleli, že jsou mrtví. On se ale vrátil, jiný, tělo jen kost a kůže...... avšak s ohromnou chutí po ....... (je nutné se na film kouknout a proto nebudu prozrazovat) . Ti co mají AXN SCI-FI doporučuji kouknout 1.1.2009 ve 23:00 hod a v 0:05 hod. Protože český dabing k tomuto filmu je excelentní! Dabér by opravdu měl za dabing obdržet Oscara, protože se opravdu do role vcítil tak, že z toho šla hrůza. Za tento díl dávám celku 5* - prostě mne ohromil. Je nutné ale vynechat díly 2 - 7 !!!!!(9.6.2008)

 • fcreading
  ****

  Po pozretí epizody 1-8 musím dať hodnotenie 80 percent, všetci tu písali že ostatným častiam sa má každý vyhnúť, tak som sa im vyhol. The Sacrifice: Hneď prvá časť naznačovala, akým smerom sa tento seriál bude uberať, celkovo množstvo gore si tu užijeme napr. zošitie úst, a slizská obluda ktorá sa musí krmiť. Napätie tu je a atmosféra taktiež a po celých 40-minútach to pekne svižne uberá 80 percent. New Year's Day: 8 časť tejto sérii vôbec nesklamala, nejaký chlapík príde z hôr domou a začne byť divný, stále bude chcieť jesť a jesť aby ukojil svoje chúťky 70 percent. Takže po týchto 2-častiach som spokojný a stále čakám že to režiséri napravia v tých ďalších častiach. Bohužiaľ sa tak nestalo! Something With Bite: Je o vlkodlakovi, ktorého v noci zrazí kamion, a vodič ho odvezie do nemocnice. Vlk pohryzie doktora, ktorý sa začne v noci meniť, a bude zabíjať. Celý čas to iba nudí, aj keď sa raz niečo udeje není ukázaná hmotná dávka porcia brutality, a celé nám kazí predvýdaťelný koniec, a o atmosfére tu není ani povedané 30 percent. Chance: Je o chlapíkový, ktorý pôjde do predajne so starožitnosťami, aby dostal peniaze za vázu. Obchodník mu odmietne dať za vázu vela peňazí, a tak ho ten chlapík napadne a zmláti a nešťastnou náhodou sa obchodník buchne do hlavy. Chlapík začne mať halucinácie, a bude sa mu zjavovať podobný chlapík s istým ksichtom aký má on a bude ho nahovárať čo má robiť. Postupne bude likvidovať každého, kdo vkročí do predajne, celé je to pomerne naťahované, kdežto všetko vieme dopredu čo sa bude diať, ale tento príbeh umňa zabral 60 percent. The Spirit Box: Tento príbeh je o dvoch dievčatách, ktoré na halloween usporiadajú seansu, a privolajú ducha mrtvej Emilly, ktorá zomrela za podivných udalostiach. Zdlhavý príbeh, ktorý sa chce podobať duchárčiny, ale velmi mu to nejde, akurát tak nudí a koniec náś len šokuje 45 percent. Echoes: Zamilovaný pár sa nasťahuje do domu, s ktorým nieje niečo v poriadku. Hlavný hrdina bude mať vidiny, až mu stoho šibne, a začne si predstavovať minulý život v tele Maxa, ktorý tu žil predtým so svojou ženou. Atmosféru to má, ale niečo mi na tom vadilo a to že sa to prelína z jedného života, do druhého, nuda naskakuje iba niekedy takže zatiaľ len priemer 55 percent. The Circle: " Všetko, čo je napísané v knihe, sa stane!" Posledný diel tochto hororového seriálu, uzatvára kvalitná duchárština, v štýle temnoty, ktorá keď vás raz vtiahne, nikdy nepustí. Atmosféra hneď od začiatku, až po koniec, brutalita s hmotnou dávkou strachu a krvi, a perfektnými ľakačkami. Ako sa vraví, všetko dobré na konci, škoda tých priemerných dielov, s nulovou atmosférou a šokujúcich koncou, keby režiséri viac pritlačili, mohla to byť kvalitná séria, ale nestalo sa.(23.1.2009)

 • GigaPudding
  ****

  1.The Sacrifice - Zajímavý rozjezd a docela i napětí a rozhodně lepší než rozjezd masters of horror i když je to pořád jen tak na *** // 2.Spooked - Napínavá povídka o strašidelném domě, které ke konci trochu dochází dech a herci začínají vypadat, že trochu neví, ale má to celkově slušnou skoro hellraiserovskou atmosféru (ale bez gore a démonů) takže **** // 3.Family Man - Napínavý převtělovací thriller se slušným obsazením, zápletkou zábavnou i přesto že je víceméně konverzační a sice trochu čekaným, ale jinak super koncem ***** // 4.In Sickness and in Health - Zábavně udělaný začátek slibující buď něco hustého nebo něco komediálního, ale to se všechno hned rozplizne v takový naháněcí průměr a konec taky moc nepřekvapí, slabší *** // 5.Eater - Pěkně napínavý voodoo slasher, ale točí se pořád tak nějak dokola dokud nepřijde nějaká změna až na samotném konci, takže jen **** // 6.New year's day - Zajímavě jinak pojatý zombie film se fajn novým nápadem, co jsem v zombie filmech ještě neviděla a konec to má super :) ***** // 7.Community - Námět je docela fajn, ale jde to pořád tak nějak odnikud nikam až je najednou tak nějak očekávaný konec *** // 8.Skin and Bones - Našlápnutý kanibalský příběh s lekačkami, honičkami a nejspíš i největší mírou násilí z celého Fear itself :) ***** // 9.Something with Bite - Vtipná vlkodlačí komedie s vkusnými vtipy, sympatickým měnícím se hlavním hrdinou a pohodovou hudbou ***** // 10.Chance - Pointa se dá odhadnout hned, vzhledem k tomu, kolikrát už tohle bylo zpracované, ale tady s tím nenaložili nijak zvlášť napínavě ani zábavně a ani to ve výsledku nemělo žádný pořádný cíl, takže nejslabší díl Fear itself ** // 11.The Spirit Box - Slušný duchařský příběh, který je ale rozřešený trošku jednoduše a přímočaře, úplný závěr tohoto dílu ale aspoň trošku postraší :) **** // 12.Echoes - Zábavná a napínavá reinkarnační skorodetektivka trochu se podobající chocolate, ale tady mají vize někoho jiného větší smysl a význam pro příběh, závěrečné rozuzlení ale nakonec přece jen překvapí i když se to celou dobu může zdát jinak :) takže trošku slabší ***** // 13.The Circle - Čardějnický námět zpracovaný do asi nejstrašidelnějšího dílu Fear itself podobnému trochu temnotě a trochu rec, potěší i konec i když se dá odhadnout příliš brzo :) ***** ///// Fear itself je jako celek dělaný pro přístupnější publikum, takže násilí tu není tak explicitní jako v masters of horror a není tu vůbec žádná nahota, a proto z toho asi nebudou nadšení ti co chtějí něco stejného jako masters of horror, ale pokud má člověk chuť na hororové povídky spíš než jen na gore, tak tu může vidět, že se to dá dělat zábavně i bez jehel v dásních, pastí na mývaly a podobných chuťovek. :)(24.6.2010)

 • Nick Tow
  ***

  1x01 The Sacrifice: Obe série Masters of Horror (teraz v produkcii inej televíznej stanice a s novým názvom) naznačili, že budúcnosť horroru sa zrejme skrýva práve v podobných projektoch. Skrátená minutáž tomuto žánru svedčí, podobne ako v literatúre nájdeme viac skvelých horrorových poviedok než románov. The Sacrifice sľubuje, že ani v tejto várke by kvalita nemusela ísť do péčka. Príbeh je síce prostučký ako rozprávka na dobrú noc rozprávaná opitou babičkou oligofrenickým vnúčikom, ale všetko ostatné v tomto "upírskom texaskom masakri" funguje na výbornú: réžia, atmosféra, herci. Moje srdce vampirológa navyše pookrialo aj pri pohľade na hlavného záporáka, ktorý konečne po všetkých tých Bladeoch a Lucy Liu-pírkach vracia deťom noci ich nosferatovsko potkaniu anticharizmu. Teším sa na ďalšie príbehy...(12.6.2008)

 • obitus
  ***

  Garrisovi nepřiklepli další řadu Masters of Horror a tak sbalil fidlátka a přestěhoval se na jiný kanál. Koncept zůstal stejný, změnil se pouze název a míra tvůrčí svobody, což je samozřejmě také zásadní problém celého seriálu. Dnes už zkušení harcovníci jako Brad Anderson nebo Ronny Yu totálně vyhořeli, jiní odvedli svůj obvyklý standard (Stuart Gordon, John Landis). Překvapením proto je, že ty nejlepší díly mají na svědomí horroroví začátečnící, případně lidé, kteří se kolem žánru sice motají nějaký ten rok, ale nic kloudného z nich zatím nevypadlo. Mám-li vybrat několik nejlepších epizod, tak rozhodně musím vypíchnout Skin and Bones Larryho Fessendena, který staví na skvělé atmosféře a především úchvatné masce záporáka (mimochodem Fessenden má za sebou už horror Wendigo, zřejmě má z dětství nějaký ošklivý zážitek s indiánem). Dalším kvalitním kusem je úvodní Sacrifice, jejíž klady jsou hodně podobné předchozí povídce. Do třetice bych vybral buď Bousmanovu rozcvičku New Year's Day anebo už zmiňovaného Gordona s (opět) vyvedeným záporákem. Ostatní epizody oscilují někde kolem průměru a ničím se neliší od svých starších sourozenců z Krajních mezí a dalších podobných projektů. Na jedno zhlédnutí jistě neurazí.(14.6.2008)

 • - Všechny epizody byly vysílány v Polsku, Rumunsku, České republice, USA a jsou k dispozici na FEARnet. (Chatterer)

 • - Autorem skladby "Lie Lie Lie" doprovázející úvodní titulky je Serj Tankian, zpěvák skupiny System of a Down. Skladba se nachází na jeho prvním solovém albu "Elect the Dead". (kukentipla)