Vraždy mezi muškáty (TV seriál)

• Německo

Mord mit Aussicht

Komedie / Krimi

Německo, 2008–2014, 48 min

Tvůrci:

Marie Reiners

Caroline Peters, Bjarne Mädel, Petra Kleinert, Hans Peter Hallwachs, Max Gertsch, Sophie Rois, Christoph Maria Herbst, Friederike Frerichs, Christoph Letkowski, Wolfram Koch, Felix Vörtler, Victoria Trauttmansdorff, Adrian Topol, Alwara Höfels, Christoph Grunert, Fritz Roth, Lisa Wagner, Anja Boche, Thomas Loibl, Hans-Jochen Wagner, Heike Warmuth, Godehard Giese, Bernhard Schütz, Jan Georg Schütte, Katrin Pollitt, Marc Zwinz, Jan Peter Heyne, Catalina Navarro Kirner, Charlotte Bohning, Simon Eckert, Isis Krüger, Beata Lehmann, Andreas Schröders, Heiko Pinkowski, Jockel Tschiersch, Annette Paulmann, Paula Paul, Max Hopp, Aljoscha Stadelmann, Astrid Meyerfeldt, Carmen-Maja Antoni, Johann von Bülow, Meike Droste, Patrick Heyn, Pit Bukowski, Rosa Enskat, Robert Schupp, Angelika Böttiger, Stefan Rudolf, Paul Faßnacht, Annekathrin Bürger, Arnd Klawitter, Jens Münchow, Henning Peker, Werner Wölbern, Wolfgang Michael, Maria Mägdefrau, Marie-Anne Fliegel, Max Volkert Martens, Michael Hanemann, Falk Rockstroh, Jörg Witte, Matthias Komm, Ronald Kukulies, Ilse Strambowski, Jochen Stern, Sybille J. Schedwill, Jürgen Rißmann, Jochen Kolenda, Peter Benedict, Christine Urspruch, Frank Jacobsen, Pierre Shrady, Julischka Eichel, Olga von Luckwald, Tanja Schleiff, Dagmar Sachse, Rainer Piwek, Andreja Schneider, Angelika Bartsch, Petra Welteroth, Thomas Huber, Bernd Moss, Friederike Linke, Enno Hesse, Holger Stockhaus, Olaf Burmeister, Rolf Zacher, Hendrik Arnst, Verena Plangger, Alexandra Schalaudek, Robert Dölle, Thomas Dannemann, Dorothea Walda, Arne Gottschling, Julia Schmidt, Gerda Böken, Monika Lennartz, Lutz Blochberger, Julia Schmitt, Tanya Neufeldt, Frank Maier, Georg Veitl, Veit Stübner, Katrin Bühring, Corinna Breite, Helmut Zhuber, Elisabeth Baulitz, Kerstin Thielemann, Karla Trippel, Anton Pleva, Guido Renner, Mike Maas, Katja Heinrich, Daniela Lebang, Thomas Neumann, Manfred Böll, Axel Gottschick, Gabriele Schulze, Karl Walter Sprungala, Michael Tregor, Carlos Lobo, Renato Schuch, Christian Hockenbrink, Margit Bendokat, Peter Schwab, Torsten Knippertz, Jörg Rathjen, Jürgen Hartmann, Madeleine Niesche, Simon Zagermann, Stefan Preiss, Nikolai Will, Nadja Engel, Kailas Mahadevan, Renate Becker, Wim Serlie, Bernhard Marsch, Wilhelm Eilers, Daniel Flieger, Mirko Thiele, Teo Willer, Wolfgang Pregler, Andrea Sihler, Karina Krawczyk, Enno Kalisch, Peter Moltzen, Jens Kipper, Jörg Malchow, Susanne-Marie Wrage, Rolf Dennemann, Philipp Hauß, Horst Neugebauer, Piet Fuchs, Henning Schimke, Ole Lagerpusch, Peer Martiny, Aline Staskowiak, Hans Brückner, Klaus Lehmann, Jasper Smets, Katharina Kron, Korneel Evers, Kathrin Wehlisch, Atilla Öner, Matthias van den Berg, Barbara Nüsse, Karina Fallenstein, Annika Blendl, Johannes Silberschneider, Peter Kurth, Michael Weber, Kathrin Angerer, Anja Gräfenstein, Bettina Engelhardt, Gonny Gaakeer, Tadeusz Januszewski, Reinout Bussemaker, Sabine Vitua, Andrea Cleven, Oliver Fleischer, Barbara Schmidt, Christoph Jungmann, Sandra Borgmann, Isabel Schosnig, Michael Wittenborn, Sebastian Weber, Gerdy Zint, Anna Blomeier, Johanna Gastdorf, Hermann Beyer, Jörg Pose, Anna Böger, Heinz Strunk, Jasin Challah, Rocko Schamoni

Pilot díl se mi líbil hlavně tím, že si udžel moji pozornost i bez složitých mord případu, speciálních efektů a jiných nesmyslů dnešních kriminálek.. Třešnička na dortu je vůz komisařky E30 cabrio, sice tam jezdí dva různé typy a s přehazováním SPZ si hlavu nelámali, ale i tak je to radost pohledět :)(3.6.2014)

• noelcoward73

Zcela výjimečně hodnotím po 1 zhlédnutém dílu. Tohle má být kriminálka? Prostředí venkova je fajn, ale zpracování je zcela otřesné! Herecké výkony nelze hodnotit, protože herci a herečky nemají co hrát. Na vině je scénář - musel jsem dělat „nápovědu“ a „inspici“ jako se dělá v divadle, protože scénář asi více spoléhá na velkou improvizaci herců - jak jinak si vysvětlit, že textu je tak zoufale málo? Herci se bohužel musí řídit striktně scénářem a divák se pak velmi nudí, protože než se dočká nějaké věty, třeba i v naznačeném vtipu, kterou herci mají říct, tak si sám doplní několika způsoby, jak to říct. Já se strašně nudil. Snadno se dalo předvídat, jak to skončí už asi od půlky dílu (viděl jsem 7. díl). Nedočkal jsem se ani výrazného napětí, vše bylo moc rozvleklé a spoustu naznačeného dokončené jen tím nejjednodušším způsobem. Seriál začal být vysílán po poměrně úspěšném seriálu Zločiny v zahradách, i když zdejší hodnocení o ničem moc nevypovídá (50%).(19.4.2013)

• Palvinie

Proč pořád jenom vraždy? V Midsomeru, z Juarezu, v Kaifecku, v Kitzbühelu, v kruhu, v Londýně, v močálech, v muzeu, v Oxfordu, v Radiolandu a já nevím, kde ještě. Proč ne třeba nákupy, zásnuby? Nebo cokoli jiného, pozitivního. Už je to nuda a hlavně trapas. Kriminálky jsou fajn, ale nic se nesmí přehánět. Nemluvě o tom, že pokud někdo pořád sleduje seriály s názvem "Vraždy v *něčem*", tak už se to dá považovat za nějakou prapodivnou úchylku. No, něco k těmto vraždám. Nějak si neumím vysvětlit, proč se tu skoro nemluví. Herci zapomněli text a tvůrci si nemohli dovolit natočit to znovu kvůli nedostatku peněz? Nebo se vracíme do období němých filmů? Nebo to je cílené za vidinou napjatého diváka (jestli jo, nefunguje to)? Dále pokusy o vtip. Eh? "Letí vosa, bum do nosa!" Hahaha. Ne. Tohle pobaví možná tak nějakého velmi velmi velmi nenáročného diváka a nebo člověka, co se opravdu moc rád směje. Jediné plus, které tenhle seroš má, je venkovské prostředí. Němci jsou dobří v kde čem, ale ve filmové tvorbě jim to až tak neklape.(14.9.2014)

• unclejack

Uhm, Vraždy medzi muškátmi sú skrátka jeden nezameniteľný originál. A hoci ide o kriminálny seriál, tvorcovia nasadili ľahší tón, vidlácku atmosféru a hercov, ktorí vyzerajú, že sa na miesto vraždy dostali viac-menej náhodou. Nechápte ma zle - občas je seriál skutočne vtipný a istá absurdnosť mi nijak nevadí, lenže všetko má svoje hranice a tento seriál dostatočne nesplňa ani jednu z úloh, ktoré si vytýčil - baviť a zaujať. Zaujímavý pokus, ako oddychovka ujde, ale to je všetko.(28.7.2014)

Nejde o žádný vybroušený severský psychologický klenot , ani o adrenalinovou americkou akční jízdu. Dalo by se říct , že jde o komediální seriál z buranova s policejní zápletkou. Na začátku je úspěšná policistka z velkoměsta uklizena na venkov,kde má vést policejní oddělení zapadlé střediskové obce . Jako měšťák je neustále v kontrastu s místními venkovany. Podobně jako Bárnaby z Midsommeru sebou přinese vražednou nákazu a v tom poklidném místě najednou v každém díle někdo zhyne.A podobně jako v Midsommeru zde najdete tématické vložky v podobě golfového klubu,motorkářů,astronomů,chovatelů apod. Při přebarvení uniforem a služebních aut by mohlo jít klidně o příběh služebny někde na Šumavě. Kdyby alespoň takto vypadaly pokusy české televize o kriminálku... (3 a půl hvězdičky zaokrouhluji na 4)(4.8.2013)

• - Vraždy mezi muškáty byly v roce 2014 nejsledovanějším seriálem v Německu.
    (vlaasek)