FlashForward - Vzpomínka na budoucnost

• Česko Záblesk budoucnosti (více)
Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (více)

Epizody(22)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiální text distributora)

baXter

FlashForward má zajímavý námět vycházející z knihy Roberta J. Sawyera. Zpočátku mě zrovna moc nezaujal, ale postupně se přes další díly mé zaujetí stupňovalo a vyklubal se z toho hezký počin. Jde o sci-fi, které je vlastně z minulosti (2009, v době tohoto komentáře je rok 2014) pohrávající si s cestováním (myšlenkami) do budoucnosti. Škoda, že seriál už nepokračuje. ()

jasiska

Vééľmi zaujímavý nápad a zatiaľ aj dobre rozohratý. Som zvedavá, čo z nich vypadne ako riešenie celej konšpirácie - ale to je napokon úmyslom:-) Ale je vtipné pozerať sa, ako sa anglickí herci snažia rozprávať americkým prízvukom__V strede seriál trochu stráca dych, ale ku konci ho získava späť v plnej miere - škoda, že ho zrušili - aj by ma bolo zaujímalo, o čo to tam vlastne ide. ()

amokey

Po prvním díle říkám, že z toho nejsem úplně urvaná, ale vyčkám a uvidím. Zápletka zajímavá a ať dělám, co dělám, zajímá mě, kdo byl ten chlápek na fotbalovým hřišti :) ()

El_Rabbit

Po první epizodě to vypadá na velmi zajímavý kousek, zatím 4* a uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. UPDATE: Po prvních pár dílech je to zatím stale jen zajímavější a koukatelnější, začíná to dosti Lostovatět :) Doufám, že tenhle seriál udrží tempo a bude důstojným nástupcem Lost. ()

Ricky_CZ

Ze seriálů mám hlavně díky jeho nápadu podobný pocit, jako z kdysi začínajícího Jericha. Nezbývá, než doufat, že si, narozdíl od něj, zachová úroveň i sledovanost. Podle počátečních epizod nemohu jinak, než vřele doporučit. Nepostrádá vtip, napětí, tah do dalších epizod, ani koukatelné postavy. Zatím tedy 5. ()

MkSallam

Po třech dílech: Velmi dobrý nápad je v pvních dvou dílech skvěle využit, zápletka slibuje opravdu velké a pokud si tvůrci udrží vysoce nasazený standard, tak tu máme čest s potenciálně velkou peckou. Třetí díl trošku slabší a celkově pomalejší i se špetkou nelogičností, ovšem cliffhanger láká... Zatím spokojené čtyři... ()

Ondrus

Hodnotím po pilotu.. A ten se vydařil! Nejlepší pilotní díl seriálu který jsem doposud viděl. Mělo to všechno, od akce po záhady, skvělé apokalyptické scény a hlavně děj. EDIT: Po prvních 6ti epizodách snižuju o hvězdičku. ()

Charon11

Jsem po epizodě 7 a zatím se to rozjíždí velmi slibně. Srovnání s Lostem je docela trefné a má to podobný tah na branku. Herecké obsazení více než slušné. Zajímavá zápletka, fůra otázek, občas nějaká odpověď, prostě takové jaké to má být. 80% ()

Phorbo

Hodnotím zatím po 4 shlédnutých dílech. Kombinace známě neznámě undergroundových herců je skvělá, dokupy s předlohou a dobrým scénáristou vzniká FF. Skvělost. Téma které zajímá snad každého zvráceného magora do TBBT a teorie strun. 9/10 ()

Oyer

Perfektní myšlenka, která se dá krásně rozvinout. Dvouminutový celosvětový výpadek lidského vědomí a současný sen o tom co se jim stane přesně o půl roku později. Kdo co v tu chvíli konal, dle toho také svůj výpadek buďto přežil nebo ne. Ti co přežili se začali pídit po tom, co, jak, proč se tak vlastně stalo. Nitka po nitce... Seriál mám teprve rozkoukaný, takže prozatím: 1-4 díl = 4* - úvod - perfektní nástup seriálu ! 5-6 díl = ten výběr hudby v napínavých sekvencích je hrozný ! To bude jistě pokračovat i v dalších dílech... Je to jak když koukáte na thriller a do toho si pustíte Kelly Familly... 7-8 díl = trochu se to zpomaluje, několik nudných pasáží a než postupné rozuzlování, nastupují komplikace... Pokles na 3* 9 - 11 díl = doprovodná hudba už trochu lepší, sem tam dobrá akce i napjetí, jinak stále se to nadále uzluje. 12 - 16 díl = další uzlování seriálu. Opět musím dodat, že nechybí pár výtečných akcí, které jsou velmi napínávé. Po většinu částí jednotlivých dílů trochu monotónost hlasu... Hlavní hrdina se chvílema snaží chovat jako Michael Scofield !? Mimochodem trochu mu do toho pravého sympatična chybí, ale to je možná věc názoru. 17-19 díl = I tady nás trochu mohli ušetřit páni režiséři či scénaristi času... 20-22 díl = Z hlavního hrdiny se v nejdůležitějších okamžicích stává slaboch, pak zase "zabere." No a na samém konci vše končí jak začalo... Prostě dalším výpadkem. Samotný závěr je velké zklamání. Ve finiši je jasné, že vše je otevřené a že seriál může vesele pokračovat dál. Doufám, že k tomu skutečně nedojde. Vezmeme-li v úvahu, jaké pecky byly např. LOST či PRISON BREAK, tak tohle je trochu propadák. Nakonec dávám dvě hvězdičky za to, jak borci zbabrali prvotní výbornou myšlenku... ()

Bennyman

První polovina seriálu nic moc. No s spíš o ničem. Ale jsem rád, že jsem to vydržel až do konce. Poslední pár dílů bylo supr. A závěr byl excelentní. ()

somebody.l

Obyčejný den na Zemi, většina lidí jde do práce a najednou všichni, na celé Zemi upadnou do "spánku" na více jak 2 minuty. Zkolabuje doprava, mnoho mrtvých a raněných. Ale něco se stane. Vidí něco, co se postupem času vyjeví jako budoucnost. Budoucnost každého z lidí žijících na Zemi. Jenže někteří žádný "sen" nemají? Kdo jsou? Co se jim stane? Tyto všechny otázky vznikají a nejen ty. Vidí svou budoucnost a nikdo nechápe proč a čí to byl pokus. Tím začíná vyšetřování, kdo za tím stál. Seriál je právě o tom, co člověka nenechá spát - naše budoucnost. Každý si určitě někdy řekl "Co bude za pár let? Jak budu žít, co budu dělat?". Ne všechno je tak, jak bychom si přáli a tento seriál tuto myšlenku vyobrazuje. Lidské osudy poté, co vidí kousek svého budoucího života. Seriál je natočen na motivy stejnojmenné knihy kanadského spisovatele Roberta J. Sawyera. Jak už bylo napsáno, seriál je na motivy této knihy. Neznamená to, že je to stejné. Takže se některé věci mění, hlavní postavy jsou trochu jiné a i hlavní linie příběhu je jiná. Ale myšlenka vidiny budoucnosti je to hlavní. ()

Gulde

Mohu zatím soudit pouze dle pilotní epizody, ale tenhle seriál bude myslím minimálně stejně populární, jako LOST (které osobně moc nemusím). Zatím dávám 4*, uvidíme, jak se bude seriál vyvíjet dále. ()