poster

Změna je život (TV seriál)

 • Česko

  Život je změna

 • USA

  Life Unexpected

 • Slovensko

  Zmena je život

Drama

USA, 2010–2011, 18 h 3 min (Minutáž: 40–42 min)

Tvůrci:

Liz Tigelaar

Hrají:

Britt Robertson, Shiri Appleby, Kristoffer Polaha, Austin Basis, Kerr Smith, Ksenia Solo, Shaun Sipos, Emma Caulfield Ford, Reggie Austin, Austin Butler, Robin Thomas, Erin Karpluk, Rafi Gavron, Lucia Walters, Arielle Kebbel, Alexandra Breckenridge, Amy Price-Francis, Cynthia Stevenson, Landon Liboiron, Gina Holden, Shannon Chan-Kent, Sarah-Jane Redmond, Brittney Wilson, Susan Hogan, Jaime Ray Newman, Merrilyn Gann, Sarah Strange, Veena Sood, Brenna O'Brien, Brittney Irvin, Peter Horton, Richard Ian Cox, Keegan Connor Tracy, Krista Allen, Geoff Gustafson, Dylan Neal, Diana Pavlovská, Johnson Phan, Anna Mae Wills, Megan Charpentier, Dean Marshall, Merritt Patterson, Crystal Balint, Chelah Horsdal, Katelyn Mager, Keith Dallas, Sunita Prasad, Shanae Tomasevich, Bethany Joy Lenz, Nik Markovina, Kate Voegele, Diane Farr, Nelson Wong, Barbara Kottmeier, Kevin McNulty, Steve Baran, Reese Alexander, Peter Graham-Gaudreau, Don MacKay, Angela Moore, Loretta Walsh, Darla Fay, Chris Shields, Ingrid Torrance, Aaron Miko, Aaron Craven, Kevin O'Grady, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Kathleen Duborg, Billy Wickman, Noel Johansen, Camille Mitchell, Judith Maxie, June B. Wilde, Ben Lee, Rain Perry, Ryan Bittle
(další profese)
 • Lenka_J
  ****

  Seriál, na který jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to neskutečně ráda. Na mé příčce se řadí téměř k nejkvalitnějším seriálům. Je natočen zvláštním způsobem, že člověku ani na chvílí nenudí a je pro diváka lehké vcítit se do hlavních postav a hlavně si je zamilovat. Kdo by byl řekl, že s tímhle profláknutým tématem se dá natočit, tak kvalitní seriál.(28.12.2010)

 • Riddick77
  ****

  Seriál přesně pro mě. Je tu poměrně fajnová a nenáročná zápletka, civilní a příjemný humor a dobře vymodelované postavy. Je to velmi, velmi, velmi přeslazené a někdy nadmíru optimistické i ve chvílích, kde to zřejmě není na místě :-) AVŠAK zde mi to absolutně nevadí a naopak je to kladem. Pro mě velké překvapení a velká škoda, že seriál je po 2. sérii ukončen (mě ještě 2. série čeká). 8/10!(28.1.2011)

 • Riley
  ****

  Vlastně je to svým způsobem strašně nereálnej seriál a strašná blbina, každej dělá ze všeho velký drama a na druhou stranu zas vše bere děsně easy, každej díl dokolečka jen chyby a pak omluvy a všichni jsou strašně cool a strašně kámoši, ale ta ústřední trojice a vlastně všichni kolem jsou tak sympatičtí a občas mě to tak nějak dojímá, že prostě musím koukat na jeden díl za druhým...:)(18.10.2010)

 • JohnCZ
  ****

  --- 1. SÉRIE --- You and someone had a kid. You gave up that kid. I am that kid. Z Life Unexpected se vyklubala hodně příjemná vztahovka. Pilot navnadí, rozesměje a lehce dojme, poté seriál trochu nečekaně a hodně razantně skáče z žánru do žánru - někdy je to komedie, někdy zase drama snažící se z diváka ždímat slzy a tvůrci si bohužel neodpouští hodně časté moralizování a patetické proslovy (uvědomění si vlastních chyb), což mě na seriálu vadí asi nejvíce, protože to občas působí jako pěst na oko. Mimo to se ale na Life Unexpected velice příjemně dívá, postavy jsou nesmírně sympatické - Baze především. Hodnocení série: 4/5 --- 2. SÉRIE --- Druhá série sebou přináší nové vedlejší postavy a nové problémy. Seriál už není tak žánrově roztěkaný, troška humoru zůstává, ale tentokrát je to již nefalšované drama, které vrcholí v několika téměř posledních epizodách. K dokonalosti ale pořád něco chybělo - zejména ty neustále náhody "kdy někdo vešel do dveří v nepravý čas" po čase začaly být mírně úsměvné. Velké plus ale vidím tom, že tvůrci mnohem citlivěji zakomponovávali moralizování do děje. Bezpochyby tahounem už od začátku byly především postavy, které jsem si neskutečně oblíbil a strašně mě mrzí, že s nimi nemohu být i nadále. Zejména proto, že se tvůrci rozhodli natočit epilog přesně tak, jak jsem nechtěl. A to je důvod, proč na těch pět hvězd nepůjdu, i když má druhá série dost momentů, za které by si plný počet zasloužila. Hodnocení série: 4/5(5.1.2014)

 • novoten
  ***

  1. série - 60% - Jak se někde objeví rodinná vztahovka vyprávěná v klidném tempu, nesmím chybět. Proto jsem po úvodních epizodách Life UneXpected jásal nad nalezením nové klasiky, ale nadšení později povážlivě kleslo a ke konci série se změnilo téměř v apatii. A je to obrovská škoda, protože hlavní postavy mám rád bez výjimky všechny. Jenže stejně tak jako jim dokážu fandit, kroutím každý druhý díl hlavou z jejich podivného chování, které k předchozím činům vůbec nepasuje a občas zafunguje jako zbytečný oslí můstek. Takže jakkoli to Shiri Appleby i deset let po Roswellu neskutečně sluší, nevím zatím přesně, co si myslet. Snad druhá sezóna přijde s nějakým šikovným zvratem nebo nápadem, který děj vytáhne z ospalého průměru. 2. série - 80% - Stálo za to si počkat. Malou chvíli to ještě trvalo, ale pak se tvůrci rozhodli - a začali psát LUX jako mírnější verzi One Tree Hill (a pro ty, kterým by to nebylo jasné podle basketu, napsali i jeden crossover). V tu ránu je problém nepustit si po třech právě zhlédnutých epizodách i tu čtvrtou a postavy i přes přetrvávající neduhy v chování beru jako strašně fajn charaktery. Jednoznačně největším kladem jsou ale vztahy. Pryč jsou nenápadná pouta, která mi jsou ve většině případů jedno a konečně přicházejí situace, kdy musím zapáleně fandit té či oné dvojici. Scénáristé dokonce měli tolik odvahy, že dost obšírně pojali i vztah Lux s Ericem, malé nenápadné tabu, o které se velká většina teenagerovských seriálů nezapomene otřít, ale málokdy je z něj něco jiného než slepá ulička. Právě tato příjemně znervozňující linka zakázané lásky je tím, co mi ze seriálu v hlavě zůstane napořád. Alespoň než přišel úplný konec... Spoileroidní P.S. k finále seriálu: Parta, která psala poslední díl, se očividně rozhodla, že nemá cenu skončit jako příjemně rodinný seriál (přestože jsem tak celé dílo po dvě série bral) a doslova kaskadérským kouskem silně zariskovali s přízní diváků. Většinou podobné odvaze fandím, ale tady jen zaraženě kroutím hlavou. Ze závěrečné pětiminutovky mám pocit, že celá zápletka byla rozepsána na tři roky a když během druhého přišla od vedení televize CW stopka, byl zkrátka za poslední díl druhé sezóny napsán dovětek, který měl původně stát na konci té třetí. Tohle šíleně nešťastné rozhodnutí tak může za to, že přestože díky druhé řadě směřoval seriál ke čtvrté hvězdě, v nejposlednější chvíli s ní musím ucuknout. Uspěchané konce by se neměly psát podle fanouškovských přání někde z úvodních dílů. Jinak si totiž finálně poskládané dvojice vysvětlit neumím.(6.12.2011)

 • - Zatímco v příběhu dělí postavy Lux a Cate šestnáct let, ve skutečnosti jsou od sebe jejich představitelky Brittany Robertson a Shiry Appleby vzdáleny let jedenáct. (novoten)

 • - V 5. časti 2. série s názvom "Music Faced" sa objavila herečka Bethany Joy Galeotti, ktorá si zahrala postavu Haley James Scott, ktorú stvárňuje taktiež v seriály One Tree Hill (2003). (katherine.)

 • - Do role Lux se hlásila Nina Dobrev, ale televizní společnost CW si ji raději vybrala jako Elenu do seriálu Vampire Diaries (od r. 2009). (novoten)