Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Los_Angelos

Ne tak originální jako Matrix, ne tak promakaný jako Inception ... ale i tak skvělý film. Příběh šlape, originalita vysoká, triky vymazlený ....... Jo, bavil jsem se, dobře zabalená a fajnově naservírovaná popcornovka. 70% . ()

Rian_witcher

Mix Harryho Pottera a Matrixu se skvělým obsazením. Vizuálně skvělá podívaná a i poměrně zajímavá zápletka s netradičně vyřešeným rozuzlením. Film má i několik dalších plus po humorné stránce, kdy mě potěšilo zatím nejlepší marvelovské cameo Stana Lee a rozpustilý plášť. Není to nejepičtější marvelovka, není ani nejakčnější a není ani nejvtipnější. Já se ale výborně pobavil a Doctor Strange se zařadil mezi mé oblíbené superhrdiny. ()

esmoke

Mozkový chirurg se vyseká v autě, roztříští si prsty na rukou tak, že asi nebude už schopen operovat. Když už ztrácí naději dozví o "zázračné" možnosti uzdravení v Nepálu... Ve filmu nejsou nějak technicky úžasné triky, velkým plusem je obsazení Cumberbatche a Swintonové. Ve výsledku jedna z lepších Marvelovek.(2D dabing) Rozpočet: $ 165 miliónů, Tržby: $ 676,867 miliónů. ()

Matonny1012

Doctor Strange ma bavil od začiatku až do konca podarene hlášky a vtipné momenty ako lietajúci plášť dobil Yuriho Boyku stálo za pozretie. ()

aannemer

Trochu zábavná byla jen první 1/4 filmu, potom to celé sklouzlo do hloupoučké trapárny bez jakéhokoli překvapení. Vše bylo vlastně jasné už po úvodních deseti minutách filmu. Jediné, co mi stálo za to, že jsem to nevypnul, byly nápadité grafické onanie a tak trochu i Mads Mikkelsen. Dát za tohle třeba jen jednu jedinou korunu by bylo na přesdržku. ()

Dawydov

Po dějové stránce je to klasické schéma origin-story po stopadesáté. O to úžasnější ale je, že to po celou dobu udrží pozornost, vyloženě to baví sledovat a naštěstí to nenudí. Vizuálně je to dokonce vynikající, asi nejvíce zajímavé ze všech marvelovek. Jinak klasika. Ale skoro uvažuji o pěti hvězdách. Právě proto, že je to už potolikáté to samé a přesto mě to bavilo. Asi to musí být kvalitní:) Pozn: manipulace s časem ale marvelovskému vesmíru neprospěje. To nedává smysl. Vše se rozpadne a přestane to dávat smysl i v té filmové logice. _____________ Po druhé: Funguje to skvěle. Jako skoro jediné marvelovce přidám pátou hvězdu, i když nejtěsnější, jak to jen jde. A to jen proto, aby vynikl drobný rozdíl oproti bezbarvé mase MCU zbytku, která je skoro vždy čtyřhvězdičková. V tomto filmu je zajímavý osobní vývoj, netriviální nefyzické téma (překonání vlastního ega), akceptace vlastní rozbitosti (symbol hodinek nakonci), inovativní vizuál, který dokáže opravdu ohromit, konec, kde vítězství přinese chytrý nápad, nikoliv fyzická převaha v tupé akci. A hrdina se mimochodem v průběhu filmu pozastaví nad tím, že právě zabil dva lidi a odmítá to dál dělat (zatímco ostatní avengers jsou už asi naprosto cyničtí masoví vrazi, kteří nad nepřirozeností zabíjení vůbec nepřemýšlí). ()

jojto

Taky mišmaš Počiatku, 7 rokov v Tibete a nejakého šhaolinského veľkofilmu z 80tych rokov. Jeden má z toho bordel nielen vo vizuálnej podobe ale i mozgovej. Proste to oko a hlava neberie. Pár nápadov (plášť..), efektov (reverz času..) potešia, ale v hlave to nezostane. Ja som ale zvedavý ako to pôjde doktorkovi v Avengeroch. ()

tchempi

Každý film stojí na třech pilířích - scénárista, režisér, herci. Ale když pisálek píše bakalářku „Proč se neživím rukama“, rejža klátí v karavanu skriptku s klapkou a herci jedou na půl plynu, tak to fungovat nebude. Když počátkem 90. let díky trikařům blbnul T800, T-Rex a Michael Jackson, tak mi spadla brada. Ale dnes mi z vizuálních kejklů nespadne ani chlup z ohanbí. ()

PatrikP4

Magické filmy mě moc nikdy nebraly... Boužel... A tenhle není vyjímkou... možná by to sneslo o jednu více, ale prostě ta magie mě fakt netáhne... Marvelovky jsou ale prostě dobré... ()

jjjerry

Je to komix, tak tu překombinovanost trošku chápu. Možná se Marvel ale snaží být za každou cenu, až moc vtipný a někdy to škodí. Slušný děj, dobré vizuální zpracování a hudba. ()

pursuer

Ač pompézní vizuální efekty paradoxně zely prázdnotou, nelze upřít počáteční potenciál zápletky, kterou do velmi atraktivní formy dotáhne skvěle zvolený Cumberbatch. Nejvíce hvězdiček tomuto filmu věnuji za můj tolik oblíbený sarkastický, až morbidní humor, který facebookový mainstream málokdy pochopí. Na Bladea to coby marvellovský předělek zdaleka nedotahuje, ale je to lepší podívaná než Desátník Kanada. Kudos pro ~. ()

Ironhead

Takova uplne prumerna a nicim ne moc zajimava podivana... a pokolikate ze tu ma hlavni hrdina, jako opravdu provarene klise, sekundanta cerne barvy kuze? Po 12458? :_) ()

DrawLife

Veľmi dobrý film ,kde svetoznámy, arogantný neurochirurg príde o to najcennejšie a to o používanie svojich veľmi precíznych rúk . Pomoc hľadá v Kamar –Taj , kde zistí, že zachraňovať životy nemusí len ako neurochirurg. Dr. Strange okrem svojej arogantnosti a namyslenosti má aj vtipné prvky, ktoré film len robia lepším. Štruktúra filmu ma veľmi nenadchla finálna zápletka a riešenie prebehlo vo veľmi krátkej časovej línií. ()

bonovox

Povinná jazda, bez silnejších momentov a hlavne chýba tu lepší záporák. Pre mňa jeden zo slabších Marvelov. Inšpirácia Inception je u tvorcov až príliš okatá, ale hlavným problémom je celkový charakter hlavnej postavy a hlavne nevyrovnaný scenár. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je hodně zajímavej počin. Myšlenka filmu je rozhodně dost parádní, jen bohužel asi ne tak využitá, jak by mohla. Děj sklouzne do klišé. Efekty jsou parádní a reality jsou ohýbaný skvěle. Duchovno Nepálu to celý jen podporuje a dává tomu plus. Za mě parádní 3* a DOPORUČUJU ()

MiniRecenze

Snímku jsem se popravdě vyhýbal,sice se jedná o Márvelovku,ale nedával jsem tomu moc náděje.Ale,byl jsem mile překvapen,sice to v marvelovských kruzích nemůže soupeřit s ostatními komiksáky,ale laťku si udrží.Ať už se jedná o efekty,postavy nebo scénář.Pokud jste fandy marvelovských filmu,tak si nenechte tento film ujít. POVEDENÉ!!! ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení