Reklama

Reklama

Vraždy mezi muškáty

(seriál)
  • Německo Mord mit Aussicht
Komedie / Krimi
Německo, (2008–2022)

Tvůrci:

Marie Reiners

Hrají:

Caroline Peters, Bjarne Mädel, Petra Kleinert, Hans Peter Hallwachs, Max Gertsch, Sophie Rois, Christoph Maria Herbst (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(45)

Obsahy(1)

Komisařka Sophie Haasová je z Kolína přeložena na venkov, kde nastupuje jako vedoucí inspekce. Počáteční šok z místních poměrů je značný. A nejen na její straně. Zvlášť když se rozhodne objasnit staré případy. (TV Prima)

Recenze (23)

Palvinie 

všechny recenze uživatele

Proč pořád jenom vraždy? V Midsomeru, z Juarezu, v Kaifecku, v Kitzbühelu, v kruhu, v Londýně, v močálech, v muzeu, v Oxfordu, v Radiolandu a já nevím, kde ještě. Proč ne třeba nákupy, zásnuby? Nebo cokoli jiného, pozitivního. Už je to nuda a hlavně trapas. Kriminálky jsou fajn, ale nic se nesmí přehánět. Nemluvě o tom, že pokud někdo pořád sleduje seriály s názvem "Vraždy v *něčem*", tak už se to dá považovat za nějakou prapodivnou úchylku. No, něco k těmto vraždám. Nějak si neumím vysvětlit, proč se tu skoro nemluví. Herci zapomněli text a tvůrci si nemohli dovolit natočit to znovu kvůli nedostatku peněz? Nebo se vracíme do období němých filmů? Nebo to je cílené za vidinou napjatého diváka (jestli jo, nefunguje to)? Dále pokusy o vtip. Eh? "Letí vosa, bum do nosa!" Hahaha. Ne. Tohle pobaví možná tak nějakého velmi velmi velmi nenáročného diváka a nebo člověka, co se opravdu moc rád směje. Jediné plus, které tenhle seroš má, je venkovské prostředí. Němci jsou dobří v kde čem, ale ve filmové tvorbě jim to až tak neklape. ()

unclejack 

všechny recenze uživatele

Uhm, Vraždy medzi muškátmi sú skrátka jeden nezameniteľný originál. A hoci ide o kriminálny seriál, tvorcovia nasadili ľahší tón, vidlácku atmosféru a hercov, ktorí vyzerajú, že sa na miesto vraždy dostali viac-menej náhodou. Nechápte ma zle - občas je seriál skutočne vtipný a istá absurdnosť mi nijak nevadí, lenže všetko má svoje hranice a tento seriál dostatočne nesplňa ani jednu z úloh, ktoré si vytýčil - baviť a zaujať. Zaujímavý pokus, ako oddychovka ujde, ale to je všetko. ()

Reklama

kouBaMW 

všechny recenze uživatele

Pilot díl se mi líbil hlavně tím, že si udžel moji pozornost i bez složitých mord případu, speciálních efektů a jiných nesmyslů dnešních kriminálek.. Třešnička na dortu je vůz komisařky E30 cabrio, sice tam jezdí dva různé typy a s přehazováním SPZ si hlavu nelámali, ale i tak je to radost pohledět :) ()

Fenris 13 

všechny recenze uživatele

Parádní vidle! Tento pokus o kriminálku je v současnosti mým nejoblíbenějším guilty pleasure. Skoro bych nevěřil, že si Němci dokážou dělat srandu sami ze sebe. Samozřejmě na klasiky jako je Poirot či Midsommer se to nechytá ani náhodou, to je úplně jiná liga, ale nedělní dopoledne si bez toho takřka nedovedu představit :-) ()

noelcoward73 odpad!

všechny recenze uživatele

Zcela výjimečně hodnotím po 1 zhlédnutém dílu. Tohle má být kriminálka? Prostředí venkova je fajn, ale zpracování je zcela otřesné! Herecké výkony nelze hodnotit, protože herci a herečky nemají co hrát. Na vině je scénář - musel jsem dělat „nápovědu“ a „inspici“ jako se dělá v divadle, protože scénář asi více spoléhá na velkou improvizaci herců - jak jinak si vysvětlit, že textu je tak zoufale málo? Herci se bohužel musí řídit striktně scénářem a divák se pak velmi nudí, protože než se dočká nějaké věty, třeba i v naznačeném vtipu, kterou herci mají říct, tak si sám doplní několika způsoby, jak to říct. Já se strašně nudil. Snadno se dalo předvídat, jak to skončí už asi od půlky dílu (viděl jsem 7. díl). Nedočkal jsem se ani výrazného napětí, vše bylo moc rozvleklé a spoustu naznačeného dokončené jen tím nejjednodušším způsobem. Seriál začal být vysílán po poměrně úspěšném seriálu Zločiny v zahradách, i když zdejší hodnocení o ničem moc nevypovídá (50%). ()

Galerie (354)

Zajímavosti (1)

  • Vraždy mezi muškáty byly v roce 2014 nejsledovanějším seriálem v Německu.
    (vlaasek)

Reklama

Reklama